Βοήθεια με ηχορύπανση


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.688
Over ear ακουστικά με noise cancellation ίσως;

Αν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα αυτά

Αλλιώς υπάρχουν και φθηνότερα και καλά Sony, Bose, JBL, Sennheiser.

Πρότεινα τα WH-1000ΧM3, αν και ακριβά ομολογουμένως, γιατί λένε ότι έχει την καλύτερη απομόνωση εξωτερικού θορύβου.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Να του σπάσεις τα νεύρα με ένα μετρονόμο, μπορείς να κατεβάσεις και στο κινητό εφαρμογή και να το συνδέσεις σε ηχοσύστημα.
Εκεί να δεις ενόχληση που θα πάρει...
Σατανικο !
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
ρε σεις...η μαρία δεν είναι κανένα κβλμένο πιτσιρίκι για να παίξει μπάλα με τρελίτσες και αντίποινα....

30 χρόνια τραβά η ιστορία....
λύση θέλει για να ηρεμήσει και να μην το ρίξει στα χάπια....

αν είναι ας πληρώσει έναν γεωργιανό να μπουκάρει σπίτι του μλκα και να βάλει φωτιά το πιάνο

Συμφωνώ με Νταχάρι και όχι κατ' ανάγκη γεωργιανό, όπου δεν πίπτει λόγος πίπτει ράβδος έλεγε η γιαγιά μου τραβώντας μου το αυτί όταν της έσπαγα τα νεύρα βάζοντας τέρμα μουσική (πρώιμο death της ανατολικής ακτής) και χαστουκίζωντας τα τρυφερά μου μάγουλα χαρίζοντάς τους ροδαλή όψη, εγκρίνω. :geek:
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.660
Δεν καταλαβαίνω πως μπορεί κάποιος να περνάει όλο αυτό το ζόρι στο σπίτι του, επί 30 χρόνια.
Αν όλα αυτά είναι αλήθεια, πρέπει να καταφύγετε σε πιο δραστικές λύσεις.
Όταν κάποιος δεν καταλαβαίνει με το καλό, τότε πρέπει να υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις.
Η "βία" δεν είναι επιθυμητή, αλλά είναι η μόνη που φέρνει αποτελέσματα, όταν όλα τα άλλα αποτυγχάνουν.
Υπάρχουν οι γραπτοί νόμοι, αλλά όταν είναι αναποτελεσματικοί, υπάρχουν και οι άγραφοι νόμοι.
Θεωρώ απαράδεκτη λύση να φύγει κάποιος από το σπίτι του, εξ αιτίας ενός @#$%&#@
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464
Το χω ήδη ρίξει στα χάπια. Ο Καρδιολόγος φωνάζει να αλλάξω σπίτι!
Και μεχρι στιγμής είναι ο μόνος άνθρωπος που σας βοήθησε. Αν κυριολεκτείτε και όντως πρόκειται για άτομο ψυχωσικό, δεν μπορείτε να κάνετε τίποτε. Το πιθανότερο είναι πως οι συγγενείς του τον έριξαν μέσα σε τέσσερις τοίχους και βούλιαξε το ανθρωπάκι στη δυστυχία του. Υπό τις παρούσες συνθήκες και στη συγκεκριμένη χώρα που ζείτε, τα μόνα άτομα προς τα οποία μπορείτε να απευθυνθείτε είναι κάποιος δικηγόρος ή ο εισαγγελέας, αλλά με αμφίβολο αποτέλεσμα. Αφήστε που θα βγείτε και φταίχτρα με όλα τα σχετικά κοσμητικά επίθετα, fascist, racist, nazi, bigot και τα ρέστα.

Αλλάξτε σπίτι. Φύγετε από το βόθρο.
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Αντί να δωσετε λεφτά σε ηχομόνωση δώστε τα σε home theater.
Και θα κάνετε αναβάθμιση στο ήδη υπάρχον σύστημα σας και θα βλέπετε ταινίες και θα το βουλώνει αυτός όταν πρέπει.
Με 3 4 σαμπ και καμιά ταινία τις Προκοπης δεν θα ξαναπαίξει .
Αν επιμενει να παίζει ώρες κοινής ησυχίας τηλέφωνακι αστυνομία,αν έρθει επάνω ή σας φωνάξει περνετε τον γιο σας μαρτυρά ότι σας απειλεισε και του κάνετε ασφαλιστικά μέτρα.
Αν σας πλησιάσει ή σας απειλησει θα λαμβάνεται .
Όταν βαρεθεί να πληρώνει αυτός ή οι γονείς του θα τον κλείσουν πουθενά μέσα ή θα αναγκαστούν να φύγουν.
Υπομονή και αυτοσυγκράτηση χρειάζεται.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Και μεχρι στιγμής είναι ο μόνος άνθρωπος που σας βοήθησε. Αν κυριολεκτείτε και όντως πρόκειται για άτομο ψυχωσικό, δεν μπορείτε να κάνετε τίποτε.
αυτό τώρα το είδα...

αν πάει στον εισαγγελέα και τον στείλει για ψυχιατρική εξέταση με πιθανό εγκλεισμό ?
υπάρχει τέτοιο σενάριο?
@Abessalom ?
 

Μηνύματα
12
Reaction score
11
Δεν καταλαβαίνω πως μπορεί κάποιος να περνάει όλο αυτό το ζόρι στο σπίτι του, επί 30 χρόνια.
Αν όλα αυτά είναι αλήθεια, πρέπει να καταφύγετε σε πιο δραστικές λύσεις.
Όταν κάποιος δεν καταλαβαίνει με το καλό, τότε πρέπει να υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις.
Η "βία" δεν είναι επιθυμητή, αλλά είναι η μόνη που φέρνει αποτελέσματα, όταν όλα τα άλλα αποτυγχάνουν.
Υπάρχουν οι γραπτοί νόμοι, αλλά όταν είναι αναποτελεσματικοί, υπάρχουν και οι άγραφοι νόμοι.
Θεωρώ απαράδεκτη λύση να φύγει κάποιος από το σπίτι του, εξ αιτίας ενός @#$%&#@
Δίκιο έχετε, αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω, η μόνη που παραπονιέται στις συνελεύσεις και στους γείτονες είμαι εγώ. Οι άλλοι φοβούνται, οπότε η όποια κίνηση εναντίον του (νόμιμη ή παράνομη), προδίδει ότι την προκάλεσα εγώ. Αφενός δεν το θέλω, αφετέρου δεν με αφήνει ο γιος μου, γιατί θα ανέβει πάνω ο γείτονας και δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει. Μια άλλη φορά που είχει έρθει πάνω να μου φωνάξει, την ώρα που έκλεινα την πόρτα, έβαλε το πόδι του κάτω ανάμεσα στην πόρτα για να μην κλείσει. Τον φοβάμαι.

Επίσης, για όσους ρωτούν, παίζει καταπληκτικά, είναι φοβερός, αλλά σου σπάει το νευρικό σύστημα γιατί μπορεί να παίζει όλη μέρα κι όλη νύχτα το ίδιο κομμάτι Σοπέν.
 

Sonorus

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
875
Reaction score
806
Δικηγόρο έχετε πάρει τηλέφωνο;
Υπάρχουν αρκετές τέτοιες δεδικασμένες υποθέσεις που έχουν καταλήξει σε ασφαλιστικά μέτρα κλπ.
Δεν υπάρχει περίπτωση να μην δικαιωθείτε.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
11
αυτό τώρα το είδα...

αν πάει στον εισαγγελέα και τον στείλει για ψυχιατρική εξέταση με πιθανό εγκλεισμό ?
υπάρχει τέτοιο σενάριο?
@Abessalom ?
Κι αυτό το σκεφτήκαμε, πρέπει να βάλουν 2 υπογραφές από την οικογένειά του. Η οικογένεια του δεν συνεργάζεται ποτέ. Όταν τους μίλησα, του το είπαν και τότε ανέβηκε πάνω σε μένα να μου ζητήσει ρέστα.

Επίσης, και εγκλεισμός να γίνει, σε 3 μέρες θα βγει, οπότε και πάλι δεν τη γλιτώνω.
Δικηγόρο έχετε πάρει τηλέφωνο;
Υπάρχουν αρκετές τέτοιες δεδικασμένες υποθέσεις που έχουν καταλήξει σε ασφαλιστικά μέτρα κλπ.
Δεν υπάρχει περίπτωση να μην δικαιωθείτε.
Πήραμε, πήραμε. Επειδή είναι ψυχωσικός, δεν γίνεται τίποτα, γιατί δεν τα βάζεις μαζί του.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Επίσης, για όσους ρωτούν, παίζει καταπληκτικά, είναι φοβερός, αλλά σου σπάει το νευρικό σύστημα γιατί μπορεί να παίζει όλη μέρα κι όλη νύχτα το ίδιο κομμάτι Σοπέν.
δεν ξέρω επαγγελματικά με τι ασχολείστε κυρία Μαρία
αλλά αν παίζει τόσο καλά....όπως λέτε
θα μπορούσατε να τον μανατζάρετε και να κλείνετε συναυλίες στο εξωτερικό :biggrin:
 

Μηνύματα
947
Reaction score
2.990
αυτό τώρα το είδα...

αν πάει στον εισαγγελέα και τον στείλει για ψυχιατρική εξέταση με πιθανό εγκλεισμό ?
υπάρχει τέτοιο σενάριο?
@Abessalom ?
Εισαγγελία Πρωτοδικών Αθηνών Γραφείο { 9 }, αλλά μετά από καταγγελία των συγγενών του.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
11
Η δυνατότητα να πάτε σε άλλο σπίτι υπάρχει?Είναι δικό σας η νοικιάζετε? Εγώ προσωπικά θα πήγαινα σε άλλο σπίτι. Η ψυχική ηρεμία είναι υψίστης σημασίας...
Είναι δικό μου και δεν μετακομίζεις εύκολα στα 70κάτι. Ευτυχώς, έχω το ιντερνετ και μου κάνει παρέα!
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
πρώιμο death της ανατολικής ακτής
... epidemic ??? τους ελληνες epidermic τους ξε(ρει)ς..
ιντερνετ και μου κάνει παρέα
καντου δωρο το password του wifi... και μετα ολη μερα θα τραβαει καζανακι.. 8-)
 

Μηνύματα
12
Reaction score
11
Και μεχρι στιγμής είναι ο μόνος άνθρωπος που σας βοήθησε. Αν κυριολεκτείτε και όντως πρόκειται για άτομο ψυχωσικό, δεν μπορείτε να κάνετε τίποτε. Το πιθανότερο είναι πως οι συγγενείς του τον έριξαν μέσα σε τέσσερις τοίχους και βούλιαξε το ανθρωπάκι στη δυστυχία του. Υπό τις παρούσες συνθήκες και στη συγκεκριμένη χώρα που ζείτε, τα μόνα άτομα προς τα οποία μπορείτε να απευθυνθείτε είναι κάποιος δικηγόρος ή ο εισαγγελέας, αλλά με αμφίβολο αποτέλεσμα. Αφήστε που θα βγείτε και φταίχτρα με όλα τα σχετικά κοσμητικά επίθετα, fascist, racist, nazi, bigot και τα ρέστα.

Αλλάξτε σπίτι. Φύγετε από το βόθρο.
Αυτός έχει πετάξει τους γονείς του έξω από το σπίτι. Τους έδιωξε με φωνές και κλάμματα ένα βράδι πριν από 4 χρόνια. Θέλει σόνυ και καλά αυτό το σπίτι μόνος του. Είναι άδειο, δεν έχει έπιπλα. Ο άνθρωπος χρειάζεται βοηθεια, παρακολούθηση, φάρμακα, αλλά οι γονείς του δεν καταλαβαίνουν. Δεν δουλεύει, φυσικά γι αυτό και παίζει όλη μέρα πιάνο. Προσπαθούν να τον βοηθήσουν με αναφορές στον Θεό και ατέλειωτες συζητήσεις μεταξύ τους οι οποίες όλες καταλήγουν σε ουρλιαχτά και βρίσιμο.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569

προβλημα..
.. πηγαινε στο κομμωτηριο, και μαθε περισσοτερα για την περιπτωση του, καποια λυση θα υπαρχει, και ισως αποφυγουμε την πυρκαγια στο πιανο απο αγνωστη αιτια...
Προτεινω λογοτεχνια.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
11
Τέλος πάντων, σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Θα μιλήσω με τον υπεύθυνο για την ηχομόνωση. Δεν βλέπω άλλη λύση, με την οποία να διατηρήσω την υγεία μου και να γλιτώσω να φάω ξύλο απ αυτόν.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.223
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top