Άσχετα περί μετρήσεων



lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Δεν αναφέρθηκα κάπου συγκεκριμένα.Ούτε είχα σκοπό να πικάρω τον Λάκη οπως κάνεις τώρα εσύ παλιόπαιδο!
Δεν με πικαρει πια ο... τύπος που μπαζωσε τον χώρο του με ηχεια και σαμπ:):):) Άσε δε που φοράει σαγιονάρα με κάλτσα και τη βγάζει και φωτο:):):) Επί πλέον δε εχει μείνει πολύ πίσω ως προς τη σχέση μου με τα Χαρμπεθ;)
 



Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
πόση παραμόρφωση δεν έχει ο B2301? C2301? το ξέρω πόση δεν έχει και πόση έχει ,γιατί τον έχω μετρήσει σε δικό μου τεχνικό με φηφιακό distortion meter Panasonic , εξαιρετικό και είδα τις τιμές του κατασκευαστή ίσως και λίγο χαμηλότερες.
Στον έχει χεριάσει κι εσένα ο leandros; :laugh:
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Οχι Πέτρο έχει πάει japan στον Amp8 έχει γίνει full refurbishment με φρέσκα υλικά , κορυφαίας ποιότητας , nichicon πυκνωτές , dale αντιστάσεις, sanken ,sony transistors, dale διόδους , και γενικά ότι καλύτερο από υλικά έχει μπεί μέσα. Και από το εγοστάσιο φόραγε ότι καλύτερο υπήρχε.Τα καλώδια πάντως έχουν μείνει στοκ.
Ο ΛΈΑΝΔΡΟΣ από ότι έχω αντιληφθεί χεριάζει μόνο δικά του μηχανήματα και καλά κάνει.
 




Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Εγώ από την άλλη φοβάμαι μην γίνει καμιά ζημιά. Είναι πολύ εύκολο να κάψουν balanced ενιχυτή , με κατά λάθος γείωση του αρνητικού. Εχει γίνει και στο παρελθόν στον ήχο. Είχαν κάψει ένα κανάλι στον AU-X907MR που είχε δώσει η ΕΛΙΝΑ για τεστ στον ήχο. Πέρα από κάποιες γρατσουνιές που απέκτησε το μηχάνημα μετά το τέστ του ήχου.
Και πιστέψτε με , είναι το μόνο που δεν αντέχω. Γρατσουνιές στα τέλεια μηχανήματά μου.
Ασε που δεν σηκώνεται ο τελικός. 38 κιλά ο ένας , 46 ο άλλος. Εντάξει οι πιο μικροί είναι πιο εύκολοι. Αλλά και πάλι.
Γρατσουνιές , ή χαμένες βίδες ή κάτι τέτοιες αηδίες παρόμοιες είναι απλά απαράδεκτο.
Δεν εννοώ ότι θα γίνει σώνει και καλά , αλλά ότι λόγω μεγέθους και βάρους είναι πολύ πιθανόν να συμβεί , και αν συμβεί , μετά δεν ξαναφιάχνεται.
Ασε που , τι να μου πεί δλδ το εργαστήριο του σταμ? πόση παραμόρφωση δεν έχει ο B2301? C2301? το ξέρω πόση δεν έχει και πόση έχει ,γιατί τον έχω μετρήσει σε δικό μου τεχνικό με φηφιακό distortion meter Panasonic , εξαιρετικό και είδα τις τιμές του κατασκευαστή ίσως και λίγο χαμηλότερες. Τι να δω? πόσα βγάζει στα 8 και 4 Ohms το ξέρω αυτό . Απόκριση συχνότητας? την ξέρω επίσης -1db @300khz. Slew rate δεν ξέρω αν μπορεί να μετρήσει , να γελάσει ο κάθε πικραμένος.+-300v/μsec. 350 εσωτερικό στις πλακέτες drivers.
Tι να μετρήσει? δλδ που δεν το έχει κάνει ο δικός μου Ιάπωνας που μου έχει στείλει κάτι MB αρχεία όσο ένα βιβλίο.
Όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω.
Και τέλος η τιμή , αν είναι αυτό που διάβασα , προ τελικός 300e, ε όχι. Είναι απλά ανήθικα ακριβό.
Αν μιλούσαμε για 30-50 e το κομάτι , το συζητάγαμε, αλλά 150e το κομμάτι έιναι τουλάχιστον υπερβολικό , όταν με αυτά τα λεφτά κάνεις γενικό refurbishment σε όλο το μηχάνημα. Σαν κόστος εργασίας εννοώ.
Δε νομίζω να μπορεί ο αβουμεντορας να μετρήσει τα μηχανήματα σου. Χρειάζεται πρώτα έγκριση από το Κεντρικό Αρχαιολογικό Συμβούλιο.. :tongue:
 





Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Άσε, που να μπλέξεις με επιτροπή αρχαιοτήτων, δεν είδες με το μετρό εδώ τι έγινε;

Άσε άσε που να στα λέω.
Αντε να πλύνεις χρυσ'ο μου τους 11 δορυφόρους σου και τα 7 σαμπς σου. Θέλουν λούσιμο πλύσιμο και ξύρισμα.
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Πάλι χαζομαρούλες λες , αλλά δεν πειράζει. Ούτως ή αλλέως εσύ δεν πρόκειται ποτέ να αποκτήσεις sansui γιατί απλά δεν σε παίρνει. Οπότε τι αρχαιολογικό συμβούλιο και τρίχες. !!!:gotcha:https://www.avsite.gr/forum/members/haris1308.30343/
Πιστεύεις ότι αν είχα τη δυνατότητα να διαθέσω ΠΟΛΛΆ ΛΕΦΤΆ, για μηχανάκια, θα τα σκορπουσα σε αρχαιολογιες??
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.193
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top