Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί


Μηνύματα
307
Reaction score
409
Τα μπομπινόφωνα οπωσδήποτε,ανώτερα από το πιο βαρβάτο βινυλιοσύστημα.
Τα μπομπινόφωνα είναι οπωσδήποτε για μουσική, ανώτερα από το πιο βαρβάτο σύστημα γενικώς, για να διορθώσουμε επί το ορθόν, βέβαια φορώντας την ανάλογη ταινιούλα....
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
ενα πικαπ ειναι πολυ καλυτερο απο οσο λες και συ και αλλοι,η, ακομη και απο οσο φανταζεσαι/στε.
Δηλαδή πόσο καλύτερο;
:lol:

Και τα κασετόφωνα σκίζουν
Ε, γι'αυτό πουλάνε κασέτες, τι νόμιζες;:roflmao:
Τα μπομπινόφωνα οπωσδήποτε,ανώτερα από το πιο βαρβάτο βινυλιοσύστημα.
Και φτηνότερα!
Αλλά δε βρίσκεις πολλές μπομπίνες.
Τες πα, βρίσκεις πολλά CD, που είναι ακόμη πιο ανώτερα. :lol:

Τώρα όμως υπάρχει και μια άλλη πλευρά της Σελήνης, όπου λόγου χάριν ο ντιμιφουτ λέει να σταματήσει να αγοράζει απλά πολυκαναλα SACD, και να εστιάσει μόνον σε immersive κυκλοφορίες, κοίτα κατάντια δηλαδή...:o
 
Last edited:

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Δηλαδή πόσο καλύτερο;
:lol:
Εξαρταται απο ποιο.
Τωρα αν ρωτας σε συγκριση με το δικο σου που φανταζομαι ηταν και στην τελικη του μορφη οταν το παροπλισες,τοτε μιλαμε για πολυ καλυτερο.Τα ειπαμε πολλες φορες .........και αυτα.
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Kαι για να ειμαι λιγοτερο επιεικης επειδη ξερεις οτι αναφερομαι κυριως στο θεμα βραχιονα/κεφαλης και οχι τοσο του πικαπ σαν motor unit ,να πω οτι οι διαφορες για τις οποιες μιλω δεν ειναι μεγαλες,ειναι χαωδεις.
Bαζε οσα lol θελεις.
 


Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Εγώ θα κρίνω και αν δεν σ αρέσει κάνε τη βόλτα σου.
Θελω να γνωριζεις οτι
τη βολτα μου θα την κανω οταν και οπου θελω εγω.
Και αυτο δικαιωματικα, για τους εξης λογους
Σεβομαι τον χωρο που με φιλοξενει,
Απεχω απο προσωπικες αντιπαραθεσεις και
Ειμαι ο τελευταιος που θα βγει εκτος θεματος.

Εσυ εχεις το μαχαιρι εχεις και το πεπονι
Αλλα να ξερεις οτι το πεπονι ειναι κακοκομμενο.
Και αυτο φαινεται.
 


Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Το πικάπ του Κώστα εαρ περνάει κλιμακτήριο απ όσο ξέρω, είναι σε μια άλφα ηλικία:biggrin:

Το να σηκώνεσαι κάθε λίγο να βάζεις κομμάτι ή να αυξομειωνεις την ένταση εν έτη 2019...με ξεπερνά.

Το θέμα είναι αν οι πολυκαναλοι θα ξανακυλησουν στο δικάναλο ή θα μείνουν καθαροί ως το τελος
 

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Ρώτα τον @costas EAR που γουστάρει τον Ξυλούρη ,σίγουρα θα το έχει ακούσει μελοποιημένο.

Ο οποίος πράγματι υπάρχει και σε υπογραφή ενός μέλους.
[/QUOTE]

Ο ΚωσταςΑυτι δεν το ακουει απλα, το ζει συγκλονιστικα με τα αμετρητα ηχεια που διαθετει. Αδικια αυτο για τους προλεταριους του ηχου που δεν μπορουν να διαθεσουν τις δεκαδες χιλιαδες ευρω που απαιτουνται και προσπαθουν να ανασυνθεσουν τη φωνη του Ξυλουρη απο πικαπια μεσω 2 ταπεινων ηχειων σε ακαταλληλο χωρο.

Πρωτη προτεραίοτητα του Κομματος του Λαου θα πρεπει να ειναι, μετά την επανασταση, να παρει τα πολλα ηχεια απο την πλουτοκρατια και να τα διαθεσει στους προλεταριους που θα φτιαχνονται μαζικα με τις πολυκαναλες παραγωγες των καπιταλιστων.
 

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Το πικάπ του Κώστα εαρ περνάει κλιμακτήριο απ όσο ξέρω, είναι σε μια άλφα ηλικία:biggrin:

Το να σηκώνεσαι κάθε λίγο να βάζεις κομμάτι ή να αυξομειωνεις την ένταση εν έτη 2019...με ξεπερνά.

Το θέμα είναι αν οι πολυκαναλοι θα ξανακυλησουν στο δικάναλο ή θα μείνουν καθαροί ως το τελος
5 κομματια ακουει, δεν κανει κακο να σηκωνεται που και που :roflmao:
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Το να σηκώνεσαι κάθε λίγο να βάζεις κομμάτι ή να αυξομειωνεις την ένταση εν έτη 2019...με ξεπερνά.
Kοιτα για μερικους απο εμας, που ειμαστε και καποιας ηλικιας,το να σηκωνεσαι και να κανεις 4 βηματα για αλλαγη πλευρας,ειναι ισως η μονη γυμναστικη που κανουμε οποτε δεν ειναι και κακο.Για την αυξομειωση της εντασης υπαρχουν και δικαναλα με τηλεχειρισμο εδω και καιρο.............ακομη και mute κανουνε.............ναι.......................:tongue:
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Πάντως τώρα χωρίς πλάκα οι 2 μας γιατροί αντιμετωπίζουν τον δικάναλο ως ασθένεια που πρέπει να αντιμετωπίστει με την κατάλληλη αγωγή :biggrin::biggrin:
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Πάντως τώρα χωρίς πλάκα οι 2 μας γιατροί αντιμετωπίζουν τον δικάναλο ως ασθένεια που πρέπει να αντιμετωπίστει με την κατάλληλη αγωγή :biggrin::biggrin:
Ολα ασθενειες ειναι :biggrin::biggrin:..........και δεν κανω πλακα
Παω βολτα με το σκυλακι να ξεμουδιασω και λιγο ........ χαχαχα
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Πάντως τώρα χωρίς πλάκα οι 2 μας γιατροί αντιμετωπίζουν τον δικάναλο ως ασθένεια που πρέπει να αντιμετωπίστει με την κατάλληλη αγωγή :biggrin::biggrin:
Προφανώς και οι γιατροί.. χρειάζονται γιατρό!!:lolsign::lolsign::lolsign::lolsign:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ο ΚωσταςΑυτι δεν το ακουει απλα, το ζει συγκλονιστικα με τα αμετρητα ηχεια που διαθετει. Αδικια αυτο για τους προλεταριους του ηχου που δεν μπορουν να διαθεσουν τις δεκαδες χιλιαδες ευρω που απαιτουνται και προσπαθουν να ανασυνθεσουν τη φωνη του Ξυλουρη απο πικαπια μεσω 2 ταπεινων ηχειων σε ακαταλληλο χωρο.

Πρωτη προτεραίοτητα του Κομματος του Λαου θα πρεπει να ειναι, μετά την επανασταση, να παρει τα πολλα ηχεια απο την πλουτοκρατια και να τα διαθεσει στους προλεταριους που θα φτιαχνονται μαζικα με τις πολυκαναλες παραγωγες των καπιταλιστων.
Καραμήτρο ,μάθε να κάνεις "quote" και κόψε και την πρωινή ρε πουλάκι μου γιατί σε πειράζει..
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.685
Τη μπομπινόφωνα και άλλες αράχνες ρε παιδιά.

ΕΛΕΟΣ.

2020 πάμε.

Μπομπίνα έχω να περάσω σε κεφαλή από το 2004 - 2005 που τα πετάξαμε γιατί δεν είχε νόημα.

Σε λίγο θα μας βγάλετε ξανά τα U-Matic και τα Beta Max.

ΕΛΕΟΣ.

Ακόμα και οι παππούδες των Studios τα πέταξαν γιατί τα ProTools είναι 100 φορές ανώτερα. Δικά τους λόγια όχι δικά μου.

ΕΛΕΟΣ.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.138
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top