Νέα τηλεόραση 2020

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Άρα θα άξιζε να πάρω αυτή έναντι της xf?
Η xf καινούργια κάνει 799+150 εγγύηση (από Κωτσόβολος ενδεικτικά).Άρα βγαίνει στα 950€
Η XE η μεταχειρισμένη θα μου βγει στα 600 + τα οποία μεταφορικά.
το θέμα είναι υπάρχει κάτι στο οποίο να υστερεί πραγματικά?
 

Μηνύματα
17
Reaction score
2
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές.Εκλεισα κατά 99% τη Σόνυ 55XE9005 στα 600 μαζί με 3+ χρόνια εγγύηση.
 

Μηνύματα
17
Reaction score
2
Παιδιά σήμερα παραλαμβάνω θα μπορούσε κάποιος να Μ γράψει κάποιες βασικές ρυθμίσεις?
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.629
Reaction score
960
Παιδιά σήμερα παραλαμβάνω θα μπορούσε κάποιος να Μ γράψει κάποιες βασικές ρυθμίσεις?
Καλημερα
Οι συνθηκες θεασεις καθε χωρου ειναι διαφορετικες
Εδω αναλαμβανει ο επαγγελματιας calibrator,με κοστος φυσικα
www.perfectimage.gr
Αν δεν το αντεχεις οικονομικα,πειραματισου με τα κατωθι
www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/3067394-sony-xe9005-x900e-picture-setting-both-sdr-hdr.html
www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings
www.best-tv-settings.com/tv-settings-sony-x900e-xe90/
Επισης υπαρχουν αρκετοι κατοχοι,που μπορουν να ποσταρουν τις δικες τους
Καλοθεατη
 

Μηνύματα
17
Reaction score
2
Καλημερα
Οι συνθηκες θεασεις καθε χωρου ειναι διαφορετικες
Εδω αναλαμβανει ο επαγγελματιας calibrator,με κοστος φυσικα
www.perfectimage.gr
Αν δεν το αντεχεις οικονομικα,πειραματισου με τα κατωθι
www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/3067394-sony-xe9005-x900e-picture-setting-both-sdr-hdr.html
www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings
www.best-tv-settings.com/tv-settings-sony-x900e-xe90/
Επισης υπαρχουν αρκετοι κατοχοι,που μπορουν να ποσταρουν τις δικες τους
Καλοθεατη
Ο επαγγελματίας calibrator πόσο μέσο κόστος έχει,?αν κ το βασικό πρόβλημα νομίζω πως είναι η έλλειψη ενός τέτοιου ειδικού στη πόλη που είμαι.
Εάν κάποιος έχει αυτή τη τηλεόραση ναι θα του ήμουν υποχρεωμένος εάν ποσταρε τις δικές του ρυθμίσεις
 

Μηνύματα
254
Reaction score
219
Ο επαγγελματίας calibrator πόσο μέσο κόστος έχει,?αν κ το βασικό πρόβλημα νομίζω πως είναι η έλλειψη ενός τέτοιου ειδικού στη πόλη που είμαι.
Εάν κάποιος έχει αυτή τη τηλεόραση ναι θα του ήμουν υποχρεωμένος εάν ποσταρε τις δικές του ρυθμίσεις
πριν 1 χρονο περίπου στην θεσσαλονικη για ρύθμιση της Samsung 9Fa 65inch..........αστείο το ποςο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ το αποτέλεσμα .....απο Μανώλη φυςικα !!!!!!!!
 

Μηνύματα
17
Reaction score
2
πριν 1 χρονο περίπου στην θεσσαλονικη για ρύθμιση της Samsung 9Fa 65inch..........αστείο το ποςο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ το αποτέλεσμα .....απο Μανώλη φυςικα !!!!!!!!
Βρίσκομαι δυστυχώς στο Πύργο Ηλείας.Εαν υπάρχει κάποιος εδώ κοντά.
 

Μηνύματα
1.067
Reaction score
2.182
Βρίσκομαι δυστυχώς στο Πύργο Ηλείας.Εαν υπάρχει κάποιος εδώ κοντά.
Στείλε του μήνυμα (του Μανώλη) .
Μπορεί να περάσει γιατί τον θέλουν και στην Ζάκυνθο :biggrin:
 

Μηνύματα
17
Reaction score
2
Στείλε του μήνυμα (του Μανώλη) .
Μπορεί να περάσει γιατί τον θέλουν και στην Ζάκυνθο :biggrin:
Δε ξέρω να στέλνω μνμ.Μανωλης λέγεται και εδώ η έχει άλλο nickname?
 


Μηνύματα
21
Reaction score
5
Καλησπέρα και καλή Μεγάλη Βδομάδα εύχομαι. Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ για τηλεοράσεις γιατί δεν γνωρίζω πολλά πράγματα για αυτές πέρα από τα βασικά. Θέλω να κάνω δώρο στον γιό μου μια τηλεόραση, και ξέρω σίγουρα τα εξής:

Απόσταση και γωνία θέασης : 3-4 μέτρα στον τοίχο πάνω

Χρήση και τι μας ενδιαφέρει περισσότερο : δεν ξέρω πως θα την χρησιμοποιεί συγκεκριμένα (είναι 30 ετών και μένει μόνος του)

Προτίμηση σε μέγεθος : μεγαλύτερη απο 32 ίντσες γιατί η παλία έλεγε οτι ηταν μικρή

Συγκεκριμένα χαρακτηριστικά : θέλει σίγουρα να είναι smart tv έχει πει

Διαθέσιμο budget : μέχρι 500-550 ευρώ θα την πάρω με δόσεις

Κατάστημα προτίμησης : έχω μέινει ικανοποιημένος στο παρελθον απο το you οπότε θα την παρω απο εκει




Ειλικρινά θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε 2-3 μοντέλα να επιλέξω γιατί έχω χαθεί με όλα τα μοντέλα που βρήκα

Ευχαριστώ πολύ
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Καλώς ήρθες!

Διαθέσιμο budget : μέχρι 500-550 ευρώ θα την πάρω με δόσεις
Είναι πολύ απλό. Πηγαίνεις στο κατάστημα και επιλέγεις TV 4K μεγάλου κατασκευαστή απο 55" (το λιγότερο για τόσο μεγάλη απόσταση) στο ποσό που θέλεις να ξοδέψεις. Βλέπω ακόμα και 60-65".
 

Μηνύματα
21
Reaction score
5
Καλώς ήρθες!


Είναι πολύ απλό. Πηγαίνεις στο κατάστημα και επιλέγεις TV 4K μεγάλου κατασκευαστή απο 55" (το λιγότερο για τόσο μεγάλη απόσταση) στο ποσό που θέλεις να ξοδέψεις. Βλέπω ακόμα και 60-65".
Σε ευχαριστω για την απάντηση! Ξέρεις μήπως κάποιο συγκεριμένο μοντέλο που να είναι value for money σε αυτα τα χρηματα?
 


Μηνύματα
21
Reaction score
5
Βλεπουμε συχνα μαζι ποδοσφαιρο και καμια φορα βλεπουν και τα παιδια του ταινιες.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.219
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top