Νέος Πολυκάναλος

Μηνύματα
90
Reaction score
195
Εδώ μεσα εχουν τουλαχιστον τέσσερις, ας πουν αν έχουν σημαντικά θέματα.
Κάτοχος του nad t758v3 και εγώ τώρα και 5 περίπου μήνες σε ένα σύστημα 2.2 σαν pre pro έχω να πω ότι πραγματικά για τα χρήματα του είναι ότι καλύτερο έχω αγοράσει. Χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής και με το dirac να κάνει την διαφορά!
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.691
Εδώ, πάντως, βλέπω ότι τα νέα Ίντεγκρα, με τιμές πολύ ανταγωνιστικές, έχουν ντακ τσιπς της ΑΚΜ, αντί για κείνα "απ' το πανέρι" που έχουν τα Άνθεμ, Ναντ κι ένα σωρό μπραντ νέιμς.
Επίσης, ΑΚΜ (για τα 3 μπροστινά, για τα λοιπά δεν βρήκα να αναφέρει...) έχουν και τα Εμοτίβα.
 

Μηνύματα
1.328
Reaction score
656
εσυ τι εκανες, πηρες τιποτα ;
Μέχρι στιγμής ήρθαν τα πρώτα 2 s8 και ένα t10, σιγά σιγά έρχονται τα υπόλοιπα 6 s8 και 3 t10. Μόλις μαζευτούν όλα θα μιλήσω με ειδικό για να δρομολογήσουμε την εγκατάσταση και ρυθμιση. Αυτός θα αποφασίσει και για avr και για πιθανή αλλαγή των sub σε κάτι καταλληλότερο για μουσική.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.991
Και ντιρακ.
Και XLR..

Ε, ναι...
Και για του λόγου το αληθές:
Μια χαρά λοιπόν.....
Marantz

Εκεί που πήγαινα λοιπόν για νέο μηχάνημα, ευτυχώς με σχετικά προσιτό κόστος γλίτωσα τον δικό μου.
Σε συνδυασμό δε με τα klipsch, χτυπάει άνετα το δικάναλό μου σε μουσικό αποτέλεσμα (για τα αυτιά μου και τον χώρο μου), σε σημείο που με κάνει να σκέπτομαι να πουλήσω όλο το δικάναλο σύστημα!
Κρατώ και το δεύτερο sub για τον μάραντζ και είμαι σούπερ!
 
Last edited:

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Φίλε Ιάκωβε τον είχα και έπαιζε πολύ ωραία. Ο μόνος λόγος που τον έδωσα ήταν για να κάνω το επόμενο βήμα να ξεφύγω δλδ από όλα σε ένα (avr) και να πάω σε προ και τελικούς με xlr. Οπότε το επόμενο βήμα ήταν ανάμεσα σε yamaha 5200 και marantz 7705. O λόγος που προχώρησα στο να προτιμήσω ξανά Marantz ήταν ότι είχα μείνει πιο ευχαριστημένος σε σχέση με τους yamaha που είχα στο παρελθόν.
Απλά για να είσαι μέσα στην εξέλιξη των πραγμάτων, καλύτερα ακόμη με μικροδιαφορές να έβλεπες τον 7013
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.991
Και για να είμαι ειλικρινείς!

Το δικάναλο μου σύστημα, ίσως ακούγεται πιο ευγενικό, πιο ξεκούραστο ίσως λόγω των chario. Όμως, η ατάκα η φυσικότητα η ζωντάνια η live απόδοση που βγάζει ο συνδυασμός marantz - klipsch είναι για μένα βασικής προτεραιότητας απόφαση . Επίσης αυτή η προβολή των φωνητικών, της μεσαίας γενικά, των klipsch που για πολλούς φίλους είναι αρνητικός παράγοντας, είναι για μένα προτεραιότητα. Ένας λοιπόν λόγος για τα παραπάνω αναγραφόμενα. Κάθε ένας μας έχει τις προτιμήσεις του και ειδικά σε αυτόν τον τομέα δεν υπάρχουν κατά την γνώμη μου πρότυπα, ιδανικές μετρήσεις, αποκλίσεις κλπ παρά ότι ευχαριστεί τον ίδιο.
 
Last edited:

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
να κανεις αυτο που εκανε ο ankokdog

......να τα δωσεις ολα, (προ - μαραντζ - sub και ηχεια που δεν ειναι κλιπς
και να παρεις τον av7705

κρατα δλδ μονο τον τελικο και τα κλιπς.....περνεις αλλον ενα τελικο 3καναλο και 3 ηχεια κλιπς (κεντρικο και περιφερειακα..... η παραπανω αν βαλεις και ηχεια υψους) και 2 sub

τελος....

ποιον τελικο εχεις ; βαλε λινκ
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.991
Έχω τον advance a-160.
Το πρόβλημα όμως είναι άλλο.
Μόλις συνδέσω τελικό στον marantz υπάρχουν παράσιτα από τα τροφοδοτικά των μηχανημάτων εικόνας (panasonic vt50, Benq). Το πρόβλημα δε δεν οφείλεται στον τελικό, διότι δοκίμασα συμπτωματικά και crown με ακριβώς ίδιο αποτέλεσμα. (Παρεμπιπτόντως στα αυτιά μου ακούστηκε πολύ καλός).
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Έχω τον advance a-160.
Το πρόβλημα όμως είναι άλλο.
Μόλις συνδέσω τελικό στον marantz υπάρχουν παράσιτα από τα τροφοδοτικά των μηχανημάτων εικόνας (panasonic vt50, Benq). Το πρόβλημα δε δεν οφείλεται στον τελικό, διότι δοκίμασα συμπτωματικά και crown με ακριβώς ίδιο αποτέλεσμα. (Παρεμπιπτόντως στα αυτιά μου ακούστηκε πολύ καλός).
με τα xlr εξαφανίζονται τα πάντα, άκρα του τάφου σιωπή........
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Έχω τον advance a-160.
Το πρόβλημα όμως είναι άλλο.
Μόλις συνδέσω τελικό στον marantz υπάρχουν παράσιτα από τα τροφοδοτικά των μηχανημάτων εικόνας (panasonic vt50, Benq). Το πρόβλημα δε δεν οφείλεται στον τελικό, διότι δοκίμασα συμπτωματικά και crown με ακριβώς ίδιο αποτέλεσμα. (Παρεμπιπτόντως στα αυτιά μου ακούστηκε πολύ καλός).
μια χαρα ειναι ο τελικος......παρε και 2 crown μαζι με τα 3 κλιπς συν 2 sub ιδια και τελειωσες...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.094
Reaction score
124.644
Σα παιδάκια στο σχολείο.

Ντιρακ λέμε.

Τι δε καταλαβαίνετε;

Αλήθεια τώρα, θέτε λίγο από κεφάλα στο στέρεο;

Σα παιδάκια...

Οι κοτσανες που πέφτουν για το οντισει εδώ μέσα, δεν έχουν ανταγωνισμό. Ρε μπαγασες, αν ήταν έστω και ανεκτό το μη ντιρακ, δε θα το έβαζε μέσα σε μεγάλο μηχάνημα κάποιος; Ένα Στορμ; Ένα γουίζντομ βρε αδερφέ; Ένα μπριστον, ένα κατιτις φοκαλ, ξερωγω; Γιατί βρε όλοι αυτοί βάζουν ντιρακ; Βλαμμένα είναι και ξέρει η μαραντζ ή ο Κεφαλάς;

Βρε συνέλθετε.
Φτάνει το σέλινο.

Κάντε όπου θέλετε υποχωρήσεις, αλλά ντιρακ, μη ξεφεύγετε από την πεπατημένη.
 


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Πρέπει να αλλάξω av ?
Διότι ο 7009 δεν έχει xlr
Ναι πρέπει
Post automatically merged:

Σα παιδάκια στο σχολείο.

Ντιρακ λέμε.

Τι δε καταλαβαίνετε;

Αλήθεια τώρα, θέτε λίγο από κεφάλα στο στέρεο;

Σα παιδάκια...

Οι κοτσανες που πέφτουν για το οντισει εδώ μέσα, δεν έχουν ανταγωνισμό. Ρε μπαγασες, αν ήταν έστω και ανεκτό το μη ντιρακ, δε θα το έβαζε μέσα σε μεγάλο μηχάνημα κάποιος; Ένα Στορμ; Ένα γουίζντομ βρε αδερφέ; Ένα μπριστον, ένα κατιτις φοκαλ, ξερωγω; Γιατί βρε όλοι αυτοί βάζουν ντιρακ; Βλαμμένα είναι και ξέρει η μαραντζ ή ο Κεφαλάς;

Βρε συνέλθετε.
Φτάνει το σέλινο.

Κάντε όπου θέλετε υποχωρήσεις, αλλά ντιρακ, μη ξεφεύγετε από την πεπατημένη.
Πραγματικά έχω μεγάλη απορία να δω το αποτέλεσμα στο χώρο μου με το mini dsp.
 
Last edited:

Μηνύματα
52
Reaction score
75
Αυτή η συμβουλή έχει προκύψει από εμπειρία στην πράξη με μονό LSR310S και υπό αρχιτεκτονική εγγύς πεδίου.Γίνεται προβληματική η ευελιξία ως προς τα...πόδια του ακροατή. :)
Έχω γελάσει τόσο πολύ με αυτό το σχόλιο!!!! Μου φτιάχνει τη διάθεση να διαβάζω αυτή την αλληλουχία 4 μηνυμάτων μία φορά τη μέρα
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Σα παιδάκια στο σχολείο.

Ντιρακ λέμε.

Τι δε καταλαβαίνετε;

Αλήθεια τώρα, θέτε λίγο από κεφάλα στο στέρεο;

Σα παιδάκια...

Οι κοτσανες που πέφτουν για το οντισει εδώ μέσα, δεν έχουν ανταγωνισμό. Ρε μπαγασες, αν ήταν έστω και ανεκτό το μη ντιρακ, δε θα το έβαζε μέσα σε μεγάλο μηχάνημα κάποιος; Ένα Στορμ; Ένα γουίζντομ βρε αδερφέ; Ένα μπριστον, ένα κατιτις φοκαλ, ξερωγω; Γιατί βρε όλοι αυτοί βάζουν ντιρακ; Βλαμμένα είναι και ξέρει η μαραντζ ή ο Κεφαλάς;

Βρε συνέλθετε.
Φτάνει το σέλινο.

Κάντε όπου θέλετε υποχωρήσεις, αλλά ντιρακ, μη ξεφεύγετε από την πεπατημένη.
βαριεμαι να γραφω τα ιδια .....

δεν κανεις για δασκαλος τρομαρα σου, εισαι κουραστικος και βαρετος τυπος ...
.....εδω ειναι μεγαλα τα παιδακια να ξερεις και παιζουν με οτι γουσταρουν και οσο βαθια ειναι η τσεπη τους ....

γραφεις σαν να ανακαλυψες τωρα την αμερικη .....
........ναλεγα οτι ακους παει στα κομματια, αλλα δεν ακους κιολας τρομαρα σου :lolsign:

το audyssey ειναι εξαιρετικο ......

 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.094
Reaction score
124.644
Εντάξει, δεν ακούω, και το οντισει είναι εξαιρετικό. :roflmao:

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις; :lol: :lol:

Δεν θα επανέλθω, κάντε ότι θέλετε.

Δεν έχω κανένα προσωπικό όφελος. Χέστηκα. Πάρτε οντισει. Αϊ ντοντ γκιβ ε σιτ.:fuckyou:

Εδώ τελειώνει η συμμετοχή μου σε αυτό το θρεντ. Κάντε ότι θέλετε, φιλ φρι.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
δεν καταλαβες, εισαι και χαζουλης......να το ξαναγραψω. !!!!
....εδω ειναι μεγαλα τα παιδια και παιζει ο καθενας με οτι κουβαδακι θελει....

και κοψε στα γραπτα σου το στυλακι της ανακαλυφης(που δεν ισχυει) θα σου κανει καλο....

.....τοπαμε οτι δεν ακους, παει αυτο.... :roflmao:
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.094
Reaction score
124.644
δεν καταλαβες, εισαι και χαζουλης......να το ξαναγραψω. !!!!
....εδω ειναι μεγαλα τα παιδια και παιζει ο καθενας με οτι κουβαδακι θελει....
Κι εσύ με το κουβαδάκι σου παίζεις, μόνο που το παίζεις πολύ, φτάνει, θα χαλάσει! :lol:

Άσε μας ρε ξεροκέφαλε με τις κοτσανες σου, και κοίτα να μη προτείνεις στα άλλα παιδάκια να παν να πάρουν av με οντισι, γιατί στο τέλος να δεις που θα σε κυνηγάνε άμα ακούσουν με ντιρακ.. θα φας και ξύλο από κανέναν τελικά, και θα'χει και δίκιο τρομάρα σου! :lol:

Μέχρι να βρεις έστω και μια μεγάλη μηχανή που να δουλεύει με οντισει, καθώς όλες οι υπάρχουσες μεγάλες υλοποιήσεις δουλεύουν με ντιρακ, κάτσε στ'αβγα σου και παίζε μόνος σου με το λατρεμένο σου κουβαδάκι (οντισει). :gotcha:

Το μόνο στο οποίο υπερτερεί το οντισει, είναι στο να μην υπάρχει ισοστάθμιση καθόλου! Ε, ναι, απ'το ολότελα, καλό κι αυτό, και σαφώς χρήσιμο, και ωραίο και το app, και μπράβο που είναι τζάμπα..

Αλλά αν θες να κάνεις δουλειά με τον τρόπο που κάνουν οι μεγάλοι, πας σε ντιρακ, τι να κάνουμε, έτσι έχουν τα πράγματα. Μέχρι και στο αυτοκίνητο ντιρακ, με σοβαρή παρουσία στην aes, δίνει πολύ σοβαρές λύσεις, τι να κάνουμε, να βάλουμε οντισει ή υπαο εμείς στο δικό μας το αουντι; Αφού η αουντι η ίδια θέλει ντιρακ; Κι η μπεμβε; Κι η βολβο;
Κοίτα:

Participants: Dr. Adrian Bahne (Dirac), Wolfram Jaehn (Audi), Markus Koch (Byton), Martin Olsen (Harman), Jose Marin (QNX), Thomas Wuerdinger (BMW), Jonatan Ewald (Volvo)

Κοίτα, βάλανε κεντρικό ηχείο:



Ωραία πράγματα...

Φυσικά ντιρακ έχουν οι rolls Royce, απορώ γιατί δε βαλαν οντισει, τόσο που αρέσει στον ξεροκεφαλο..
:lolsign::lolsign::lolsign:


Στο ρημαδι το όντιο, η μαμά χαρμαν έχει τρινοβ ισοστάθμιση στο κορυφαίο της, και μετά ντιρακ. Χαρμαν και ντιρακ, μια μεγάλη συνεργασία, και αυτό λέει πολλά.

Και για κερασάκι στην τούρτα, θα αφήσω εδώ μια φωτογραφία κι ένα λινκ του μίνι ντιεσπι της γουιζντομ όντιο.



Με το μεγάλο τους αδερφό να έχει το πλήρες πακέτο ντιρακ..

Γιατί δε τους λες τους άσχετους να βάλουν οντισει καλέ; :lol::lol::lol:

Εκτίθεσαι ρε, σταμάτα τις κοτσανες...

Εγώ ξεκαθαρίζω πως οποιοδήποτε παιδάκι θέλει στο σπίτι του το λογισμικό ισοστάθμισης που χρησιμοποιούν όλοι οι μεγάλοι, γιατί αυτοί ξέρουν, να φροντίσει να πάρει ντιρακ.

Οι υπόλοιποι, ας ακούσουν τον κεφάλα, ας πάρουν οντισει, κακό του κεφαλιού τους.:gotcha:
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Μέχρι να βρεις έστω και μια μεγάλη μηχανή που να δουλεύει με οντισει
Υπάρχει μία!!!
Το φτηνό μοντέλο της McIntosh, εκείνοι που βγάζουν πικάπ με λάμπες, και άλλα πανέμορφα κομμάτια με πράσινα και γαλάζια λαμπάκια :biggrin: . Ορίστε :party:

Το ακριβό μοντέλο ομως εχει RoomPerfect (Lyngdorf). Στο μεγάλο μοντέλο αναγκαστικά σοβαρεύουν, σου λέει αν θες σοβαρό μηχάνημα πάρε το μεγάλο, με σοβαρό software. :wink:

 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.032
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top