Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.464
Ενας Iαπωνας θρυλος,βεβαια στην εισαγωγη του βιντεο περναει για μερικα δευτερολεπτα ο Iαπωνας θρυλος nissan skyline r34.
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Η καταπληκτική & εξωτική MV Agusta F4 RR σε ένα βίντεο επιτάχυνσεων μέχρι την τελική της ταχύτητα 330 km/h όπου φυσικά επιτυγχάνεται διότι δεν ισχύει γι'αυτήν το ανόητο όριο των 299 km/h;)

 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Τρελαίνομαι λέμε με αυτό το μηχανάκι RD 350 σε όλες του τις εκδόσεις κ χρονολογίες ανεξαιρέτως!!:geek:
Οσοι το έχετε καβαλήσει κάποτε με νοείτε απόλυτα!!:cool:

 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Τρελαίνομαι λέμε με αυτό το μηχανάκι RD 350 σε όλες του τις εκδόσεις κ χρονολογίες ανεξαιρέτως!!:geek:
Οσοι το έχετε καβαλήσει κάποτε με νοείτε απόλυτα!!:cool:

Ξεκράνωτος ρε φίλε ,σαν ξυπόλητος στ'αγκάθια!
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Ξεκράνωτος ρε φίλε ,σαν ξυπόλητος στ'αγκάθια!
Εχεις απόλυτο δίκιο στάθη..!:)
Ασε με τα κοντομάνικα..:eek:
Μία μικρή πτώση με λίγα χλμ θα σε αφήσει στο κρεβάτι της ανάρρωσης με εγκαύματα από την τριβή στην άσφαλτο χαλαρά για ένα μήνα..
Εγώ φίλε κ το καλοκαίρι με τον καύσωνα μεσημέρι έχω μπουφάν δερμάτινο καλοκαιρινό με εξαερισμό κ αφαιρούμενη επένδυση, με οπές εξαερισμού παντού..
Βγάζω την μπέμπελη φυσικά, μέσα στην πόλη, ή ακίνητος στο φανάρι κ με το κράνος, αλλά με το που ανοίξει λίγο ο δρόμος δροσίζεσαι από τους εξαερισμούς..
Απαραίτητος ο εξοπλισμός!!;)
 



Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Να το πάρει το ποτάμι και ας με κράξετε,κάπου διάβασα για RD350 :smg:χεχε ,να'μαι και εγώ με το εν λόγω όχημα μέσα '80.Δυστυχώς βίντεο τότε δεν......
Το πρώτο LC χωρίς το YPVS που τρελαινότανε ξαφνικά μετά τις 7.000 :cool:
Φοβερό μηχανάκι..

Αντε να ανεβάσω κ εγώ το πρώτο μου μηχανάκι, το Kawasaki GPZ 400 R..
Το πήρα μεταχείρο το 1989 .(μόλις έβγαλα δίπλωμα για να κυκλοφορώ "κανονικά":sneaky:
Εισαγωγής φυσικά από τον Πέτσα (καλλιθέα)
Καλό μηχανάκι κ τίμιο..
K φυσικά όργωνα τα λιμανάκια..
Αυτή είναι από τα λιμανάκια το 1989.

IMG_0015_2048x1421.jpg

Αργότερα το 1991 αγόρασα το ZXR 750 Η1 '89 μεταχείρο κ αυτό από τον Γκουντούφα (Μιχαλακοπούλου)
Αυτό το μηχανάκι ήταν απίστευτο..
Με αυτό έμαθα να στρίβω σωστά..:cool:
Μου το έκλεψαν το 1993..:mad:

Εδώ στα αγαπημένα λιμανάκια (εννοείται) στο κλασσικό "πέταλο" με διάφορα περάσματα..:wink:

IMG_0005_2048x1093.jpg


IMG_0006_2048x1081.jpg


IMG_0008_2048x1430.jpg


IMG_0007_2048x1055.jpg


Μετά καφεδάκι στην καντίνα με τον ήχο της εξάτμισης (κλανκ, κλανκ) κ κουβέντες άπειρες, κ μετά στησίματα!!:sneaky:

Ωραίες εποχές..!:drinks:

Μήπως να ανοίξουμε ένα νήμα για τους γκαζοφονιάδες..!8-)
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Πριν 5 παρα χρόνια αποφάσισα να αλλάξω το Φειζερ και να πάρω σκούτερ.....Γιαμαχακιας γαρ κοίταγα να πάρω το ΧΜΑΧ της Γιαμαχα......μετά απο 2-3 μήνες αναμονής και "δουλέματος" έρχεται τέλος μήνα, να θα έρθει αρχες του αλλου κλπ. τέτοια απο την μαμά εταιρεία προς τον πωλητή τελικά το πιστόλισα και πήρα το ΣΥΜ που φυσικά υπήρχε άμεσα ετοιμοπαράδοτο.

Μετα απο 5 χρόνια λοιπόν πάω και δίνω τυπική προκαταβολή για το Τρέισερ 700 (Γιαμάχα) με την προοπτική ότι περίμεναν παραδόσεις τέλος μήνα ( επίσημη ενημέρωση απο την Γιαμάχα Ελλάδας προς εμένα μέσω μέσεντζερ)........αμ δε.....ήδη πάμε για Ιούνιο κ βλέπουμε.....

Το θέμα είναι ότι και στις 2 περιπτώσεις μιλάμε για κατηγορίες ¨φωτία¨....με ζήτηση απο μεγάλη γκάμα οδηγών......με φουλ ανταγωνισμό απο τις άλλες εταιρείες κλπ κλπ.

Και ρωτάω λοιπόν, μια σοβαρή εταιρεία όπως η Γιαμάχα γιατί δεν θέλει να πουλάει μηχανάκια και πρέπει να σε βγάζει απο τα ρούχα σου; Γιατι θα πρέπει να σε οδηγεί με την συμπεριφορά της σε άλλς λύσεις, αξιόλογες βεβαίως, και δεν κάνει αυτό που πρέπει για να κερδίσει τον πελάτη;

Εκτός και αν κάτι μου διαφεύγει και δεν είναι θέμα της Γιαμάχα αλλά της Μοτοδυναμικής που εισάγει την εταιρεία στην Ελλάδα. Δεν ξέρω......αλλά πάλι ξενερώνω και με βλέπω σε κανα Καβασάκι.....
 

gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
Και ρωτάω λοιπόν, μια σοβαρή εταιρεία όπως η Γιαμάχα γιατί δεν θέλει να πουλάει μηχανάκια και πρέπει να σε βγάζει απο τα ρούχα σου; Γιατι θα πρέπει να σε οδηγεί με την συμπεριφορά της σε άλλς λύσεις, αξιόλογες βεβαίως, και δεν κάνει αυτό που πρέπει για να κερδίσει τον πελάτη;
Φίλε δε θα διαφωνήσω μαζί σου, είναι κοροϊδία αυτό που κάνουν οι αντιπροσωπείες..

Σκέψου ωστόσο πως όταν ο Χ μηχανόβιος ψάχνεται για νέο μηχανάκι, το ζαλίζει και το ψειρίζει γαι μήνες και μήνες, τι να πάρει, το Α, το Β, ή μήπως το Γ, και το Α έχει το ένα καλό αλλά το άλλο κακό, και το Β τα έχει αυτά αντίστροφα, και δώστου τα διλήμματα και το ζύγισμα των επιλογών, και τελικά αποφασίζει να πάρει ένα από αυτά. Θα κάνει ΤΟΣΗ διαφορά η έξτρα αναμονή ενός μήνα;
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Φίλε δε θα διαφωνήσω μαζί σου, είναι κοροϊδία αυτό που κάνουν οι αντιπροσωπείες..

Σκέψου ωστόσο πως όταν ο Χ μηχανόβιος ψάχνεται για νέο μηχανάκι, το ζαλίζει και το ψειρίζει γαι μήνες και μήνες, τι να πάρει, το Α, το Β, ή μήπως το Γ, και το Α έχει το ένα καλό αλλά το άλλο κακό, και το Β τα έχει αυτά αντίστροφα, και δώστου τα διλήμματα και το ζύγισμα των επιλογών, και τελικά αποφασίζει να πάρει ένα από αυτά. Θα κάνει ΤΟΣΗ διαφορά η έξτρα αναμονή ενός μήνα;
Δεν έχεις άδικο σε αυτό αλλά την πρώτη φορά που μου έτυχε μιλάμε για σχεδόν 3 μήνες και τώρα πάμε σίγουρα για 2. Με δεδομένο ότι έχω (και είχα) πάντα μηχανή που ήθελα να "ξεφορτωθώ" για να αποκτήσω την καινούργια, όπως καταλαβαίνεις δεν γίνεται να βρίσκω αγοραστή και να τους λέω ΟΚ αλλα περίμενε να δεήσει η Γιαμάχα. Ήδη π.χ. έχω άνθρωπο που με περιμένει για να πάρει το ΣΥΜ ...αλλά μέχρι πότε;

Το ίδιο έγινε και με το Φέιζερ. Το ήθελε φίλος και τελικά αφού με περίμενε 2 μήνες πήρε άλλο (και καλά έκανε), με αποτέλεσμα να το δώσω ανταλαγή για να πάρω το καινούργιο και να χάσω επιπλέον 300 ευρώ.....
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
H εξωτική για την εποχή της, αλλά κ ακόμα κ μέχρι σήμερα Honda NR 750..:hi:
Κινητήρας τετρακύλινδρος V 32βάλβιδος με οβάλ πιστόνια, 2 μπουζί, 8 βαλβίδες, 2 μπέκ ψεκασμού, κ 2 μπιέλες στο κάθε πιστόνι!!:eek:
Τα καλύτερα κ πιό εξωτικά υλικά χρησιμοποιήθηκαν στον σχεδιασμό της: Αεροπορικό αλουμίνιο, μαγνήσιο, κέβλαρ, κ τιτάνιο ήταν μόνο μερικά..
Πανάκριβη, κόστιζε γύρω στα 16.000.000 δρχ το 1992, κ η μόνη που ήρθε ελλάδα ήταν αυτή που απόκτησε το περιοδικό ΜΟΤΟ..
Κυκλοφόρησαν μόνο 322 κομμάτια παγκοσμίως κάτι που την καθιστά εξαιρετικά δυσεύρετη κ πανάκριβη..!

006.jpg


http://www.mrbike.gr/website/history/honda-nr-750-rc-40.html

Δοκιμή τέστ από το περιοδικό MCN
 





Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Τhe title say it all.. No Turbo, No Party!;)
Είναι από παλιά γνωστό, ότι χωρίς "σαλίγκαρο" τρελλό γκάζι δεν φτιάχνεις..:cool:

 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Φτιαχνεις και με κομπρεσορα... εχουμε Αθηνα ενα Ζ1000 με κομπρεσορα, απιθανο.
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Φτιαχνεις και με κομπρεσορα... εχουμε Αθηνα ενα Ζ1000 με κομπρεσορα, απιθανο.
Εννοείται ρε συ..
Απλώς με τον σαλίγκαρο ανεβαίνεις σε τρελλή ιπποδύναμη με εντελώς διαφορετική συμπεριφορά απόδοσης και τρόπου που περνά η δύναμη στο δρόμο..
Ξέρω τον παναγιώτη μήλα με την κομπρεσοράτη busa με τα 340+PS..
Κ ένας φίλος μου έχει βάλει κομπρέσορα σε ένα TDM900..
Ζ1000 ποιό λές?
Το πρώτο με το μοτέρ από το ΖΧ9?
Η τα επόμενα?
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Ωραία μηχανάκια.. ωραία παρέα.. καλή ευθεία.. εγωϊσμός μπόλικος:D δεν χρειάζεται τπτ άλλο για να περάσεις τζάμι..!


 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.299
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top