LG 65SM9800 vs Sony KD-65XG9505

Μηνύματα
19
Reaction score
4
Ύστερα από έρευνα έχω καταλήξει στις ακόλουθες δύο τηλεοράσεις
LG 65SM9800
Sony KD-65XG9505
υπάρχει κάποιος κάτοχος να μου πει τη γνώμη του εάν έχει μείνει ευχαριστημένος ;
 

Μηνύματα
591
Reaction score
557
Ύστερα από έρευνα έχω καταλήξει στις ακόλουθες δύο τηλεοράσεις
LG 65SM9800
Sony KD-65XG9505
υπάρχει κάποιος κάτοχος να μου πει τη γνώμη του εάν έχει μείνει ευχαριστημένος ;
Αγόρασα sony xg 9505 με δυσκολεψε να την ρυθμίσω την εικόνα στα γούστα μου, αλλά τώρα είναι σούπερ
 


Μηνύματα
55
Reaction score
19
Καλημέρα και εγώ στη sony κατεληξα.η εικόνα της είναι πολύ καλή (δεν είναι εξαιρετική) και το android όσο βολεύει σε εφαρμογές κτλ, άλλα τόσα προβλήματα δημιουργεί.για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι την λειτουργικότητα του σε βάθος χρόνου
Αγόρασα sony xg 9505 με δυσκολεψε να την ρυθμίσω την εικόνα στα γούστα μου, αλλά τώρα είναι σούπερ
Αν μπορέσεις στείλε μου σε pm τί ρυθμίσεις εχεις
 

Μηνύματα
19
Reaction score
4
Καλημέρα, σε ευχαριστώ για την απάντηση ,ήθελα να σε ρωτήσω από ήχο πως σου φαίνεται ;; είσαι ευχαριστημένος ;;
Αγόρασες ηχομπαρα ;
 

Μηνύματα
55
Reaction score
19
Καλημέρα, σε ευχαριστώ για την απάντηση ,ήθελα να σε ρωτήσω από ήχο πως σου φαίνεται ;; είσαι ευχαριστημένος ;;
Αγόρασες ηχομπαρα ;
Ο ήχος της (για τα δεδομένα των flat τηλεοράσεων ) είναι εξαιρετικος. Ειδικά το surround που προσομοιάζει με τα ηχεία που έχει στο πίσω μέρος σε κάνει να ψαχνεσαι.γενικοτερα η ποιότητα κατασκευής της είναι εξαιρετική
 

Μηνύματα
19
Reaction score
4
Σκέφτομαι να την συνδυάσω με την ακόλουθη ήχο μπάρα
Sony HT-ZF9
Ποια είναι η άποψή σου ;
 

Μηνύματα
591
Reaction score
557
Καλημέρα και εγώ στη sony κατεληξα.η εικόνα της είναι πολύ καλή (δεν είναι εξαιρετική) και το android όσο βολεύει σε εφαρμογές κτλ, άλλα τόσα προβλήματα δημιουργεί.για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι την λειτουργικότητα του σε βάθος χρόνου

Αν μπορέσεις στείλε μου σε pm τί ρυθμίσεις εχεις
Φυσική εικόνα και φοβερή κίνηση
 

Μηνύματα
19
Reaction score
4
Καλησπεα
Ο Κωτσόβολος μου δίνει σε προσφορά την
Sony KD-65XG9505 1129€
Όπως επίσης και το καινούργιο μοντέλο Sony KD-65XH9505 στα 1600€

Το νέο μοντέλο δεν το έχω δει με τα μάτια μου οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη μόνο από πληροφορίες στο internet Και είμαι πολύ μπερδεμένος αν αξίζει να κάνω αυτή την υπέρβαση
 

Μηνύματα
591
Reaction score
557
A
Καλησπεα
Ο Κωτσόβολος μου δίνει σε προσφορά την
Sony KD-65XG9505 1129€
Όπως επίσης και το καινούργιο μοντέλο Sony KD-65XH9505 στα 1600€

Το νέο μοντέλο δεν το έχω δει με τα μάτια μου οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη μόνο από πληροφορίες στο internet Και είμαι πολύ μπερδεμένος αν αξίζει να κάνω αυτή την υπέρβαση
Aν αντέχεις εικονομικα πας στο καινούργιο, κάτι παραπάνω θα έχει, βλέπω προσαρμόζει το κοντράστ κάθε φορά ανάλογα με την εικόνα, πολύ σημαντικό
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.629
Reaction score
960
Καλησπεα
Ο Κωτσόβολος μου δίνει σε προσφορά την
Sony KD-65XG9505 1129€
Όπως επίσης και το καινούργιο μοντέλο Sony KD-65XH9505 στα 1600€

Το νέο μοντέλο δεν το έχω δει με τα μάτια μου οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη μόνο από πληροφορίες στο internet Και είμαι πολύ μπερδεμένος αν αξίζει να κάνω αυτή την υπέρβαση
Καλησπερα ,μια πρωτη ματια,μικρες διαφορες,απουσια HDR10+
Αναμενουμε πρωτα ριβιου
www.avforums.com/reviews/sony-xh95-4k-lcd-tv-review.17091
Στις μεσαιες δυστυχως σειρες,λειπουν usb3.0 kai hdmi2.1
 
Last edited:

Μηνύματα
19
Reaction score
4
Θα πάω στην πρώτη επιλογή Sony KD-65XG9505 1129€ Διότι το ξανά σκέφτηκα , με την δεύτερη επιλογή με αυτά τα λεφτά 1600€ Πας και σε OLED , επίσης θέλω να το συνδυάσω με soundbar Sony HT-ZF9 όποτε θέλω να είμαι μέσα στα οικονομικά μου πλαίσια
Η Sony center μου είπαν σήμερα πως την Αποκλειστικότητα της HT-ZF9 δεν την έχουν σε στοκ και αναμένετε από Σεπτεμβρίο :( Οπότε θα την παραγγείλω από Amazon
Τώρα όσον αφορά την Τηλεφωνική προσφορά που μου έκανες σήμερα ο ΚωτσόβολοΣ Sony KD-65XG9505 Στα 1129€ Η οποία ισχύει μέχρι και την Δευτέρα, Θα περάσω να το τσεκάρω και με τα μάτια μου γιατί δεν του έχω και πολύ εμπιστοσύνη στο παρελθόν δεν είχα και την καλύτερη εμπειρία
 



Μηνύματα
19
Reaction score
4
Καλημέρα ,
Ήθελα να κάνω μια ερώτηση , αν ξέρει κάποιος να απαντήσει
Έχω παραγγείλει την ακόλουθη ηχομπαρα
Sony HT-ZF9
Την ηχομπαρα θα την τοποθετήσω κάτω από την τηλεόραση επάνω στο έπιπλο

η ερώτηση έχει να κάνει με το ασύρματο subwoofer, ποια είναι η σωστή τοποθέτηση ; Λόγο του ότι θα παραγγείλω έπιπλο μπορώ να το τοποθετήσω μέσα στο έπιπλο ή να το βάλω στο πάτωμα δίπλα στο έπιπλο ή δίπλα στο καναπέ ;
ποια είναι η σωστή επιλογή ;
 


Μηνύματα
19
Reaction score
4
Σ ευχαριστώ
Θέλω να βάλω την τηλεόραση με περιστρεφόμενη βάση Δαπέδου που να την τοποθετήσω Βιδωτή επάνω στο έπιπλο λόγω του ότι είναι 65 ίντσες δυσκολεύομαι να βρω βάση μήπως ξέρει κάποιος από που μπορώ να αγοράσω ;
 

Μηνύματα
19
Reaction score
4
Αγόρασα sony xg 9505 με δυσκολεψε να την ρυθμίσω την εικόνα στα γούστα μου, αλλά τώρα είναι σούπερ
Καλησπέρα , άμα μπορέσεις στείλε μου της ρύθμισης που έχεις κάνει στην εικόνα
ευχαριστώ
 

Μηνύματα
19
Reaction score
4
Αγόρασα sony xg 9505 με δυσκολεψε να την ρυθμίσω την εικόνα στα γούστα μου, αλλά τώρα είναι σούπερ
Καλημέρα , λόγο του ότι έχω διαβάσει αρνητικά σχόλια για την γωνία θέσης , εσυ ως κάτοχος πως την βλέπεις ;
 

Μηνύματα
591
Reaction score
557
Καλημέρα , λόγο του ότι έχω διαβάσει αρνητικά σχόλια για την γωνία θέσης , εσυ ως κάτοχος πως την βλέπεις ;
Εγώ έχω 75 ιν που βλέπεις τελείως πλάγια,
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.049
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top