Παρουσίαση συστήματος... PMC


Μηνύματα
181
Reaction score
93
καλησπέρα,

καταρχήν να σε ευχαριστήσω που μοιράζεσαι μαζί μας τον προβληματσμό και τις επιλογές σου.

Ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις μετρήσεις πριν την τοποθέτηση των πάνελ και μετά, που ήταν οι πιο σημαντικές μεταβολές και βέβαια πως το αντιλαμβάνεσαι οταν ακούς καθημερινά.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
Τολμώ να πω ότι ομόρφυνε ο χώρος σου με τα υλικά ακουστικής φροντίδας!

Θα πρότεινα ανεπιφύλακτα να τοποθετήσεις κι άλλα όμοια στο ταβάνι, και στους λοιπούς χώρους δεξιά και αριστερά του χώρου ακρόασης. Έστω και μόνο για λόγους αισθητικής. Βεβαίως, θα βελτιωθεί και η ηχητική του χώρου, που θα το αντιληφθείτε ακόμα και στην καθημερινή ομιλία.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021




susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.121
:hi: super τα μηχανήματα κ τα ηχεία να τα χαίρεσαι, μεγεια και η περιποίηση χώρου συγχαρητήρια!
Υ.Γ θα προτιμούσα να είχαν χρώμα ( ιδία με τα τα absorbers) τα diffusers , προφανώς επιλέχτηκαν άσπρα για να Μην είναι πολύ αντιληπτά , αλλά νομίζω και με άσπρο χρώμα κάνουν μπαμ, βέβαια ο πρώτος λόγος Στην σύζυγό :)
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.875
... ναι τωρα που το ξαναβλεπω ωραιο ειναι ενα πικαπ , αλλα δεν θα πω πιο ταιριαζει να το βρει μονος του ο Ζιοβανι.
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
View attachment 145427

Πικάπ δεν βλέπω πουθενά.... :biggrin:
Γιατί όχι;Μόνο πικάπ θα έλειπε για να συμπληρωνόταν ο...αχταρμάς. :sneaky:
Ένα μηχάνημα του λείπει :biggrin:......
View attachment 145432
αμέσως το μυαλό σας στο πονηρό, στο πικαπ:biggrin:
Σιγά μην έβαζε και αφυγραντήρα για να τακτοποιούσε την περίσσεια...υγρασία στις μεσαίες.:roflmao:
Εγω θα ηθελα να καταλαβω γιατι δεν εβαλες ενα καλο μαστορι ηχου να το υλοποιησει το project και σπασατε τα κεφαλια σας να τα φτιαξετε μονοι σας.:idk:
Επειδή προφανώς του αρέσει...να ζει τον αγώνα.:)
Φωτογραφίες με ολόκληρο το σαλόνι μετά από την τοποθέτηση πάνελ ακουστικής φροντίδας

View attachment 145413




View attachment 145414




View attachment 145415



View attachment 145416


View attachment 145417
Post automatically merged:

View attachment 145418


View attachment 145419
Ένα μάτσο...χάλια.Απορώ πώς η σύζυγος δεν σ'έχει ήδη χωρίσει και τα παιδιά σου μιλάνε ακόμα.

Έπρεπε επίσης να είχες εγκαταστήσει τα polyfusor με εγκάρσιο αντί επιμήκη προσανατολισμό στην οροφή για να διαχέουν περισσότερη ενέργεια στα τζάμια και την κουζίνα αντί πίσω στα ηχεία.Δεν το είχα πει εκ των προτέρων γιατί μου αρέσει να...ταλαιπωρείσαι με τις ταβανόβιδες.

Σοβαρά μιλάω.
Ευτυχώς όμως εδώ δεν μιλάω όπως στην πραγματική ζωή,αλλά...γράφω πληκτρολογώντας.:lolsign:
 
Last edited:

C

chrispo

Guest
...Έπρεπε επίσης να είχες εγκαταστήσει τα polyfusor με εγκάρσιο αντί επιμήκη προσανατολισμό στην οροφή ....
..εγώ θα φορούσα και κανένα κράνος...:dance2:..καλού κακού.
 

Μηνύματα
4.466
Reaction score
7.742
Έπρεπε επίσης να είχες εγκαταστήσει τα polyfusor με εγκάρσιο αντί επιμήκη προσανατολισμό στην οροφή για να διαχέουν περισσότερη ενέργεια στα τζάμια και την κουζίνα αντί πίσω στα ηχεία.Δεν το είχα πει εκ των προτέρων γιατί μου αρέσει να...ταλαιπωρείσαι με τις ταβανόβιδες.
Ραβε.... Ξήλωνε
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
..εγώ θα φορούσα και κανένα κράνος...:dance2:..καλού κακού.
Εσύ θα έπρεπε να φοράς διαρκώς κράνος και με εσωτερική επένδυση αλουμινόχαρτου μάλιστα,αφού τα ραδιοκύματα φαίνεται να...σ'έχουν πειράξει πολύ. :roflmao:
 





Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top