Αγορά ηλεκτρικού ΙΧ πόλης


TGD

Μηνύματα
6.984
Reaction score
7.069
Τέλεια. Να μαζεύω λεφτά να αγοράσω όταν το επιστρέψετε από το leasing.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Τέλεια. Να μαζεύω λεφτά να αγοράσω όταν το επιστρέψετε από το leasing.
Α, παίζει.
Δεν είναι "απαραίτητο" να το επιστρέψεις, μπορείς και να το κρατήσεις, είτε επεκτείνοντας τη διάρκεια χρονομισθωσης κι άλλο, είτε αγοράζοντάς το, στην τιμή που έτσι κι αλλιώς θα πουληθεί.

Επίσης, μπορείς εξ'αρχής να το πάρεις μέσω λιζινγκ και υποχρεωτικά να περάσει στην ιδιοκτησία σου στο τέλος της χρονομισθωσης. Ουσιαστικά το πληρώνεις σιγά σιγά..
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Άμα δίνεις περί τα 200€ για βενζίνη το μήνα, ένα τέτοιο όχημα στη μπρίζα στο σπίτι; Τζάμπα θα το πάρεις.
 


Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
πλάκα πλάκα μου κοστίζει κάπου 3800 (2300+660+200+200+400) το χρόνο το mazda που πλέον το χρησιμοποιώ σαν όχημα πόλης (έλεος) και κυκλοφορώ μόνος μου αφού για οτιδήποτε άλλο παίρνουμε το ζούκι.
όσο θέλει και ο leaseplan ένα πράμμα με προκαταβολή ένα ποσό κοντά στην αξία του δικού μου.
δωρεάν μετάβαση ένα πράμμα σε καινούριο μικρότερο ηλεκτρικό όχημα.

συμφέρει;
όχι γιατί σε σύγκριση με το δικό μου είναι αισθητά χαμηλότερη κατηγορία οχήματος
ναι γιατί στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν κάνω χρήση τα σημαντικά πλεονεκτήματα του cx7

γιατρέ πάρτο εσύ.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Τα μηνύματα που αφορούν το leasing μεταφέρθηκαν εδώ:

Το θέμα παραμένει ανοιχτό μόνο για τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
πλάκα πλάκα μου κοστίζει κάπου 3800 (2300+660+200+200+400) το χρόνο το mazda που πλέον το χρησιμοποιώ σαν όχημα πόλης (έλεος) και κυκλοφορώ μόνος μου αφού για οτιδήποτε άλλο παίρνουμε το ζούκι.
όσο θέλει και ο leaseplan ένα πράμμα με προκαταβολή ένα ποσό κοντά στην αξία του δικού μου.
δωρεάν μετάβαση ένα πράμμα σε καινούριο μικρότερο ηλεκτρικό όχημα.

συμφέρει;
όχι γιατί σε σύγκριση με το δικό μου είναι αισθητά χαμηλότερη κατηγορία οχήματος
ναι γιατί στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν κάνω χρήση τα σημαντικά πλεονεκτήματα του cx7

γιατρέ πάρτο εσύ.
ποιος θα ξανακάνει εγκατάσταση;
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Κανένας
Κουράστηκα
Με τον τρόπο που θέλω να μπουν τα πράγματα πρέπει να μείνω χωρίς αυτοκίνητο για μήνες.
Πλέον μόνο μικρές εγκαταστάσεις για μένα με όσους περιορισμούς προκύπτουν.
Δεν υπάρχει χρόνος για περίεργα κόλπα
 






ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.165
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top