Home Cinema στο "termatogazi''

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Continuous/Peak SPL@ 1m117 dB /123 dB; 108 dB Peak SPL @ 8m
The System RequiresOne Crown® iTech 5000HD power amp for each speaker, or BSS® Soundweb London Processor with Crown Macro-Tech® MA-5000i
Recommended Amplifier Power1,200 Watts into 8 ohms

Τα λίγα λαμπάτα Watt που λέγαμε...:rofl:
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Η τριάδα όμοιων τέτοιων εμπρός μόνιτορ είναι βέβαιη, και σύντομα θα υλοποιηθεί, το ζήτημα που θα προκύψει μετά, είναι ότι θα χρειαστεί να μεγαλώσει λίγο το δωμάτιο για να χωρέσει 5-αδα ή 7-αδα.. :tongue:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Η τριάδα όμοιων τέτοιων εμπρός μόνιτορ είναι βέβαιη, και σύντομα θα υλοποιηθεί, το ζήτημα που θα προκύψει μετά, είναι ότι θα χρειαστεί να μεγαλώσει λίγο το δωμάτιο για να χωρέσει 5-αδα ή 7-αδα.. :tongue:
 

P

PMC

Guest
Υπάρχει τρόπος να υπολογίζεται ποσό μπασο χρειάζεται ένας χώρος ?
Θέλω να πω....οκ στις διαφορετικές πηγές χαμηλών συχνοτήτων οι οποίες θα προσφέρουν ομοιογένεια .
Ποιο είναι το όριο ? Υποθέτω πως ο Μιχάλης μέσω του τρινοβ θα στέλνει την πληροφορία στα σαμπ αλλά σε χαμηλή στάθμη ( σε σχέση με αυτή που μπορούν να αναπαράγουν σαφώς ) λόγο περιορισμού του χώρου.....
Για πείτε......

Εγώ για παράδειγμα τα δυο svs τα έχω πολύ χαμηλά (σε σχέση με το άνω όριο τους δηλ) ώστε να παίζουν εκεί που πρέπει σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα Ηχεια.....
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Μπραβο Μιχαλη, καλοριζικο, αυτα ειναι , τελεια! υπεροχο ηχειο, καλοριζικο!!!

καλες ακροασεις, και συντομα σε τριαδα ευχομαι και πενταδα!
 






Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Λογικά όσο αυξάνονται οι μονάδες τόσο μειώνονται οι στάθμες.....?
Βελτιώνεται η ομαλότητα και η ομοιομορφία, οι στάθμες και το κάτω όριο.
Ποτέ δεν είναι αρκετά.
 






costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Άμα έβαζα 420 (που δεν πρόκειται), θα έβαζα 4 στο ταβάνι. :)

7 ηχεία έχω κάτω, 4 πάνω. Πάνω θέλει πιο δυνατά, μεγαλύτερη ενέργεια, όχι κάτω... ;)
 
Last edited:

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Άμα έβαζα 420 (που δεν πρόκειται), θα έβαζα 4 στο ταβάνι. :)

7 ηχεία έχω κάτω, 4 πάνω. Πάνω θέλει πιο δυνατά, μεγαλύτερη ενέργεια, όχι κάτω... ;)
Στις ταινίες χρειάζεται μεγαλύτερη ενέργεια και απόσταση. Σε πολυκαναλη μουσική ήδη παίζεις υποδειγματικά και αυτό είναι σίγουρο. Τώρα που το λες 7 πρέπει να βάλεις γύρω γύρω για να μεγαλώσει όλη η απόσταση. ;) :biggrin:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.163
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top