Ποδήλατο

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.740
Reaction score
83.514
Σημασία έχει να το απολαμβάνεις με όποιο τρόπο μπορεί ο καθείς...
Εύκολο να το λες δύσκολο να το κάνεις!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.258
Reaction score
41.927
Εύκολο να το λες δύσκολο να το κάνεις!
Να ήξερες πόσο σε νιώθω, ως τόσο το άθλημα έχει πολύ τοξικό κόσμο και αυτό με έχει ξενερώσει πάρα πολύ...
Απο που να αρχίσω και που να τελειώσω...
Κάνω το κομμάτι μου μέχρι εκεί που μπορώ και θέλω με τους ανθρώπους που θέλω...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.740
Reaction score
83.514
Να ήξερες πόσο σε νιώθω, ως τόσο το άθλημα έχει πολύ τοξικό κόσμο και αυτό με έχει ξενερώσει πάρα πολύ...
Απο που να αρχίσω και που να τελειώσω...
Κάνω το κομμάτι μου μέχρι εκεί που μπορώ και θέλω με τους ανθρώπους που θέλω...
Όλα τα αθλήματα σε όλον τον κόσμο έτσι είναι, Χρήστο. Επειδή ο καθένας έχει εμπειρία από το δικό του νομίζει ότι διάλεξε το χειρότερο. :)

Στα 90s που μαζί με τον συγχωρεμένο @RDoherty ετοιμάζαμε αθλητές για αγώνες (σε διάφορα αθλήματα) ψάχναμε να βρούμε έναν που να είναι νορμάλ. 8-)

Λίγο ο ανταγωνιστικός χαρακτήρας, λίγο η κουτοπονηριά, λίγο η ζήλια, λίγο οι σύλλογοι με τους παράγοντες, φτιάχνουν ένα πακέτο πολύ τοξικό.
 

Μηνύματα
564
Reaction score
1.008
Δεν ξερω πως να το κοινοποιω απευθειας απο το strava, οποτε εβαλα screenshot.
Μετα απο αρκετα μεγαλο διαστημα απραγιας, με αφορμη τη καραντινα ξαναρχισα το πεταλι...
Ελπιζω να μπορεσω να προσαρμοσω το χρονο και να μην το ξανααφησω ποτε. Παντως η φυσικη κατασταση μου ειναι σε πολυ κακο επιπεδο, αν και σιγα σιγα η δουλεια εχει ηδη αρχισει να αποδιδει......
Screenshot_20200511-155805_Strava.jpg
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.258
Reaction score
41.927
Χρήστος ο λαστιχοφάγος!
Ασε, δεν σώνω από λάστιχα και τακάκια...
Θελω χορηγό όπως και δήποτε, τουλάχιστον στο φαΐ... να τρώμε καμιά μπάμια τσάμπα :roflmao:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.258
Reaction score
41.927
Χρηστάρα swiss stop η kool stop?
Καλά και τα kool stop αλλά από τις θερμοκρασίες σκληραίνει η γόμα γρήγορα και χάνουν σε απόδοση.
Πάρε τα swiss stop flash pro (original Black)
Είναι αρκετά μαλακά, δεν τρώνε το στεφάνι, τελειώνουν γρήγορα αλλά θα πάθεις σοκ από τη απόδοση και τη αίσθηση στο φρένο.

 


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Έκανα άλλα 25Κ σήμερα αλλά πραγματικά γονάτισα.....δεν ξέρω γιατι. Μάλλον δταίει η θπερβολική υγρασία που είχε σε συνδυασμό με την ζέστη. Δεν τα πάω καλά με την υγρασία..... κάποια στιγμή έκοψα ρυθμό και πήγαινα τσάρκα τελείως....
:unsure::unsure:
 

Μηνύματα
564
Reaction score
1.008
Really?
Εγώ πάντως σήμερα την Αιαντείου την καταευχαριστηθηκα. Παρά το γεγονός ότι δεν είμαι καθόλου σε φόρμα, δεν με δυσκόλεψε τίποτα. Ίσα ίσα, σε κάποιες στιγμές αντιλαμβανόταν και μια δροσιά πολύ ζορικη κι ευχάριστη και του Σινά και λίγο παραπάνω! Βέβαια ήταν σύντομη η σημερινή βόλτα με λιγότερα από 20 χλμ
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.258
Reaction score
41.927
Έκανα άλλα 25Κ σήμερα αλλά πραγματικά γονάτισα.....δεν ξέρω γιατι. Μάλλον δταίει η θπερβολική υγρασία που είχε σε συνδυασμό με την ζέστη. Δεν τα πάω καλά με την υγρασία..... κάποια στιγμή έκοψα ρυθμό και πήγαινα τσάρκα τελείως....
:unsure::unsure:
Έχει προφανώς να κάνει Γιώργο με πολλούς παράγοντες, κυρίως τη διάθεση και τη ψυχολογία.
Κούλουρη ήμανε σήμερα με το ποδηλατάκι, μια χαρά ήταν το κλίμα με μια ελαφριά δροσά.
 


Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.215
Τελικά τράβηξα σκανδάλη για αυτό εδώ. Το πήρα με 105 για να μειώσω το κόστος προκειμένου να μείνουν χρήματα για καλύτερες ρόδες και αργότερα το βλέπω για αναβάθμιση σε καλύτερη μετάδοση (είναι DI2 ready). Το παρήγγειλα σε medium με effective top tube length 54εκ στα 1350ε. Γενικά υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με τα εργοστάσια λόγω κορωναιού και όλες μου οι προσπάθεις να ψωνίσω απο Ελλάδα απέτυχαν δυστυχώς ενω τα 1-2 ετοιμοπαράδοτα που βρήκα δεν με κάλυπταν. Race comfort γεωμετρία και ελπίζω να το έχω στο τέλος του μήνα να ξεκινήσω επιτέλους.

gtr_team_cv_g26.jpg
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.484
Με γεια! Άντε, να έρθει για να ευχηθούμε και "καλές βόλτες"!
 

Μηνύματα
564
Reaction score
1.008
Καλοριζικο και καλες βολτες! Νταξει, δεν τη λες και "λιγη" την 105.... Θα κανεις εκατονταδες χλμ ανα βολτα, η θα ασχοληθεις και με αγωνες αργοτερα;
 

T

Tadakis

Guest
What about Canyon?? Είμαι μεταξύ του Ultimate Cf SL, Endurace SL (και τα δυο με ulterga) η κάποιο Cannondale SuperSix η SpecialIzed Tarmac...

το μπατζετ είναι 2000-2500 ευρώ και η ανάγκη είναι για πρώτο καλο ποδήλατο δρόμου μετά από αρκετό καιρόσε Hybrid.
 

Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.215
Ευχαριστώ, ελπίζω να παραλάβω χωρίς προβλήματα και να μην χρειαστώ ποδηλατάδικο με το καλημέρα.
Θέλω καλή μετάδοση γιατί το 80% θα είναι ανηφόρα - κατηφόρα με καλά υψομετρικά. Για αγώνες δεν θα πω όχι για την χαρά της συμμετοχής βέβαια και όχι για διακρίσεις - παρέες κλπ. Σε πρώτη φάση πάντως θα εστιάσω στην προπόνηση (θα χρειαστώ πολύ προπόνηση σίγουρα) και σε μια καλύτερη ρόδα.

What about Canyon?? Είμαι μεταξύ του Ultimate Cf SL, Endurace SL (και τα δυο με ulterga) η κάποιο Cannondale SuperSix η SpecialIzed Tarmac...

το μπατζετ είναι 2000-2500 ευρώ και η ανάγκη είναι για πρώτο καλο ποδήλατο δρόμου μετά από αρκετό καιρόσε Hybrid.
/QUOTE]

Το έχει ένας φίλος και το έχει λιώσει στο χιλιόμετρο Λουτράκι μεριά. Μια χαρά ευχαριστημένος είναι... Δεν είναι Ιταλικό όμως :) Αυτή την εποχή τσέκαρε την διαθεσιμότητα με mail εγώ αυτά που έψαχνα απο endurance σειρά ήταν παραδοτέα τέλη Αυγούστου...
Τα παρελκόμενα τα έχεις? Γιατί πρέπει να υπολογίσεις ένα σημαντικό ποσό και για αυτά.
 

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.612
Επειδή βλέπω ότι είστε πολύ (και πολλοί) ψαγμένοι εδώ, ρωτάω αλλά μην με δείρετε. Θέλω ένα απλό ποδήλατο για να κάνω καμιά βόλτα σαν άσκηση κυρίως. Κάτι οικονομικό, ούτε ειδικά κράματα, ούτε αναρτήσεις, ούτε 40 ταχύτητες ή ξέρω εγώ τι άλλο. Ένα απλό ποδηλατάκι για καμιά βραδινή βολτούλα. Βγαίνω για λίγο ελαφρύ τρεξιματάκι αλλά το έχω βαρεθεί. Για να μην χαλάσω το νήμα, στείλτε πμ οποίος έχει καμιά ιδέα, ευχαριστώ
 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.387
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top