Μη μου εκνευρίζετε τον Τουλ... ;)

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
...νταχ ξου ξου ξου, δωστα στον μοντ να το επαναφερει.. xD
τι λε ρε...
ξέρεις τι άγχος τράβηξα για να το προλάβω...είχα πελάτη στο ταμείο....
και τον είχα στο περίμενε και καλά κοιτούσα το πρόγραμμα της αποθήκης στο pc:roflmao:
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Εδώ δεν χρειάζεται προχωρημένη φιλοσοφία αλλά...λαϊκή σοφία,όπως αποτυπώνεται στο γνωμικό ΄΄Το πολύ το κυρ'ελέησον το βαριέται και ο Θεός΄΄.Απ'όποια πλευρά και να...προέρχεται. :sneaky:

Πάντως οι επιστημονικές διχογνωμίες πάνω σε ιατρικά ζητήματα δεν έχουν συνάρτηση με αντίστοιχες πάνω σε...αστρολογικά. :Α

Θα φέρω ένα απλό φαινομενικώς παράδειγμα που με έχει ξενίσει προσωπικά ως προς τον γενικότερο τρόπο που ενεργεί ο Γιάνννης.

Απ'όσο θυμάμαι,μας εξηγούσε στο δικό του νήμα διαδικασίες προμήθειας του UMIK1 από υπερατλαντική πηγή,αφού από τη δική μας ήπειρο κόστιζε υποτίθεται δυσανάλογα.Και αναρωτιόμουν τότε ο ίδιος κατά πόσον εκτιμούσε λάθος τα δεδομένα ή αγνοούσε ότι ήταν άμεσα διαθέσιμο από ευρωπαϊκή πηγή σε λογική τιμή χωρίς ιδιαίτερες διατυπώσεις...Και είμαι τόσο βέβαιος επ'αυτού καθότι και ο ίδιος από εκεί έχω προμηθευτεί το δικό μου με αντίτιμο 95 + 12 ευρά έξοδα αποστολής.
Ρε συ,ερωτεγμενος εισαι;:gamer:

Ξεχασες οτι μου το κανανε δωρο απο Αμερικη;Ημουν ετοιμος να το παρω απο εκει που το πηρες και εσυ-αρκετα φθηνοτερο απο Ελλαδα.
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Απ'όσο θυμάμαι,μας εξηγούσε στο δικό του νήμα διαδικασίες προμήθειας του UMIK1 από υπερατλαντική πηγή,αφού από τη δική μας ήπειρο κόστιζε υποτίθεται δυσανάλογα.Και αναρωτιόμουν τότε ο ίδιος κατά πόσον εκτιμούσε λάθος τα δεδομένα ή αγνοούσε ότι ήταν άμεσα διαθέσιμο από ευρωπαϊκή πηγή σε λογική τιμή χωρίς ιδιαίτερες διατυπώσεις...Και είμαι τόσο βέβαιος επ'αυτού καθότι και ο ίδιος από εκεί έχω προμηθευτεί το δικό μου με αντίτιμο 95 + 12 ευρά έξοδα αποστολής.
Κι εγώ από τους φράγκους έχω προμηθευτεί το δικό μου, όπως κι άλλα πράγματα. Γενικά ψωνίστε από εκεί, έχω μετοχές 8-) .
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ρε συ,ερωτεγμενος εισαι;:gamer:

Ξεχασες οτι μου το κανανε δωρο απο Αμερικη;Ημουν ετοιμος να το παρω απο εκει που το πηρες και εσυ-αρκετα φθηνοτερο απο Ελλαδα.
Πάντα είμαι ερωτευμένος...με τη συντομότερη οδό. :sneaky:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.099
Reaction score
124.654
Ο Τουλ είναι πολύ υπομονετικός κι ευγενικός άνθρωπος. Δηλαδή, καμία σχέση (λέμε τώρα, μη το δέσετε κόμπο) με τον Ζαπαντη, ούτε με τον rd βεβαίως.

Μιας κάποιας ηλικίας βέβαια. Δε "βράζει" το αίμα του, ούτε έχει το ελληνικό "ταπεραμεντο" που λέμε. Καμία σχέση με τους προλαλήσαντες.

Ωστόσο, ακόμα κι αυτός εκνευρίζεται, και είναι λογικό, ανθρώπινο κι αναμενόμενο. Πόσο μάλλον οι υπόλοιποι, κοινοί θνητοί σαν εμάς ας πούμε.

Τι θέλω να πω:
Καλό είναι, να μη φορτώνονται με αρλουμπες κατ'επαναληψιν τα τεχνικά θέματα. Όλοι δικαιούνται να κάνουν λάθος, και δεύτερη και τρίτη φορά. Η εμμονή όμως, σε λανθασμένες αντιλήψεις, είναι εκνευριστικη.

Ο Τουλ;
Είναι ένας άνθρωπος σταθμός στην ιστορία του όντιο, στην επιστήμη του όντιο, στις εξελίξεις και στην ενημέρωση.

Κάθε μομφή σε οτιδήποτε έχει πει ή γράψει ο Τουλ, αν δε συνοδεύεται από επιχειρηματολογία επιπέδου AES με αναφορές σε συγκεκριμένα paper, είναι εξόχως εκνευριστική.

Εξόχως.

Και για τον Τουλ ακόμα.

Προφανώς αποτελεί γτπκ "άπωπσι".

Φανταστείτε για τους υπόλοιπους, κοινούς θνητούς, που βράζει το αίμα τους.

Γι'αυτό, μη μου εκνευρίζετε τον Τουλ.

Παρακαλώ.

Περάστε έξω κύριε.

Τα ήδη αποδεδειγμένα από ολιβ και τουλ δεδομένα του όντιο, δεν επιδέχονται ούτε αμφισβήτησης ούτε άποψης. Δεν.

Κι ας τα λένε χιλιάδες άνθρωποι στο διαδίκτυο, ας τα υποστηρίζουν ένθερμα εκατομμύρια κατσαρίδες, σε φορουμς και σε μπλογκς, πρόκειται για "άπωπσι" γτπκ.

Περάστε έξω κύριε.
 
Last edited:

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.692
Επιστημη ειναι μια, η Φυσικη.
Γλωσσα της επιστημης ειναι τα Μαθηματικα.
Ολα τα υπολοιπα ειναι παρακλαδια ή εξειδικευμενοι συνδυασμοι παρακλαδιων της μίας Επιστημης.
Τωρα, κατι κοινωνικες,πολιτικες, φιλολογικες, φιλοσοφικες και δεν ξερω 'γω τι "επιστημες", ειναι σε γενικες γραμμες καλα οργανωμενη πολυλογια.

Που ειναι οι φιλοσοφοι του φορουμ, να τα παρουν κρανιο και να μας εξηγησουν περιληπτικα σε 164 παραγραφους πως θα ηταν η ανθρωποτητα χωρις τη φιλοσοφια? :laugh:
Το έχω ξαναγράψει παλιότερα, μα πού να πάω τώρα να το βρω...
[...] "Εν αρχή ην ο Λόγος" Μόνο που ο Λόγος θα ήταν άλογος χωρίς τα μαθηματικά. [...]
Ωστόσο, η δεύτερη ως άνω πρόταση δεν αναιρεί την πρώτη ;) 8-)
......................................................
2 γραμμές αντί για 164 παραγράφους
49,99 ευρώ
 


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Ένας αρχαιολόγος πχ μπορεί να είναι μορφωμένος, άριστος στη δουλειά του και πολύ χρήσιμος στην κοινωνία. Απλά δεν είναι επιστήμονας, δεν είναι επιστημονικό το αντικείμενό του.
Ανακριβεια.
Συλλογη, μελετη, δημοσιευση δεδομενων.
Δεν ειμαι αρχαιολογος.




παντως εχω κατι σπασμενα πυθαρια τσι γιαγιας μου και εφτα κυβικα αρχαιο χωμα για πουλημα , αμα ενδιαφερεται κιανεις (μεταφορικα δικα σας)
 


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Τότε και η μαγειρική είναι επιστήμη.
Γιατι οχι ? δε κατεχω ...
παντως δε πετας μια τσαντα φαγωσιμα στο τσικαλι και να περιμενεις να βγει φαϊ ε ?
απο αρχαια θωρω δε κατεχεις - ελπιζω να μαγερευεις τουλαχιστο πραμα ...
:drinks:
 


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
κσες ομως αυτουνανε που γνωριζει
ετσα, για δεν ηπιασα μια κουταλα στα χερια μου ν' ανακατωνω φασουλες και μετα να 'ρθω παε να σας ε πω πως να μαγερευετε - γροικω εκιουσας απου ελιωσανε τσι κουταλες και τα τσικαλια και τα ... βιβλια ...
:drinks:
 




Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Παντού γίνεται η διάκριση ανάμεσα σε θετικές, ανθρωπιστικες, κοινωνικές και εφαρμοσμένες επιστήμες.
Αλλά εμείς στο αβουσαιτ ξέρουμε καλύτερα...
Α, εσεις δε κατεχω , εγω σιγουρα
i1c.gif

:lolsign:
Ετσα γινεται τσιμπουσι....!! :drinks:
Ε δα τσιμπουσι ... ενας μπετης ητονε να πιουμ' ενα κρασι ... :biggrin:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.069
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top