Ηχητική παραποίηση χώρου ακρόασης

Status
Not open for further replies.
A

amoustakas

Guest
Δε σε πιανω φιλε μου.Εγω που δεν εχω μετρησει ποτε,πιστευω σου εχω δωσει να καταλαβεις οτι ξερω πααααρα πολλα-σε σχεση με αυτα που με ενδιαφερουν παντα.

Η παλι εννοεις κατι αλλο;
Post automatically merged:


Ε,εισαι αδικος τωρα!Το παλατακι αρχιτεκτονικης του Δοκτωρ που βασιζει τις μελετες του στις γνωμες των απαιδευτων ακροατων το ειδαμε!Για να δουμε και το δικο σου ταπεινο δωματιο τωρα!!!!
Πανεπιστημιακός είναι ο Toole? Αν ναι, στηρίζω Γιάνννη.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.010
μιας κι εσύ ξέρεις ρε alexis και ασχολείσαι με studio,για πες μας πως κρίνεις το στήσιμο του δοκτορος Toole συγκριτικά με το δικό μου??
πως σου φαίνονται συγκριτικά οι δύο χώροι?
πως σου φαίνονται συγκριτικά οι δύο οροφές?
πως σου φαίνονται συγκριτικά τα ανοίγματα των χώρων?,
πως σου φαίνονται συγκριτικά οι αποστάσεις ακρόασης?
πως σου φαίνεται συγκριτικά η επάρκεια των ηχειων της φωτογραφίας?
περιμένω με αγωνία την εκτίμηση-απάντηση σου μιας κι έχεις κρίνει το χώρο μου, και η σύγκριση των δύο λογικά σου είναι παιχνιδάκι ε?
Δεν έχω κατάρτιση στο ήχο Λέανδρε, σε άλλα έχω, εκεί βρισκόμουν για να ολοκληρωθεί η εργασία που είχα αναλάβει να φέρω ως τελική ταινία στον πελάτη.

Την τύφλα μου ήξερα τόσα χρόνια στα του ήχου όπως αποδεικνύεται χάρη στα γραπτά και το χρόνο των γνωστών μας εδώ, αλλα τουλάχιστον δεν το παίζω έξυπνος και δεν υποστηρίζω με απίστευτο εγωισμό ότι έχω δίκιο επειδή πρέπει να υποστηρίξω τις επιλογές μου.

Τoole.
Η επιστημονική κατάρτιση ενός αναγνωρισμενου παγκόσμια επιστήμονα δεν έχει καμία μα καμία απολύτως σχέση με το τη κάνει σπίτι του. Εντελώς διαφορετικά πράγματα. Γνωρίζεις για τον κορεσμό; Όταν στην επαγγελματική σου δραστηριότητα κάνεις τόσα πολλά τόσες πολλές ώρες καθημερινά που στην προσωπική ζωή θέλεις το ακριβώς αντίθετο γιατί σε κούρασε και θέλεις να βρεις ένα balance; Έχω βρεθεί πολλές φορές σε αυτή τη θέσει στο παρελθόν. Τίποτα, τάφος. Ούτε εικόνα ούτε ήχος. Μούγκα. Σκασμός.
Ελάχιστοι μη σου πω μετρημένοι στα δάχτυλα είναι αυτοί που αν και έχουν σπουδάσει τον ήχο, έχουν διαθέσει παραπάνω από ένα μηνιάτικο για όλο τους το οικιακό ηχοσύστημα, μη σου πω soundbars.
Όλο το κάψιμο σε οποιοδήποτε χόμπι βρίσκεται στα forums και όχι στους επαγγελματικού χώρους των θεμάτων των forums.
Ο Toole για λόγους που δεν ενδιαφέρουν κανέναν θέλει να ακούει μουσική εκεί, δίπλα στην πισίνα, χωρίς πολλά πολλά και έχει δώσει όλο το βάρος στα μηχανήματα χωρίς να επιβαρύνει αισθητικά το χώρο. Αυτό δεν τον κάνει άσχετο επειδή εσύ το θες. Οι λόγοι είναι παραπάνω.

Ξεκόλλα κάποτε.



Ο Toole δεν ασχολείται με το δικάναλο γιατί όπως έχει πει από το 95, δεν έχει λόγο ύπαρξης. Δεν ασχολείσαι με κάτι που δεν έχει λόγο υπάρξης, επειδή το θέλουν κάποιοι. Αυτοί οι κάποιοι να βρουν άλλους, αυτούς που λένε ότι έχει,
Συνεχίζει με αυτό που ξέρει. Έχει δεδομένα να υποστηρίξει αυτά που λέει, όποιος θέλει ακολουθεί. Δεν έχει κανένα νόημα να κάτσει να ασχοληθεί με κλειδωμένες αντιλήψεις. Δεν είναι αυτή η δουλειά του.

Δε σε πιανω
Θεωρία φίλε Γιάνννη που δεν πατάει πουθενά σε μετρήσιμα αποτελέσματα. Θεωρείς ότι ακούς καλά, θεωρείς ότι έχεις καλό ήχο, θεωρείς ότι τα 4 8αρια συν 2 subs του Κοτσίδη έχουν ελάχιστη διαφορά από τα 2 6αρια στο δωμάτιο σου. Δεν λέω ότι δεν έχεις γνώσεις. Μπορεί και να έχει δεν θα το κρίνω εγώ ο άσχετος αυτό. Εφόσον δεν μπορείς να δεις σε γράφημα τη γίνεται μόνο θεωρείς. Όπως όλοι μας.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Δεν έχω κατάρτιση στο ήχο Λέανδρε, σε άλλα έχω, εκεί βρισκόμουν για να ολοκληρωθεί η εργασία που είχα αναλάβει να φέρω ως τελική ταινία στον πελάτη.

Την τύφλα μου ήξερα τόσα χρόνια στα του ήχου όπως αποδεικνύεται χάρη στα γραπτά και το χρόνο των γνωστών μας εδώ, αλλα τουλάχιστον δεν το παίζω έξυπνος και δεν υποστηρίζω με απίστευτο εγωισμό ότι έχω δίκιο επειδή πρέπει να υποστηρίξω τις επιλογές μου.

Τoole.
Η επιστημονική κατάρτιση ενός αναγνωρισμενου παγκόσμια επιστήμονα δεν έχει καμία μα καμία απολύτως σχέση με το τη κάνει σπίτι του. Εντελώς διαφορετικά πράγματα. Γνωρίζεις για τον κορεσμό; Όταν στην επαγγελματική σου δραστηριότητα κάνεις τόσα πολλά τόσες πολλές ώρες καθημερινά που στην προσωπική ζωή θέλεις το ακριβώς αντίθετο γιατί σε κούρασε και θέλεις να βρεις ένα balance; Ελάχιστοι μη σου πω μετρημένοι στα δάχτυλα είναι αυτοί που αν και έχουν σπουδάσει τον ήχο, έχουν διαθέσει παραπάνω από ένα μηνιάτικο για όλο τους το οικιακό ηχοσύστημα, μη σου πω soundbars.
Όλο το κάψιμο σε οποιοδήποτε χόμπι βρίσκεται στα forums και όχι στους επαγγελματικού χώρους των θεμάτων των forums.
Ο Toole για λόγους που δεν ενδιαφέρουν κανέναν θέλει να ακούει μουσική εκεί, δίπλα στην πισίνα, χωρίς πολλά πολλά και έχει δώσει όλο το βάρος στα μηχανήματα χωρίς να επιβαρύνει αισθητικά το χώρο. Αυτό δεν τον κάνει άσχετο επειδή εσύ το θες. Οι λόγοι είναι παραπάνω.

Ξεκόλλα κάποτε.



Ο Toole δεν ασχολείται με το δικάναλο γιατί όπως έχει πει από το 95, δεν έχει λόγο ύπαρξης. Δεν ασχολείσαι με κάτι που δεν έχει λόγο υπάρξεις, επειδή το θέλουν κάποιοι. Αυτοί οι κάποιοι να βρουν άλλους, αυτούς που λένε ότι έχει,
Εσύ συνεχίσεις με αυτό που ξέρεις. Έχεις δεδομένα να υποστηρίξεις αυτά που λες, όποιος θέλει ακολουθεί. Δεν έχει κανένα νόημα να κάτσει να ασχοληθεί με κλειδωμένες αντιλήψεις. Δεν είναι αυτή η δουλειά του.


Θεωρία φίλε Γιάνννη που δεν πατάει πουθενά σε μετρήσιμα αποτελέσματα. Θεωρείς ότι ακούς καλά, θεωρείς ότι έχεις καλό ήχο, θεωρείς ότι τα 4 8αρια συν 2 subs του Κοτσίδη έχουν ελάχιστη διαφορά από τα 2 6αρια στο δωμάτιο σου. Δεν λέω ότι δεν έχεις γνώσεις. Μπορεί και να έχει δεν θα το κρίνω εγώ ο άσχετος αυτό. Εφόσον δεν μπορείς να δεις σε γράφημα τη γίνεται μόνο θεωρείς. Όπως όλοι μας.
μάλιστα...
μάλιστα...
απάντησες σε όλα τα ερωτήματα μου...
μπράβο..
μόνο που για το χώρο μου δήλωνες ότι είναι...ηχητικό λουκουμάκι..
για του δόκτορα τπτ??
Αντικειμενική κριτική λοιπόν!
μάλιστα...
έδωσε και βάρος στα μηχανήματα του κιόλας ε?...αυτά της φωτογραφίας ε?...
καταπληκτικά!...
δεν είπα πουθενά πάντως ότι ο Toole είναι άσχετος, είπα ότι ο χώρος του είναι για βράβευση στο worse 10!
κρίμα..πραγματικά κρίμα!
ξεκολλημένος είμαι alexis μου εγώ, άλλοι δεν..με τίποτα..
 
Last edited:



Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Θεωρία φίλε Γιάνννη που δεν πατάει πουθενά σε μετρήσιμα αποτελέσματα. Θεωρείς ότι ακούς καλά, θεωρείς ότι έχεις καλό ήχο, θεωρείς ότι τα 4 8αρια συν 2 subs του Κοτσίδη έχουν ελάχιστη διαφορά από τα 2 6αρια στο δωμάτιο σου. Δεν λέω ότι δεν έχεις γνώσεις. Μπορεί και να έχει δεν θα το κρίνω εγώ ο άσχετος αυτό. Εφόσον δεν μπορείς να δεις σε γράφημα τη γίνεται μόνο θεωρείς. Όπως όλοι μας.
Στο θεμα του κορεσμου εχεις απολυτο δικιο.Θα ηταν αδικο ομως να μη σχολιαστει ο χωρος του Τουλη,που ασκει τα αντιθετα απο οτι διδασκει.

Ειπα οτι ακουω καλα-με βαση τα γουστα μου και οτι ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΩ.Φαινεται και απο τον τροπο που προχωραει το νημα μου.

Και για τα subs,με εχεις παρεξηγησει.Διαβασε καλυτερα αυτα που εγραψα περι μουσικης που ακουω και που βασισα το κριτηριο μου και θα καταλαβεις καλυτερα.Αν οχι,μπορω να επαναεξηγησω.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.394
Reaction score
125.550
ναι εχεις δικιο leandros

.....αλλα δεν λεει οτι εχει καποιον σουπερ χωρο.......

εχει κανει οτι μπορει στον χωρο του για να παιξει οσο το δυνατον καλυτερα ........
....μαλιστα εχει και θεματα με τον επεξεργαστη του οπως λεει (trinnov) μιας και κανει καποια πραγματα που δεν θελει (χαλαει τον ηχο των ηχειων του)
Κώστα,
ο χώρος του Toole στην αρχική φωτογραφία που έχω αναρτήσει είναι ίσως στο worse 10 που έχω δει στη ζωή μου σε σπίτι!
Είναι απλά απαράδεκτος για την ιδιότητα του ιδιοκτήτη του χώρου!
ΓΤΜΠΚ εντελώς μιλάμε!....Είναι τρανό παράδειγμα προς αποφυγήν!
Μ εξαίρεση εσένα και προς τιμή σου, κανείς άλλος δε τόλμησε ν' αμφισβητήσει τις επιλογές του Toole στην εν λόγω φωτογραφία, όμως, με χαρακτηριστική ευκολία μπορούν να σχολιάσουν το δικό μου χώρο που αντικειμενικά είναι σε εντελώς άλλη λίγκα σε σχέση με τη γελοιότητα του Toole, του @Astronaut Jr. , του @Γιάνννης ή οποιουδήποτε άλλου και να ..ζητάνε και μετρήσεις!! :biggrin: :biggrin:
Μιλάμε γιa εντελώς σουρεαλιστικές καταστάσεις!:tongue::tongue:
Kαι το σουρεάλ συνεχίζεται όταν οι αιτούντες των μετρήσεων ακούνε στη πλειοψηφία τους πολύ χειρότερα στο σπίτι τους από τα "εκάστοτε θύματα" σχολιασμού...:rofl::rofl::rofl:
Γνωστή άλλωστε και η παροιμία στην Ελλάδα για τη κατσίκα του γείτονα...:idk::idk:
Αλληλοθαυμαστείτε ελεύθερα. :lol:

Συνεχίστε, είστε το ένα και το αυτό. :gotcha:

Ο Λέανδρος του 18% ντιλεϊ με φλατερινγκ Έκο, βρίσκει χάλια το χώρο του Τουλ και επιβραβεύει και συμφωνεί με το μέλος Κεφαλα, σημαδιακό! :tongue:

Και σιγονταρει από κοντινή απόσταση το μέλος Γιάνννηηηης. :lol: :lol:

Πόσο μα πόσο ίδιοι είστε! :lolsign:


53611204.jpg
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
μάλιστα...
μάλιστα...
απάντησες σε όλα τα ερωτήματα μου...
μπράβο..
μόνο που για το χώρο μου δήλωνες ότι είναι...ηχητικό λουκουμάκι..
για του δόκτορα τπτ??
Αντικειμενική κριτική λοιπόν!
μάλιστα...
έδωσε και βάρος στα μηχανήματα του κιόλας ε?...αυτά της φωτογραφίας ε?...
καταπληκτικά!...
δεν είπα πουθενά πάντως ότι ο Toole είναι άσχετος, είπα ότι ο χώρος του είναι για βράβευση στο worse 10!
κρίμα..πραγματικά κρίμα!
ξεκολλημένος είμαι alexis μου εγώ, άλλοι δεν..με τίποτα..
Απο τα likes των μηνυματων,τις περισσοτερες φορες φαινεται ποιοι ειναι κολλημενοι-διαβασμενοι και ποιο οχι.Ειναι απειρες οι φορες που διαβασα κατατοπιστικοτατα μηνυματα χωρις likes η σαρκαστικα likes-και το αντιθετο.


Και για αλλη μια φορα θα τονισω οτι εχω τις αποψεις μου βασισμενες ΚΑΙ στην πρακτικη-οχι μονο θεωρια!Παρολα αυτα,ειμαι ανοιχτος-ΜΕΣΩ ΑΚΡΟΑΣΕΩΝ-να με πεισετε για το αντιθετο.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Αλληλοθαυμαστείτε ελεύθερα. :lol:

Συνεχίστε, είστε το ένα και το αυτό. :gotcha:

Ο Λέανδρος του 18% ντιλεϊ με φλατερινγκ Έκο, βρίσκει χάλια το χώρο του Τουλ και επιβραβεύει και συμφωνεί με το μέλος Κεφαλα, σημαδιακό! :tongue:


View attachment 144708
είμαι στη διάθεση σου για να μου εξηγήσεις πάνω στη φωτογραφία του Toole που έχω επισυνάψει, τα πλεονεκτήματα του σε σχέση με το δικό μου χώρο ντοκ..
κι όπως έγραψα και στο φίλο @alexis
πως σου φαίνονται συγκριτικά οι δύο χώροι?
πως σου φαίνονται συγκριτικά οι δύο οροφές?
πως σου φαίνονται συγκριτικά τα ανοίγματα των χώρων?,
πως σου φαίνονται συγκριτικά οι αποστάσεις ακρόασης?
πως σου φαίνεται συγκριτικά η επάρκεια των ηχειων της φωτογραφίας?
περιμένω με αγωνία την εκτίμηση-απάντηση σου μιας κι έχεις κρίνει το χώρο μου, και η σύγκριση των δύο λογικά σου είναι παιχνιδάκι ε?
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.010
Θα ηταν αδικο ομως να μη σχολιαστει ο χωρος του
Πραγματικά αστείο.
Γιατί πρέπει να μπει ή να έχει ένα μπουντρούμι για να ακούσει τις μουσικές του και να δει τις ταινίες του, επειδή έτσι θέλουν οι άλλοι;
Επειδή είναι αυτός που είναι;
Ε και;
Στα @@ τους γράφει και καλά κάνει.
Έχει αυτό που αυτός θελει και όχι αυτό που οι άλλοι θέλουν να έχει.
Σωστότατος.
 

Μηνύματα
7.267
Reaction score
11.816
Πραγματικά αστείο.
Γιατί πρέπει να μπει ή να έχει ένα μπουντρούμι για να ακούσει τις μουσικές του και να δει τις ταινίες του, επειδή έτσι θέλουν οι άλλοι;
Επειδή είναι αυτός που είναι;
Ε και;
Στα @@ τους γράφει και καλά κάνει.
Έχει αυτό που αυτός θελει και όχι αυτό που οι άλλοι θέλουν να έχει.
Σωστότατος.
Εγώ πάντως, αν είχα τις γνώσεις που έχει αυτός ( άρα, γνώριζα εκ των προτέρων ποια είναι τα όρια χώρου και συστήματος ), δεν θα άντεχα ούτε στιγμή να τα είχα στημένα άκρως αντίθετα απο αυτό που ξέρω ότι είναι το σωστό. Ή θα είχα έστω ένα σαλόνι να την αράζω και ένα dedicated super duper room, που εκεί θα έδινα πόνο.
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Πραγματικά αστείο.
Γιατί πρέπει να μπει ή να έχει ένα μπουντρούμι για να ακούσει τις μουσικές του και να δει τις ταινίες του, επειδή έτσι θέλουν οι άλλοι;
Επειδή είναι αυτός που είναι;
Ε και;
Στα @@ τους γράφει και καλά κάνει.
Έχει αυτό που αυτός θελει και όχι αυτό που οι άλλοι θέλουν να έχει.
Σωστότατος.
ακριβως αυτο.........
....το ιδιο κανουμε ολοι, οσο μπορουμε, ο καθενας διορθωνει οτι μπορει.....
Βεβαια υπαρχουν καποιοι που σου ζαλιζουν τα @@@@ να χαλασεις τον χωρο σου αισθητικα για να παιζεις καλυτερα.......ναι, δεν ειναι κακο αλλα υπαρχει και ενα οριο ζαλισματος :lolsign:

leandros .....ο ανθρωπος τα λεει ολα δεν κρυβει κατι....και για τον χωρο του τα λεει και για την ισοσταθμιση λεει κ.λ.π. ......τα εχει λιγο με τους μαθηματικους που δεν καταλαβαινουν την ψυχοακουστικη :biggrin:

ωραιος ειναι, μια χαρα τα λεει........και ειναι φυσιολογικος ανθρωπος μιας και διατηρησε την αισθητικη που θελει και ειναι εντος προδιαγραφων σε πολλα σημεια της ακουστικης....
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Φαντάζεσαι τι θ άκουγε ένα απλό μέλος εδώ αν είχε αναρτήσει μια αντίστοιχη φωτογραφία από το δικό του χώρο??
Στην υποθετική αυτή ερώτηση ,αν το απλό μέλος δε συνόδευε τη φωτογραφία με απύθμενης ανοησιάς παπαριές και έλεγε απλά "παιδιά αυτός είναι ο χώρος μου ,αυτά τα μηχανήματα μου ,αντιλαμβάνομαι τα προβλήματα ,αλλά δε μπορώ ή δε θέλω να κάνω κάτι άλλο" ,κανείς δε θα του έλεγε απολύτως τίποτα εκτός ίσως από κάποιες καλοπροαίρετες και χρήσιμες συμβουλές.
Αν όμως μαζί με την ανάρτηση της φωτογραφίας ξεκίναγε να λέει για μαγικά καλώδια , σαγρέ ταβάνια που εξασφαλίζουν διάχυση ,κορνίζες και ραφιέρες που αντιμετωπίζουν το πρόβλημα της ασυμμετρίας των τοιχωματικών ορίων και εξαμισάρες κλανιές που γεμίζουν τον χώρο με μπάσα ,τότε θα άκουγε τα σχολιανά του...δικαίως!
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
καποια απο αυτα ταχει γραψει και ο toole, δεν κραταει το στομα του κλειστο κιαυτος ... ;)

ειναι η ωρα για τσιπουρακι :lolsign:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.010
παιδιά αυτός είναι ο χώρος μου ,αυτά τα μηχανήματα μου ,αντιλαμβάνομαι τα προβλήματα ,αλλά δε μπορώ ή δε θέλω να κάνω κάτι άλλο" ,κανείς δε θα του έλεγε απολύτως τίποτα εκτός ίσως από κάποιες καλοπροαίρετες και χρήσιμες συμβουλές.
:rolleyes:
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Στην υποθετική αυτή ερώτηση ,αν το απλό μέλος δε συνόδευε τη φωτογραφία με απύθμενης ανοησιάς παπαριές και έλεγε απλά "παιδιά αυτός είναι ο χώρος μου ,αυτά τα μηχανήματα μου ,αντιλαμβάνομαι τα προβλήματα ,αλλά δε μπορώ ή δε θέλω να κάνω κάτι άλλο" ,κανείς δε θα του έλεγε απολύτως τίποτα εκτός ίσως από κάποιες καλοπροαίρετες και χρήσιμες συμβουλές.
Αν όμως μαζί με την ανάρτηση της φωτογραφίας ξεκίναγε να λέει για μαγικά καλώδια , σαγρέ ταβάνια που εξασφαλίζουν διάχυση ,κορνίζες και ραφιέρες που αντιμετωπίζουν το πρόβλημα της ασυμμετρίας των τοιχωματικών ορίων και εξαμισάρες κλανιές που γεμίζουν τον χώρο με μπάσα ,τότε θα άκουγε τα σχολιανά του...δικαίως!
Χαρούλη, άστο καλύτερα, ασχολήσου με το camping, clubing, με το κόμμα έστω..οχι μ'αυτό μάναμ..
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.394
Reaction score
125.550
Πρέπει πρώτα να μελετήσετε καλά τι έχει κάνει ο Τουλ στο χώρο του, μετά να δείτε τι και πόσα σαμπ έχει βάλει και που τα έχει βάλει, μετά να ζητήσετε συγγνώμη, και να προσπαθήσετε (όσο σας επιτρέπει η παντόφλα) να του μοιάσετε.

Δε θα κάτσω για άλλη μια φορά να εξηγώ το τι έχει υλοποιήσει ο Τουλ στο χώρο του, ούτε με 50 ούτε με 500€.

Χάσατε.
Ψάξτε να τα βρείτε μόνοι σας.
Μέχρι τότε, κολυμπάτε σε πελάγη άγνοιας και λέτε ....(λογοκρισία). ;)
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Πρέπει πρώτα να μελετήσετε καλά τι έχει κάνει ο Τουλ στο χώρο του, μετά να δείτε τι και πόσα σαμπ έχει βάλει και που τα έχει βάλει, μετά να ζητήσετε συγγνώμη, και να προσπαθήσετε (όσο σας επιτρέπει η παντόφλα) να του μοιάσετε.

Δε θα κάτσω για άλλη μια φορά να εξηγώ το τι έχει υλοποιήσει ο Τουλ στο χώρο του, ούτε με 50 ούτε με 500€.

Χάσατε.
Ψάξτε να τα βρείτε μόνοι σας.
Μέχρι τότε, κολυμπάτε σε πελάγη άγνοιας και λέτε ....(λογοκρισία). ;)
:lolsign::lolsign::lolsign::rofl::rofl::rofl:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Απο τα likes των μηνυματων,τις περισσοτερες φορες φαινεται ποιοι ειναι κολλημενοι-διαβασμενοι και ποιο οχι.Ειναι απειρες οι φορες που διαβασα κατατοπιστικοτατα μηνυματα χωρις likes η σαρκαστικα likes-και το αντιθετο.


Και για αλλη μια φορα θα τονισω οτι εχω τις αποψεις μου βασισμενες ΚΑΙ στην πρακτικη-οχι μονο θεωρια!Παρολα αυτα,ειμαι ανοιχτος-ΜΕΣΩ ΑΚΡΟΑΣΕΩΝ-να με πεισετε για το αντιθετο.
Χωρίς συνδέσμους με παραδείγματα,μπορεί κάλλιστα να υποστηριχθεί ότι...αερολογείς Γιάνννηηη...
μιας κι εσύ ξέρεις ρε alexis και ασχολείσαι με studio,για πες μας πως κρίνεις το στήσιμο του δοκτορος Toole συγκριτικά με το δικό μου??
πως σου φαίνονται συγκριτικά οι δύο χώροι?
πως σου φαίνονται συγκριτικά οι δύο οροφές?
πως σου φαίνονται συγκριτικά τα ανοίγματα των χώρων?,
πως σου φαίνονται συγκριτικά οι αποστάσεις ακρόασης?
πως σου φαίνεται συγκριτικά η επάρκεια των ηχειων της φωτογραφίας?
περιμένω με αγωνία την εκτίμηση-απάντηση σου μιας κι έχεις κρίνει το χώρο μου, και η σύγκριση των δύο λογικά σου είναι παιχνιδάκι ε?
Είσαι ανάξιος και αναρμόδιος να κρίνεις το setup του Dr.Toole.Το ίδιο ανάξιοι και αναρμόδιοι για το συγκεκριμένο είμαστε και οι υπόλοιποι,μόνο που - ως πιο σώφρονες
...δεν το κάνουμε λάβαρο. ;) :lolsign:
ακριβως αυτο.........
....το ιδιο κανουμε ολοι, οσο μπορουμε, ο καθενας διορθωνει οτι μπορει.....
Βεβαια υπαρχουν καποιοι που σου ζαλιζουν τα @@@@ να χαλασεις τον χωρο σου αισθητικα για να παιζεις καλυτερα.......ναι, δεν ειναι κακο αλλα υπαρχει και ενα οριο ζαλισματος :lolsign:

ωραιος ειναι, μια χαρα τα λεει........και ειναι φυσιολογικος ανθρωπος μιας και διατηρησε την αισθητικη που θελει και ειναι εντος προδιαγραφων σε πολλα σημεια της ακουστικης....
Με ΄΄πορδές΄΄ πάντως δεν αποκτάς γνώσεις και διάθεση να τις εφαρμόσεις στην πράξη.Και το ξέρεις καλύτερα από εμάς τους ερασιτέχνες.Άρα λοιπόν αδίκως κάνεις τον συγκαταβατικό.
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.655
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top