Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Αστο ρε φίλε, μην το διαβάζεις, είναι μεγάλο σε λέω.
Αν και το δικό σου είναι μεγαλύτερο.
Σοβαρα τωρα-περιμενεις να διαβασω ενα τοσο μεγαλο θεμα με τα 9/10 ποστ να ειναι αστεια;
 





Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.596
Reaction score
37.947
Γιανννη... θα ειχες καταλαβει ομως τοσο καιρο (δευτερη βδομαδα, διανοιουμε) οτι κατι μονο τετχοια παλιολογα μας φτιαχνουν....(βρυ)κολακα... :imtheking: σορρυ, λαθος ταμπελα :lolsign:
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Πότε θα καταλάβεις πχιά ότι έπεσες στη φωλιά του κούκου; :biggrin:
Οκεικ!

Ρε παιδες θα αφησουμε το μπιρι μπιρι να βρεθουμε με καναν ανθρωπο εδω να ανταλλαξουμε αποψεις ακουγοντας;Μονο οnline και απροσωπα τη βγαζετε εδω;Φανταζομαι πολλοι εχετε περιεργεια για το πως ακουγεται ο χωρος μου.Οπως και εγω θα ηθελα να ακουσω κατι καλυτερο απο το δικο μου,ωστε να ανεβασω το επειπεδο αναφορας μου...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Γιατι,ηρθες να ακουσεις και δε σου αρεσε;Ηρθες να μετρησεις και δεν ειχες καλο αποτελεσμα; 8-)
Θέλω να τονίσω ότι ο ίδιος χαίρομαι για όλους όσοι εισπράττουν ακροαματικόν αποτέλεσμα που να τους ικανοποιεί στο χώρο τους,ανεξαρτήτως συνθηκών.Τα σχόλια που γίνονται έχουν γενικευμένο χαρακτήρα.

Θα φέρω κι ένα παράδειγμα πάνω στο επιχείρημα.Έχω και ο ίδιος εντυπωσιαστεί παλαιότερα από setup με Wavac SH-833 που οδηγούσαν πάνελ ηχεία σε έκθεση του εξωτερικού.Το πρόγραμμα βεβαίως και οι στάθμες ήταν άκρως ευνοϊκά για να μένει ο επισκέπτης στο στάδιο του εντυπωσιασμού.

Ακόμα και πριν γίνει αυτό,γνώριζα από τα μετρητικά δεδομένα που έχουν παρατεθεί εδώ και δεκαετία πόσο χώλαινε το συγκεκριμένο και πανάκριβο μονομπλόκ στις μετρητικές του επιδόσεις.

Και σε δημοσίευση της τρέχουσας χρονιάς σε νήμα για τον ΄΄πονεμένο΄΄ Crown όπου κάποιος επικαλέστηκε φαινόμενα όπως εκείνα των Wavac,παρέθεσα και μια σχετική εξήγηση:
Bhutia said:
...
Ας φανταστούμε εν είδει άσκησης τη χαοτική νόηση του σχεδιαστή των SH-833...(+ IT) :tongue:



΄΄Φτιάχνουμε ψαρωτική μονομπλόκ δόμηση πεντακοσίων κιλών,τιγκάρουμε την απόκριση με δεύτερη αρμονική,δηλώνουμε μονοτελική λυχνία με 150 Watt και απολύτως γραμμική απόδοση από 10 έως 100...χιλιοστά του Watt (δεν κάνει ούτε για...In Ear monitors λέμεεεε), τονίζουμε απόκριση στις πρώτες οκτάβες για να δοξάζουν όλοι το πόσο ΄΄γεμάτος΄΄ ακούγεται από χαμηλές κιόλας στάθμες και σε ψόφια προγράμματα και με τις συνήθεις καραμούζες ή μονόδρομα (μέχρι και...ηλεκτροστατικά χωρίς υπομονάδες sub) αλλά χάρη στην καργαρισμένη δεύτερη αρμονική του θα ενισχύεται η αντίληψη των τόνων που ανήκουν στην πρώτη οκτάβα...Θα τρολάρουμε σε μόνιμη βάση τους ακροαματικόφιλους οπλαρχηγούς να την ακούνε γερά και με αλλαγές καλωδίων έστω και αναρωτώμενοι πώς είναι δυνατόν να φυσάει ένα μηχάνημα που θα έχει μετρήσεις για πέταμα...Αυτό δα έλειπε,να έφταναν σε ακροαματική νιρβάνα από ορθόδοξες οδούς αντί του πλάγιου δρόμου.Σιγά που θα τους ωθήσουμε να φτιάχνουν καλές χωροταξίες,θα βαριόντουσαν ν'ασχοληθούν μαζί μας άμα τους βάζαμε δύσκολα...Άσε που μετά και άλλοι ορθόδοξες οδούς θα ζητούσαν,μπορεί να το έψαχναν,και να εξέλειπαν αργά ή γρήγορα κάθε λογής μυστικιστικές προεκτάσεις...
Α πα πα,δεν κάνουμε...τέτοια πράγματα !
Δεν σκάβουμε μονάχοι τον λάκκο μας!΄΄
...
Βρίσκω ελκυστικό ν'αποδεχόμουν τις προσκλήσεις γι ακροάσεις και μετρήσεις.

Δεν μπορώ όμως να κάνω διακρίσεις.Και θα ήταν άκομψον να επισκεφτώ οποιοδήποτε άλλο setup χωρίς να έχω πρώτα επισκεφτεί Ear - jiovani - Dimifoot - TSITATOGAZI - flash - John Kotsidis - dapost - vet - Ζιζικ - gonis....και πάει μακριά η λίστα.

Το παρήγορον όμως είναι ότι όλοι οι παραπάνω έχουν επιτελέσει μετρήσεις με δική τους πρωτοβουλία.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Θέλω να τονίσω ότι ο ίδιος χαίρομαι για όλους όσοι εισπράττουν ακροαματικόν αποτέλεσμα που να τους ικανοποιεί στο χώρο τους,ανεξαρτήτως συνθηκών.Τα σχόλια που γίνονται έχουν γενικευμένο χαρακτήρα.

Θα φέρω κι ένα παράδειγμα πάνω στο επιχείρημα.Έχω και ο ίδιος εντυπωσιαστεί παλαιότερα από setup με Wavac SH-833 που οδηγούσαν πάνελ ηχεία σε έκθεση του εξωτερικού.Το πρόγραμμα βεβαίως και οι στάθμες ήταν άκρως ευνοϊκά για να μένει ο επισκέπτης στο στάδιο του εντυπωσιασμού.

Ακόμα και πριν γίνει αυτό,γνώριζα από τα μετρητικά δεδομένα που έχουν παρατεθεί εδώ και δεκαετία πόσο χώλαινε το συγκεκριμένο και πανάκριβο μονομπλόκ στις μετρητικές του επιδόσεις.

Και σε δημοσίευση της τρέχουσας χρονιάς σε νήμα για τον ΄΄πονεμένο΄΄ Crown όπου κάποιος επικαλέστηκε φαινόμενα όπως εκείνα των Wavac,παρέθεσα και μια σχετική εξήγηση:

Βρίσκω ελκυστικό ν'αποδεχόμουν τις προσκλήσεις γι ακροάσεις και μετρήσεις.

Δεν μπορώ όμως να κάνω διακρίσεις.Και θα ήταν άκομψον να επισκεφτώ οποιοδήποτε άλλο setup χωρίς να έχω πρώτα επισκεφτεί Ear - jiovani - Dimifoot - TSITATOGAZI - flash - John Kotsidis - dapost - vet - Ζιζικ - gonis....και πάει μακριά η λίστα.

Το παρήγορον όμως είναι ότι όλοι οι παραπάνω έχουν επιτελέσει μετρήσεις με δική τους πρωτοβουλία.
Μιστερ Μπουτια,δε μας χ3ζεις τωρα και εσυ;;

Λοιπον,αλλαξε το θεμα στον τιτλο"Ο καφενες του Γιανννη" και δειξε μας φωτο σου επιτελους και μετρησεις-εννοω χαρακτηριστικα.

Λοιπον,εγω λεω οτι πρεπει να εισαι καλογερος,με τον καθαρευουσης τυπο γραφης!!!!

:lolsign:










Πλακα κανω...






Για το θεμα!!!Χαχα!
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.920
Reaction score
77.574
Γιάννννη μου μη μασάς.....:party:
κάνε την ανατροπή!

αυτοί που σου το παίζουν τώρα μάγκες
σε ξένες πλάτες έμαθαν...

διάβασε να δεις τι κάνει το purlan και τι το soflan

άντε...γιατί πολλά σου τα είπαν
με ξένους κwλους κάνουν τον p0υστη
αμαπχια!
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.431
Reaction score
125.787
Μιστερ Μπουτια,δε μας χ3ζεις τωρα και εσυ;;
Προς τι το αίτημα αφόδευσης επάνω σου;

Να σε διευκολύνουμε ρε φίλε, επειδή είναι μακριά ο μπουτχιας, να αναλάβουμε μεις την αφόδευση πάνω σου αντ'αυτου.


με ξένους κwλους κάνουν τον p0υστη
Βλέπω να πέφτει το επίπεδο συζήτησης, αλλά τουλάχιστον δένει με το προηγούμενο μήνυμα.


(έλιωσα λέμε)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.920
Reaction score
77.574
Προς τι το αίτημα αφόδευσης επάνω σου;

Να σε διευκολύνουμε ρε φίλε, επειδή είναι μακριά ο μπουτχιας, να αναλάβουμε μεις την αφόδευση πάνω σου αντ'αυτου.
σε κούτα να τα στείλεις... :cry:
 



Μηνύματα
570
Reaction score
1.548
Πάντως εκ του Βορρά δεν παίζεστε.
Σε μια πόλη που μετακινήσε με τα πόδια εύκολα και ωραία επί 10 μέρες ανταλλάζετε post.
Αθήνα - Θεσσαλονίκη με τα πόδια μπρος πίσω θα είχατε κάνει. :rofl:

Προτείνω να δείξετε ολίγον αμοιβαιότητα και να πάτε να μετρήσετε τον χώρο του έτσι για την εμπειρία να γνωριστείτε μετά βγαίνετε και σε κανένα μαγαζί, έχει θέμα στην περιοχή του. Άντε να έρθει και το παλληκάρι αντίστοιχα στους δικούς σας χώρους εφόσον είναι της εμπειρικής σχολής να "ακούσει" να δέσει το γλυκό.

Ουφ πια

Y.Γ. Κλέβω EAR και ....Geddes είναι και τζάμπα και πολύ καλή αρχή http://gedlee.azurewebsites.net/downloads/AT/Chapter_8.pdf
 
Last edited:

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Προς τι το αίτημα αφόδευσης επάνω σου;

Να σε διευκολύνουμε ρε φίλε, επειδή είναι μακριά ο μπουτχιας, να αναλάβουμε μεις την αφόδευση πάνω σου αντ'αυτου.



Βλέπω να πέφτει το επίπεδο συζήτησης, αλλά τουλάχιστον δένει με το προηγούμενο μήνυμα.


(έλιωσα λέμε)
Το αιτημαν απευθυνοταν σε ξενον εις πολιν μας ομοιδεατου....Για αυτο και προταθηκε εκ του ασφαλους!!!!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Μιστερ Μπουτια,δε μας χ3ζεις τωρα και εσυ;;

Λοιπον,αλλαξε το θεμα στον τιτλο"Ο καφενες του Γιανννη" και δειξε μας φωτο σου επιτελους και μετρησεις-εννοω χαρακτηριστικα.

Λοιπον,εγω λεω οτι πρεπει να εισαι καλογερος,με τον καθαρευουσης τυπο γραφης!!!!

:lolsign:

Πλακα κανω...
Για το θεμα!!!Χαχα!
Μπράβο,έχασες..Είμαι απλώς...άναρχο πνεύμα. ;)
«Νομίζουν ότι αναρχισμός σημαίνει κάποιο είδος επίθεσης, ανταρσίας ή εξέγερσης. Δεν αντιλαμβάνονται ότι σημαίνει συνειδητοποίηση, αυτοσυγκράτηση και αυτοπειθαρχία. Ούτε αφέντης ούτε σκλάβος. Καλά να πάθουμε που γίναμε ήρωες». Ο Μιχαήλ Μπακούνιν είχε κι απόψε τα κέφια του.
(από το σύνδεσμο που παρέθεσε ο oldy...)
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Πάντως εκ του Βορρά δεν παίζεστε.
Σε μια πόλη που μετακίνησε με τα πόδια εύκολα και ωραία επί 10 μέρες ανταλλάζετε post.
Αθήνα - Θεσσαλονίκη με τα πόδια μπρος πίσω θα είχατε κάνει. :rofl:

Προτείνω να δείξετε ολίγον αμοιβαιότητα και να πάτε να μετρήσετε τον χώρο του έτσι για την εμπειρία να γνωριστείτε μετά βγαίνετε και σε κανένα μαγαζί, έχει θέμα στην περιοχή του. Άντε να έρθει και το παλληκάρι αντίστοιχα στους δικούς σας χώρους εφόσον είναι της εμπειρικής σχολής να "ακούσει" να δέσει το γλυκό.

Ουφ πια

Y.Γ. Κλέβω EAR και ....Geddes είναι και τζάμπα και πολύ καλή αρχή http://gedlee.azurewebsites.net/downloads/AT/Chapter_8.pdf
Πες τα χρυσοστομε!!!!

Earl=respect.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.596
Reaction score
37.947
... να αποδειξει εμπρακτως την μεταμελεια του, και να ασπαστει το κατα (A)βουγουδουσαιτ ευ(A)γγελιο. Eleicon - (A)men :king:
ΥΓ: με τον Μπακουνιν, φτιαχτηκα περισσοτερο αποτι με το "κουφαλα" 8-)
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.692
Μηνύματα
2.870.069
Members
37.943
Νεότερο μέλος
belg1960
Top