Oλοκληρωμένος που δεν σκουριάζει . . . άλλο



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Bhutia Μην του χαλάς το όνειρο
Ελήφθη...Λέω λοιπόν να ΄΄χαλάσω΄΄ μονάχα ...τα δικά μου. ;)
- επί του θέματος πάλι , δηλαδή αυτό είναι μακέτο ; . . . ( ή ''πακέτο'' )



View attachment 139141

  • Tipo: amplificatore integrato stereo
  • Valvole: 2 x EL34, 2 x ECC82
  • Classe di funzionamento: A pura
  • Stadio di uscita: single-ended ultra lineare
  • Potenza di uscita: 12 W circa..........................& περίπου :o
  • Retroazione: 2 livelli selezionabile
  • Impedenze di uscita: 6 ohm per diffusori da 4 a 8 ohm
  • Ingressi: 4 linea, 1 tape
  • Impedenze di ingresso: 47 Kohm
  • Uscite: 1 tape
  • Potenza assorbita: 85 W max
  • Dimensioni: 2600 mm, 350mm, 190mm
  • Peso: 15Kg


Mr.Spock θα γίνω ωμά ειλικρινής απέναντί σου : Σε ορισμένες περιπτώσεις συσκευών με τις οποίες ανοίγεις νήματα,προσφέρεις στον υποφαινόμενο ένα όραμα να χαχανίζεις νευρικά την ώρα που ξεκινάς τη δημοσίευση,αναλογιζόμενος τι...χαβαλές είναι δυνατόν να προκύψει στο παρόν forum έχοντας εκείνες ως έναυσμα.

Σου ζητώ προκαταβολικώς συγνώμη εάν έχω λάθος πάνω σε αυτήν την εντύπωση... :drinks:
Not all that matters can be measured, not all that can be measured matters

έτσι κλείνει bhutia ο τύπος τη διάλεξη!
το σημείο που αναφέρεσαι έχει να κάνει ΜΟΝΟ με το πεδίο των παραμορφώσεων που μπορεί να μετρηθεί αλλά και να ακουστεί, όπως χαρακτηριστικά ανφέρει, αλλά μόνο για αυτή!. Το πως θα ακουστεί ένα μηχάνημα (όχι το πως θα παραμορφώσει) είναι ΜΗ μετρήσιμο στοιχείο κατά τον ομιλητή!
:)
Με απλότερα..ελληνικά! δύο διαφορετικά μηχανάκια που μετράνε το ίδιο, δεν είναι απαραίτητο ότι θα ακούγονται και το ίδιο!
Διότι θα ήταν άτοπον να έδινε καθολικό λογαριασμό γι αστάθμητους παράγοντες,όπως το ποιος τύπος παραμορφώσεων θ'άρεσε περισσότερο σε δεδομένη μερίδα ακροατών και υπό ποια προγράμματα ή χωροταξίες θα ίσχυε κάτι τέτοιο.
 
Last edited:

Μηνύματα
348
Reaction score
685
Διότι σε αντίθεση με κάποιους...δογματικούς κρίνει απαραίτητο πάντα να κρατάει μια...΄΄πισινή΄΄ και την υπόσχεση για ακόμα πιο εξελιγμένες μετρητικές συσκευές.;)
Οι οποίες επιτέλους θα αποδείξουν την ευεργετική ιδιότητα των λυχνιών /καλωδίων / αντικραδασμικών , αναγκάζοντας έτσι τους δογματικούς εις αναζήτηση..."πισινων" δια της εξιλέωσης των...

Κρατάτε πισινές λοιπόν.

:biggrin:
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.479
Reaction score
50.730
Mr.Spock θα γίνω ωμά ειλικρινής απέναντί σου : Σε ορισμένες περιπτώσεις συσκευών με τις οποίες ανοίγεις νήματα,προσφέρεις στον υποφαινόμενο ένα όραμα να χαχανίζεις νευρικά την ώρα που ξεκινάς τη δημοσίευση,αναλογιζόμενος τι...χαβαλές είναι δυνατόν να προκύψει στο παρόν forum έχοντας εκείνες ως έναυσμα.

Σου ζητώ προκαταβολικώς συγνώμη εάν έχω λάθος πάνω σε αυτήν την εντύπωση... :drinks:



- εκτιμώ τις ευθείς τοποθετήσεις και τους ευθείς ανθρώπους ( εγώ δεν είμαι και τόσο ) . . . έχεις περίπου δίκιο με την μόνη διαφορά πως ξεκινάω σοβαρά ένα θέμα και αναλόγως ροής το διακωμωδώ

- ποιό αναλυτικά : σε περίπτωση που ήδη ξεκινήσει ο χαβαλές , τον συνεχίζω . . . αλλά πρωτίστως χαβαλεδιάζω όταν οι εντάσεις ανεβαίνουν , κρίνω πως λίγο χιούμορ αποσυμφορίζει και εκτονώνει την κατάσταση

- αγαπώ το χιούμορ , ως έξυπνο και ''ζουμερό'' τρόπο επικοινωνίας . . . εξ΄άλλου από την λέξη χυμός προέρχεται . . .

Η πρώτη αναγωγή της προέλευσης του αγγλικού όρου humor γίνεται στην "περί των χυμών του σώματος" θεωρία του Ιπποκράτη. Βάσει αυτής της ιατρικής θεωρίας υφίστανται τέσσερις κράσεις, που κάθε μία έχει σχέση με την επικράτηση ενός από τους τέσσερις χυμούς του ανθρώπινου σώματος (χολή, φλέγμα, μέλαινα χολή, αίμα). Όταν υπάρχει αρμονική μίξη των χυμών του σώματος, ο άνθρωπος είναι υγιής και με καλή διάθεση.








- δεν υπάρχει λόγος γιά συγνώμη . . . δεν ενοχλήθηκα:drinks:




.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.124
Reaction score
20.631
1)ΔΕΝ υπάρχει καμιά προδιαγραφή που να σου λέει ΠΩΣ ακούγεται μια συσκευή!
2)Τα test tones δε μπορούν να μιμηθούν τη μουσική ή τη φωνή!
3)Υπάρχουν καλά μηχανήματα που δε μετράνε καλά
4)Υπάρχουν μηχανήματα με καλές μετρήσεις και κακό ήχο.
Είναι σίγουρο πως αυτά που γράφεις, είναι αυτά που λέει ο τύπος στο βίντεο;
 


Μηνύματα
15.072
Reaction score
20.888
Σε ορισμένες περιπτώσεις συσκευών με τις οποίες ανοίγεις νήματα,προσφέρεις στον υποφαινόμενο ένα όραμα να χαχανίζεις νευρικά την ώρα που ξεκινάς τη δημοσίευση,αναλογιζόμενος τι...χαβαλές είναι δυνατόν να προκύψει στο παρόν forum έχοντας εκείνες ως έναυσμα.
ενεκα παραδοσιακος εξαρχειωτης εχει σημαντικη εμπειρια στο να βαζει φωτιες ακομα και ασυναισθητα:gotcha:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Είναι σίγουρο πως αυτά που γράφεις, είναι αυτά που λέει ο τύπος στο βίντεο;
1'40" ως 2'30'', 6'¨40 ως 11'00 και για τα υπόλοιπα ψάξτο κι εσύ ε?
δες και πως τελειώνει και μετά... ξέρω..ξέρω... πάλι δεν θα έχω καταλάβει καλά :lol: :lol: :lol:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Καλησπερα εγω πιστευω πως ο λεαντρος και τ αλλα παιδια που διαφωνουνε με τσι πσηφιακουςπιντιεφακηδες ειναι φανταστικες περσονες κατασκευασμενες αποτον ΜΠΟΥΤΙΑ με μοναδικο σκοπο να μαζωξει πολλα like και να μπαινει στσι κληρωσεις τσι χριστουγενιατικες να μας ε παιρνει τα δωραπροσφορες των συμφορουμητων επισης ειναι πολυ περιεργη η σιωπη του νταλιμπαν ...
View attachment 139094
Σ'ένα στοιχείο δικαιώνεται οπωσδήποτε το ανωτέρω σχόλιο : ότι διάνοιες με διάθεση αμφισβήτησης - ιδίως σ'ένα forum με το πνεύμα του παρόντος - είναι τόσο απαραίτητες,ώστε εάν δεν βρίσκονταν από μόνες τους κάποιος θα έπρεπε να τις...εφεύρισκε ως avatar.

Και δεδομένων των αντιρρήσεων που διατυπώνονται,ένα τέτοιο ενδεχόμενο θ'αποτελούσε λίαν επίπονη πνευματική διεργασία και με αμφίβολες επιπτώσεις εφόσον δεν προέκυπτε από φυσικού... ;)
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.443
Reaction score
125.845
Είναι σίγουρο πως αυτά που γράφεις, είναι αυτά που λέει ο τύπος στο βίντεο;
Ο Λέανδρος είναι σα την πυξίδα τη μαγεμένη, στους πειρατές της Καραϊβικής, δείχνει συνεχώς όχι το βορρά, αλλά μόνο αυτό που ο ίδιος θέλει. ;)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Ο Λέανδρος είναι σα την πυξίδα τη μαγεμένη, στους πειρατές της Καραϊβικής, δείχνει συνεχώς όχι το βορρά, αλλά μόνο αυτό που ο ίδιος θέλει. ;)
Δεν δικαιούστε κύριε,να γίνεστε ανάγωγος,να κάνετε διανοητικόν bullying σε προσωπικότητες και απαξιωτικόν τοιούτον σε αξιόλογες συσκευές που δεν πληρούν τα δικά σας κριτήρια!
(Testing Mode):lolsign:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.443
Reaction score
125.845
1'40" ως 2'30'', 6'¨40 ως 11'00 και για τα υπόλοιπα ψάξτο κι εσύ ε?
δες και πως τελειώνει και μετά... ξέρω..ξέρω... πάλι δεν θα έχω καταλάβει καλά :lol: :lol: :lol:
Φίλε μου, καλέ μου φίλε,

Ο συγκεκριμένος μάστορας που φτιάχνει εργαλεία μετρήσεων, είναι άνθρωπος της επιστήμης, και πρεσβεύει τις μετρήσεις και τα pdf, που λένε την πραγματικότητα.

Απεχθάνεται λογικές σα τις δικές σου, και απαιτεί από τις βιοτεχνίες audio να προσφέρουν πλήρεις και αναλυτικές μετρήσεις, με εξοπλισμό ακριβείας, για να δείχνουν πραγματικά την ποιότητα των μηχανημάτων τους, και να μην τα κρύβουν πίσω από χονδροειδείς προδιαγραφές χαμηλού έως μηδενικού ενδιαφέροντος.

Όπως σου έγραψε και ο Γιάννης, οι σοβαρές εταιρείες, είτε ηχείων είτε καλωδίων, δίνουν σοβαρές και πλήρεις μετρήσεις, σε αναλυτικά pdf, και δε κρύβονται πίσω από μια ένδειξη ολικής αρμονικής παραμόρφωσης ή μια μέτρηση ισχύος σε ένα τόνο. Δες μετρήσεις που δημοσιεύουν στην Neumann και στην belden λόγου χάριν.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε όλοι εμείς οι άνθρωποι της κοινής λογικής, είναι ότι σε πολλές consumer συσκευές δεν διαθέτουμε επαρκή και αναλυτικά μετρητικά στοιχεία από τους κατασκευαστές, για να βγάζουμε άκρη για την ποιότητα και πιστότητα των μηχανημάτων τους, και έχουμε ξεχωρίσει τις σοβαρές εταιρείες, αυτές που έχουν την μεγαλύτερη προσφορά σε μελέτες, έρευνα, pdf της AES στα site τους, κλπ, διότι αυτές μας προμηθεύουν με τις πιο αναλυτικές μετρήσεις των μηχανών τους, και μιλάω για τζενελεκ, Neumann, κλπ.

Η αδυναμία να προβλέψεις πως ακριβώς παίζει η κάθε κουράδα που δε δίνει αναλυτικές μετρήσεις ο κατασκευαστής της, είναι ο στόχος του μηχανικού στη διάλεξη, και είναι μονίμως ο δικός μας στόχος στα φόρουμ τεχνολογίας, γενικά στον πλανήτη, και στο αβουσάιτ, και στο αιβιμέντορ, και ο αμιρ στο σαιενς, και στο αιβιες φόρουμ, και στο γκιαρσλατζ και παντού.

Κι όχι το αν προσφέρουν κάτι τα υποστηρίγματα καβλωδιων.

Δις ιζ ριάλιτι.
Δις ιζ φακιν κομμον σενς.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Φίλε μου, καλέ μου φίλε,

Ο συγκεκριμένος μάστορας που φτιάχνει εργαλεία μετρήσεων, είναι άνθρωπος της επιστήμης, και πρεσβεύει τις μετρήσεις και τα pdf, που λένε την πραγματικότητα.

Απεχθάνεται λογικές σα τις δικές σου, και απαιτεί από τις βιοτεχνίες audio να προσφέρουν πλήρεις και αναλυτικές μετρήσεις, με εξοπλισμό ακριβείας, για να δείχνουν πραγματικά την ποιότητα των μηχανημάτων τους, και να μην τις κρύβουν πίσω από χονδροειδείς προδιαγραφές χαμηλού έως μηδενικού ενδιαφέροντος.

Όπως σου έγραψε και ο Γιάννης, οι σοβαρές εταιρείες, είτε ηχείων είτε καλωδίων, δίνουν σοβαρές και πλήρεις μετρήσεις, σε αναλυτικά pdf, και δε κρύβονται πίσω από μια ένδειξη ολικής αρμονικής παραμόρφωσης ή μια μέτρηση ισχύος σε ένα τόνο. Δες μετρήσεις που δημοσιεύουν στην Neumann και στην belden λόγου χάριν.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε όλοι εμείς οι άνθρωποι της κοινής λογικής, είναι ότι σε πολλές consumer συσκευές Και σαδεν διαθέτουμε επαρκή και αναλυτικά μετρητικά στοιχεία από τους κατασκευαστές, για να βγάζουμε άκρη για την ποιότητα και πιστότητα των μηχανημάτων τους, και έχουμε ξεχωρίσει τις σοβαρές εταιρείες, αυτές που έχουν την μεγαλύτερη προσφορά σε μελέτες, έρευνα, pdf στα site τους, κλπ, διότι αυτές μας προμηθεύουν με τις πιο αναλυτικές μετρήσεις των μηχανών τους, και μιλάω για τζενελεκ, Neumann, κλπ.

Η αδυναμία να προβλέψεις πως ακριβώς παίζει η κάθε κουράδα που δε δίνει αναλυτικές μετρήσεις ο κατασκευαστής της, είναι ο στόχος του μηχανικού στη διάλεξη, και είναι μονίμως ο δικός μας στόχος εδώ στο φόρουμ τεχνολογίας, γενικά στον πλανήτη, και στο αβουσάιτ, και στο αιβιμέντορ, και ο αμιρ στο σαιενς, και.στα αιβιες φόρουμ, και στο γκιαρσλατζ και παντού.

Κι όχι το αν προσφέρουν κάτι τα υποστηρίγματα καβλωδιων.

Δις ιζ ριάλιτι.
Και σα να μην έφταναν τα προηγούμενα,με την ακατάσχετη - και χρονοβόρο στο πλαίσιο πλήρους εξάσκησης των καθημερινών σας ασχολιών - φλυαρία πάνω σε δεδομένα για την απόκτηση των οποίων δεν χρειάστηκε καν να ξοδέψετε χρήματα και ακολούθως να υποβληθείτε στη βάσανο - που θα έλεγε και ο προσφιλής μας creditor - της καθημερινής δοκιμασίας κι έγκρισης ή απόρριψης,αποπειράσθε να επιβάλετε σε ελεύθερους χαρακτήρες τρόπους με τους οποίους θα όφειλαν να ευχαριστιούνται αυτοί το χόμπι τους,λες και θα ήταν υποχρεωμένοι να έδιναν λογαριασμό σε κάποιους από τους αργόσχολους ΄΄φωστήρες΄΄ αυτού του forum ή σε αυτόν το Floyd Poole πωστολέν που τον έχουν κάνει κάποιοι ΄΄εικόνισμα΄΄.

(Προοδεύω,γινόμενος ολοένα και...καλύτερος) :lolsign:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.606
Reaction score
37.988
ή αλλιαχτε χομπιυ...και ξεκινηστε πσαρεμα χωρις δολιωμα.. (αυτο για το λιαικ του Σειχιη)..
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.443
Reaction score
125.845
Όσον αφορά την μόνιμη δικαιολογία ότι "εδώ είναι σαλόνι κι όχι στούντιο", έχω να σας πω αγαπητά μέλη, πως αυτή η κατάσταση δεν είναι επαρκής δικαιολογία για χρήση υποστηρικτικών καβλωδιων ή λοιπών μαντζιουνιών και άρνηση πραγματοποίησης μετρήσεων ή άρνηση χρήσης σαμπ, με εξοβελισμό αυτών στο πυρ το εξώτερο, ως αντικείμενα του σ@τανά από μοναχό του Αγίου όρους...

Ιδίως στην πραγματικότητα των περιορισμών ενός κοινόχρηστου σαλονιού, όπου αναγκαστικά θα στήσετε το ηχοσύστημα, ιδίως εκεί, οι μετρήσεις, η χρήση πολλαπλών σαμπ και μια ισοστάθμιση με ένα ρημαδι ντιρακ, είναι τα μόνα ουσιαστικά διαθέσιμα όπλα για να φέρετε κάποια ομοιομορφία ανάμεσα στα 2 σας τα κανάλια, για χάριν της απλής στερεοφωνιας, και για να επιτύχετε μια σχετικά ομαλή απόκριση στο χώρο σας, είτε στο πεδίο του χρόνου, είτε στο πεδίο του πλάτους.

Δεν τίθεται θέμα απόψεων, δεν υπάρχει χώρος για απόψεις σε ένα τεχνολογικό αντικείμενο. Ο ήχος στα σαλόνια που δεν έχουν ισοσταθμιστεί, είναι γτπκ στανταράκι, ασχέτως αν είστε σεις ικανοποιημένοι. Μια μέτρηση, δείχνει την πραγματικότητα σε ντετέ, κι όλα τα υπόλοιπα είναι πρακτικά άχρηστα.

Σε ένα dedicated κι επιμελημένο χώρο, τα εργαλεία ισοστάθμισης προσφέρουν πολύ λιγότερα από ότι σε ένα κοινόχρηστο χώρο σαλονιού, διότι δεν χρειάζεται σημαντικές διορθώσεις, κι αν ο χώρος και τα μηχανήματα είναι (μετρημενα) άριστα, μπορεί να μη χρειάζεται και καθόλου.

Οπότε, εν έτει 2020, αφήστε την παραφιλολογία και χρησιμοποιείστε τη διαθέσιμη τεχνολογία προς όφελός σας.

Φτιάξτε το ταργκετ κερβ που σας αρέσει, και να, αυτό ήταν. Τελείωσε το παραμύθι, η Σταχτομπούτα μεγάλωσε, παντρεύτηκε, έκανε παιδιά, ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα.

End of story..
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Φίλε μου, καλέ μου φίλε,

Ο συγκεκριμένος μάστορας που φτιάχνει εργαλεία μετρήσεων, είναι άνθρωπος της επιστήμης, και πρεσβεύει τις μετρήσεις και τα pdf, που λένε την πραγματικότητα.

Απεχθάνεται λογικές σα τις δικές σου, και απαιτεί από τις βιοτεχνίες audio να προσφέρουν πλήρεις και αναλυτικές μετρήσεις, με εξοπλισμό ακριβείας, για να δείχνουν πραγματικά την ποιότητα των μηχανημάτων τους, και να μην τα κρύβουν πίσω από χονδροειδείς προδιαγραφές χαμηλού έως μηδενικού ενδιαφέροντος.

Όπως σου έγραψε και ο Γιάννης, οι σοβαρές εταιρείες, είτε ηχείων είτε καλωδίων, δίνουν σοβαρές και πλήρεις μετρήσεις, σε αναλυτικά pdf, και δε κρύβονται πίσω από μια ένδειξη ολικής αρμονικής παραμόρφωσης ή μια μέτρηση ισχύος σε ένα τόνο. Δες μετρήσεις που δημοσιεύουν στην Neumann και στην belden λόγου χάριν.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε όλοι εμείς οι άνθρωποι της κοινής λογικής, είναι ότι σε πολλές consumer συσκευές δεν διαθέτουμε επαρκή και αναλυτικά μετρητικά στοιχεία από τους κατασκευαστές, για να βγάζουμε άκρη για την ποιότητα και πιστότητα των μηχανημάτων τους, και έχουμε ξεχωρίσει τις σοβαρές εταιρείες, αυτές που έχουν την μεγαλύτερη προσφορά σε μελέτες, έρευνα, pdf της AES στα site τους, κλπ, διότι αυτές μας προμηθεύουν με τις πιο αναλυτικές μετρήσεις των μηχανών τους, και μιλάω για τζενελεκ, Neumann, κλπ.

Η αδυναμία να προβλέψεις πως ακριβώς παίζει η κάθε κουράδα που δε δίνει αναλυτικές μετρήσεις ο κατασκευαστής της, είναι ο στόχος του μηχανικού στη διάλεξη, και είναι μονίμως ο δικός μας στόχος στα φόρουμ τεχνολογίας, γενικά στον πλανήτη, και στο αβουσάιτ, και στο αιβιμέντορ, και ο αμιρ στο σαιενς, και στο αιβιες φόρουμ, και στο γκιαρσλατζ και παντού.

Κι όχι το αν προσφέρουν κάτι τα υποστηρίγματα καβλωδιων.

Δις ιζ ριάλιτι.
Δις ιζ φακιν κομμον σενς.
O συγκεκριμένος λοιπόν μάστορας, που ας μη κρυβόμαστε, να πουλήσει μηχανάκια του θέλει.., είπε ότι στην ουσία η αλήθεια είναι στη μέση! Δηλαδή ότι το ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ηχητικά ένα μηχάνημα, ούτε οι δικές του συσκευές, ούτε των ανταγωνιστών του μπορούν να το μετρήσουν.! τέλος!!
Το ότι μπορεί τώρα κάποιος χρησιμοποιώντας ένα μεγάλο συνδιασμό μετρήσεων ν αποκλείσει πιθανές παραμορφώσεις και μετρήσιμο είναι και κατά βάσει(αν μπήκες στο κόπο να δεις το βίντεο) ακουστό.
Όμως, όπως θα είδες, ακόμα κι αυτές οι παραμορφώσεις(ανάλογα με το τρόπο,τη συχνότητα, τη στάθμη, και τη μουσική που θα αναπαράγεται κατά τη μέτρηση), δύναται να επιφέρουν διαφορετικά αποτελέσματα στον ακουστό ήχο.:hi:
Βοηθητικά λοιπόν έχουν νόημα οι μετρήσεις στο τελικό καταναλωτή και δεν αντικαθιστούν σε καμιά περίπτωση την ακρόαση!.
Τα αυθαίρετα συμπεράσματα που βγάζεις όταν απλά επαναπαύεσαι στις μετρήσεις που σου πλασάρει ο κάθε κατασκευαστής ΔΕΝ είναι από μόνα του ικανά για να αξιολογήσεις ένα μηχάνημα ήχου.
Μπορεί να σου δίνουν μια περίπου ως ικανή εικόνα ανάλογα με το πόσο σωστές και πλήρης είναι οι μετρήσεις, ΔΕ σου δείχνουν το τρόπο που το συγκεκριμένο μηχάνημα θα αναπαράγει τη μουσική.
Η διαφορά μας είναι μία αλλά ουσιώδης, εγώ δε θα απορρίψω κάτι απλά επειδή διάβασα κάποιες προδιαγραφές(εκτός των απολύτως απαραίτητων για τα κριτήρια που έχω θέση για το μηχάνημα-καλώδιο-π@π@ρι που θέλω να αγοράσω.
Δηλαδή:budget, διαστάσεις που να μου ταιριάζουν, απαιτούμενη ισχύ(αν μιλάμε για ενισχυτή), κ.α. τέτοιου χοντρού είδους προδιαγραφές, κατόπιν θα δω ποιά ταιριάζουν στις συγκεκριμένες min απαιτήσεις μου, κι απ αυτά, η λίστα θα περιοριστεί σ'αυτά που μπορώ ν ακούσω κατά πρώτον στο χώρο μου, κι αν αυτό δεν είναι δυνατό, τουλάχιστον στο χώρο του πωλητή.
Κατόπιν ακρόασης θα επιλέξω ποιό μου κάνει.
Χρησιμοποιώ λοιπόν ένα μεγάλο μέρος των μετρήσεων(όταν κάτι τέτοιο είναι εφικτό), αλλά για την ακρόαση καλύτερος κριτής από τ αυτιά δεν υπάρχει.
Τώρα για τα στηρικτικά καλωδίων ντόκτορ, για μισό€ εγώ το δοκίμασα.
Κάποιος άλλος μπορεί να χάλασε χιλιάδες € ακολουθώντας τις συμβουλές σου για αγορές βάσει pdf και χωρίς ακρόαση...και οι δύο μπορεί να κάναμε λάθος..το δικό μου θα στοιχίσει σε κάποιον δραματικά λιγότερο! :wink:
Η αγορά χωρίς ακρόαση μπορεί να είναι καταστροφική!
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.266
Reaction score
27.154
Και σα να μην έφταναν τα προηγούμενα,με την ακατάσχετη - και χρονοβόρο στο πλαίσιο πλήρους εξάσκησης των καθημερινών σας ασχολιών - φλυαρία πάνω σε δεδομένα για την απόκτηση των οποίων δεν χρειάστηκε καν να ξοδέψετε χρήματα και ακολούθως να υποβληθείτε στη βάσανο - που θα έλεγε και ο προσφιλής μας creditor - της καθημερινής δοκιμασίας κι έγκρισης ή απόρριψης,αποπειράσθε να επιβάλετε σε ελεύθερους χαρακτήρες τρόπους με τους οποίους θα όφειλαν να ευχαριστιούνται αυτοί το χόμπι τους,λες και θα ήταν υποχρεωμένοι να έδιναν λογαριασμό σε κάποιους από τους αργόσχολους ΄΄φωστήρες΄΄ αυτού του forum ή σε αυτόν το Floyd Poole πωστολέν που τον έχουν κάνει κάποιοι ΄΄εικόνισμα΄΄.

(Προοδεύω,γινόμενος ολοένα και...καλύτερος) :lolsign:
Ε! Μπάστα! Μπέρδεψες τα avatars :lolsign:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.653
Μηνύματα
2.870.440
Members
37.933
Νεότερο μέλος
daemon76
Top