Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ενας παραγοντας που συνηθως δεν λογαριαζουμε ειναι το γεγονος οτι ενας καταναλωτης (ισως η πλειοψηφια)εργαζεται 8-10 ωρες ημερησιως,πολλοι ακομη περισοτερο.Κοιμαται και μερικες και στον ελευθερο του χρονο εκτος του να ακουει μουσικη η να βλεπει ταινιες εχει και αλλα πραγματα να κανει.Απο αυτο και μονο μπορουμε να συμπερανουμε οτι αυτοι που τα εχουν "ολα",δηλαδη χρονο,χωρο,χρημα κλπ ειναι ελαχιστοι.Για τους υπολοιπους ειναι αρκετο να βρισκουν λιγο χρονο για το χομπυ.Αντε τωρα να τρεχεις ξωπισω οποια "εξελιξη" ,με τους ρυθμους που κινειται και να εισαι "up to date" .Koματακι δυσκολο εως και αχρειαστο για τους πλειστους.Μπας και αυτος ειναι τελικα ο λογος που κυριαρχουν σε καποιο αρκετα μεγαλο βαθμο οι ψηλες τιμες και το χαλιεντ σε ολα τα φορμα ?
[DOUBLEPOST=1563706594][/DOUBLEPOST]
ακόμα και με τηλέφωνο σαν πηγή..
Τελεια!!!!! Αυτο το εχουν ολοι.Μενουν τα υπολοιπα τωρα..............:laugh:
Ενα σετ ακουστικακια και η μιση "αγοραστικη δυναμη" ειναι .......ηδη κομπλε :tongue:
 
Last edited:

Μηνύματα
376
Reaction score
233
μην ψαχνεις αδικα μηχανικους και εγγραφες., ειναι πολυ ευκολο :D
...ακουσε δικαναλο και μετα ακουσε το ιδιο σε upmix auro3D
οχι σε καποιο αλλο upmix ;)
upmix; Ποιό upmix; Του αλγόριθμου; Αυτά είναι ημίμετρα ΙΜΗΟ.

Αν ο μηχανικός ήχου δεν έχει κάνει παράξει το ξεχωριστό κανάλι, να το έχει αποφασίσει το ίδιο το συγκρότημα αν το θέλει και πώς το θέλει και ο μηχανικός το πώς πρέπει να ακούγεται, τότε για ποιά πιστότητα μιλάμε;

Αν είναι να εμπιστευόμαστε αλγόριθμους, και το prologic καλό είναι
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
upmix; Ποιό upmix; Του αλγόριθμου; Αυτά είναι ημίμετρα ΙΜΗΟ.

Αν ο μηχανικός ήχου δεν έχει κάνει παράξει το ξεχωριστό κανάλι, να το έχει αποφασίσει το ίδιο το συγκρότημα αν το θέλει και πώς το θέλει και ο μηχανικός το πώς πρέπει να ακούγεται, τότε για ποιά πιστότητα μιλάμε;

Αν είναι να εμπιστευόμαστε αλγόριθμους, και το prologic καλό είναι
θα παρεις μια ιδεα καλε ...τι σημαινει immersive sound :)
...ασε που και ετσι δεν θα ξανακουσεις δικαναλο, θα τακους upmix auro3D
δεν ειδες τι εχει παθει ο ear ;)

τα λοιπα upmix ειναι για κλαματα.....ακου πρωτα και μετα λες, τοχουν παθει αρκετοι.;)
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
μην ψαχνεις αδικα μηχανικους και εγγραφες., ειναι πολυ ευκολο :D
...ακουσε δικαναλο και μετα ακουσε το ιδιο σε upmix auro3D
οχι σε καποιο αλλο upmix ;)
τα λοιπα upmix ειναι για κλαματα.....ακου πρωτα και μετα λες, τοχουν παθει αρκετοι.;)
Σωστά,είναι για κλάματα τα άλλα upmix, αλλά αν ακούσει ν'ακούσει μόνο auro3D!:roflmao:
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
τον οδηγω σωστα στο immersive sound :lolsign:

πέρα από την πλάκα... στο home immersive σύστημα που παίζω τακτικά, όταν έχω να ακούσω... δικάναλο, το μαγικό κουμπί είναι όντως το ...auro 3D! Αν μια ηχογράφηση ακούγεται ισορροπημένα στο δικάναλο, γυρίζοντας την στο auro3D ακούγεται μαγικά !

8-)
 
Last edited:

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
upmix; Ποιό upmix; Του αλγόριθμου; Αυτά είναι ημίμετρα ΙΜΗΟ.

Αν ο μηχανικός ήχου δεν έχει κάνει παράξει το ξεχωριστό κανάλι, να το έχει αποφασίσει το ίδιο το συγκρότημα αν το θέλει και πώς το θέλει και ο μηχανικός το πώς πρέπει να ακούγεται, τότε για ποιά πιστότητα μιλάμε;

Αν είναι να εμπιστευόμαστε αλγόριθμους, και το prologic καλό είναι
Καλα, ακουσε όμως. Όταν εταιριες μεγαλα ονόματα στον επαγγελματικο ηχο που αυτή είναι η κατεξοχήν δουλεια τους - και μην μου πεις ότι δεν ξερουν από δικαναλο - καθοδηγουν πλεον προς τον πολυκαναλο, τι λες δεν ξερουν? Όπως λενε ...μια δοκιμη θα σε πεισει.

Οσο για τους αλγοριθμους, ειλικρινα θα τους ερωτευθείς! Θα λες δωσε κι άλλο αλγοριθμο!
 

Μηνύματα
376
Reaction score
233
Καλα, ακουσε όμως. Όταν εταιριες μεγαλα ονόματα στον επαγγελματικο ηχο που αυτή είναι η κατεξοχήν δουλεια τους - και μην μου πεις ότι δεν ξερουν από δικαναλο - καθοδηγουν πλεον προς τον πολυκαναλο, τι λες δεν ξερουν? Όπως λενε ...μια δοκιμη θα σε πεισει.

Οσο για τους αλγοριθμους, ειλικρινα θα τους ερωτευθείς! Θα λες δωσε κι άλλο αλγοριθμο!
Δεν είπα ότι δεν ξέρουν. Αλλά δεν μιλάμε για πιστότητα αναπαραγωγής. Γιατί εδώ αυτό μας ενδιαφέρει.

Ο αλγόριθμος ΔΕΝ είναι πιστότητα. Πιστότητα είναι τα διακριτά κανάλια.
 

Μηνύματα
71
Reaction score
299
Είναι αξιοσημείωτο πάντως με τι αφοριστική αλαζονεία παρομοιάζονται όσοι επιμένουν στον δικάναλο ήχο με τους flat-earthers ή όσους εναντιώνονται στον εμβολιασμό. Ούτε λίγο ούτε πολύ, η επιλογή του πολυκάναλου παρουσιάζεται ως η ρομφαία του ορθολογισμού που πέπρωται να επιφέρει θανάσιμο πλήγμα στο σάπιο, άθλιο και γέρικο κορμί του δισδιάστατου στέρεο ήχου που, στα κεφάλια των τεχνοφετιχιστών γκουρού του audio, δεν δυνάται να αποτελεί παρά ένα σχεδιαστικό σφάλμα, ένα φρικτό λάθος, ένας ανεπίτρεπτος αναχρονισμός, μία ευθεία επίθεση στα ακουστικά μας όργανα. Και εν πάση περιπτώσει, η τεχνολογία αναπαραγωγής μουσικής προοδεύει, το ίδιο και ο κόσμος ολάκερος, αφού τα λέει και ο Bob Katz, δεν ξέρει αυτός; Όχι ότι εμείς κάνουμε επίκληση στην αυθεντία, όχι!

Προσωπικά (και ποιός είμαι εγώ άλλωστε, και ποιός με ξέρει εμένα, θα μου πει κάποιος) δεν έχω ουδεμία αμφιβολία ότι ένα σωστά τοποθετήμενο στο χώρο πολυκάναλο σύστημα παρουσιάζει τέτοια ασύγκριτα προτερήματα σε ό,τι αφορά την χωρική πληροφορία και, κυρίως, στην προσομοίωση της αίσθηση του live, να νιώθεις τον μουσική ή την μπάντα δίπλα σου, μπροστά σου, μέσα σου (ανάλογα τι προτιμάει ο καθένας..) μέσα στον χώρο· τα κριτήρια αυτά όμως και την προφάνεια τους ποιός τα θέτει ακριβώς; Οφείλουμε όλοι να αποδεχτούμε ως αδιαμφισβήτητο, αντικειμενικό (αφού η λέξη αυτή αρέσει τόσο πολύ εδώ μέσα) δεδομένο ότι το οικιακό hi-fi πρέπει ντε και καλά να προσεγγίζει και σε επίπεδο στάθμης έντασης και γενικώς την ζωντανή μουσική εμφάνιση; Αυτό είναι σαν να λέμε, αντί να πάω εγώ στην συναυλία, την φέρνω στο σαλόνι μου - ε, και δεν τα δίνω τα 15 χιλιάρικα που θα μου χρειαστούν για το στήσιμο της ηχοσφαίρας σε συναυλίες ανά την Ευρώπη και κάθομαι και ακούω μουσική σπίτι αξιοπρέπως από ένα σωστά στημένο δικάναλο σύστημα; Προτεραιότητες, ιεραχήσεις και επιλογές είναι όλα αυτά.

Θέλω να πω ότι δεν μπορεί αυτά τα πράγματα να συζητιούνται με τέτοιο ύφος, ότι και καλά " εντάξει, παίξτε εσείς με τα παιχνιδάκια σας, τα βινυλιάκια και τους προ και αφήστε εμάς να ασχολούμαστε με το real thing". Ασορτί με τα ανάλογο αφ' υψηλού στυλάκι, " και πόσο πίσω είστε" κ.λπ., λες και είναι πρωταθλητισμός και μαγκιά το όλο ζήτημα. Ο άλλος μπορεί να γουστάρει και το σκρατς του δίσκου και να σηκώνεται να γυρίζει πλευρά και να παίζει και βιντεοκασέτες, άμα λάχει! Μας ενοχλεί η μόστρα και η επιδειξιομανία του hi-end (σιγά το κουφάρι!), αλλά όχι βέβαια η ανάλογη συμπεριφορά όταν προέρχεται από φίλια πολυκάναλα χείλη· μήπως το πολυκάναλο είναι η μετεξέλιξη της hi-end δηθενιάς χωρίς την ταμπελίτσα του τελευταίου;
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.115
Reaction score
124.689
Είναι αξιοσημείωτο πάντως...
Ναι.

Αξιοσημείωτη είναι η δυσκολία αντίληψης βασικών στοιχείων στο οντιο, και η εμμονή στο λάθος, που δηλώνεται ως "ταπεινή γνώμη" του καθενός.

Αξιοσημείωτη είναι και η προσπάθεια παρομοίωσης ενός ηχοσύστηματος-χώρου με αυτοκίνητα, εκδρομές σε συναυλίες και διακοπές σε κρουαζιερόπλοια. Γενικώς, με άλλες ασχολίες και άλλα χόμπι.

Ακόμα κι αν μπορούσες να δώσεις λεφτά και να ακούσεις αύριο ζωντανά τον Μάιλς να παίζει τα γνωστά κομμάτια του, ή τον γνωστό μαεστρο να διευθύνει Μπετόβεν και στο καπάκι τον Μπομπ μαρλευ να τραγουδάει για την αγάπη, που δυστυχώς δεν γίνεται γιατί πέθαναν, και πάλι δεν αλλάζουν οι αρχές στο οντιο.

Αξιοσημείωτη η εμμονή όμως.

Ακόμα και για το που θα ξοδέψουμε τα λεφτά μας, τι είναι ..καλύτερο! Λες κι έχει αυτό σχέση με το τι ισχύει στο οντιο! :D

Και πως λέγονται αυτές οι ανακρίβειες;
Με κόσμιο ύφος; Όχι,ούτε με κόσμιο ύφος, αλλά με υφακι θιγομένων καρδιναλίων. Χιλίων και βάλε!

:p


Και γω επιμένω να ακούω από Spotify, για λόγους ευκολίας ή συνήθειας ή για τη μουσική βιβλιοθήκη που έχει, αλλά δεν υπερασπίζομαι την ανωτερότητα του mp3 σε σχέση με το Ρεντ μπουκ όντιο ή με τα πολυκαναλα ή μη αρχεία υψηλής ανάλυσης. :D

Έχετε πλακα..:D
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.934
Είναι αξιοσημείωτο πάντως με τι αφοριστική αλαζονεία παρομοιάζονται όσοι επιμένουν στον δικάναλο ήχο με τους flat-earthers ή όσους εναντιώνονται στον εμβολιασμό. Ούτε λίγο ούτε πολύ, η επιλογή του πολυκάναλου παρουσιάζεται ως η ρομφαία του ορθολογισμού που πέπρωται να επιφέρει θανάσιμο πλήγμα στο σάπιο, άθλιο και γέρικο κορμί του δισδιάστατου στέρεο ήχου που, στα κεφάλια των τεχνοφετιχιστών γκουρού του audio, δεν δυνάται να αποτελεί παρά ένα σχεδιαστικό σφάλμα, ένα φρικτό λάθος, ένας ανεπίτρεπτος αναχρονισμός, μία ευθεία επίθεση στα ακουστικά μας όργανα. Και εν πάση περιπτώσει, η τεχνολογία αναπαραγωγής μουσικής προοδεύει, το ίδιο και ο κόσμος ολάκερος, αφού τα λέει και ο Bob Katz, δεν ξέρει αυτός; Όχι ότι εμείς κάνουμε επίκληση στην αυθεντία, όχι!

Προσωπικά (και ποιός είμαι εγώ άλλωστε, και ποιός με ξέρει εμένα, θα μου πει κάποιος) δεν έχω ουδεμία αμφιβολία ότι ένα σωστά τοποθετήμενο στο χώρο πολυκάναλο σύστημα παρουσιάζει τέτοια ασύγκριτα προτερήματα σε ό,τι αφορά την χωρική πληροφορία και, κυρίως, στην προσομοίωση της αίσθηση του live, να νιώθεις τον μουσική ή την μπάντα δίπλα σου, μπροστά σου, μέσα σου (ανάλογα τι προτιμάει ο καθένας..) μέσα στον χώρο· τα κριτήρια αυτά όμως και την προφάνεια τους ποιός τα θέτει ακριβώς; Οφείλουμε όλοι να αποδεχτούμε ως αδιαμφισβήτητο, αντικειμενικό (αφού η λέξη αυτή αρέσει τόσο πολύ εδώ μέσα) δεδομένο ότι το οικιακό hi-fi πρέπει ντε και καλά να προσεγγίζει και σε επίπεδο στάθμης έντασης και γενικώς την ζωντανή μουσική εμφάνιση; Αυτό είναι σαν να λέμε, αντί να πάω εγώ στην συναυλία, την φέρνω στο σαλόνι μου - ε, και δεν τα δίνω τα 15 χιλιάρικα που θα μου χρειαστούν για το στήσιμο της ηχοσφαίρας σε συναυλίες ανά την Ευρώπη και κάθομαι και ακούω μουσική σπίτι αξιοπρέπως από ένα σωστά στημένο δικάναλο σύστημα; Προτεραιότητες, ιεραχήσεις και επιλογές είναι όλα αυτά.

Θέλω να πω ότι δεν μπορεί αυτά τα πράγματα να συζητιούνται με τέτοιο ύφος, ότι και καλά " εντάξει, παίξτε εσείς με τα παιχνιδάκια σας, τα βινυλιάκια και τους προ και αφήστε εμάς να ασχολούμαστε με το real thing". Ασορτί με τα ανάλογο αφ' υψηλού στυλάκι, " και πόσο πίσω είστε" κ.λπ., λες και είναι πρωταθλητισμός και μαγκιά το όλο ζήτημα. Ο άλλος μπορεί να γουστάρει και το σκρατς του δίσκου και να σηκώνεται να γυρίζει πλευρά και να παίζει και βιντεοκασέτες, άμα λάχει! Μας ενοχλεί η μόστρα και η επιδειξιομανία του hi-end (σιγά το κουφάρι!), αλλά όχι βέβαια η ανάλογη συμπεριφορά όταν προέρχεται από φίλια πολυκάναλα χείλη· μήπως το πολυκάναλο είναι η μετεξέλιξη της hi-end δηθενιάς χωρίς την ταμπελίτσα του τελευταίου;
Ωραία τα λες, Like, αλλά κάνεις λάθος. Και ο μόνος χαμένος από την λάθος εκτίμηση της πραγματικότητας είσαι εσύ.
[DOUBLEPOST=1563712605][/DOUBLEPOST]
Ο αλγόριθμος ΔΕΝ είναι πιστότητα
Δεν μας ενδιαφέρει η πιστή αναπαραγωγή ενός λάθους.

Auro rules :superman:
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.052
Reaction score
20.465
Είναι αξιοσημείωτο πάντως με τι αφοριστική αλαζονεία παρομοιάζονται όσοι επιμένουν στον δικάναλο ήχο με τους flat-earthers ή όσους εναντιώνονται στον εμβολιασμό.
Ο παραλληλισμός είναι ατυχής. Οι flatearthers είναι ηλίθιοι που υποσκάπτουν την αποτελεσματικότητα του εκπαιδευτικού συστήματος, οι ενάντιοι στον εμβολιασμό είναι ευθέως επικίνδυνοι για την εθνική ασφάλεια, ενώ οι δικάναλοι είναι απλώς καταναλωτές που αρέσκονται ή βαριούνται, ή στερούνται του χώρου, ή συναντούν ενδοοικογενειακά εμπόδια, ή δυσπιστούν, ή έχουν κολλήσει σε μια κατάσταση αρμόζουσα σε αμόρφωτο επιδειξιομανή με λεφτά, ή, σε άλλες περιπτώσεις, σε μια κατάσταση διαρκούς αναβλητικότητας, ή ό,τι άλλο.

Πάντως, ορμώμενος από το ψευδώνυμό σας, κι αυτό τούτο το δικάναλο ήταν κατακριτέο υπό το πρίσμα της Internationale situationniste τότε. Απλώς, σήμερα είναι παλιό και κατεστημένο. Αυτό είναι όλο.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.417
Reaction score
27.702
σε μια κατάσταση διαρκούς αναβλητικότητας
Αυτό είναι για μένα το μεγαλύτερο πρόβλημα γενικά στη στάση ζωής που κρατάμε ως "ζωντανοί" οργανισμοί πάνω σε αυτό το πλανήτη.

Είναι η βασική αιτία που οι ευτυχισμένοι & επιτυχημένοι είναι η συντριπτική μειοψηφία.
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Αυτό είναι για μένα το μεγαλύτερο πρόβλημα γενικά στη στάση ζωής που κρατάμε ως "ζωντανοί" οργανισμοί πάνω σε αυτό το πλανήτη.

Είναι η βασική αιτία που οι ευτυχισμένοι & επιτυχημένοι είναι η συντριπτική μειοψηφία.
Η μεγαλυτερη επιτυχια στη ζωη ειναι να βρεις τον τροπο να εισαι ευτυχισμενος.Μερικες φορες το προβλημα ομως ειναι οτι ενας ευτυχισμενος δεν ειναι και κατ'αναγκη επιτυχημενος.Μεταξυ τωρα ευτυχιας και επιτυχιας, δεν θα ηθελα να βρεθω στο διλημα να επιλεξω.Ειμαι ευτυχισμενος οπως ειμαι.
 




Μηνύματα
1.740
Reaction score
869
Στην αγγελία με τα ενεργά μπέρι ηχεία, πούλησαν σα ζεστά ψωμάκια. Μέχρι κι εγώ που σκέφτηκα ότι ήθελα μια πεντάδα ίδια, δεν τα πρόλαβα!
σιγά το κελεπούρι που έχασες..
[DOUBLEPOST=1563727744][/DOUBLEPOST]
Είναι αξιοσημείωτο πάντως με τι αφοριστική αλαζονεία παρομοιάζονται όσοι επιμένουν στον δικάναλο ήχο με τους flat-earthers ή όσους εναντιώνονται στον εμβολιασμό. Ούτε λίγο ούτε πολύ, η επιλογή του πολυκάναλου παρουσιάζεται ως η ρομφαία του ορθολογισμού που πέπρωται να επιφέρει θανάσιμο πλήγμα στο σάπιο, άθλιο και γέρικο κορμί του δισδιάστατου στέρεο ήχου που, στα κεφάλια των τεχνοφετιχιστών γκουρού του audio, δεν δυνάται να αποτελεί παρά ένα σχεδιαστικό σφάλμα, ένα φρικτό λάθος, ένας ανεπίτρεπτος αναχρονισμός, μία ευθεία επίθεση στα ακουστικά μας όργανα. Και εν πάση περιπτώσει, η τεχνολογία αναπαραγωγής μουσικής προοδεύει, το ίδιο και ο κόσμος ολάκερος, αφού τα λέει και ο Bob Katz, δεν ξέρει αυτός; Όχι ότι εμείς κάνουμε επίκληση στην αυθεντία, όχι!

Προσωπικά (και ποιός είμαι εγώ άλλωστε, και ποιός με ξέρει εμένα, θα μου πει κάποιος) δεν έχω ουδεμία αμφιβολία ότι ένα σωστά τοποθετήμενο στο χώρο πολυκάναλο σύστημα παρουσιάζει τέτοια ασύγκριτα προτερήματα σε ό,τι αφορά την χωρική πληροφορία και, κυρίως, στην προσομοίωση της αίσθηση του live, να νιώθεις τον μουσική ή την μπάντα δίπλα σου, μπροστά σου, μέσα σου (ανάλογα τι προτιμάει ο καθένας..) μέσα στον χώρο· τα κριτήρια αυτά όμως και την προφάνεια τους ποιός τα θέτει ακριβώς; Οφείλουμε όλοι να αποδεχτούμε ως αδιαμφισβήτητο, αντικειμενικό (αφού η λέξη αυτή αρέσει τόσο πολύ εδώ μέσα) δεδομένο ότι το οικιακό hi-fi πρέπει ντε και καλά να προσεγγίζει και σε επίπεδο στάθμης έντασης και γενικώς την ζωντανή μουσική εμφάνιση; Αυτό είναι σαν να λέμε, αντί να πάω εγώ στην συναυλία, την φέρνω στο σαλόνι μου - ε, και δεν τα δίνω τα 15 χιλιάρικα που θα μου χρειαστούν για το στήσιμο της ηχοσφαίρας σε συναυλίες ανά την Ευρώπη και κάθομαι και ακούω μουσική σπίτι αξιοπρέπως από ένα σωστά στημένο δικάναλο σύστημα; Προτεραιότητες, ιεραχήσεις και επιλογές είναι όλα αυτά.

Θέλω να πω ότι δεν μπορεί αυτά τα πράγματα να συζητιούνται με τέτοιο ύφος, ότι και καλά " εντάξει, παίξτε εσείς με τα παιχνιδάκια σας, τα βινυλιάκια και τους προ και αφήστε εμάς να ασχολούμαστε με το real thing". Ασορτί με τα ανάλογο αφ' υψηλού στυλάκι, " και πόσο πίσω είστε" κ.λπ., λες και είναι πρωταθλητισμός και μαγκιά το όλο ζήτημα. Ο άλλος μπορεί να γουστάρει και το σκρατς του δίσκου και να σηκώνεται να γυρίζει πλευρά και να παίζει και βιντεοκασέτες, άμα λάχει! Μας ενοχλεί η μόστρα και η επιδειξιομανία του hi-end (σιγά το κουφάρι!), αλλά όχι βέβαια η ανάλογη συμπεριφορά όταν προέρχεται από φίλια πολυκάναλα χείλη· μήπως το πολυκάναλο είναι η μετεξέλιξη της hi-end δηθενιάς χωρίς την ταμπελίτσα του τελευταίου;
Μπουτίιιιιαααααα.... κούουουουκουουουου....
 

Μηνύματα
1.740
Reaction score
869
μην ψαχνεις αδικα μηχανικους και εγγραφες., ειναι πολυ ευκολο :D ...ακουσε δικαναλο και μετα ακουσε το ιδιο σε upmix auro3D...οχι σε καποιο αλλο upmix ;)
υπάρχει κάποιο μαγαζί εδώ στην Ελλάδα, Αθήνα, Σαλλονίκη, Βόλο ξέρω γω να έχει στημένο σε κατάλληλο χώρο κάποιο καλό και πλήρες σύστημα Auro3D ή κάποιο άλλο immersive σύστημα να ακούσουμε αυτά που μας λες??
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.497
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top