Vintage από την Magnat, Transpuls 1500



Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Με 1000€,παίρνεις ένα ζευγάρι ηχείων με 15άρια woofers από μια όχι τυχαία εταιρία στο χώρο.
Μια χαρά θα τα λένε.
Μην περιμένεις εξωτικά υλικά στα crossovers και υπερβολές στις καμπίνες.Η μπασιά θα βαράει στο στέρνο πάντως!

Θες και κανα ενισχυτάκι...απ'αυτούς τους καλούς ντε,τους δυνατούς...γιατί έτσι και τους βάλεις καμμιά λάμπα θα κλάνουν κούφιες τα 15άρια και οι λάμπες θα φέγγουν σαν προβολείς γηπέδου :cry: :p
 

Μηνύματα
49
Reaction score
4
Με 1000€,παίρνεις ένα ζευγάρι ηχείων με 15άρια woofers από μια όχι τυχαία εταιρία στο χώρο.
Μια χαρά θα τα λένε.
Μην περιμένεις εξωτικά υλικά στα crossovers και υπερβολές στις καμπίνες.Η μπασιά θα βαράει στο στέρνο πάντως!

Θες και κανα ενισχυτάκι...απ'αυτούς τους καλούς ντε,τους δυνατούς...γιατί έτσι και τους βάλεις καμμιά λάμπα θα κλάνουν κούφιες τα 15άρια και οι λάμπες θα φέγγουν σαν προβολείς γηπέδου :cry: :p
Ευχαριστώ έχω τελικό ROTEL 1080, αν το αποφασίσω πιστεύω να ταιριαξουν.
 



Μηνύματα
771
Reaction score
1.010
Και μόνο που σκέφτομαι πως το κορνακι θα είναι κανένα πιεζοηλεκτρικο της πλάκας....
ρε συ στα χρηματα αυτα ομως δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι αναλογο!!!και στο κατω κατω τα παιρνεις και τους βγαζεις και τα ματια με κανα κρος και οτι αλλο θες!χαχαχα...ειμαι σιγουρος οτι θα παιζουν μια χαρα!
 

Μηνύματα
1.802
Reaction score
1.529
ρε συ στα χρηματα αυτα ομως δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι αναλογο!!!και στο κατω κατω τα παιρνεις και τους βγαζεις και τα ματια με κανα κρος και οτι αλλο θες!χαχαχα...ειμαι σιγουρος οτι θα παιζουν μια χαρα!
Θέλω κορνουλα 2" για να νιώσω χαχαχα. Αυτό βασικά τον ρόλο τουιτερ θα παίζει. Ας βάζανε κανένα beyma cp21
 

Μηνύματα
63
Reaction score
18
Τα πειρε καποιος συμφορουμιτης τεικα;; Να μας πει τη γνωμη του!! Καπου στο redit ειδα ενα γραφημα με μετρηση στα σιγκεκριμενα ηχεια και κανουνε δυο μεγαλες βουτες στα 2,5 και 3,5. Khz που καποιος με το που θα βλεπε τη μετρηση θα ξεχνουσε γενικα την υπαρξη τους αλλα δεν υπαρχει πουθενα αλλου καποια μετρηση και επισης δενμας λεει σε τι περιβαλον εγινε η μετρηση!!

Ευχαριστω
 

K

kimon

Guest
Και μόνο που σκέφτομαι πως το κορνακι θα είναι κανένα πιεζοηλεκτρικο της πλάκας....
Γιατί μωρέ δεν κοιτάτε τις προδιαγραφές πριν σκεφθήτε;Κυματοδηγός με δύο τουίτερ θόλου είναι!
 

Μηνύματα
63
Reaction score
18
Βιαστηκα, δεν θα ρωτουσα καν αν το ειχα δει αυτο που μολισ ειδα... Μετα απο μιση ωρα ερευνας ανακαλυψα δυο review στα γερμανικα απο το γερμανικο "σκρουτζ" των 1/5 αστερια, πιστευω θα εβαζαν 0 αν τους επιτρεποτανε!! Μπορειται να τα μεταφρασετε με το google translate, ειναι καπως αστειο καμια φορα το πως κανει την μεταφραση, εγω παντως γελασα!!

-
Unterirdischer Klang

Für keine Art von Musikwiedergabe geeignet. Nicht mal als Partybox. Wummerndes Irgendetwas, Bässe mag ich das nicht nennen, keine vernünftige Höhenwiedergabe, einfach nur grässlich. Finger weg von diesem LS. Selbst die Hälfte wäre noch hinausgeworfenes Geld! Magnat? 6, setzen!

-
Dröhnland-Box

Was für eine Enttäuschung. Nach ausführlichem Probehören kann ich nur ein vernichtendes Urteil über diesen LS fällen. Wummernde Bässe, ohne Kontur und ohne wirklichen Tiefgang. Die Frequenzgangangaben sind wohl ein Witz. Bei den unterdimensionierten Mitten und Höhen dachte ich an einen Hörsturz meinerseits, aber die LS klingen tatsächlich so bescheiden. Da wären selbst 300€ noch zuviel für so einen Soundmüll. Die Zielgruppe erschließt sich mir somit auch nicht. Für keine Art von Musikwiedergabe wirklich geeignet.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Δεν χρειάζεται ιδιαίτερο ψάξιμο... Στα -10 db και σε συνθήκες δωματίου θα αναφέρεται.
Μια χαρά θα ακούγεται στην τελική.
Μην ξεχνάς ότι τετοιο όγκο καμπίνας δε βρίσκεις εύκολα.
 






Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.865.099
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top