Από nordost σε κάτι άλλο !!!

Μηνύματα
7.276
Reaction score
11.828
Διευκρίνηση: Δεν έχω κάτι προσωπικό με τον Λέανδρο ( ή οποιονδήποτε άλλο ), αλλά διαφωνώ με τη μεθοδολογία τιουναρίσματος ενός συστήματος. Ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει και όπως θέλει, αλλά το να δίνεται έμφαση στη χρήση καλωδίων, ενώ δεν έχουν προσεχτεί άλλοι σημαντικότεροι παράγοντες, είναι λάθος.
Παίξτε εσείς με τα καλώδια και κάντε συγκριτικά. Λέω να κάνω κι εγώ συγκριτικό ως προς τη διαφοροποίηση που ακούω ( και το πιο πιθανό, θα μπορούσα να μετρήσω αλλά βαριέμαι ) όταν περιστρέφω κατά χ μοίρες τα ηχεία ως προς τη θέση ακρόασης. Κάτι που οι περισσότεροι φαίνεται να γνωρίζετε. Δεν σας βλέπω όμως να το διαδίδετε! Δγιαδώστε μπρε, μπας και μάθουν τίποτα (χρήσιμο) οι νεότεροι!!
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.630
Reaction score
36.414
Μιά που είστε όλοι μες τό θέμα ,
............λέω μπάς και ενδιαφέρετε κανείς σας ;
Τό δίνω σε καλή τιμή .
1586974951973.png



-
Μας έχετε ζαλίσει τον έρωτα με αυτόν τον Toole .
Bρε συ, την γυναίκa του Toole έβαλες;:biggrin::lolsign:
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.736
Reaction score
94.882
Δεν υπάρχει αεροδιάδρομος από πάνω μου, δεν περνάει κανένα αεροπλάνο από πάνω.
Πιο δεξιά είναι ο αεροδιάδρομος, στην Καρδία με Τρίλοφο πέφτει.
Περνούσαν τα αεροπλάνα πάνω από το προηγούμενο σπίτι μου (Καρδία), τώρα ησύχασα κι από αυτά. Δοξασοι
Δε πιστεύω εσένα, πιστεύω τον Μάρκου! :p



Δύο απ' τους τρεις βάφουν το μαλλί!

Για βρείτε τους! :tongue:

Φιλάκια Ντίνο, Κώστα και Γιώργο! :)
 


Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Διευκρίνηση: Δεν έχω κάτι προσωπικό με τον Λέανδρο ( ή οποιονδήποτε άλλο ), αλλά διαφωνώ με τη μεθοδολογία τιουναρίσματος ενός συστήματος. Ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει και όπως θέλει, αλλά το να δίνεται έμφαση στη χρήση καλωδίων, ενώ δεν έχουν προσεχτεί άλλοι σημαντικότεροι παράγοντες, είναι λάθος.
Παίξτε εσείς με τα καλώδια και κάντε συγκριτικά. Λέω να κάνω κι εγώ συγκριτικό ως προς τη διαφοροποίηση που ακούω ( και το πιο πιθανό, θα μπορούσα να μετρήσω αλλά βαριέμαι ) όταν περιστρέφω κατά χ μοίρες τα ηχεία ως προς τη θέση ακρόασης. Κάτι που οι περισσότεροι φαίνεται να γνωρίζετε. Δεν σας βλέπω όμως να το διαδίδετε! Δγιαδώστε μπρε, μπας και μάθουν τίποτα (χρήσιμο) οι νεότεροι!!
Ποσες φορες το εχεις γραψει αυτο στις 130 σελιδες ?
Δεν μου απαντησες στο ερωτημα πριν καποιες σελιδες .....
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.425
Reaction score
79.760
όταν περιστρέφω κατά χ μοίρες τα ηχεία ως προς τη θέση ακρόασης. Κάτι που οι περισσότεροι φαίνεται να γνωρίζετε.
Τρώνε παντόφλα, δεν μπορούν να κουνήσουν τίποτα.
 


Μηνύματα
7.276
Reaction score
11.828
Ποσες φορες το εχεις γραψει αυτο στις 130 σελιδες ?
Δεν μου απαντησες στο ερωτημα πριν καποιες σελιδες .....
Τώρα είδα τη προσθήκη στο μήνυμά σου. Σε ποιο ερώτημα αναφέρεσαι;
Τρώνε παντόφλα, δεν μπορούν να κουνήσουν τίποτα.
Τόση παντόφλα που τρώω εγώ, αποκλείεται. Κάτι άλλο είναι.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Τρώνε παντόφλα, δεν μπορούν να κουνήσουν τίποτα.
Δημήτρη γιατί αισθάνεσαι την ανάγκη να αναφέρεις συχνότατα, σχεδόν μονότονα θα έλεγα τα περί παντόφλας; Από που πηγάζει αυτή σου η επιθυμία για διαρκή αναφορά στο συγκεκριμένο θέμα;
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Τώρα είδα τη προσθήκη στο μήνυμά σου. Σε ποιο ερώτημα αναφέρεσαι;
 

Μηνύματα
7.276
Reaction score
11.828
Mε ρωτάς δηλαδή αν το eq μπορεί να κάνει τη δουλειά του καλωδίου;
 




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.995
Reaction score
20.523
Φίλε μου το ότι έχουμε αντίθετες απόψεις δεν σημαίνει ότι πρέπει να ισοπεδώνουμε την προσωπικότητα του καθενός, ειδικά επειδή είμαστε πίσω από μια οθόνη και δεν υπάρχει η οπτική επαφή για να καταλάβουμε τι μας λέει ο άλλος,
Και εγώ διαφωνώ με τον Ντόκτορ Μάγκνετ σε πολλά επίπεδα αλλά ούτε μια φορά δεν σκέφτηκα να του προσβάλω την προσωπικότητα του, και όχι μόνο αυτού αλλά και των υπολοίπων, δεν τους ήξερα και από χθες.
Πολλών ο λόγος είναι λες και γνωριζόμαστε χρόνια δεν είναι έτσι.
Όλα έχουν τα όρια τους.

Φιλικά πάντα
Όπως είπα και πριν, για όλα υπάρχει η πρώτη φορά.

Η πρώτη φορά που θα ξεπεραστούν κάποια όρια, η πρώτη φορά που θα τύχεις συμπεριφορών διαφορετικών από αυτές που έχεις συνηθίσει, η πρώτη φορά που θα ακούσεις πράγματα που δεν σου αρέσουν αλλά είναι η αλήθεια, η πρώτη φορά που θα ακούσεις πράγματα με τα οποία δεν συμφωνείς αλλα είναι η αλήθεια κτλ κτλ. Στο έγραψα για να είσαι προετοιμασμένος, απλά.
 

Μηνύματα
7.276
Reaction score
11.828
ξανα........

καλωδια εχεις ακουσει και ειπες οτι εχουν διαφορες....
....με το eq μπορουσες να κανεις να παιζουν το ιδιο ?
Δεν έχω φτάσει σε αυτό το στάδιο ( dsp ) ακόμα. Αλλά όπως έχω ξαναπεί, ναι. Κατάφερα να ξεπεράσω το αποτέλεσμα των καλωδίων μαζί με μια μέτρια τοποθέτηση των ηχείων ( όχι τόσο λεπτομερή ) με τον συνδυασμό ισοστάθμισης και πιο λεπτομερούς τοποθέτησης των ηχείων. Σαφώς πιο αισθητή βελτίωση και επί της ουσίας.

Ο Λέανδρος όμως στις πρώτες σελίδες που αρχίσαμε να διαφωνούμε, υποστήριξε ότι ανεξάρτητα απο το πως έχει στημένα τα ηχεία του ο @gdresios και ανεξάρτητα απο το εάν περνάει το mono test, καλώδια θέλει, προτάσεις για καλώδια πρέπει να πάρει. Με αυτό λοιπόν, διαφωνώ.
 

Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
Δεν έχω φτάσει σε αυτό το στάδιο ( dsp ) ακόμα. Αλλά όπως έχω ξαναπεί, ναι. Κατάφερα να ξεπεράσω το αποτέλεσμα των καλωδίων μαζί με μια μέτρια τοποθέτηση των ηχείων ( όχι τόσο λεπτομερή ) με τον συνδυασμό ισοστάθμισης και πιο λεπτομερούς τοποθέτησης των ηχείων. Σαφώς πιο αισθητή βελτίωση και επί της ουσίας.

... αποφεύγεις να απαντήσεις στην ερώτηση
.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.646
Μηνύματα
2.870.594
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top