Aku Audio Ichor - Active midfield monitor: Made in Greece

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.378
Reaction score
125.480
Έτσι στα γρήγορα στο 1/3 τις τιμής το ζευγάρι.
15" με 500w στα μούτρα και 60 κιλά αντριλα.
Αν δε δε νοιάζει η εμφάνιση, προφανώς πας καρφί στα επαγγελματικά μόνιτορ της τζενελεκ.

Απ' ότι βλέπεις όμως, αυτά τα ηχεία απευθύνονται σε ανθρώπους που τους ενδιαφέρει ΠΟΛΥ η εμφάνιση, θέλουν κάτι ας πούμε εξτριμ εμφανισιακά, και ταυτόχρονα νοιάζονται και για τα τεχνικά χαρακτηριστικά τους.

Δύσκολο κοινό, αλλά υπάρχει.
 



I

iason

Guest
Αν δε δε νοιάζει η εμφάνιση, προφανώς πας καρφί στα επαγγελματικά μόνιτορ της τζενελεκ.

Απ' ότι βλέπεις όμως, αυτά τα ηχεία απευθύνονται σε ανθρώπους που τους ενδιαφέρει ΠΟΛΥ η εμφάνιση, θέλουν κάτι ας πούμε εξτριμ εμφανισιακά, και ταυτόχρονα νοιάζονται και για τα τεχνικά χαρακτηριστικά τους.

Δύσκολο κοινό, αλλά υπάρχει.
Το χει πει και ο θαναθακηθ, για μια εμφανιθη ζούμε. :rofl:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.562
Reaction score
37.848
με το ζόρι βγαίνει δλδ...
δεν κσερω σιγουρα, δεν ειμαι καλος στην αριθμητικη ... 24 τα εκατο φπα...βλεπω... αλλα με βοηθησε ενας καλος αθρωπος.. και μου εδωσε την απαντηση..


απλα το ανεφερα για να φανω ξυπνιος ...
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.917
Επειδή υποψιάζομαι το κόστος αυτών θα κάνω μια ερώτηση.
Καλό το design ,καλό το made in greece, αλλά να αγοράσω από μια εταιρεία που δεν αναγράφει ούτε την διεύθυνση τις έδρας της?
Με το after sales τι συμβαίνει.
Αν αύριο μεθαύριο ψάχνω τον κατασκευαστή γιατί βαρέθηκε,κουράστηκε,έκλεισε κλπ.
Σε αυτό το κόστος δεν πάω σε ένα τεράστιο genelec ,adam κλπ που θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο από τέτοιες δυσάρεστες αλλά και συχνές εκπλήξεις?
Και μάλλον θα μου μείνουν και ρέστα για καλώδια ρεύματος!!
Δίκιο έχεις εν μέρει, γιατί κάπου υπάρχει ένα Link που παραπέμπει σε μια άλλη σελίδα της εταιρείας στα ελληνικά. Μάλλον για την εμπορική προώθηση των ηχείων το "παίζουν" λίγο μυστήριο, χα χα!
https://aku.solutions/epikoinwnia/
 

Μηνύματα
3.664
Reaction score
5.497
Έτσι στα γρήγορα στο 1/3 τις τιμής το ζευγάρι.
15" με 500w στα μούτρα και 60 κιλά αντριλα.
Για να τα βάλεις αυτά στο σαλόνι πρέπει να στάζεις βαρβατιλα από τα αυτιά, να είσαι φουλ τριχωτός με χρυσό σταυρό και καδένα και η γυναίκα να είναι "μαθημενη" να μην μιλάει... Και πάλι δεν ξέρω αν θα μείνει στο σαλόνι αυτό το πράγμα. :tongue: :biggrin:
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Για να τα βάλεις αυτά στο σαλόνι πρέπει να στάζεις βαρβατιλα από τα αυτιά, να είσαι φουλ τριχωτός με χρυσό σταυρό και καδένα και η γυναίκα να είναι "μαθημενη" να μην μιλάει... Και πάλι δεν ξέρω αν θα μείνει στο σαλόνι αυτό το πράγμα. :tongue: :biggrin:
Ενώ για να βάλεις τα άλλα τα κόκκινα θες χρυσό σαλόνι με μάρμαρο, προσκυνητάρι του Τερλέγκα,χρυσή καδένα και σταυρό στο τριχωτό στήθος, κιλίμια και κουβέρτες στους τοίχους (να φτιάξει το rt60 ).
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.378
Reaction score
125.480
Και πάλι δεν ξέρω αν θα μείνει στο σαλόνι αυτό το πράγμα. :tongue: :biggrin:
Άμα το βάλεις, έστω και δοκιμαστικά, και το ακούσεις πως παίζει, δεν βλέπω τρόπο να φεύγει από το σαλόνι....
Πανοπλία θα φορέσεις αλλά αυτό δε θα το αφήσεις να φύγει.
Θα πέσεις μαχόμενος, μα δε θα παραδοθείς.
 
Last edited:

Μηνύματα
3.664
Reaction score
5.497
Ενώ για να βάλεις τα άλλα τα κόκκινα θες χρυσό σαλόνι με μάρμαρο, προσκυνητάρι του Τερλέγκα,χρυσή καδένα και σταυρό στο τριχωτό στήθος, κιλίμια και κουβέρτες στους τοίχους (να φτιάξει το rt60 ).
Εντάξει είναι λίγο μαλακια να θάβουμε την προσπάθεια νέων παιδιών από την χώρα μας αλλά η αλήθεια είναι ότι η δική μου γυναίκα δεν είχε πρόβλημα που πήρα τα 3677 αλλά μόλις είδε αυτά τα κόκκινα τρομαξε και ξηγηθηκε ορθά κοφτά ότι τέτοιο πράγμα δεν μπενει σπίτι ούτε από το παράθυρο. :biggrin: :biggrin:
 

Μηνύματα
691
Reaction score
1.102
Για να τα βάλεις αυτά στο σαλόνι πρέπει να στάζεις βαρβατιλα από τα αυτιά, να είσαι φουλ τριχωτός με χρυσό σταυρό και καδένα και η γυναίκα να είναι "μαθημενη" να μην μιλάει... Και πάλι δεν ξέρω αν θα μείνει στο σαλόνι αυτό το πράγμα. :tongue: :biggrin:
Είναι απλό: βάλε πάνω σεμεδάκια και τα ηχεία μπήκαν στο σαλόνι!
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Όποιος θέλει να ξεχωρίζει πραγματικά ας αποκτήσει τα παρακάτω ηχεία μαζί με τα αντίστοιχα subwoofers/ντουλάπες που τα συνοδεύουν (επιπλέον της τιμής τους) και έχει κλείσει μια για πάντα στο θέμα audio. :geek::lol:




 


Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Τα MBL είναι ΤΙΜΙΑ ηχεία Γιάννη και σέβονται τα χρήματα που θα δώσει ο αγοραστής ενώ τα αμερικανάκια πουλάνε αέρα κοπανιστό. :prankster:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.226
Reaction score
27.012
Ειδικά για τα Γουάμ, δεν θα τόλεγα.
πουλάνε αέρα κοπανιστό
Και πίστεψέ με, καθόλου δεν χωνεύω την εταιρεία αυτή. Μη ρωτάς γιατί, ιδέα δεν έχω, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου, ακόμα και για τον ίδιο... :confused:
 


Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Εντάξει είναι λίγο μαλακια να θάβουμε την προσπάθεια νέων παιδιών από την χώρα μας αλλά η αλήθεια είναι ότι η δική μου γυναίκα δεν είχε πρόβλημα που πήρα τα 3677 αλλά μόλις είδε αυτά τα κόκκινα τρομαξε και ξηγηθηκε ορθά κοφτά ότι τέτοιο πράγμα δεν μπενει σπίτι ούτε από το παράθυρο. :biggrin: :biggrin:
Δεν θάβουμε.
Μακάρι να υπήρχαν περισσότεροι κατασκευαστές αλλά θα πρέπει να είναι συνετοί με το κόστος.
Στην Ελλάδα βέβαια πρέπει να είσαι ήρωας για να ανοίξεις τέτοιου είδους εταιρεία αλλά αν το κάνεις το βήμα φρόντισε να είσαι ανταγωνιστικός ,σε τιμές,σε service,σε εξυπηρέτηση.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.378
Reaction score
125.480
Που λέει ότι κάνουν δυόμιση εκατομμύρια δολάρια;;
Τα πήρε και τα σήκωσε ο Σπύρος:

 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.235
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top