Black, Death & Extreme metal



Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Ακουστά τους έχω αυτούς, θα ακούσω το βράδυ τα τρία κορυφαία album τους σύμφωνα με τα reviews στο rateyourmusic.com.
Έχουν δημιουργήσει τη δική τους σχολή οι Γάλλοι πάντως και ειδικότερα στο χώρο του ατμοσφαιρικού/depressive/progressive bm
 

Μηνύματα
28
Reaction score
38
Νταξει, εγω δεν τρελαινομαι να πω την αληθεια, πολυ progressive για τα γουστα μου θα λεγα, αλλα εχουν καποιες καλες στιγμες οπως πχ το παραπάνω που βαλα. Το 1ο τους το infernal battles που ειναι trve το αγαπαω βεβαια.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Από το split που είχαν μοιραστεί με τους Lyrinx ένα κομμάτι άκρως επιβλητικό και ατμοσφαιρικό, τα τελευταία 5-6 λεπτά είναι αυτά που σε αποτελειώνουν, αν και έχω ακούσει όλα τα albums των Austere (μην τους μπερδεύετε με τους συνονόματους Αμερικανούς που είναι για τον πέοντα, αυτοί εδώ είναι Αυστραλοί)δεν με είχαν εντυπωσιάσει μέχρι που άκουσα το συγκεκριμένο κομμάτι:

 






Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Το απόλυτο soundtrack των μαύρων ημερών που διανύουμε, ακούστε το από την αρχή ως το τέλος προσεκτικά για να βγείτε από τη μελαγχολία με νότες αισιοδοξίας που δημιουργούν συναισθήματα ευχαρίστησης. ☠☠☠☠☠

 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.943
Reaction score
20.445
Για να μην ξεχνιόμαστε...

Whoredom Rife - Nid - Hymner av Hat (full album, 2018)

 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Με αφορμή το Live album Black Mass XXX /2020

Archgoat - Black Mass Mysticism 2017 7" EP "Eternal Damnation of Christ"

 



stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Επιστροφή στα πάτρια εδάφη του Πολωνού νεκροθάφτη αυτού που κυρίεψε το δαιμονικό ανίερο Σκότος του Κτήνους για πάντα.
Medico Peste: ''God Knows Why'' from the album 'ב :The Black Bile'


 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.943
Reaction score
20.445
Μωρή μαϊμού, τι κάνεις εδώ; Αποφάσισες να ακούσεις αληθινή μουσική και postάρεις και videoάκια;;; :roflmao: :roflmao: :roflmao:

@stathis Έγραψες "Πολωνός Νεκροθάφτης" και νόμισα ότι επέστρεψε ο @cosmarpan...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.865.203
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top