Από nordost σε κάτι άλλο !!!

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.998
Reaction score
20.530
Σπέσιαλ αφιερωμένο σε όσους έχουν στεντόρεια φωνή, ο τύπος δεν αλλοιώνει τη φωνή του μέσα από παραμορφώσεις, είναι true, από τη μαγευτική Φλόριντα των ΗΠΑ με τους κροκόδειλους να βολτάρουν αμέριμνοι και από το χώρο του death metal οι Six Feet Under, εκεί που όλοι θα πάμε κάποτε: ☠☠☠☠☠☠ :p





Πιο brutal πεθαίνεις!
Ακούστε το πριν μπει το στρουμφ και να σβήσει όλα τα άσχετα!!!!
Warpath! Πόσο γαμιστερός δίσκος! Αγαπημένο μου το "Revenge of the zombie"!
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με το ξύλινο πολύμπριζο όταν το τοποθετήσατε και ακούσατε τη μουσική σας αναγνωρίσατε την χροιά του ξύλου επάνω του;;; :lol:
Αγαπητέ @Alfee24 , αν ποτέ σου δωθεί η ευκαιρία να ακούσεις ένα τέτοιο πολύμπριζο σε σχέση με τα απλά που κυκλοφορούν..απλά θα κλάψεις!!:wink::wink:
...Θα κλάψεις για τις χαμένες ώρες μουσικής αναπαραγωγής που έχεις χάσει απ' τη ζωή σου χωρίς να έχεις ακούσει ποτέ τη μουσική σου όπως θα έπρεπε να την ακούς!:whistling::whistling:
Μπράβο κύριε Χρήστο με τα πολύμπριζα σου, τις καλωδιάρες σου και τα στηρικτικά σου!! :smile: :smile: :smile:
 

Μηνύματα
4.466
Reaction score
7.742
Αγαπητέ @Alfee24 , αν ποτέ σου δωθεί η ευκαιρία να ακούσεις ένα τέτοιο πολύμπριζο σε σχέση με τα απλά που κυκλοφορούν..απλά θα κλάψεις!!:wink::wink:
...Θα κλάψεις για τις χαμένες ώρες μουσικής αναπαραγωγής που έχεις χάσει απ' τη ζωή σου χωρίς να έχεις ακούσει ποτέ τη μουσική σου όπως θα έπρεπε να την ακούς!:whistling::whistling:
Μπράβο κύριε Χρήστο με τα πολύμπριζα σου, τις καλωδιάρες σου και τα στηρικτικά σου!! :smile: :smile: :smile:
tenor.gif
 

T

Tadakis

Guest
Αγαπητέ @Alfee24 , αν ποτέ σου δωθεί η ευκαιρία να ακούσεις ένα τέτοιο πολύμπριζο σε σχέση με τα απλά που κυκλοφορούν..απλά θα κλάψεις!!:wink::wink:
...Θα κλάψεις για τις χαμένες ώρες μουσικής αναπαραγωγής που έχεις χάσει απ' τη ζωή σου χωρίς να έχεις ακούσει ποτέ τη μουσική σου όπως θα έπρεπε να την ακούς!:whistling::whistling:
Μπράβο κύριε Χρήστο με τα πολύμπριζα σου, τις καλωδιάρες σου και τα στηρικτικά σου!! :smile: :smile: :smile:
Εντάξει, μην παίρνεις και όρκο. Θέλει και ένα σοβαρό σύστημα που θα εκμεταλλευτεί ένα πολυπριζο. Δεν νομίζω να έχουν οι περισσότεροι εδώ, για αυτό και τα αφορίζουν μαζί με τα στηρίχτηκα και αλλά μαντζούνια.
 

Μηνύματα
27.378
Reaction score
25.425
Αγαπητέ @Alfee24 , αν ποτέ σου δωθεί η ευκαιρία να ακούσεις ένα τέτοιο πολύμπριζο σε σχέση με τα απλά που κυκλοφορούν..απλά θα κλάψεις!!:wink::wink:
...Θα κλάψεις για τις χαμένες ώρες μουσικής αναπαραγωγής που έχεις χάσει απ' τη ζωή σου χωρίς να έχεις ακούσει ποτέ τη μουσική σου όπως θα έπρεπε να την ακούς!:whistling::whistling:
Μπράβο κύριε Χρήστο με τα πολύμπριζα σου, τις καλωδιάρες σου και τα στηρικτικά σου!! :smile: :smile: :smile:
Απορώ πως σου αρέσουν τα πολύπριζα του Χρήστου77 όταν δεν έχουν καν ακριβό καλώδιο, αλλά το φτηνό που βάζει η ΔΕΗ.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Απορώ πως σου αρέσουν τα πολύπριζα του Χρήστου77 όταν δεν έχουν καν ακριβό καλώδιο, αλλά το φτηνό που βάζει η ΔΕΗ.
έχεις μάλλον παρεξηγήσει το τρόπο που αξιολογώ τα πράγματα γύρω απ τον ήχο φίλε Γιάννη!

Μια καλή κατασκευή πολύμπριζου δεν είναι απαραίτητα ότι θα είναι και πανάκριβη!
Είναι όμως απόλυτα σίγουρο ότι τα βγάλει τις τάπες απ τα αυτιά όσων παραμένουν κολλημένοι στη θεωρία και τη παπαρολογία ότι : "το ρεύμα σιγά μην αλλάξει χαρακτήρα στον ήχο στα τελευταία δύο μέτρα" και άλλες τέτοιες χαριτωμενιές!!
παραδείγματος χάρην, το πολύμπριζο που βλέπεις, το έχει φτιάξει ο συμφορουμίτης @argi με ένα γελοίο κόστος και απλά γ@μεί!.
Το ίδιο θα κάνει και το πολύμπριζο του κυρίου Χρήστου γιατί είναι μια προσεγμένη κατασκευή και όχι μια κινεζια του κερατά με 0.75άρι ή έστω 1.5άρι καλώδιο για 6+ παροχές!
Η άγνοια σκοτώνει τον ήχο!
Ειδικά όταν συνδιάζεται με μεγάλες δόσεις ξερολισμού και ειρωνείας!! :hi: :hi:
IMG_20180906_213937.jpg
 

Μηνύματα
7.278
Reaction score
11.829
Αγαπητέ @Alfee24 , αν ποτέ σου δωθεί η ευκαιρία να ακούσεις ένα τέτοιο πολύμπριζο σε σχέση με τα απλά που κυκλοφορούν..απλά θα κλάψεις!!:wink::wink:
...Θα κλάψεις για τις χαμένες ώρες μουσικής αναπαραγωγής που έχεις χάσει απ' τη ζωή σου χωρίς να έχεις ακούσει ποτέ τη μουσική σου όπως θα έπρεπε να την ακούς!:whistling::whistling:
Μπράβο κύριε Χρήστο με τα πολύμπριζα σου, τις καλωδιάρες σου και τα στηρικτικά σου!! :smile: :smile: :smile:
Να μιλήσω, να μη μιλήσω... Άσε... Δεν μιλάω. :lolsign:

Απορώ πως σου αρέσουν τα πολύπριζα του Χρήστου77 όταν δεν έχουν καν ακριβό καλώδιο, αλλά το φτηνό που βάζει η ΔΕΗ.
Με μια κάλτσα, και γ@μώ τα high end καλώδια θα ήταν.
έχεις μάλλον παρεξηγήσει το τρόπο που αξιολογώ τα πράγματα γύρω απ τον ήχο φίλε Γιάννη!
Μια καλή κατασκευή πολύμπριζου δεν είναι απαραίτητα ότι θα είναι και πανάκριβη!
Είναι όμως απόλυτα σίγουρο ότι τα βγάλει τις τάπες απ τα αυτιά όσων παραμένουν κολλημένοι στη θεωρία και τη παπαρολογία ότι το ρεύμα σιγά μην αλλάξει χαρακτήρα στον ήχο στα τελευταία δύο μέτρα και άλλες τέτοιες χαριτωμενιές!!
παραδείγματος χάρην, το πολύμπριζο που βλέπεις, το έχει φτιάξει ο συμφορουμίτης @argi με ένα γελοίο κόστος και απλά γ@μεί!.
Το ίδιο θα κάνει και το πολύμπριζο του κυρίου Χρήστου γιατί είναι μια προσεγμένη κατασκευή και όχι μια κινεζια του κερατά με 0.75άρι ή έστω 1.5άρι καλώδιο για 6+ παροχές!
Η άγνοια σκοτώνει τον ήχο!
Ειδικά όταν συνδιάζεται με μεγάλες δόσεις ξερολισμού και ειρωνείας!! :hi: :hi: View attachment 160742
Κι εγώ σου λέω ότι ούτε αυτό κάνει τη δουλειά της προσεκτικής τοποθέτησης των ηχείων. ( δεν άντεξα, μίλησα τελικά! )
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Εντάξει, μην παίρνεις και όρκο. Θέλει και ένα σοβαρό σύστημα που θα εκμεταλλευτεί ένα πολυπριζο. Δεν νομίζω να έχουν οι περισσότεροι εδώ, για αυτό και τα αφορίζουν μαζί με τα στηρίχτηκα και αλλά μαντζούνια.
έχεις απόλυτο δίκιο @Tadakis , δε το είχα σκεφτεί αυτό!
Πράγματι, αν ακούς με χρέπια, τι να σου κάνει ένα πολύμπριζο??
 

Μηνύματα
27.378
Reaction score
25.425
Τον ξέρω τον Argi γνωριζόμαστε από παλιά . Ξέρω τι κατασκευάζει .
Εγω άλλο σε ρώτησα. Για το καλώδιο το οποίο σύμφωνα με αυτά που γράφεις είναι της πλάκας και όχι κάποιο σοβαρό καλώδιο όπως αυτά που βάζετε εσείς οι καλωδιάδες στις συσκευές σας.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Τον ξέρω τον Argi γνωριζόμαστε από παλιά . Ξέρω τι κατασκευάζει .
Εγω άλλο σε ρώτησα. Για το καλώδιο το οποίο σύμφωνα με αυτά που γράφεις είναι της πλάκας και όχι κάποιο σοβαρό καλώδιο όπως αυτά που βάζετε εσείς οι καλωδιάδες στις συσκευές σας.
????????????????
που έγραψα εγώ ότι το καλώδιο του κυρίου Χρήστου είναι της πλάκας και ποτέ???
σε πιο θρεντ?
παρακαλώ κάντο μου quote, αλλιώς μη λες ανυπόστατα πράγματα!
παρακαλώ!
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
έχεις μάλλον παρεξηγήσει το τρόπο που αξιολογώ τα πράγματα γύρω απ τον ήχο φίλε Γιάννη!

Μια καλή κατασκευή πολύμπριζου δεν είναι απαραίτητα ότι θα είναι και πανάκριβη!
Είναι όμως απόλυτα σίγουρο ότι τα βγάλει τις τάπες απ τα αυτιά όσων παραμένουν κολλημένοι στη θεωρία και τη παπαρολογία ότι : "το ρεύμα σιγά μην αλλάξει χαρακτήρα στον ήχο στα τελευταία δύο μέτρα" και άλλες τέτοιες χαριτωμενιές!!
παραδείγματος χάρην, το πολύμπριζο που βλέπεις, το έχει φτιάξει ο συμφορουμίτης @argi με ένα γελοίο κόστος και απλά γ@μεί!.
Το ίδιο θα κάνει και το πολύμπριζο του κυρίου Χρήστου γιατί είναι μια προσεγμένη κατασκευή και όχι μια κινεζια του κερατά με 0.75άρι ή έστω 1.5άρι καλώδιο για 6+ παροχές!
Η άγνοια σκοτώνει τον ήχο!
Ειδικά όταν συνδιάζεται με μεγάλες δόσεις ξερολισμού και ειρωνείας!! :hi: :hi: View attachment 160742
Ωραίο αυτό μάστορα!!
Με μία εμποτισμού σκούρα καρυδιά γίνεται ναρος.....
 

Μηνύματα
27.378
Reaction score
25.425
Οχι δεν το έγραψες εσυ εγώ το λέω. Αφού δεν είναι επώνυμο. Δεν είναι ελεγμένο και δεν είναι σαν τα κυριλέ που βάζετε εσείς.
Ωρα είναι τώρα να μου πείς ότι η ΔΕΗ βάζει high end καλώδια , θα πηδηχτώ από το παράθυρο που λέει και ο ear.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Οχι δεν το έγραψες εσυ εγώ το λέω. Αφού δεν είναι επώνυμο. Δεν είναι ελεγμένο και δεν είναι σαν τα κυριλέ που βάζετε εσείς.
Ωρα είναι τώρα να μου πείς ότι η ΔΕΗ βάζει high end καλώδια , θα πηδηχτώ από το παράθυρο που λέει και ο ear.
Αφού λοιπόν το έγραψες εσύ, μπορείς και να απαντήσεις εσύ!
Έχω γράψει ποτέ ότι δεν ακούγεται το καλώδιο της ΔΕΗ???
Τις δικές σου θέσεις θα τις παρουσιάζεις σα δικές σου, κι όχι σαν δικές μου.
Άλλο το καλώδιο της ΔΕΗ, κι άλλο τα μαυράκια του 2€ που τα έχω σκίσει στο κράξιμο!
Αν τώρα κάποια στιγμή δοκιμάσω και το καλώδιο της ΔΕΗ σε κάποιο μηχάνημα μου δεν έχω κανένα απολύτως λόγο να το θάψω ή να το εξιψώσω.
Αν παίζει καλά θα το πω και θα οφεληθώ και ο ίδιος μιας και θα μου κοστίζουν λιγότερο τα καλώδια μου.
 


Μηνύματα
7.278
Reaction score
11.829
1586430696958.png


Εμμένω στις απόψεις μου. Βέβαια, τόσο το πολύπριζο, όσο και τα καλώδια της ΔΕΗ, συνέβαλαν σε μια διαφοροποίηση του ήχου. Όχι όμως όσο η προσεκτική τοποθέτηση των ηχείων ( συν την ισοστάθμιση ). Neeeeeeext!

Eκτώς βέβαια αν έχω χρέπια μηχανήματα....
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Δηλαδή δεν θα δω βελτίωση;; :idk:
Έχω δύο τέτοια πολύπριζα:



Παρε και πεταξε τα αυτα ρε συ.Πας και παιρνεις φθηνο πολυπριζο με διακοπτικο τροφοδοτικο επανω;Μονο κακο κανει αυτο με τοσες παρεμβολες.Απλο πολυπριζο αλλα επωνυμο παρε αν δεν εχεις να δωσεις πολλα.
 
Last edited:

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.292
Reaction score
13.205
Λεανδρε δεν ειχα ασχοληθει μεχρι το 2003 με τα πολυμπριζα, οταν πηρα τα quad 989 λεω πρεπει
να παρω ενα εξαιρετικον να εχει ολα τα συστηματα πηρα το belten 600 εβρος καλο ητονε
Διαβαζοντας στο νετι τη λεει ο nelson pas για το ρευμα μου μπηκε η ιδεα αλλα οσο ημανε στο κουτι
διαμερισμα δεν το τολμουσα
Οταν πηγα στο εκ θεμελιων ανακατασκευαζμενο πατρικο μου χαρας ευαγγελια
Πουλησα το belten παραυτα και αρχισα την κατασκευη
Η αχιτεκτονικη ειναι αστερας οπερ εστι απο την πριζα το ρευμα παει σε τρεις χαλκινες μπαρες
με 8 τρουπες φαση ουδετερος γειωση μετα ενα ενα καλωδιο στης πριζες του πολυμπριζου
Τωρα απο τη καλωδιο θα ειναι στα σωθηκα του μπορει να ειναι μονοκλωνα πολυκλωνα
Χαλκος Ασημενιο κλπ, εχω σιαξει τα παντα μονοκλωνα πολυκλωνα ασημια χαλκινα
Θα στειλω ενα απο αυτα στο μεγαλο αυτι για ριβιου :drinks: :party:
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Αυτό λέω πως και σού ξέφυγε τόσο καιρό καλώδιο και δεν το δοκίμασες?
Γιάννη, εγώ γιια να γράψω για κάτι πρώτα θα το δοκιμάσω..
Θεωρητική και pdfική προσέγγιση στον ήχο είναι για να γελάνε οι ρέγγες!
Αυτό λοιπόν δε το έχω δοκιμάσει, επομένως όταν το δοκιμάσω δεσμεύομαι να σου πω εντυπώσεις.
Μπορείς να καταλάβεις λοιπόν πόοοοση βαρύτητα δίνω σε χαρακτηρισμούς για προιόντα από τύπους που δεν έχουν μπει στη διαδικασία να τα ακούσουν ε? :sneaky: :sneaky: :sneaky:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.671
Μηνύματα
2.871.692
Members
37.930
Νεότερο μέλος
axil
Top