Listening to the Wilson WAMM Master Chronosonic

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Ψήνομαι να τα πάρω αλλά θέλω να τα ακούσω πρώτα στον χώρο μου.... τι τόσα λεφτά θα δώσουμε :D
E, τι κάθεσαι;

Πες στον αντιπρόσωπο να στα φέρει για δοκιμή στο σπίτι σου.

Γουρούνι στο σακί, μη πάρεις.
 

D

Deleted member 35

Guest
Γι αυτό και προσέχουμε πού και πώς παρεμβαίνουμε,αφού μπορεί να εκτεθούμε σε μιαν αλήθεια που θα μας...τρέλαινε.:taunt:
Σε συνδυασμό με το ότι ο κάτοχός του τυγχάνει...αφιλόξενος παλιοχαρακτήρας.8-)

Το οίκημα δεν βρίσκεται ακριβώς πάνω στο κύμα,αφού έχει ανεγερθεί και είναι δηλωμένο με όλες τις διατυπώσεις και τα συνοδευτικά ετήσια χαράτσια.Η θέα του όμως ανήκει στις καλύτερες της Ελληνικής Επικράτειας σα να ήταν ζωντανή...carte-postale.Κι εκτός του κορνάτου,φιλοξενεί στους χώρους του ακόμα ένα setup διαφορετικής φιλοσοφίας.

Τουλάχιστον οι κόρνες δεν ανήκουν στην Tune Audio,οπότε γλιτώνεις από την ολοκληρωτική τρέλα.:D
Δεν έχω θέματα με την εφορία. Αν είσαι καλός οικοδεσπότης δε θα σε "καρφώσω" ποτέ. Και με βάζεις σε επιπλέον πειρασμό για το δεύτερο σύστημα που φιλοξενείς.

Πέραν της όποιας πλάκας. Εκεί που απευθύνεται δεν έχουν τέτοια διλήμματα. Άντε να κωλώσουν για κανένα κάστρο στην Αγγλία.

Και κάτι που δεν έχει αναφερθεί καθόλου. Το χειμώνα ο Dan D'Agostino παρουσίασε τον Rentless Mono με 1,5KW και τιμή 125.000. Τον διαφημίζει ΜΟΝΟ γι' αυτά τα ηχεία. Δεν έχω δει πουθενά άλλο συνδυασμό.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Δεν έχω θέματα με την εφορία. Αν είσαι καλός οικοδεσπότης δε θα σε "καρφώσω" ποτέ. Και με βάζεις σε επιπλέον πειρασμό για το δεύτερο σύστημα που φιλοξενείς.

Πέραν της όποιας πλάκας. Εκεί που απευθύνεται δεν έχουν τέτοια διλήμματα. Άντε να κωλώσουν για κανένα κάστρο στην Αγγλία.

Και κάτι που δεν έχει αναφερθεί καθόλου. Το χειμώνα ο Dan D'Agostino παρουσίασε τον Rentless Mono με 1,5KW και τιμή 125.000. Τον διαφημίζει ΜΟΝΟ γι' αυτά τα ηχεία. Δεν έχω δει πουθενά άλλο συνδυασμό.
Παραβλέπεις το πιο σημαντικό στοιχείο : δεν κατοικώ μονίμως εκεί,έχω κι άλλους τόπους διαμονής.

Η δε αναφορά στα Relentless ήταν το τελειωτικό χτύπημα σε οποιαδήποτε επιθυμία να έπαιρνα τα WAMM.:p
 

D

Deleted member 35

Guest
Παραβλέπεις το πιο σημαντικό στοιχείο : δεν κατοικώ μονίμως εκεί,έχω κι άλλους τόπους διαμονής.

Η δε αναφορά στα Relentless ήταν το τελειωτικό χτύπημα σε οποιαδήποτε επιθυμία να έπαιρνα τα WAMM.:p
Οπότε είναι ελεύθερο τον υπόλοιπο χρόνο. :beach:

Γιατί δε σου αρέσουν οι D'Agostino; Προτιμάς κάτι σε λαμπάτο;
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Οπότε είναι ελεύθερο τον υπόλοιπο χρόνο. :beach:

Γιατί δε σου αρέσουν οι D'Agostino; Προτιμάς κάτι σε λαμπάτο;
Όχι...
Και είναι αδύνατον να δηλώσω κατηγορηματικά πόσο θα μου άρεσε ή όχι κάτι που δεν θα είχα ακούσει με την ησυχία μου και υπό ελεγχόμενες συνθήκες.

Αλλά ως αυτόνομες ενισχυτικές μονάδες δεν κεντρίζουν πλέον το ενδιαφέρον του γράφοντος.

Και το ιδεώδες nickname για τα ηχεία του νήματος : WAMM BAMM thank you MA'AM
(από τη σημαδιακή φράση στο "Sufragette City" του David Bowie )
 
Last edited:

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Και σ' αυτο το σημειο, η ''γυναικεία ματαιοδοξια'' αυτοκτονεί, στη θεα ενος ανδρικου δονητη 200.000 φορες ακριβοτερου απ' τον ταπεινο γυναικείο.
Μερικά αμερικανικά γουρουνάκια ειναι ταμαμ για εξωφυλλο στη ''Φαρμα των Ζώων''.:p
 


I

iason

Guest
Γι αυτό και προσέχουμε πού και πώς παρεμβαίνουμε,αφού μπορεί να εκτεθούμε σε μιαν αλήθεια που θα μας...τρέλαινε.:taunt:
Σε συνδυασμό με το ότι ο κάτοχός του τυγχάνει...αφιλόξενος παλιοχαρακτήρας.8-)

Το οίκημα δεν βρίσκεται ακριβώς πάνω στο κύμα,αφού έχει ανεγερθεί και είναι δηλωμένο με όλες τις διατυπώσεις και τα συνοδευτικά ετήσια χαράτσια.Η θέα του όμως ανήκει στις καλύτερες της Ελληνικής Επικράτειας σα να ήταν ζωντανή...carte-postale.Κι εκτός του κορνάτου,φιλοξενεί στους χώρους του ακόμα ένα setup διαφορετικής φιλοσοφίας.

Και όποτε πληροφορούμαι για στερεοφωνικά με αντίτιμα εκατομμυρίων σκέφτομαι ότι χίλιες φορές να έμπαινα σε σχετικό δίλημμα θα προτιμούσα το συγκεκριμένο σπίτι με τα συνεπαγόμενα έξοδα συντήρησης ενάντια σε οποιοδήποτε δικαναλικό ή πολυκαναλικό setup,όσο και να με συγκινούσε το δεύτερο.

Τουλάχιστον οι κόρνες δεν ανήκουν στην Tune Audio,οπότε γλιτώνεις από την ολοκληρωτική τρέλα.:D
Σε όσους είναι μέλη του φόρουμ έμαθα ότι κάνεις καλύτερες τιμές .Αληθεύει?
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Μπαααα
Τσαντούλα & παπουτσάκι πας 7 μύρια.
Screenshot_20190706_194819.jpg

Δεν έχει μέσα φόρεμα και κοσμήματα. Χωρίς βρακάκι και ακόμα να πάθει εγκεφαλικό ο άλλος γιατί το όλο look έχει πάει όσο αυτό.
45 μύρια dollars.
d_g550_a_print_038_900_401_70.jpg
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Σε όσους είναι μέλη του φόρουμ έμαθα ότι κάνεις καλύτερες τιμές .Αληθεύει?
iason,φαίνεται να το μπερδεύεις με...τουριστικές μεζονέτες.΄΄Καλύτερη τιμή΄΄ πάντως θα σκόπευα να κάνω μόνο στον...Ear άμα του ανέθετα ποτέ να μου έστηνε...πολυκαναλικό setup.Διαθέτω μέχρι και ανεξάρτητο οίκημα για να στεγαζόταν εκείνο σε οποιαδήποτε διαμόρφωση θέλαμε χωρίς να χαλούσαμε τους κύριους οικιακούς χώρους.
 

I

iason

Guest
iason,φαίνεται να το μπερδεύεις με...τουριστικές μεζονέτες.΄΄Καλύτερη τιμή΄΄ πάντως θα σκόπευα να κάνω μόνο στον...Ear άμα του ανέθετα ποτέ να μου έστηνε...πολυκαναλικό setup.Διαθέτω μέχρι και ανεξάρτητο οίκημα για να στεγαζόταν εκείνο σε οποιαδήποτε διαμόρφωση θέλαμε χωρίς να χαλούσαμε τους κύριους οικιακούς χώρους.
Είσαι Άρχοντας :hi:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Είσαι Άρχοντας :hi:
Να ευχαριστιέσαι με κάθε δυνατό τρόπο τα Monitor Audio με τον Accuphase.
Την ουσία μπορείς να την έχεις και χωρίς τα WAMM...

Έχεις κι εύκολη ενσωμάτωση sub χάρη στην ανεξάρτητη προενισχυτική έξοδο και ακολούθως την είσοδο τελικού ενισχυτή.
 

I

iason

Guest
Να ευχαριστιέσαι με κάθε δυνατό τρόπο τα Monitor Audio με τον Accuphase.
Την ουσία μπορείς να την έχεις και χωρίς τα WAMM...

Έχεις κι εύκολη ενσωμάτωση sub χάρη στην ανεξάρτητη προενισχυτική έξοδο και ακολούθως την είσοδο τελικού ενισχυτή.
Να σαι καλά .Ευχαριστώ πολύ. :drinks:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Και αναρωτιόμουν, δεν βγάζει η Wilson κεντρικά ηχεία;
Το κοίταξα...
Βγάζει φυσικά, και φαίνονται ισχυρά. Να το μεγάλο, με δυο 9.5άρια και δύο 7άρια:

E8914190-22A2-4C88-9138-8FB70B310D95.jpeg


https://www.wilsonaudio.com/products/polaris/feature=image

Ξέρω κάποιον που το χρειάζεται επειγόντως ;):)
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Καλύτερη τιμή΄΄ πάντως θα σκόπευα να κάνω μόνο στον...Ear άμα του ανέθετα ποτέ να μου έστηνε...πολυκαναλικό setup
Η τιμή τιμή δεν έχει και χαρά στον που την έχει. :p

Είναι πολύ εύκολο και απλό το στήσιμο ενός απολύτως κορυφαίου πολυκάναλου immersive σεταπ, αρκεί να καταλήξεις στον οδηγό του λεωφορείου. :angel:

Τα υπόλοιπα έρχονται μόνα τους. 8-)

Για την δική σου περίπτωση, μου φαντάζει μονόδρομος η επιλογή 4 κλειστών 9" σαμπ της νταϊναόντιο, μαζί με 11 από τα ομοσταυλα περιφερικά, τα οποία μάλιστα είναι και σε σπέσιαλ τιμή προσφοράς. ;)

ΥΓ. Αξίζει μεν, αλλά δε χρειάζεται το μεγάλο. Αρκεί το μικρό, και με το παραπάνω. ;)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Και αναρωτιόμουν, δεν βγάζει η Wilson κεντρικά ηχεία;
Το κοίταξα...
Βγάζει φυσικά, και φαίνονται ισχυρά. Να το μεγάλο, με δυο 9.5άρια και δύο 7άρια:

View attachment 131836

https://www.wilsonaudio.com/products/polaris/feature=image

Ξέρω κάποιον που το χρειάζεται επειγόντως ;):)
Διαθέτει και tweeter ανεστραμμένου κόλου,εεε συγνώμη,θόλου της Focal...
Η τιμή τιμή δεν έχει και χαρά στον που την έχει. :p

Είναι πολύ εύκολο και απλό το στήσιμο ενός απολύτως κορυφαίου πολυκάναλου immersive σεταπ, αρκεί να καταλήξεις στον οδηγό του λεωφορείου. :angel:

Τα υπόλοιπα έρχονται μόνα τους. 8-)

Για την δική σου περίπτωση, μου φαντάζει μονόδρομος η επιλογή 4 κλειστών 9" σαμπ της νταϊναόντιο, μαζί με 11 από τα ομοσταυλα περιφερικά, τα οποία μάλιστα είναι και σε σπέσιαλ τιμή προσφοράς. ;)

ΥΓ. Αξίζει μεν, αλλά δε χρειάζεται το μεγάλο. Αρκεί το μικρό, και με το παραπάνω. ;)
Προτιμότερα όσα θα προ(σ)καλούσα ο ίδιος απ'όσα θα ...έρχονταν μόνα τους.;)

Θα έχανες ευκαιρία να επέμβεις σ'ένα κτίσμα με επικλινή σκεπή που μπορεί κιόλας να διαμορφωθεί στο εσωτερικό του όπως θέλουμε ξεκινώντας από λευκό χαρτί.Κι εφόσον δεν τυγχάνω φαν του οικιακού κινηματογράφου με τους προτζέκτορες δεν θα χρειαζόταν καν η εφαρμογή μαυρισμένων συστοιχιών από διαχυτές κατά την ακουστική φροντίδα.8-)
 
Last edited:

Μηνύματα
409
Reaction score
1.368
Διαθέτει και tweeter ανεστραμμένου κόλου,εεε συγνώμη,θόλου της Focal...
Μην τα παίρνετε αυτά με τους ανεστραμένους θόλους. Κάποιο μέλος είχε πει οτι δεν παίζουν.:headbang:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
.Κι εφόσον δεν τυγχάνω φαν του οικιακού κινηματογράφου
Ναι καλά :p:D:lolsign::lolsign::lolsign:

Να έχεις φουλ ιμερσιβ σεταπ, και όχι μόνο να μη μπορείς να δεις μια ταινία σαν άνθρωπος, αλλά ούτε το ενσωματωμένο βίντεο από το immersive BR δίσκο της συναυλίας του Ρογήρου στο τοίχος;

Χαχαχαχαχαχαχα, άντε καλά.:roflmao:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.154
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top