Klipsch Greek club


Μηνύματα
29
Reaction score
2
Κυριώς για μουσική ,για πολυ λιγοτερο για ταινιες..Απλα σκεφτομουν για 5.1 μηπως αργοτερα προσθεσω πειπλεον ηχεια
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.450
Reaction score
5.549
Αν δεν έλεγες πως θες και ταινίες θα σου έλεγα κατευθείαν να πας σε σωστό στερεοφωνικό ενισχυτή αν όχι λαμπάτο ( για να πάρεις τα μέγιστα από τα Klipsch ).
Αν δίνεις έμφαση στην μουσική, υπάρχουν δύο επιλογές... είτε πας σε κάποιον "μουσικόβιο" το κατά δύναμην ολοκληρωμένο ενισχυτή ( σε προσιτούς θα έλεγα Marantz πρώτη επιλογή, Denon δεύτερη ), είτε πας σε καθαρό στερεοφωνικό ενισχυτή ( π.χ. στους προσιτούς Marantz PM series ) και στο μέλλον προσθέτεις και έναν AV ενισχυτή για να στήσεις, όταν και αν στήσεις το 5.1 / Atmos / κλπ σου.
 





billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.450
Reaction score
5.549
Καλησπέρα στο Club !! Θέλω να ρωτήσω αν ο Denon 4500 σηκώνει τα Klipsch rp8000f ή αν χρειάζεται τελικό ενισχυτή.
Μια χαρά τα παίζει.
Το θέμα είναι πόσα ηχεία πέραν αυτών θα έχεις επάνω, σε τι εντάσεις θες να παίζεις και τις απαιτήσεις σου.
Με έναν καλό 2κάναλο τελικό θα δείς βελτίωση στο low end τους και συνολικά καλύτερο ήχο, αλλά εξαρτάται από πολλά το αν αξίζει να πάρεις και πόσο βελτίωση θα έχεις.
 

Μηνύματα
130
Reaction score
165
Αυτό που λέει ο Γιάννης. Θέλουν ρεύματα. Στα δικά μου, τον καλύτερο ήχο τον πήρα με 260 watt στο κανάλι τελικό.
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
O Denon 4500 μια χαρά τα οδηγεί.
Άκουσε τα με αυτόν και μετα απο κάποιο διάστημα (χρονικο όριο στη δική σου διάθεση και τσέπη) αν μπορείς, βάζεις εναν τελικό για μέγιστο αποτέλεσμα.

Ο Denon υπάρχει ήδη?
Ενδιαφέρεσαι για πολυκάναλο (Home Cinema) ή στερεοφωνική ακρόαση?
Σε τί χώρο? (μέγεθος)
 

Μηνύματα
63
Reaction score
3
τον έχω τον Denon, όπως και τα ηχεία..Το σύστημα μου είναι 5.2 και σε λίγο καιρό θα πάρω και 2 atmos να το κάνω 5.2.2..Όλα τα ηχεία μου είναι klipsch πλήν των rear που είναι B&W παλιά.
Δεν σκόπευα να πάρω τελικό, αλλά τώρα το σκέφτομαι γιατί ακούω ως επι το πλείστον πολύ μουσική ( δικάναλο ). Αν είναι να δω διαφορά, μπορώ να διαθέσω μέχρι 1500 ευρώ...Σκέφτομαι τον Rotel 1582
 




Μηνύματα
69
Reaction score
11
Παιδια καλησπερα να κανω μια ερωτηση..καπου το ειχα βρει νομιζω αλλα τωρα που το ψαχνω δε μπορω να το βρω.. υπαρχει κανεις στην ελλαδα για να αγορασω μονο μεγαφωνο για klipsch?ανταλλακτικο δλδ..
 

Μηνύματα
1.391
Reaction score
1.083

P

PMC

Guest
Κάποιοι δεν έχουν γκαράζ και άλλοι έχουν Klipschorn στο γκαράζ τους...


Αυτά είναι που δεν μπορώ να βλέπω....
Παγάκια με αναψυκτικά πάνω από πικαπ....
Βαζάκια και νερά πάνω στα Ηχεια ....
Τα βερνίκια των ηχείων σε άθλια κατάσταση.....
Ντροπή........
Δεν είναι θέμα χρημάτων ....είναι θέμα νοοτροπίας. Δυστυχώς >:(
 


Μηνύματα
285
Reaction score
110
Καλησπέρα. Έχει δει κάποιος καλώδιο ρεύματος για klipsch spl sub με 90 μοίρες γωνία; Ψάχνω να βρω....
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.165
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top