Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.415
Reaction score
79.696
Είναι Κύριος με το Κ κεφαλαίο .
Είναι τιμή να έχουμε τέτοια μέλη εεδώ μέσα. Εστω και αν μας σπάνε τα Π@Π@ΡΙΑ.
Ο dimi είναι ο πιο αξιόπιστος ορθοπεδικός που γνωρίζω.
Είχαμε μιλήσει , και μου είχε πεί , ............... κάνε μια μαγνητική ρε συ Γιάννη .
Ολα λοιπόν ερευνήθηκαν και σχεδόν λύθηκαν με την μαγνητική.
Ολαααα , το πρόβλημα ήταν το ισχίο , όχι κάτι άλλο που έλεγε ο κάθε άσχετος εδώ.
Γιάννη σ´ευχαριστώ για τα καλά λόγια :drinks:

Δεν ειχα σκοπό φυσικά να γράψω κάτι αν δεν το ανέφερες εσύ-ιατρικό απόρρητο- θα εξηγήσω τι έγινε με όρους HiFi αν και σε άσχετο θρεντ:
Μήνες πριν ο Γιάννης μου έλεγε απο το τηλέφωνο και σε πμ τα συμπτώματά του, δηλαδη “πόσο χάλια ακουγόταν το στέρεο”, και πως είχε μεγάλο πρόβλημα. Η περιγραφή των συμπτωμάτων έδειχνε ξεκάθαρα προς συγκεκριμένη κατεύθυνση-αιτία, αλλά οι “χαϊεντάδες” που τον είχαν εξετάσει του έλεγαν να “αλλάξει καλώδια”. :roflmao:

Ήξερα την αιτία του προβλήματος, χωρίς να το “έχω ακούσει”. Οπότε του ζήτησα να κανει κάποιες “μετρήσεις” για να τεκμηριωθεί το προβλημα.

Μετά απο αρκετή ταλαιπωρία πήρε την μαγνητική του παραμάσχαλα και ήρθε Σαλονίκη. Η μαγνητική φυσικά με επιβεβαίωσε. Δεν έφταιγαν τα καλώδια, χρειαζόταν δυο “σαμπγούφερ και ισοστάθμιση”.

Ειμαστε μια παρέα ορθοπαιδικών με υποειδικεύσεις που ο καθένας ασχολείται μόνο με το αντικείμενο του (εγω foot/ankle και γόνατα, άλλος ισχίο, άλλος ώμο, άλλος σπονδυλική κ.ο.κ) και δεν τσαλαβουτάμε σε όλα κυνηγώντας τα ευρώ με το δίκανο.
Οπως κάνω λοιπον με όλους τους ασθενείς μου που χρειάζονται επέμβαση σε σημείο του σώματος διαφορετικό από την απόλυτη εξειδίκευση μου, πήρα τον Γιάννη απο το χέρι και τον πήγα στον αντίστοιχο, αν και θα μπορούσα κάλλιστα να το κάνω εγω και να πάρω την αμοιβή των κάποιων χιλιάδων... αλλά μπορει να μην γινόταν τόσο καλό όσο θα το εκανε ο άλλος, οπότε περιορίστηκα σε ρόλο και αμοιβή βοηθού (το 1/20), κυνηγώντας το άριστο.
Το ίδιο φυσικα κάνουν και οι άλλοι της ομάδας, οπότε αυτό τελικά ωφελεί τον ασθενή και δεν έχουμε οικονομικό “καημό” γιατι ο ενας παραπέμπει περιστατικά στον άλλο ανάλογα με την εξειδίκευση, και το αποτέλεσμα για τον ασθενή είναι το βέλτιστο.
Βρήκαμε ημερομηνία για την επέμβαση μερικές βδομάδες μετά, και τον ισοσταθμίσαμε...μάλιστα ήταν το τελευταίο χειρουργείο πριν το lockdown και την αναβολή όλων των προγραμματισμένων χειρουργείων.

Όλα πήγαν καλά, του βάλαμε Coral καινούργια, και τώρα τον περιμένω για Εβόρα
 



Μηνύματα
27.330
Reaction score
25.364
Πτι ρε γμτ μου , δεν μου έβαλαν τα ακριβά της coral. Τα μεσαία μου βάλανε. Οι άσχιετοι. :lolsign:
άρα τώρα ο Μάρκου είναι εγχειρισμένη? :lolsign: :lolsign:
Κάτσε καλά εσύ μαρή , γιατί θα σε περιλάβω και θα σε κάνω τ' αλλατιού , βρώμα. :lolsign:🏓
 













daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.928
Reaction score
77.605
Εννοείται! Μισές δουλειές θα κάνουμε?
α πέστα στον Μάρκου που έχει γεμίσει με τζαπανιές και μετασχηματιστές :roflmao:
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.415
Reaction score
79.696
Ε του τη φέρατε λιγάκι στα ειδικά υλικά αλλά κομμάτια να γίνει*.

(*όχι το Coral/ισχίο, προς Θεού).
Χαχαχα, καλό....ξέρεις το Coral? Καλό είναι.

Όχι του βάλαμε κάτι πολύ μοδάτο, πρώτης γραμμής.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.644
Μηνύματα
2.870.191
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top