Από nordost σε κάτι άλλο !!!

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ενώ εσυ δηλαδή, είδες ότι τα έχει σωστά στημένα, ας πούμε και έδωσες ( όπως και άλλοι βέβαια ) τις συμβουλές σου για τα καλώδια.


Δε πα να μου το πάρουν. Έχω κι άλλα όπλα στη φαρέτρα μου. Αν μου δώσουν τα φράγκα που αξίζει, χάρισμά τους κι αυτός! :p :p :p
Νίκο,
Δεν είναι .. κατόρθωμα να ακούει κάποιος το κεντρικό είδωλο!!
Δε μπαίνει σε φόρουμ να ρωτήσει για αλλαγή ακριβών ic και δε γνωρίζει αυτό!
Εκτός συγκεκριμένων, ελάχιστων και πολύ τραβηγμενων περιπτώσεων που λόγω χώρου δεν έχουν τη δυνατότητα να τα φέρουν ακριβώς, αλλά επίσης το γνωρίζουν!!
Αλλά μη έχοντας άλλη εναλλακτική,κοιτάνε και πάλι να ακούσουν όσο καλύτερα γίνεται!
Επειδή εσύ ανακάλυψες τη σημασία της τοποθέτησης των ηχείων στο χώρο, όπως ο ίδιος λες μόλις πέρυσι που με επισκεφτηκες για πρώτη φορά, δε συμβαίνει με όλους!!
 



Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
μην τον πειραζεται τον ανθρωπο που ειναι μεσα στον πυραυλο...
.......ακομα εχει δρομο......τωρα εμαθε πως μπαινουν τα ηχεια και εμαθε οτι υπαρχει dsp που παιζεις με τις συχνοτητες και αλλαζει ο ηχος....
 


Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Ελληνικά δε μιλάτε ε; Μαστα, μαστα..
Δηλαδή.. Τι γλώσσα χρησιμοποιείτε;
Και πόσο μοιάζει με την ελληνική, ε; Απίθανο!
Μας έλειψες, και είπα ευτυχώς γλιτώσαμε μπορούμε να πούμε τα δικά μας, συγχώρεσε μας ντοκ δεν θα το ξανακάνουμε 🤣🤣🤣

απεταξάμην τα καλώδια
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Τελικα βρεθηκε καποια ακρη διοτι βαριεμαι να ανατρεχω στις παλιες φλυαρίες σας;:)
Υπαρχουν καλωδια καλυτερα απ' τα νορντοστ;
Υπηρξε βελτιωση στο συστημα;
Η βλακεια ειναι άυλη, εχει υποσταση ή δινει Υλη σε άλλες βλακειες που αναπαραγει;8-)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.409
Reaction score
125.595
Καλός ο χαβαλες, αλλά κάποτε θα πρέπει να μάθετε ελληνικά.

Δεν γίνεται συνεχώς να λέτε ότι ο συνομιλητής σας λεει το αντίθετο από αυτό που είπε.

Ειλικρινά, δεν είναι λογικό. Λεανδρίζετε.
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Τελικα βρεθηκε καποια ακρη διοτι βαριεμαι να ανατρεχω στις παλιες φλυαρίες σας;:)
Υπαρχουν καλωδια καλυτερα απ' τα νορντοστ;
Υπηρξε βελτιωση στο συστημα;
Η βλακεια ειναι άυλη, εχει υποσταση ή δινει Υλη σε άλλες βλακειες που αναπαραγει;8-)
Βρέθηκαν Βρέθηκαν
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Καλός ο χαβαλες, αλλά κάποτε θα πρέπει να μάθετε ελληνικά.

Δεν γίνεται συνεχώς να λέτε ότι ο συνομιλητής σας λεει το αντίθετο από αυτό που είπε.

Ειλικρινά, δεν είναι λογικό. Λεανδρίζετε.
Ντοκ..παραφερεσαι!!
Δε σε λένε Λέανδρο!
Αμάν πια!!
Κώστα σε λένε!!
Κώστα!!
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.385
Reaction score
79.506
Παλιό αλλά πάντα επίκαιρο:

Η ξαδερφη σας η Μαρία, 25 χρονών, ομορφούλα, σικάτη, με τα ρουχαλάκια της, αυτοκινητάκι, κοσμηματάκια κτλ, αλλά 30 κιλα πανω απο το κανονικό για το βάρος της. Κυτταρίτιδες κτλ, δράμα. Και παραπονιέται γιατι δεν εχει επιτυχία στους άντρες.

Ερχεται μια μέρα, και λέει:
-Εμαθα για μια αισθητικό, κάνει καταπληκτική αποτρίχωση μπικίνι (του αιδοίου δλδ ;)), καμια σχέση με τις άλλες. Ακριβη, 300 ευρω, αλλα όλες βλέπουν διαφορά.

- Βρε Μαρία μου, δεν τα δίνεις σε κανα γυμναστήριο, σε κανα διαιτολόγο να κανεις λίγη δίαιτα και αστο το μπικίνι, δεν είναι αυτο το πρόβλημα σου. Χάσε κανα κιλό, και μετά βλέπουμε για το μπικίνι, τότε μπορεί να έχει νόημα. Άλλα είναι τα σημαντικά σε σένα.

- Μα θα δώ διαφορά. Ολες βλέπουν διαφορά.

-Μαρία κάνε δίαιτα και πήγαινε γυμναστήριο >:(

- Αμαν πια, με εχετε πρήξει όλοι με το γυμναστηριο και τη δίαιτα, αυτά αποκλείονται. Εγώ μόνο με το αιδοίο μπορώ να ασχοληθώ. Θα κάνω αποτρίχωση.

- :headbang:
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
costas EAR,
Καλός ο χαβαλες, αλλά κάποτε θα πρέπει να μάθετε ελληνικά.

Ντοκ στον χαβαλέ είσαι μαέστρος

Δεν γίνεται συνεχώς να λέτε ότι ο συνομιλητής σας λεει το αντίθετο από αυτό που είπε.

Ώπα εδώ γελάμε

Ειλικρινά, δεν είναι λογικό. Λεανδρίζετε.

Μάλλον μας μπερδεύεις με άλλους που μαιμουδίζουμε
 



Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Ωχ , ωχ ωχχ!
Παλιό αλλά πάντα επίκαιρο:
Οι στατιστικές λένε ότι αυτές με τα παραπανίσια κιλά έχουν πάντα τους καλύτερους γκόμενους.
Και αυτό συνήθως δεν αποδίδεται στα περί τρίχας αλλά στο ακαταμάχητο "χαμόγελο" τους :lolsign:
 

Μηνύματα
7.272
Reaction score
11.821
Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί.

Ίσως πρέπει να αναζητήσεις άλλου ποιοι είναι οι λαγοί που προπορεύονται και ακολουθούν.

Εσύ επιμένεις ότι δεν ακούγονται τα καλώδια, και η πλάκα είναι ότι τα έχεις και δεν τα βάζεις αλήθεια γιατί δεν τα βάζεις, και μην μου πεις ότι έχεις βρει το τέλειο με την ισοστάθμιση και δεν τα βάζεις γιατί είσαι αρκετός ε βαλτά για να γίνεις ίσως ιδανικός,

Άμα απαντήσεις μην πατήσεις πάλι την κασέτα αλλά με επιχειρήματα επι του πρακτέου δηλαδή να πεις παίδες τα έβαλα επάνω και δεν άκουσα καμμία διαφορά ή τα έβαλα και παίζει καλύτερα όλα τα άλλα είναι υπεκφυγές.
Ουδέποτε είπα ότι δεν ακούγονται τα καλώδια. Για κάποιο λόγο, ψάχνεις να βρεις εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν. Αναπαράγεις και το αφήγημα των ακολούθων, ίσως επειδή οι απόψεις τους πάνε κόντρα σε αυτό που έχεις εκ πρωιμίου αποφασίσει; Δικαίωμά σου να θέλεις σώνει και καλά να πάρεις καλώδια, δικαίωμά σου και να μη δέχεσαι μια άλλη γνώμη, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αυτοί που εκφέρουν αυτή την αντίθετη γνώμη τρέφουν κάποιου είδους πάθος ενάντια στα καλώδια.
Δεν μπορεί να μη διάβασες ότι έχω επαναφέρει τα kimber στο σύστημά μου, γιατί χθες υποστήριξες ότι έφαγα κίτρινη κάρτα απο τον Δημήτρη επειδή αναφέρθηκα στα καλώδιά μου. Άρα, ξέρεις ότι τα έχω επαναφέρει.
Εντυπώσεις απο την ακρόαση δεν θα αναφέρω, γιατί έτσι μου γουστάρει. Ανταλλάζω όμως τη πληροφορία με το αποτέλεσμα του mono test στο σύστημα και τον χώρο σου. ;) Θα παρατηρείς όμως ότι οι αγγελίες μου παραμένουν ενεργές. Για να σε ενημερώσω για το παρασκήνιο, αν και εφόσον φύγουν, το budget θα μετατεθεί στην απόκτηση subs. Μπόρεσα να ζήσω και χωρίς kimber, αλλά όσο περισσότερο ασχολούμαι με το σύστημά μου και αποδίδει καλύτερα τα μπάσα ( μετρημένα, όχι εικασίες ), τόσο περισσότερο καταλαβαίνω ότι θέλω περισσότερο μπάσο. Αν λοιπόν δεν φύγουν τα καλώδια, απλά θα κάνω υπομονή και σε κανένα χρόνο που θα νιώθω "ασφαλής", θα τα αγοράσω.
Νίκο,
Δεν είναι .. κατόρθωμα να ακούει κάποιος το κεντρικό είδωλο!!
Δε μπαίνει σε φόρουμ να ρωτήσει για αλλαγή ακριβών ic και δε γνωρίζει αυτό!
Εκτός συγκεκριμένων, ελάχιστων και πολύ τραβηγμενων περιπτώσεων που λόγω χώρου δεν έχουν τη δυνατότητα να τα φέρουν ακριβώς, αλλά επίσης το γνωρίζουν!!
Αλλά μη έχοντας άλλη εναλλακτική,κοιτάνε και πάλι να ακούσουν όσο καλύτερα γίνεται!
Επειδή εσύ ανακάλυψες τη σημασία της τοποθέτησης των ηχείων στο χώρο, όπως ο ίδιος λες μόλις πέρυσι που με επισκεφτηκες για πρώτη φορά, δε συμβαίνει με όλους!!
Όχι Λέανδρε. Δεν είπες αυτό. Είπες ότι ανεξάρτητα απο το τί συμβαίνει με το κεντρικό είδωλο ( αλήθεια, το βρίσκεις τόσο απλή υπόθεση το κεντρικό είδωλο; Το έχεις κέντρο; Αν ναι, για κάνε να μετακινήσεις λίγο τα ηχεία και πες μου - ειλικρινά - τι θα συμβεί ), όταν κάποιος θέλει καλώδιο, πρέπει να βάλει καλώδιο. Αν έχει τη κ@βλα να βάλει καλώδιο, no problem. Αν όμως θέλει να το κάνει στα πλαίσια μιας βελτίωσης,
α) πρέπει να ερωτηθεί για το τί τον ενοχλεί,
β) πρέπει να γίνει διερεύνηση των βημάτων που έχει ακολουθήσει
γ) πρέπει να του γίνουν όλες οι προτάσεις - συστάσεις για διόρθωση με τη σειρά σπουδαιότητας. Πρώτο σε αυτή τη σειρά δεν είναι το καλώδιο.
Έκανα τις ερωτήσεις για τον χώρο και τη συνεργασία του συστήματος με αυτόν, πέσατε να με φάτε. Δεν θα ξαναρωτήσω αν περνάει το μονο τεστ, αν το πέρναγε, απλά θα το είχε πει.
Εναλλακτικές υπάρχουν. Εκτώς αν θεωρεί κανείς ότι έχω τον τέλειο χώρο. Ούτε καν καλός δεν είναι για audio κι όμως, τώρα έχω κέντρο την εικόνα. Και μαζί με αυτή την επίτευξη, ήρθαν πάρα πολλά οφέλη στη συμπεριφορά του συστήματος. Τα έχω περιγράψει, δεν θα το ξανακάνω.
μην τον πειραζεται τον ανθρωπο που ειναι μεσα στον πυραυλο...
.......ακομα εχει δρομο......τωρα εμαθε πως μπαινουν τα ηχεια και εμαθε οτι υπαρχει dsp που παιζεις με τις συχνοτητες και αλλαζει ο ηχος....
Αμέ! Τώρα τα έμαθα! Καιρός να τα μάθουν κι άλλοι! Πες μου όμως, έχω κάπου άδικο; Λέω κάτι που δεν ισχύει; Ξαναρώτησα πριν λίγες ημέρες, απάντηση δεν πήρα. Να καταλάβω ρε αδερφέ, λέω μ@λακίες ή σας έχει χαλάσει κάτι άλλο;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.409
Reaction score
125.595
Ουδέποτε είπα ότι δεν ακούγονται τα καλώδια
Αποκλείεται.

Κάπου θα το είπες, δε μπορεί.

Αφού όλοι επιμένουν ότι αυτό είπες.
Δε μπορεί.
Τρελός είσαι παιδί μου;
 


Μηνύματα
7.272
Reaction score
11.821
costas EAR,
Καλός ο χαβαλες, αλλά κάποτε θα πρέπει να μάθετε ελληνικά.

Ντοκ στον χαβαλέ είσαι μαέστρος

Δεν γίνεται συνεχώς να λέτε ότι ο συνομιλητής σας λεει το αντίθετο από αυτό που είπε.

Ώπα εδώ γελάμε

Ειλικρινά, δεν είναι λογικό. Λεανδρίζετε.

Μάλλον μας μπερδεύεις με άλλους που μαιμουδίζουμε
Ουδέποτε είπα ότι δεν ακούγονται τα καλώδια
Και αν θες να τα λέμε σωστά, κάνε μια αναζήτηση σε αυτό το νήμα και μέτρα πόσες φορές έχω πει ότι δεν υποστηρίζω πως δεν ακούγονται τα καλώδια.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.385
Reaction score
79.506
γιατί χθες υποστήριξες ότι έφαγα κίτρινη κάρτα απο τον Δημήτρη επειδή αναφέρθηκα στα καλώδιά μου.
Λες και εχω κανένα καημό :roflmao:
Φτιάξτε μια target curve της προκοπής πρώτα, όμορφη-στυλάτη, με το μπασάκι της, και μετά παίξτε και με τα καλώδια και με τα σηκωτήρια, και με τα ρούτερ, και με ο,τι άλλο φτιάχνεστε.
 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.137
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top