Γράψε ό,τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή

Μηνύματα
5.615
Reaction score
3.431
Κρίμα και είχα συνηθίσει τον Καμμένο με αυτές τις αποκριάτικες μεταμφιέσεις...:roflmao:
Με τέτοια αποχή είναι λογικό να ευελπιστεί ο κάθε πικραμένος για το ποιος θα ήθελε να είναι πρωθυπουργός:sneaky::angel::roflmao:
 





exile

Videocameras
Μηνύματα
6.053
Reaction score
4.347
Όταν επιστρέφεις μετά από πολύ καιρό για διακοπές και ξεκούραση και διαβάζεις μηνύματα...:whistling::whistling:



"Κι εσείς εκεί θα πάτε για τριήμερο;;;"





Ναι,ναι,εκεί θα πάμε...:D:D


"...Α ,πολύ ωραία,να κανονίσουμε να βρεθούμε...":gotcha::gotcha::gotcha:

 




Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Έπιασαν οι Ιταλοί την ''καπετάνισσα'' και πήξαμε στην αλληλεγγύη.
Υπάρχει κι άλλη άποψη όμως...

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, η Γερμανίδα "αλληλέγγυα" βαθύπλουτη καπετάνισσα της ΜΚΟ Sea Watch (και πρώην ακτιβίστρια της Greenpeace πριν σκάσει το νέο τρεντ με το Μεταναστευτικό στην Ευρώπη), είπε μια όμορφη μέρα να βγει για βολτούλα με το πλοίο της στα ανοιχτά της Λαμπεντούζα στη Νότια Ιταλία, και ξαφνικά είδε 50 άγνωστης προέλευσης συνανθρώπους μας σε μια βάρκα, η οποία τρύπησε "τυχαία" από επίθεση ξέρω 'γω καρχαρία, τους ανέβασε στο πλοίο της και αφού τους κράτησε εκεί στα ανοιχτά για να τους ταΐζει με τρόφιμα που είχε επίσης "τυχαία" στο πλοίο της για 2 εβδομάδες, προσπάθησε να δέσει στο λιμάνι διεμβολίζοντας πλοίο του Ιταλικού λιμενικού, παρότι με τη νέα -ψηφισμένη με νόμο- πολιτική της Ιταλίας απέναντι στους ακτιβιστές, έχουν πέσει οι πνιγμοί ανθρώπων στη Μεσόγειο -μεταξύ αυτών και μωρών- από 5,000+ κάθε χρόνο σε 500 φέτος.

Και η καπετάνισσα είναι Ηρωΐδα, όχι παράνομη και επικίνδυνη trafficker ψυχών.

Και πρέπει να υπογράψουμε και πετίΣιο στο ιντερνΈτ για να την αφήσουν ελεύθερη, ώστε να συνεχίσει με το Πειρατικό της το "έργο της" και να δίνει "αντίφα" λύσεις όπως νομίζει αυτή καλύτερα κάθε πρωί στο ακτιβιστικό κρανίο της.

Και δε βαριέσαι... Αν πνίγονται και μερικές χιλιάδες παραπάνω συνανθρώπων μας με αυτές τις πρακτικές είναι η γνωστή "Παράπλευρη Απώλεια".

Διότι σημασία έχει μόνο ο Αγώνας.

Μάιστα.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.404
Reaction score
74.695
Κόπηκε το ρεύμα μετά από 5-6 χρόνια κι έχω μεγάλο εκνευρισμό. >:(
Μέχρι που θυμήθηκα εκείνη τη diesel γεννήτρια την οποία δεν ξέρω πώς να ανάψω και να συνδέσω. :D
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.856
Reaction score
77.453
Κόπηκε το ρεύμα μετά από 5-6 χρόνια κι έχω μεγάλο εκνευρισμό. >:(
Μέχρι που θυμήθηκα εκείνη τη diesel γεννήτρια την οποία δεν ξέρω πώς να ανάψω και να συνδέσω. :D
βάλε μια φωνή τον τσομπανάκο σου να σου τη βάλει μπρος:p:lol:
 









Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.219
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top