Ηγγικεν η ωρα για treatment και subs

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ναι. Κρίμα το παιδί...
Θα αναστεναζει τώρα πως ακούει μουσική για πρώτη φορά στη ζωή του, ξέρω ξέρω... Σα το γουιζι, που έλεγε τι έχανε τόσα χρόνια. Φυσικά όλα τα ηχεία είναι δορυφόροι. Εννοείται.

Μας άκουσε το παιδί... Έβαλε σαμπ της προκοπής. Κρίμα, κρίμα.

(Όχι σα κάτι Γιάνννηηηηδες και λεαννννδοι, κλπ κλπ, ονόματα να μη λέμε δε χρειάζεται ξέρετε ποιοι είστε.... )

Πολλά μπράβο στο ζαπ! Φλατ μέχρι τους 10 κύκλους ρε θηρίο; Ω ρε παίχτη...

ΜΠΡΆΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ.
τι έγινε μετά ρε ντόκτορ??
είχε δίκιο ο λεαννννδος και ο Γιανννηηης?
φλά στους 10 κύκλους ε??:roflmao::roflmao::roflmao::tongue::tongue::tongue::tongue:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
τι έγινε μετά ρε ντόκτορ??
είχε δίκιο ο λεαννννδος και ο Γιανννηηης?
φλά στους 10 κύκλους ε??:roflmao::roflmao::roflmao::tongue::tongue::tongue::tongue:
Σε καποιες περιπτωσεις, οπως εδω ας πουμε, αν δεν εχουμε κατι ουσιαστικο να πουμε, καλο ειναι να μη λεμε τιποτα. Ειδικα αν αυτα που γραφουμε ειναι κ λιγο εως πολυ ακυρα.
 


P

PMC

Guest
Σε καποιες περιπτωσεις, οπως εδω ας πουμε, αν δεν εχουμε κατι ουσιαστικο να πουμε, καλο ειναι να μη λεμε τιποτα. Ειδικα αν αυτα που γραφουμε ειναι κ λιγο εως πολυ ακυρα.
Έπρεπε να βγει το προγράμμα , να δείξει ότι δουλεύει σωστά και απροβλημάτιστα και μετά τα πανηγυρια και οι ειρωνίες. Έχει δίκιο ο λεανδρος.
Την επόμενη φορά λίγο αυτοσυγκράτηση παραπάνω δεν θα έβλαπτε από όλους......
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Πολύ σωστά τα λες @Kotsidis John, γι αυτό ακριβώς απάντησα και απολύτως ουσιαστικά!!
Ως τη τοποθέτηση του @costas EAR δεν είχα πει τίποτα...
Όμως επειδή ο δόκτωρ θεωρεί ότι ξέρει πως ακούω και σχολιάζει τόσο εμένα όσο και τον @Γιάνννης η απάντηση μου θα πρέπει να θεωρείται δεδομένη!
Ευχαριστώ επίσης ιδιαίτερα τη τοποθέτηση του φίλου @jiovani75!... πάντα on the point!
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Μπορω, πλεον, να πω οτι ΑΚΟΥΩ ΜΟΥΣΙΚΗ !
!
Ναι, οπως το ειπες, σαν τον γουιζι την πατησα κι εγω. :gotcha:




Θενξ μαν. Ηταν πολυ σημαντικες οι παραινεσεις εσενα και του απο κατω... χεχε.:hi:




Αμην! :hi:
Και να σκεφτεις οτι ημουν διστακτικος σε στησιμο 5.2 και το κοστος αυτου. Μεχρι που ακουσα.:fuckyou:
Πλεον θεωρω οτι το συγκεκριμενο σεταπ εχει πολυ καλο λογο vfm.


Για αυτους που ρωτησαν νωριτερα:

Διαστασεις σαμπ: Y 1.10 - Π 0,55 - Β 0,70

Τα μεγαφωνα δεν ξερω ποια ειναι.

Κοστος: Πολυ ανταγωνιστικο σε σχεση με αυτα που ζηταει η αγορα για αναλογες υλοποιησεις.

Λιγα λογια για το μεχρι τωρα αποτελεσμα.

Το συστημα ειναι, για λιγες μερες ακομα, 2.2. Θα γινει 5.2
Ισοπλευρο τριγωνο με 3 μετρα αποσταση ακροασης. Με την ελευση 3 δορυφορων θα γινει ημικυκλιο με ακτινα 3 μετρων.
Πρωτες εντυπωσεις. Δεν εχει στηθει σε reference σταθμες, περιμενω αντιδρασεις γειτονων :smg:
Γεματο μπασο, στακατο αλλα και κουνημα καναπε οπου υπαρχει πληροφορια, νομιζα οτι εκανε σεισμο! Κοιτουσα τα φωτιστικα να δω αν κινουνται. Ηχος απαραμορφωτος, ελεω ισοσταθμισης, ξεκουραστος. Με πιανω να ανεβαζω ενταση χωρις τελειωμο αλλα να μην κουραζομαι οπως συνέβαινε πριν μονο με τα... τρανζιστορακια:gotcha:
Χθες και προχθες καταλαβα τι εννοουσε ο ΕΑΡ για εμβοες...:fuckyou:. Not good.


Οι δορυφοροι τερματιζουν για πλακα. Ειδα excursion του γουφερ και του μιντ, 8-ιντσα αμφοτερα και νομισα πως θα τα παρω στο χερι. Η κατασταση θα βελτιωθει με τα εξτρα ηχεια.

Αυτα προς ωρας.
!!
Τσιτωνα τα δορυφορια και το μονο που εισέπραττα ηταν μια ωραια αμπαση τρισδιαστατη εικονα. Προσπαθουσαν τα κακομοιρα αλλα το μονο που εβγαζαν ηταν modes του χωρου αναλογα της τοποθετησης.

Μιλησα με τον dionisp μεσω Ζαπ, φερνει τα 18s μαζι με minidsp για ντεμο, τα στηνουμε, ωπα λεω, κατι γινεται εδω.

Ειχα μπασο και ισοσταθμιση. Ωραιος ο συνδυασμος, εδω ειμαστε. Τι θελω για εδω μεσα;
Project sub by Zapantis ελαβε αδοξο τελος.

Παμε για αλλα.
:cry:
Αστο, τα fusion κλιπαραν απο την αρχη σε σταθμες ραδιοφωνου...
!???
 
Last edited:

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Κατι δεν με κολουσε καλα σ αυτή την ιστορια.
Τον Ζαπαντη τον γνωρίζουμε. Προσωπικα λιγο παραπανω.

Είναι νεος επαγγελματιας χωρις προσωπικο, μονος που κανει οσα κανει κι εχει καποιους εξωτερικους συνεργατες για να του κανουν οσα δε μπορει να κανει ο ιδιος.

Προσωπικα καποτε του ειχα δωσει ένα αρκετο σεβαστο ποσο για να μου κανει πραγματα (βασικα ηχεια line array) όταν θα ημουν ετοιμος. Καθυστερουσα για προσωπικούς λογους μεχρι καποτε που μου συμβαινει κατι απροοπτο οπου όχι απλως χανω χρηματα αλλα εχω ανaγκη κι από αλλα και μαλιστα επειγόντως. Ο Αλεξης το μαθαινει και μου στελνει οσα χρηματα του ειχα δωσει και με ξελασπωνει.

Τωρα ξαφνικα εμφανίζεται κατι σαν ψιλοαπατεωνας, κακος επαγγελματιας η ότι άλλο περασει από το μυαλο με αρνητικο προσημα.

Ξαναδιαβαζω το νημα.
Βλεπω οτι πρωτα απ ολα πριν αγορασει ο react ειχε κανει δοκιμη κι εμεινε ενθουσιασμενος απο το αποτελεσμα.

Χαλασε ο ενας ενισχυτης. Σιγα τ αυγα. Θα τον αλλαζε και τελος. Μην ξεχναμε οτι ο χωρος ειναι 70 τ.μ.

Γραφει οτι τωρα πλεον ακουω μουσικη! Και ξαφνικα απαξιωνει το συνεργασια.

Θα πω οτι οταν καποτε ειχα παρει το πρωτο αξιολογο συστημα ηταν δυο ηχεια B&W 704 κι εναν AV denon 4306 . Τις πρωτες μερες εκανα κατι στον ενισχυτή χαθηκε ο ηχος και δεν μπορουσα να τον επαναφερω. Ειχα ανεβασει τη σταθμη σχεδο στο τερμα και δεν ακουγοταν απολυτως τιποτα. Πατωντας τυχαια το mute ο ηχος επανηλθε αλλα σκιστηκε το ενα μεγαφωνο. Η αντιπροσωπεια μου αλλαξε το μεγαφωνο κι ολα καλα.

Μ αυτο θελω να πω οτι επειδη σχιστηκε το μεγαφωνο δεν λες παρτε τα ηχεια σας πισω ειναι ακαταλληλα.

Θεωρω οτι ειναι πολυ αδικη η επιθεση προς τον Αλεξη. Σε καμια περιπτωση δεν θελω να μπω σε προσωπικα που εχουν να κανουν με ιδιωτικες συνομιλιες. Αυτα ειναι πραγματα που ποτε δεν θα ξερουμε οι τριτοι τι πραγματικα εχει προηγηθει κι εχει ειπωθει.

Σαφως ομως μενω στην ουσια. Χαλασε ο ενας ενισχυτης. Ωραια αλλαζουμε τον ενισχυτη και τελος.

Δε γινεται με σταθμες ραδιοφώνου να μας εχεις γραψει τα παρακατω :
Γεματο μπασο, στακατο αλλα και κουνημα καναπε οπου υπαρχει πληροφορια, νομιζα οτι εκανε σεισμο! Κοιτουσα τα φωτιστικα να δω αν κινουνται. Ηχος απαραμορφωτος, ελεω ισοσταθμισης, ξεκουραστος. Με πιανω να ανεβαζω ενταση χωρις τελειωμο αλλα να μην κουραζομαι οπως συνέβαινε πριν μονο με τα... τρανζιστορακια:gotcha:
Χθες και προχθες καταλαβα τι εννοουσε ο ΕΑΡ για εμβοες...:fuckyou:. Not good.
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Θεωρω οτι ειναι πολυ αδικη η επιθεση προς τον Αλεξη. Σε καμια περιπτωση δεν θελω να μπω σε προσωπικα που εχουν να κανουν με ιδιωτικες συνομιλιες. Αυτα ειναι πραγματα που ποτε δεν θα ξερουμε οι τριτοι τι πραγματικα εχει προηγηθει κι εχει ειπωθει.

Σαφως ομως μενω στην ουσια. Χαλασε ο ενας ενισχυτης. Ωραια αλλαζουμε τον ενισχυτη και τελος.

Δε γινεται με σταθμες ραδιοφώνου να μας εχεις γραψει τα παρακατω :


Γεματο μπασο, στακατο αλλα και κουνημα καναπε οπου υπαρχει πληροφορια, νομιζα οτι εκανε σεισμο! Κοιτουσα τα φωτιστικα να δω αν κινουνται. Ηχος απαραμορφωτος, ελεω ισοσταθμισης, ξεκουραστος. Με πιανω να ανεβαζω ενταση χωρις τελειωμο αλλα να μην κουραζομαι οπως συνέβαινε πριν μονο με τα... τρανζιστορακια:gotcha:
Χθες και προχθες καταλαβα τι εννοουσε ο ΕΑΡ για εμβοες...:fuckyou:. Not good.

Ας γράψει και ο επαγγελματίας τα γεγονότα και τις εξηγήσεις του για το θέμα. Τον αφορούν. Ο reactiv δεν νομίζω ότι του έκανε επίθεση. Έφαγε (σύμφωνα με τα γραφόμενα του) μια εξαιρετικά μεγάλη καθυστέρηση, αστοχία υλικού και φυσικό είναι όταν κάτι δεν δουλεύει (και με την υποψία να μην δουλέψει ποτέ καλά), όταν κάτι δεν παραδίνεται σε εύλογο χρονικό διάστημα να μην θέλει ούτε να το δει.

Το σχόλιο σου με έντονους χαρακτήρες το εξήγησε ο reactiv.

Δεν γνωρίζω αμφότερα τα μέλη.
 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Ας γράψει και ο επαγγελματίας τα γεγονότα και τις εξηγήσεις του για το θέμα. Τον αφορούν. Ο reactiv δεν νομίζω ότι του έκανε επίθεση. Έφαγε (σύμφωνα με τα γραφόμενα του) μια εξαιρετικά μεγάλη καθυστέρηση, αστοχία υλικού και φυσικό είναι όταν κάτι δεν δουλεύει (και με την υποψία να μην δουλέψει ποτέ καλά), όταν κάτι δεν παραδίνεται σε εύλογο χρονικό διάστημα να μην θέλει ούτε να το δει.

Το σχόλιο σου με έντονους χαρακτήρες το εξήγησε ο reactiv.

Δεν γνωρίζω αμφότερα τα μέλη.
Διαβασα τα μηνυματα του reactive από τη στιγμη που δημιουργηθηκε το προβλημα.
Χαλασαν τα fusion σε σταθμες ραδιοφώνου (ετσι εγραψε).

Εδω μια παρατηρηση, επειδη γραφει οτι χαλασε και το αλλο. Αυτο ομως δεν ξερω κατα ποσο ισχυει. Γιατι απο τη στιγμη που εχει χαλασει το ενα ειναι λογικο το αλλο να μην μπορει να οδηγησει τα σαμπ. Οπως και ναχει αυτο αποτελει θεμα δευτερεουσας σημασιας. Γιατι απο τη στιγμη που θα ερχοταν η αντικατασταση του χαλασμενου, ειναι σιγουρο οτι ο Ζαπ δεν θα τα αφηνε με προβλημα τα σαμπγουφερ στο reactive.

Η αλλη αιτιολογια του reactive ειναι η παρακατω:
"Καθοτι αμπασος, οποιοδηποτε μπασο ειναι ευπροσδεκτο"

Εδω επισης υπαρχει ανακολουθια στα γραφομενα. Πως δηλαδη οποιαδηποτε μπασο είναι ευπροσδεκτο.
Στο μηνυμα του οταν εκανε την παραλαβη και την ακροαση, η περιγραφη του ηταν αρκετα σαφης. Μιλουσα για στακατο μπασο, ηχο απαραμορφωτο ελω ισοστάθμισης και ξεκουραστο. Ανεβαζε την ενταση χωρις τελειωμο.

Το δικο μου σχολιο ειναι το εξης. Το να σου χαλασει ο ενισχυτης δεν ειναι φαινομενο που παρουσιαζεται συχνα. Παρολα αυτα συμβανει.

Να και δυο παραδειγματα πιο τρανταχτα. Ο Μανωλης Καστρουνης οταν παρελαβε τον προβολεα EPSON 9400 ειχε καποιο πρόβλημα και το μαυρο του ηταν χειροτερο απο το προηγουμενο μοντελο (9300). Μετα απο καποιο χρονικο διαστημα πηρε ενα αλλο κομματι που το εξετασε επισης εξονυχιστικα κι εκει ολα ηταν μια χαρα.

Ειδαμε και με τα KALI. Τα ηχεια που πηγαν κι εξατεσταστηκαν απο δημοσιογραφο ειχαν προβλημα και οι μετρησεις δεν προεκυπταν σωστες. Αργοτερα με ηχεια χωρις να εχουν προβλημα αλλαξαν αρδην οι μετρησεις.

Μην ξεχναμε οτι και στην περιπτωση των ηχειων που εκανε ο Αλεξης οι μετρησεις ηταν υποδειγματικες.

Θα ηθελα να πω οτι σ ενα τεραστιο χωρο σαν του rectiv δεν ειναι καθολου μα καθολου ευκολο να εχεις σαμπ υψηλων προδιαγραφων και να μην πληρωσεις ποσα υπερογκα.

Ειλικρινα δεν γνωριζω ποσο κοστισαν και ουτε με αφορα. Αλλα οταν εχεις ηδη τα ηχεια που μετρανε κι ακουγονται καταπληκτικα δεν τα διωχνεις με ελαφρια την καρδια. Θα κανεις υπομονη θα γινει η αλλαγη του ενισχυτη. Θα γινουν απαραιτητα και οι απαιτουμενες δοκιμες.

ΕΙμαι σιγουρος ομως, οτι θα υπηρχαν τα σαμπγουφερ και θα τα απαλαμβανε για πολλα πολλα χρονια ο reactiv.

Θα μεινω σε μια λεπτομερεια που για μενα εχει σημασια, εχω κολλημα μ αυτό. Ειπωθηκε ότι τα ηχεια ηρθαν χωρις να εχουν φινίρισμα (η κατι παρομοιο). Το θεμα της αισθητικης μετραει παρα πολύ. Σιγουρα θα επρεπε να περιλαμβάνεται στην εκ των προτερων συμφωνια.

Δεν αποκλειω βεβαια ότι επειδή τα ηχεια καθυστερησαν να φτασουν στον αγοραστη να παραδοθηκαν σε πρωτη φαση ετσι οπως παραδοθηκαν και μελλοντικα να γινοταν και το φινιρισμα. Αυτο ειναι κατι που μπορει να γινει κι εκ των υστερων με μικρο κοστος. Το κουβαλημα βεβαια ειναι αλλη υποθεση.
Ο Ζαπατης ομως αντεχει. Σηκωνει βαρη και δεν κλαταρει!

Καταλαβαινω σ ενα σημειο τον εκνευρισμο του reactive. Περιμενεις κατι για το οποιο εχεις μεγαλες προσδοκιες. Καθυστερει να φτασει για διαφορους λογους. Τελικα φτανει παιζει δυο τρεις μερες και εισαι ευτυχης. Όμως δυστυχως γκαντεμια. Αντε φτου κι απο την αρχη.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.451
Reaction score
5.549
Σε πελάτη είχε τύχει ελαττωματικό μεγάφωνο σε SVS PB-13 Ultra.
Το περίμενε καιρό απ' έξω, πάω να του το βάλω, ξεκινάμε να του κάνω τοποθέτηση, ρύθμιση, και βλέπω πως δεν παίζει όπως έπρεπε.
Ότι και να έκανες, max ~85db ακόμα και στα 50Hz... driver Excursion ούτε εκατοστό...

Στέλνω SVS, αναγκαστικά κύριε θα σας στείλουμε νέο μεγάφωνο, παρότι είναι DOA δεν κάνουμε ολοκληρωτική αλλαγή με άλλο, ή οτιδήποτε άλλο...
Το έφαγε ο καημένος το πακέτο, ήρθε το μεγάφωνο, του το αλλάζω, σούπερ φυσικά όπως πρέπει το sub.

Τον έφαγε η αγωνία, βαρέθηκε να περιμένει, τσαντίστηκε που παρότι έλαβε απευθείας προβληματικό προϊόν, δεν του άλλαζαν επί τόπου με άλλο.
Τι να κάνουμε. Έτσι έχουν αυτά.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Επειδή τα γραπτά μένουν, είναι αδιαμφισβήτητο γεγονός ότι τα αρχικά λόγια του ριακτιβ, που μας ενθουσίασαν όλους για το αποτέλεσμα, (όπως άλλωστε και οι αντικειμενικές και αδιαμφισβήτητες μετρήσεις) δεν μπορούν να συνδυαστούν με τις τελευταίες του δηλώσεις.

Οι αρχικές μετρήσεις που δημοσιεύτηκαν εδώ, όπως και τα σχόλια για τρομερές στάθμες (έως εμβοές κλπ), που είναι λογικές και αναμενόμενες βάσει ευαισθησίας μεγαφώνων, αριθμού μεγαφώνων και επιφάνειας αυτών, αλλά και διαθέσιμης ισχύος, δεν μπορούν να συνδυαστούν λογικά με τις τελευταίες του δηλώσεις.

Ο vastsar έχει 100% δίκιο.

Προφανώς δεν στήνεται "λαϊκό δικαστήριο", αλλά μερικά πράγματα βγάζουν μάτι ρε φίλε...
 


Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι άλλο.

Ο op εξέφρασε τα όποια παράπονα του και τι έγινε τελικώς, έκτοτε δεν ξαναείπε τίποτα.

Το ίδιο και ο έτερος εμπλεκόμενος.

Και οι δύο λοιπόν δεν έχουν να πουν κάτι παραπάνω επί του θέματος που τους αφορά!

Όλους εσάς που "δικάζεται" και τους "ερευνάται" τι σας κόφτει?
Δεν νοιάζει τους ίδιους και είμαι σίγουρος ότι το θεωρούν λήξαν και πάμε παρακάτω.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Επειδή τα γραπτά μένουν, είναι αδιαμφισβήτητο γεγονός ότι τα αρχικά λόγια του ριακτιβ, που μας ενθουσίασαν όλους για το αποτέλεσμα, (όπως άλλωστε και οι αντικειμενικές και αδιαμφισβήτητες μετρήσεις) δεν μπορούν να συνδυαστούν με τις τελευταίες του δηλώσεις.

Οι αρχικές μετρήσεις που δημοσιεύτηκαν εδώ, όπως και τα σχόλια για τρομερές στάθμες (έως εμβοές κλπ), που είναι λογικές και αναμενόμενες βάσει ευαισθησίας μεγαφώνων, αριθμού μεγαφώνων και επιφάνειας αυτών, αλλά και διαθέσιμης ισχύος, δεν μπορούν να συνδυαστούν λογικά με τις τελευταίες του δηλώσεις.

Ο vastsar έχει 100% δίκιο.

Προφανώς δεν στήνεται "λαϊκό δικαστήριο", αλλά μερικά πράγματα βγάζουν μάτι ρε φίλε...
Ο reactiv, αν τον αντιλαμβάνομαι ορθά, παραπονέθηκε για τρομερή καθυστέρηση στην παράδοση, για το γεγονός ότι ο ένας ενισχυτής κάηκε και για χαμηλές στάθμες λόγω παραμόρφωσης. Τα 2 πρώτα νομίζω ότι δεν επιδέχονται αμφισβήτησης. Σαν απλός εξωτερικός παρατηρητής, οι εντυπώσεις που λαμβάνω, είναι ότι αυτό το προϊόν μπορεί να έχει θέματα αξιοπιστίας (υλικών), σχεδίασης και πιθανά απόδοσης. Αυτά σαν εντύπωση που δεν είναι καλό για τον σχεδιαστή-επαγγελματία να πλανόνται στον αέρα. Θα με ενδιέφερε γι αυτούς τους λόγους η άποψη του. Θέλει περισσότερες δοκιμές; Ψάξιμο; Κάτι άλλο;
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Πως όμως καταλαβες χαμηλες σταθμες λογω παραμόρφωσης.
Ακριβως το αντιθετο φανηκε από τις πρωτες εντυπώσεις του. Από τη στιγμη που χαλασε ο ενισχυτης λογικο μετα να μην αποδιδει το σαμπ.

Ο Ζαπαντης δεν κανει πρωτη φορα σαμπ. Θεωρω ότι σε καμια περιπτωση δεν είναι θεμα σχεδιασης. Χαλασε ο ενισχυτης. Θα τον φτιαξει η θ αλλαχτεί και θα χαρει τα σαμπ καποιος άλλος. Ετοιμοπαραδοτα σαμπ πλεον.

Λυπάμαι που είναι πολύ μεγαλα για τον χωρο μου. Αλλιως θα τα επερνα την ιδια μερα.

Παντως συμφωνω με την πολιτικη και των δυο να μην γραψουν πλεον. Εν βρασμω ψυχης μπορει να γραψεις πραγματα που δεν πρεπει να γραφτουν.
Εμεις εδώ ειμαστε σε φορουμ και μπορούμε να σχολιασουμε καποια πραγματα ποιο ελαφρια.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Όσο και αν καταλαβαίνω την καθυστέρηση στην κατασκευή η hypex έχει πολύ καλο support που όμως προυποθετει μια διαδικασία.

στελνεις πίσω το προιον που έχει ζημια και μετά αφού το παραλάβουν πρέπει να περιμένεις να έρθει η σειρά του .αφου το τσεκάρουν η το επισκευάζουν η σου στέλνουν καινουργιο αν δεν είναι εφικτό.

δυστυχώς αυτή η διακασια περνει 20-30 μέρες.

ο ζαπαντης δεν φταιει σε κάτι γιατί είναι σχεδόν έτοιμο προιον δοκιμασμένο με εγγύηση.

θα μπορούσε να συμβεί και σε έτοιμο προιον.

δυστυχώς νομίζω ότι εάν τα sub απέδωσαν καλα για όσο έπαιξαν έφαγες το γάιδαρο και κολησες στην ουρα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Λυπάμαι που είναι πολύ μεγαλα για τον χωρο μου. Αλλιως θα τα επερνα την ιδια μερα.
Μη στεναχωριέσαι καθόλου, κάποιος θα βρεθεί τα πάρει. ;)
Τέτοια επιφάνεια.... 8-)
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.189
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top