ΗΧΕΙΑ ...τις γνωσεις σας παρακαλω....





Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Θέλει λίγο ακόμα.
Βάλε ηχείο με ηχείο στα 220, και θέση στα 440. Στο διπλάσιο, διπλάσια η απόλαυση.

Άσε που αυτά τα ηχεία που πήρες, με τόσο μεγάλα γουφερ, κανονικά πάνω από 4μ απόσταση ακρόασης πρέπει να έχεις, μη σε σκοτώσει το μπάσο από τα 6-αρια.

Και για οδήγηση, δες κάνα λαμπατο, με 20 καλά βατ. Λίγα και καλά.
Ρεσαδεναντρεπεσαιλιγο......!
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
για προτεινε μου καποιον ΑV
Δεν έχω υπόψη μου avr με 250βαττ, μπορεί και να υπάρχει δεν το αποκλείω.
Αν όμως ο Yamaha που έχεις ή αυτός που περιμένεις έχει pre out, μπορείς να συνδέσεις έναν βαρβάτο τελικό.
Post automatically merged:

στα main o ενυσχιτης εχει αλλες 2 εξοδους ..μηπως η διπλοκαλδιωση θα τα βοηθουσε ;;;
Πες ότι δεν το είπες, ούτε το σκέφτηκες, και αν είμαστε τυχεροί κάποιος Μοντ θα το σβήσει πριν το δει ο αυτιας..
 



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
εδω δεν ξερουμε που σταματαει το σοβαρο και αρχιζει ψυχιατρικη !
Κοίτα, δεν ισχυρίστηκα ποτέ πως είμαι στα καλά μου.
Αν θέλεις απαντήσεις από κάποιον που έχει πιστοποιημενα σωας τας φρένας, νομίζω πως το μέλος @leandros μπορεί να σου πει ό,τι χρειάζεσαι για διπλοκαλωδιωση, ρεύματα, αντικραδασμικά κλπ.
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Κοίτα, δεν ισχυρίστηκα ποτέ πως είμαι στα καλά μου.
Αν θέλεις απαντήσεις από κάποιον που έχει πιστοποιημενα σωας τας φρένας, νομίζω πως το μέλος @leandros μπορεί να σου πει ό,τι χρειάζεσαι για διπλοκαλωδιωση, ρεύματα, αντικραδασμικά κλπ.
Ποποφαγουρες διακρίνω βραδιάτικα....:biggrin:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.216
Reaction score
26.975
Φίλε μου, εγώ δεν ξέρω από θεραπείες χώρων να πω, γιατί πιθανότατα πάσχεις και από αυτό.
Ψάξε πολύ τις θέσεις των ηχείων. Αυτές που είχες τα προηγούμενα, δεν σημαίνει ότι κάνουν και για τα τωρινά.
Δες τις ανάγκες ενίσχυσης που δίνει ο κατασκευαστής. Δες την ανώτατη. Συνήθως χρειάζεται Χ2 ή και Χ3, από αυτά που λένε οι κατασκευαστές! Και προσοχή στην αντίσταση των ηχείων (τώρα, για εμπέδηση τρεχαγύρευε προς το παρόν). Συνήθως, της εταιρείας αυτής πρέπει να τα λογαριάζεις το πολύ για 6 ωμ, ίσως καλύτερα για 4.
 

gid

Μηνύματα
7.394
Reaction score
8.628
Αγαπητέ, όπως φαίνεται πήρες τα 800άρια χωρίς (επαρκείς) δοκιμές, την επόμενη αγορά σου που θα διορθώσει (?) την πρώτη ίσως πρέπει να την "ψειρίσεις" λίγο περισσότερο...
 


Μηνύματα
409
Reaction score
1.368
Καταρχήν μην αγχώνεσαι, διότι τα ηχεία που πήρες είναι σίγουρα ανώτερα από τα 303. Το ότι τα παλιά ηχούν καλύτερα στα αυτιά σου δεν σημαίνει τίποτα.

Για να ακούσεις σωστά τα ηχεία σου χρειάζεσαι τελικό ενισχυτή. Ο 730 είναι εντελώς ανίκανος να τα οδηγήσει, αλλά ούτε και ο 2400 θα τα καταφέρει να παίξουν όπως μπορούν.
Η προσθήκη σαμπ που σου πρότειναν τα παιδιά είναι το επόμενο απαραίτητο βήμα.

Αν μπορούσες να ανεβάσεις κάποιες φωτογραφίες του χώρου και να μας έδινες και διαστάσεις θα μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε ακόμα περισσότερο.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Καταρχήν μην αγχώνεσαι, διότι τα ηχεία που πήρες είναι σίγουρα ανώτερα από τα 303. Το ότι τα παλιά ηχούν καλύτερα στα αυτιά σου δεν σημαίνει τίποτα.

Για να ακούσεις σωστά τα ηχεία σου χρειάζεσαι τελικό ενισχυτή. Ο 730 είναι εντελώς ανίκανος να τα οδηγήσει, αλλά ούτε και ο 2400 θα τα καταφέρει να παίξουν όπως μπορούν.
Η προσθήκη σαμπ που σου πρότειναν τα παιδιά είναι το επόμενο απαραίτητο βήμα.

Αν μπορούσες να ανεβάσεις κάποιες φωτογραφίες του χώρου και να μας έδινες και διαστάσεις θα μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε ακόμα περισσότερο.
Από ότι διάβασα υπάρχει ένα σαμπ.
Μήπως να δηλώσει τα ηχεία small, να βάλει το σαμπ, να κάτσει στα 2,20 και όχι στα 3,40 και να ξανακούσει?
Έτσι για αρχή ρε παιδί μου..
 




Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ναι βρε παιδί... το είδα....
Αλλά μάλλον τον έχει ήδη αγοράσει....
Καλά.... θα μας πει.....
Μήπως να του δώσουμε τον κινεζο που οδηγεί τα πολύ απαιτητικά ηχεία του μπαλκονιού μου? :tongue: :tongue: :tongue:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.559
Μηνύματα
2.865.568
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top