Από nordost σε κάτι άλλο !!!

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ο Μυστικός Δείπνος ...

View attachment 160767
εσύ ξέρεις από δείπνο :wink: , τώρα θα σου απαντήσουν τα σαίνια που ξέρουν από...καλό ύπνο (του δικαίου ή και του αδίκου!) που είπε κι ο bhutia
ρε σεις..ούτε να το γράψω δε πρόλαβα!! :roflmao: :roflmao:
 

T

Tadakis

Guest
Κάθε νήμα αφιερωμένο στα συμπαθή παρελκόμενα στη θεωρία είναι σαν Μυστικός Δείπνος,στην πράξη όμως μέχρι να ΄΄ζωντανέψει΄΄ χάρη στις κατάλληλες επεμβάσεις μένει ανηγμένο σε...μυστικό ύπνο από τετριμμένα σχόλια.

Γνώσεις,καλο(διω)σύνη και αποστάγματα με...βύνη (τα γνωστά Malt) ;)

"Άλλα ντ' άλλα της Παρασκευής το γάλα"

Κάθε νήμα αγαπητέ (καί όχι μόνο αυτά για τα συμπαθή παρελκόμενα) που ανοίγει καταλήγει στο να πετάγονται οι γνωστοί να ξορκίζουν καλώδια και να υμνούν τους προενισχυτές τους. Όλο αυτό μονοτονικά και κατατονικά. Κούρασε. Πραγματικά κούρασε πολύ. Δεν είναι πλάκα πλέον. Αλλά του γιατρού. του πραγματικού γιατρού. Αυτού που κάνει ψυχιατρική και όχι....ακουστική.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
"Άλλα ντ' άλλα της Παρασκευής το γάλα"

Κάθε νήμα αγαπητέ (καί όχι μόνο αυτά για τα συμπαθή παρελκόμενα) που ανοίγει καταλήγει στο να πετάγονται οι γνωστοί να ξορκίζουν καλώδια και να υμνούν τους προενισχυτές τους. Όλο αυτό μονοτονικά και κατατονικά. Κούρασε. Πραγματικά κούρασε πολύ. Δεν είναι πλάκα πλέον. Αλλά του γιατρού. του πραγματικού γιατρού. Αυτού που κάνει ψυχιατρική και όχι....ακουστική.
Προτιμότερο να κινείς καλωδίων νήματα παρά...άλλα νήματα. :sneaky:
Υπάρχουν κι εκπομπές πραγματικής μαγειρικής...
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Προτιμότερο να κινείς καλωδίων νήματα παρά...άλλα νήματα. :sneaky:
Υπάρχουν κι εκπομπές πραγματικής μαγειρικής...
μπα...κι εκεί αν μπαίνατε, πουτ@ν@ θα γινόταν η εκπομπή!
όλοι νηστικοί θα μένανε!:laugh::laugh:
Για τσιγάρισμα θα έλεγε ο σεφ..για τη καμπύλη-στόχο της κυματομορφής της ..μπεσαμέλ θα απαντούσατε!
εύγε!:tongue::tongue:
 

T

Tadakis

Guest
Συμφωνώ. Πολύ εύστοχη πρόταση για τους πολύ ενεργούς εδώ ώστε να πάψουν να επαλαμβάνονται. Καλύτερα μαγειρική.
 

Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
"Άλλα ντ' άλλα της Παρασκευής το γάλα"

........... Δεν είναι πλάκα πλέον. Αλλά του γιατρού. του πραγματικού γιατρού. Αυτού που κάνει ψυχιατρική και όχι....ακουστική.
Σου διαφεύγει να υποθέσω ότι σ' αυτές τις περιπτώσεις η θεραπεία δεν είναι αποτελεσματική
διότι ο ίδιος ο ασθενείς αδυνατεί να αντιληφθεί το πρόβλημά του,
για αυτό ας μην έιμαστε τόσο αυστηροί .
.
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
... γατακια... μου θετε και χαλιεντιες να πουμε...η νορντόστ..εχει βγαλει το παρακατω συνολο.. εμπρος φαρς χρυσαφτιαδες μου :

:king: :angel:
Το είχα ακούσει αυτό live στην έκθεση. Έκανε demo ένας από την εταιρεία. Το ακούσαμε πριν και μετά. Δεν κατάλαβα Χριστό. Όλα ίδια ήταν. Ξέρω, κουφός.

Οι άλλοι ωωωωωωω, ναιιιιιιιι.
Και λέω, ρε μ@λ@κ@ μπας και έχεις πρόβλημα;

Πάλι και καλά που για ιατρικους καθαρά λόγους έχω τσεκάρει ακοή και είμαι super.

Δεν θα μας βγάλει κουφούς αυτός :cry:
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
όταν το δοκιμάσω δεσμεύομαι να σου πω εντυπώσεις.
Τι σε κάνει να νομίζεις ότι ξέρεις να κρίνεις μια ηχητική συσκευή?
δεν έχεις ανάγκη από προστασία στο πολύμπριζο
Μια δουλειά έχει να κάνει , του την στερείς και αυτή.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Τι σε κάνει να νομίζεις ότι ξέρεις να κρίνεις μια ηχητική συσκευή?
η ακρόαση!
εδώ..δε ξέρω αν το έχεις προσέξει, αλλά όοοοολοι έχουν άποψη για όλα χωρίς ακρόαση..και είναι και σίγουροι!
Μιλάμε για τρελή σιγουριά!
ΑΝ δεν ακούσω κι αν δε συγκρίνω δύο ή και περισσότερα μηχανήματα, καλώδια, πολύμπριζα, κλπ δε μιλάω!
Αντιθέτως, υπάρχουν άφθονοι .."γνώστες" χωρίς ακρόαση!
Reviewers εξ αποστάσεως που λέμε..
Αυτό αγαπητέ Νίκο με κάνει..τουλάχιστον καλύτερο κριτή από του .."άλλους"....
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Σου διαφεύγει να υποθέσω ότι σ' αυτές τις περιπτώσεις η θεραπεία δεν είναι αποτελεσματική
διότι ο ίδιος ο ασθενείς αδυνατεί να αντιληφθεί το πρόβλημά του,
για αυτό ας μην έιμαστε τόσο αυστηροί .
.
Ισχύει αμφίπλευρα.Γι αυτό και προτιμότερο είναι να το διασκεδάζουν τόσο οι εμπλεκόμενοι όσο και οι αναγνώστες.
μπα...κι εκεί αν μπαίνατε, πουτ@ν@ θα γινόταν η εκπομπή!
όλοι νηστικοί θα μένανε!:laugh::laugh:
Για τσιγάρισμα θα έλεγε ο σεφ..για τη καμπύλη-στόχο της κυματομορφής της ..μπεσαμέλ θα απαντούσατε!
εύγε!:tongue::tongue:
Παρεμπιπτόντως,η μπεσαμέλ πρέπει να έχει συγκεκριμένη πυκνότητα και ιξώδες στο στάδιο που απλώνεται πριν το ψήσιμο au gratin ούτως ώστε να μη γινόταν σαν πετρωμένη μετά την εξαγωγή από το φούρνο και τη συντήρηση του παρασκευάσματος.
 
Last edited:

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
η ακρόαση!
εδώ..δε ξέρω αν το έχεις προσέξει, αλλά όοοοολοι έχουν άποψη για όλα χωρίς ακρόαση..και είναι και σίγουροι!
Μιλάμε για τρελή σιγουριά!
ΑΝ δεν ακούσω κι αν δε συγκρίνω δύο ή και περισσότερα μηχανήματα, καλώδια, πολύμπριζα, κλπ δε μιλάω!
Αντιθέτως, υπάρχουν άφθονοι .."γνώστες" χωρίς ακρόαση!
Reviewers εξ αποστάσεως που λέμε..
Αυτό αγαπητέ Νίκο με κάνει..τουλάχιστον καλύτερο κριτή από του .."άλλους"....
Οχι αγαπητέ μου , δεν έχεις δίκιο.
Μόνο οι μετρήσεις μπορούν να δείξουν αν είναι σωστό το αποτέλεσμα.
Αυτά που λες είναι προσωπικό γούστο και άποψη.


opinions-are-like-assholes-everyone-has-one-quote-1.jpg
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Οχι αγαπητέ μου , δεν έχεις δίκιο.
Μόνο οι μετρήσεις μπορούν να δείξουν αν είναι σωστό το αποτέλεσμα.
Αυτά που λες είναι προσωπικό γούστο και άποψη.


View attachment 160772
μπορείς τότε Νίκο να μη λαμβάνεις υπόψη σου τα γραφόμενα μου για μηχανήματα που επαναλαμβάνω έχω δοκιμάσει πριν γράψω!
Από την άλλη μεριά όπως καταλαβαίνεις, μόνο γέλια μπορεί να μου προκαλέσει η "άποψη" κάποιου που δεν έχει μπει ποτέ στο κόπο να ακροαστεί αυτό που προτείνει ή κατακρίνει!
Μεταξύ των δύο περιπτώσεων όντως στην μεν πρώτη περίπτωση ισχύει η φωτογραφία σου..στη δε δεύτερη περίπτωση..μπορεί να έχει και περισσότερες από μια!
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.875
Το είχα ακούσει αυτό live στην έκθεση. Έκανε demo ένας από την εταιρεία. Το ακούσαμε πριν και μετά. Δεν κατάλαβα Χριστό. Όλα ίδια ήταν. Ξέρω, κουφός.

Οι άλλοι ωωωωωωω, ναιιιιιιιι.
Και λέω, ρε μ@λ@κ@ μπας και έχεις πρόβλημα;

Πάλι και καλά που για ιατρικους καθαρά λόγους έχω τσεκάρει ακοή και είμαι super.

Δεν θα μας βγάλει κουφούς αυτός :cry:
... καταλαβα ... ολα μαζι τα Bias μαζεμενα.. 8-)
ειχα επισκευτει την εκθεση, εφαγα πορτα με τη δικαιολογια "δεν επιτρεπονται οι μαιμουδες στο ξενοδοχειο μας", μετα εμφανιστηκαν καποιοι εκπρωσωποι του avsite...και εξαφανιστηκα εγω....
Μετα βασανων, καταφερα και περασα μια πολυ γρηγορη βολτα απο ολα τα δωματια, το συγκεκριμενο θυμαμαι οτι δεν με πολυσυγκινησε ... :boast:
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.393
Reaction score
79.529
Για αυτό το subάκι τι λένε οι γιατροί καλό είναι ?
Το πιο μικρό σαμπακι της SVS. Χρειάζονται πολλά τεμάχια για να φτουρήσει. Για να μιλήσουμε σοβαρά, απο την σειρά 3000 και πάνω.

Το προβλημα με τα σαμπ, ειναι πως χρειάζονται κατάλληλο προενισχυτη με δυνατότητες ενσωμάτωσης, delay και κροσσαρισματος και επιπλέον κάποιον που να ξέρει να τα ρυθμίσει.

Αν δεν υπάρχουν οι προϋποθέσεις, δεν αξίζει τον κόπο.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
μπορείς τότε Νίκο να μη λαμβάνεις υπόψη σου τα γραφόμενα μου για μηχανήματα που επαναλαμβάνω έχω δοκιμάσει πριν γράψω!
Δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει αυτό.
Αν ήμουν απλό μέλος ναι, αλλά σαν admin δεν μπορώ ν αφήνω να γράφονται ανακρίβειες που πλήττουν την αξιοπιστία του avsite.gr.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει αυτό.
Αν ήμουν απλό μέλος ναι, αλλά σαν admin δεν μπορώ ν αφήνω να γράφονται ανακρίβειες που πλήττουν την αξιοπιστία του avsite.gr.
πιο λοιπόν πλήτει την αξιοπίστία του σαιτ κατ εσέ admin?
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.422
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top