Klipsch Greek club

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
υπολογιζα να κανω το κοντρολ μου μετα τις 20 του μηνος. Ξερω τι θέλω αλλά είμαι εκτος budget! Οπότε απλά μριν κλείσετε ενημερώστε με!
Σε κανονίζω εγώ φθηνά και καλά και σε κερασί :p
Post automatically merged:

Για αρχή θα δώσουμε προκαταβολή και με τη παράδοση θα εξοφλήσουμε
Αμα δεν ξοφλεισετε;

Κι εγώ θα συνιστούσα όλα μαζί αλλά με εγγύηση παράδοσης από το κατάστημα.
Για να μην έχουμε παρατράγουδα.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Κι εγώ θα συνιστούσα όλα μαζί αλλά με εγγύηση παράδοσης από το κατάστημα.
Για να μην έχουμε παρατράγουδα.
εγώ δεν έχω θέμα, ότι θέλετε, απλά αυτό ζήτησε για να προχωρήσει σε παραγγελία.
 


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
καλησπέρα. Βλέπω ότι δε μαζεύεται κάποιος άλλος για την ομαδική, οπότε στέλνω για όποιους μου έχουν να κλείσουμε παραγγελία.
Έχουμε μαζέψει

@ankokdog 1 x rc 64 iii black
@bonepeeler2 1 x rc 64 iii black
@tsaxalo 1 x rp504 black
@leonidas 1 x rp504 black - 2 x rp600 black και ίσως 2 x r51m black
διόρθωση τα 4 x r51m για τον @tsaxalo
 
Last edited:

Μηνύματα
23
Reaction score
9
Γεια σας από νέο μέλος του forum..

Αυτή τη στιγμή διαθέτω ηχοσύστημα με την εξής συνδεσμολογία :
Chromecast Audio -> optical -> DAC Topping D30 -> Adam T5V

Aποκλειστική πηγή είναι Tidal κ Spotify, και σκέφτομαι να το αναβαθμίσω και να προσθέσω και αναλογική πηγή.

Το σύστημα που έχω καταλήξει είναι το εξής (δεν με ενδιαφέρει πολυκάναλο - ουτε προσθήκη subs - budget 1.200-1.300)
- Hxεία Klipsch RP600M
- Ενισχυτής NAD 316 BEE V2 (διαθέτει phono stage)
- Πικαπ Rega Planar 1
- Dac -> Προς το παρόν θα κρατήσω το Topping γιατί είμαι πολύ ευχαριστημένος, αργότερα βλέπουμε.

Θεωρείτε ότι το σύστημα είναι ισορροπημένο?
Θέλω να πω, θεωρείτε ότι υπάρχει κάποιο στοιχείο που τραβάει πίσω το υπόλοιπο σύστημα ?
(ή το αντίστροφο ίσως π.χ. το Rega είναι overkill για το συγκεκριμένο setup??)

-O xώρος που έχω τα ηχεία είναι ένα μικρό καθιστικό γύρω στα 20 τμ , σε απόσταση 2μ μεταξύ τους κ 2+μ από την κύρια θέση ακρόασης
-Η μουσική που ακούω κατά κύριο λόγο είναι 70s-90s rock (smiths/cure/pixies/nirvana/puressence χαρακτηριστικά παραδείγματα), και λιγότερο jazz/soul κλπ. (ποτέ ραπ-χιπ-χοπ-μεταλ)
-90 % ακούω σε χαμηλές / μέτριες στάθμες έντασης. Όταν λοίπουν γυναίκα και παιδιά (πράγμα σπάνιο!) θα το τσιμπήσω.
-Με τα Adam είμαι ευχαριστημένος για τα χρήματα που έδωσα, αλλά μου μετά τον πρώτο ενθουσιασμό αισθάνομαι ότι κάτι μου λείπει, και όχι δεν είναι το sub, ποτέ δεν ήταν, Τα Adam φοβερά , αλλά είναι αυτό που είναι , studio monitor, ελαφρώς αποστειρωμένα, τους λείπει λίγο ψυχη - ειδικά στις μεσαίες. Σε καμία περίπτωση βαρετά όπως τα αντίστοιχα Yamaha hs5, αλλά και πάλι monitors. Δεν ασχολούμαι επαγγελματικά με τον ήχο προφανώς για να εκτιμήσω στον βαθμό που θα τους άξιζε την διάφάνεια τους. Με αυτό το budget (400€ μαζί με DAC) είμαι σίγουρος δεν θα μπορούσα να πάρω passive+amp+dac με καλύτερο αποτέλεσμα, αλλά πλέον ψάχνω κάτι διαφορετικό, με λίγο παραπάνω "χαρακτηρα", όχι απαραίτητα καλύτερο με τεχνικούς όρους, γραφήματα και νούμερα.

Ευχαριστώ
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Λοιπόν τα άτομα βρέθηκαν τα ηχεία βρέθηκαν με καταπληκτικές τιμές και πιο βράδυ οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν όλες τις λεπτομέρειες για τις πληρωμές.

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ τιμή για τα rf 7iii, όποιος θέλει μου στέλνει pm. Με έβαλαν σε πρίζες.......
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Λοιπόν τα άτομα βρέθηκαν τα ηχεία βρέθηκαν με καταπληκτικές τιμές και πιο βράδυ οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν όλες τις λεπτομέρειες για τις πληρωμές.

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ τιμή για τα rf 7iii, όποιος θέλει μου στέλνει pm. Με έβαλαν σε πρίζες.......
Οποιος ειναι να παρει τα rf7iii , οπωσδηποτε να εχει αρκετα watt να τα ταισει , αλλιως τα αδικειται τα ηχεια.
 





Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Ωραία. Πέφτει και η παραγγελία.
Ψήνομαι πολύ πολύ άσχημα για τα rf7 αλλά πρέπει να κάνω υπομονή.
Το τελευταίο εξάμηνο φύγανε πολλά για ηχητικά και η πλάκα είναι πως δεν τα έχω χρησιμοποιήσει όλα ακόμη.
 

Μηνύματα
83
Reaction score
13
Εχω τον Yamaha ton a-s2000.
Αν τα σηκώνει και ταιριάζει, ισως θα με ενδιέφεραν τα rp 7III αν όντως η τιμή είναι δελεαστική,
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω που είναι η δυσκολία στον να συνεννοηθούμε, δεν είμαστε κατάστημα για να ρωτάει ο κάθε ένας για ότι ηχείο του έρθει, είπαμε να κάνουμε ένα power buy και πάμε να το κάνουμε το μεγάλο παζάρι. Κατά 90% ο άνθρωπος μου τα ακυρώνει όλα γιατί κουράστηκε από τις παραξενιές. Λυπάμαι.
 






Μηνύματα
29
Reaction score
2
Καλησπέρα παιδια, θα ήθελα την γνωμη σας για ηχοσύστημα 2.1 με τον παρακάτω συνδυασμό :

Klipsch RP-400M η Klipsch RP-500M μαζι με woofer KLIPSCH R-100SW BLACK
σε συνδυασμο με τον ενισχυτη YAMAHA RX-V685 BLACK, ή κάποιο άλλο ενισχυτή που θα προτείνατε εσεις.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.056
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top