''Μυρωδιά'' hi-fi





Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Ναι, είναι τρομερή ηχογράφηση και με απίστευτο μπάσο όπως είπε και ο Τζιοβάνι, εντυπωσιάζει με την ανάλυση που έχει ο ήχος, κάτι τέτοια βάζουν να παίζουν με τα MBL . ;)
Αλφ,το μπασσο ειναι οντως ωραιο και βαθυ αλλα η αναπαραγωγη δυσκολο να ειναι απο τα ηχεια...Δεν ακουω χωρικη πληροφορια στο βιντεο και το ακουσα τωρα απο το συστημα μου.Ασε που τα MBL ειτε αρεσουν ειτε μισιουνται λογω της σχεδιασης τους.
 


Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Ναι, δεν παίζουν τα ηχεία, αυτό φαίνεται ξεκάθαρα, εν τω μεταξύ κοίταγα κάτι Von Schweikert Ultra 11 και χάζεψα τελείως, τα MBL για μένα έχουν κορυφαίο design που τα κάνει να ξεχωρίζουν τελείως από άλλα ηχεία - τα βλέπεις και το καταλαβαίνεις αμέσως - δικαιολογημένο σε τέτοιες κατηγορίες τιμής, τώρα για το πώς παίζουν δεν ξέρω αλλά μάλλον καλά θα παίζουν... :p
 

Μηνύματα
27.250
Reaction score
25.238
Ναι, δεν παίζουν τα ηχεία, αυτό φαίνεται ξεκάθαρα, εν τω μεταξύ κοίταγα κάτι Von Schweikert Ultra 11 και χάζεψα τελείως, τα MBL για μένα έχουν κορυφαίο design που τα κάνει να ξεχωρίζουν τελείως από άλλα ηχεία - τα βλέπεις και το καταλαβαίνεις αμέσως - δικαιολογημένο σε τέτοιες κατηγορίες τιμής, τώρα για το πώς παίζουν δεν ξέρω αλλά μάλλον καλά θα παίζουν... :p
Ουουου εξαιρετικά θα παίζουν , ιδίως αν δώσεις και λίγο .... εκεί να δείς πόσο ωραία θα παίζουν.
 




Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Μουσικό ultra hiend διάλειμμα, only the best for us (ο Γιάννννης ο δικάναλος να μου κάνει λικε) :p

Θρησκευτική εμπειρία. Έχουν και σταυρούς. Κατάλληλα για εκκλησίες και οίκους τελετών. :o
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Πως στο καλό έπαιζαν τόσο καλά, τόσο φυσικά.

Μα εννοείται πως δεν επιτρέπει η εταιρεία να ακούσεις τα ηχεία αυτά να παίζουν από το YouTube γιατί δεν είναι ικανό το ταπεινό σου hi-fi να αναπαράγει τον πλούτο των ηχοχρωμάτων και τον μεγαλειώδη ρεαλισμό που αποπνέει ο ηχητικός τους χαρακτήρας.
Κάτι τέτοιο θα ήταν ιεροσυλία. :lol:
Θρησκευτική εμπειρία. Έχουν και σταυρούς. Κατάλληλα για εκκλησίες και οίκους τελετών. :o

Φυσικά!
Είναι θείο δώρο! :p
 

P

PMC

Guest
Μα εννοείται πως δεν επιτρέπει η εταιρεία να ακούσεις τα ηχεία αυτά να παίζουν από το YouTube γιατί δεν είναι ικανό το ταπεινό σου hi-fi να αναπαράγει τον πλούτο των ηχοχρωμάτων και τον μεγαλειώδη ρεαλισμό που αποπνέει ο ηχητικός τους χαρακτήρας.
Κάτι τέτοιο θα ήταν ιεροσυλία. :lol:



Φυσικά!
Είναι θείο δώρο! :p

Μιλάμε για ένα παντοκατευθυντικο ηχείο......τι ακριβως θα μπορούσες να καταλάβεις από το βίντεο εκτός από ανακλασεις?

Άραγε τι παίζει με αυτά τα Ηχεια και τις ανακλασεις ? Ποσό ζωντανός πρέπει να είναι ο χώρος ?



9AAF5207-8ABC-4AAE-9A4D-62FAD9CE7DF1.jpeg
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
τι ειναι αυτα τα ΄΄σοφτ΄΄ μρε αλφι θα σε διαγραψει ο γουιζι ;) :prankster:
μρε τζιο εσενα θα σε διαγραψουν οι ντοκτορες, αυτα ειναι 2 ηχεια εστω παντοκατευθυντικα πας για διαγραφη και εσυ μου φαινεται :gamer: :)
 
Last edited:



Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Εμένα μου φάνηκε σεμνός, άλλοι στην θέση του θα ήταν προκλητικοί απρόσιτοι και επιδειξιομανείς, και να πεις πως έχουν και κάτι της προκοπής... κάτι παλιό ηχεία των 50 και 100 χιλιάδων ευρώ.. :pickingnose:
 
  • Like
Reactions: PMC




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.327
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top