Oλοκληρωμένος που δεν σκουριάζει . . . άλλο

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.442
Reaction score
125.835
μιας και το είπες θα βάλω Μπέλλου
Κι εγώ καρφωτός για Μπέλλου, πολύ γουστάρω λέμε!
Pavlov's Dog; Χαχαχαχαχαχαχα, είχαν κι αυτοί μια επιτυχία κει παλιά, πήγαμε όλοι και πήραμε το δίσκο, τον έχω και σε σιντι μη χε, σιγά το κατόρθωμα... η άλλη η Τζούλια πιο καλή ήταν, αυτούς ποτέ δε μπόρεσα να τους χωνέψω τελικά...
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.444
Reaction score
15.144
Pavlov's Dog; Χαχαχαχαχαχαχα, είχαν κι αυτοί μια επιτυχία κει παλιά, πήγαμε όλοι και πήραμε το δίσκο, τον έχω και σε σιντι μη χε, σιγά το κατόρθωμα... η άλλη η Τζούλια πιο καλή ήταν, αυτούς ποτέ δε μπόρεσα να τους χωνέψω τελικά...
Άντε ας τους δώσουμε ακόμα ένα...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Κι εγώ καρφωτός για Μπέλλου, πολύ γουστάρω λέμε!
Pavlov's Dog; Χαχαχαχαχαχαχα, είχαν κι αυτοί μια επιτυχία κει παλιά, πήγαμε όλοι και πήραμε το δίσκο, τον έχω και σε σιντι μη χε, σιγά το κατόρθωμα... η άλλη η Τζούλια πιο καλή ήταν, αυτούς ποτέ δε μπόρεσα να τους χωνέψω τελικά...
Ο ίδιος πάντως θα είχα ως υπόδειγμα τονικής ισορροπίας ένα setup που θα βοηθούσε να ξεχώριζε πέραν πάσης αμφιβολίας ο άσχετος ακροατής τη φωνή του Λευτέρη Πανταζή από εκείνη του...Τόλη Βοσκόπουλου. :D
 

Μηνύματα
888
Reaction score
889
Κι εγώ καρφωτός για Μπέλλου, πολύ γουστάρω λέμε!
Pavlov's Dog; Χαχαχαχαχαχαχα, είχαν κι αυτοί μια επιτυχία κει παλιά, πήγαμε όλοι και πήραμε το δίσκο, τον έχω και σε σιντι μη χε, σιγά το κατόρθωμα... η άλλη η Τζούλια πιο καλή ήταν, αυτούς ποτέ δε μπόρεσα να τους χωνέψω τελικά...
Όλος ο δίσκος ωραίος είναι. Και ο τραγουδιστής εξωγήινος

 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Ας επιστρέψουμε λίγο και στα ΄΄ατοπήματα΄΄ του qualiton A-20...Θα έχει ο υποψήφιος κάτοχος να κάνει με μια συσκευή περιορισμένης ευελιξίας.Δεν προσφέρεται καν τάπα εξόδου από τον M/X ανταποκρινόμενη σε φορτία 4Ωμ,ενώ δεν παρέχεται ούτε έξοδος γραμμής από το προενισχυτικό στάδιο.

Αυτό σημαίνει ότι ο άμοιρος χρήστης θα έπρεπε να εφαρμόσει πατέντες για την ενσωμάτωση sub ή να υποχρεωνόταν σε προμήθεια μονάδας φέρουσας εισόδους hi-level.

Η τραγική ειρωνεία όμως είναι ότι έστω και όσα ηχεία υψηλής ευαισθησίας θα φάνταζαν κατάλληλα να οδηγηθούν από τέτοιους ενισχυτές,σε περίπτωση όπου εμφάνιζαν χαρακτηριστικές πτώσεις εμπέδησης κάτω από την τιμή των 8 Ωμ θα ήταν λίγο-πολύ...ακατάλληλα ακόμα και για ήπια μουσικά ιδιώματα.

Παραδείγματος χάριν,δεν θα έκανε για όσους θα οραματίζονταν το ταίριασμά του με διάφορα μοντέλα...Klipsch. ;)
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Πλάκα πλάκα, ποια ηχεία θα ήταν κατάλληλα για έναν τέτοιον ενισχυτή, που να έχει μεγάλη αντίσταση σε όλες αν όχι στις περισσότερες συχνότητες;
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Bhutia πως τα λες ολα αφφτα χωρις να τον εχεις ακουσει δεν καταλαβαινω...
Διότι δεν θα ενδιαφερόμουν να κάνω κάτι τέτοιο.Έστω και αν δεν ξοδευόταν χρήμα,ο χαμένος χρόνος κοστίζει εξίσου.
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Ο ίδιος πάντως θα είχα ως υπόδειγμα τονικής ισορροπίας ένα setup που θα βοηθούσε να ξεχώριζε πέραν πάσης αμφιβολίας ο άσχετος ακροατής τη φωνή του Λευτέρη Πανταζή από εκείνη του...Τόλη Βοσκόπουλου. :D
...μια ηχομπαριτσα και καθάρισες bhutia!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Δραμα, οντως δραμα η κατασταση...
Άμα τη ζεις ο ίδιος και την ξέρεις...καλύτερα,δεν μου πέφτει λόγος. ;)
Πρέπει όμως ο υποψήφιος κάτοχος να γνωρίζει ότι τέτοιες συσκευές δεν του αφήνουν ιδιαίτερα περιθώρια ευελιξίας και αναβάθμισης.
...μια ηχομπαριτσα και καθάρισες bhutia!
Εσύ και ο...Ear συμφωνείτε κατά βάθος σε...περισσότερα απ'όσα νομίζεις.;)
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Άμα τη ζεις ο ίδιος και την ξέρεις...καλύτερα,δεν μου πέφτει λόγος. ;)
Πρέπει όμως ο υποψήφιος κάτοχος να γνωρίζει ότι τέτοιες συσκευές δεν του αφήνουν ιδιαίτερα περιθώρια ευελιξίας και αναβάθμισης.

Εσύ και ο...Ear συμφωνείτε κατά βάθος σε...περισσότερα απ'όσα νομίζεις.;)
.. ανατομικά ίσως!..
Απλά εγώ έχω Και μαλλιά!!
 



lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Άμα τη ζεις ο ίδιος και την ξέρεις...καλύτερα,δεν μου πέφτει λόγος. ;)
Πρέπει όμως ο υποψήφιος κάτοχος να γνωρίζει ότι τέτοιες συσκευές δεν του αφήνουν ιδιαίτερα περιθώρια ευελιξίας και αναβάθμισης.

.............................
Οντως δραματικη η κατασταση με τους μη ωτακουστές, παρα μονον ...ματακηδες*

*αναγνωστες εννοω, μη παρεξηγηθωμεν κιολας!
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Προφανώς, εσύ είσαι σε θέση να παραγάγεις καλύτερα μηχανήματα από όλα όσα έχεις χλευάσει μέχρι τώρα.
Κανένα απολύτως δεν έχω χλευάσει! Μέχρι και για τον..crownακη έχω πει ότι είναι εξαιρετικός για τα λεφτά του, .. άντε και λίγο παραπάνω! ..ως εκεί! Απλά δε μπορεί να συγκριθεί με ακριβότερους ενισχυτές όπως κάποιοι προσπαθούν να τον παρουσιάσουν! Δε μπορεί μαναμ..δεν..
Ααα ναι! Ξέχασα! Και τα ηχεία της rosinante συγκρίσιμα με τα proac, αλλά εκείνα ως πλανήτες δε μετράνε!... είναι στο .. δικό τους γαλαξία!!
Post automatically merged:

Να δω;
Φωτογραφία θα βρεις από τη συνάντηση που έγινε σπίτι μου με τα.. καλώδια ρεύματος στο αντίστοιχο νήμα.
 
Last edited:


Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Λεανδρακο, δεν πεταγεσαι μεχρι εδω διπλα στο θρεντ του Τζιοβσνι, στην παραουσιαση; Μην το διαβασεις ολο και κουραστεις...τις 3-4 τελευταιες σελιδες διαβασε.

Μπας και...αλλά δεν πιστευω...
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.653
Μηνύματα
2.870.411
Members
37.933
Νεότερο μέλος
daemon76
Top