Χαϊεντάδες με Περικεφαλαία


Μηνύματα
7.256
Reaction score
11.799
Είναι τυχαίο που ένας νέος στον χώρο αναγνωρίζει τον McIntosh, αλλά αν τους πεις π.χ. Bryston δεν θα καταλάβει γρι...? Είναι τυχαίο που η McIntosh κάνει τέτοιες διαφημίσεις με ένα μηχάνημα, ένα κρασί και βινύλια όταν πάλι η Bryston μοστράρει ολόκληρα συστήματα; Είναι τυχαίο που σε σειρές που προωθούν το Lifestyle, δεσπόζουν τα McIntosh και όχι κάποια άλλη μάρκα, π.χ. Audio Research?
Άτιμο πουλ μουρ. Κρίμα γιατί όσο καλά μηχανήματα κι αν είναι τα McIntosh, με αυτά που βλέπω δεν θέλω ούτε τις λάμπες τους αναμένες να δω.
Και έρχεται μετά ο νέος και σου λέει "θέλω λάμπα". Go figure.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Χαχαχαχαχαχα!!

1500 και 1800$ για φωτεινή μπάρα και επιτραπέζιο ρολόι, καλά κάνει και αρμέγει τους πλούσιους πελάτες της, και εγώ αν ήμουν πλούσιος και ήθελα το σύστημα ήχου (και όχι μόνο) να αποτελείται εξ ολοκλήρου από μηχανάκια μιας εταιρείας θα επέλεγα την McIntosh και θα αγόραζα ότι παπαριά έβγαζε γιατί και πολύ καλό ήχο έχει και design που ξεχωρίζει. :pickingnose:
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.592
Reaction score
27.933
Προφανώς εδώ δεν πουλάει η ποιότητα αλλά το brand.
Αυτό για τη μάζα είναι πολύ ισχυρό.
Αν φτιάξεις όνομα τα άλλα πάνε νερό.

Θυμίζω Καϊλι Τζένερ, η μικρότερη Καρντάσιαν. 21 ετών έγινε δισεκατομμυριούχος.
Το Brand Name είναι ότι ποιο ισχυρό.
4e1f2dde00000578-5942447-image-a-1_1531316407501.jpg
 
Last edited:


Μηνύματα
12.848
Reaction score
10.064
Είναι τυχαίο που ένας νέος στον χώρο αναγνωρίζει τον McIntosh,

Άτιμο πουλ μουρ. Κρίμα γιατί όσο καλά μηχανήματα κι αν είναι τα McIntosh, με αυτά που βλέπω δεν θέλω ούτε τις λάμπες τους αναμένες να δω.
Έχω βάλει McIntosh μπλε αναλογικά VU Meters στον Foobar.
 

Μηνύματα
7.256
Reaction score
11.799
Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα ( και γιατί να είχα άλλωστε, δεν μου πέφτει λόγος ) αν κάποιος θα έπαιρνε όχι McIntosh, αλλά τη τελευταία, τελειωμένη λαμπάτη ή τρανζιστοράτη υλοποίηση, αν τη γούσταρε για τον δικό του λόγο. Όπως δεν θα είχα και αντίρρηση ως προς ένα πικάπ της πλάκας. Εκεί που μου τη δίνει είναι όταν κάποιοι επιλέγουν με βάση τα trends και όχι με βάση τις ανάγκες τους. Καθοδηγούμενοι δηλαδή και όχι συνειδητοποιημένοι.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.592
Reaction score
27.933
αρκετα λυπητερο να μπορει να συμβει κατι τετοιο...
ισταγκραμ...πολιτικς και ρολ μοντελζ...
Καθόλου λυπηρό.
Ειναι πανέξυπνη προφανώς. Όπως λένε όλοι οι μεγάλοι marketers ποτέ στην ιστορία δεν ήταν τόσο εύκολο όσο τη σημερινή εποχή στο να βγάλεις χρήμα, πολύ όμως χρήμα. Ένα κινητό χρειάζεται μόνο.
Η κυρία παραπάνω έπαιζε σε Reality Show της οικογένειας, δύο από τις αδελφές (αυτή και η Kim) το πήγαν πολύ παραπέρα και μπράβο τους. Η μικρή έχει δική της εταιρία καλλυντικών και τα προϊόντα είναι Made is USA (βάση νόμου).
 






Μηνύματα
7.256
Reaction score
11.799
Το ζευγάρι κοστίζει 44.900ευρουλακια.
Δεν είναι για τις μάζες, αν και κατασκευαζεται από αυτές. :biggrin:
View attachment 153762
Και αφού δεν μπορεί να διαθέσει 44900 ευρουλάκια, θα πάει και θα ψάξει κάτι αντίστοιχο και ποιο κοντά στο budget του, έχοντας όμως μπολιαστεί με την ανάγκη για λάμπα. McIntosh μπορεί να μην είναι, αλλά αφού η McIntosh είναι αυτή που είναι και αφού η McIntosh είναι λαμπάτη, τότε σβου τη μάρκα και πουλάμε μούρη στους φίλους μας με τη λάμπα.
 


Μηνύματα
7.256
Reaction score
11.799
( και μετά, αφού έχουμε πάρει π@παριά ενισχυτή, το ψάχνουμε με τα καλώδια για να συμμαζέψουμε τα μπάσα και ψάχνουμε τα υπερευαίσθητα ηχεία για να μπορέσουμε να ακούσουμε μουσική απο τα λιγοστά βατ του - μουράτου κατά τ'άλλα - λαμπάτου ενισχυτή ). Κουκουρούκου.
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.206
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top