B&W club

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Παίδες και γω ανήκω στο club εδώ και χρόνια...έχω ενα ζευγάρι dm603s3...Τόσο καιρό βέβαια τα οδηγουσα με έναν yamaha ραδιοενισχυτη για χρήση home cinema...Τώρα σκεφτομαι να τα χρησιμοποιήσω πιο πολύ σαν hifi...Τι μου προτείνετε για ενισχυτικό;;; Ενας φίλος εδω στο site δινει εναν Rotel RA 1070...Λέτε να τα οδηγήσει σωστά;;Είναι απαιτητικά τα ρημάδια...
ποιον yamaha εχεις ?

Τώρα πια έχω δικάναλο setup...
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
πρεπει να τον αλλαξεις με καποιον για να εχεις ισοσταθμιση ....
.......αυτο κανε πρωτα ........

εκτος αν κανεις καποια μετρηση και δειχνει οτι παιζεις καλα οπως εισαι...


ωραιο..!!!!!

ssssss.jpg
 

Μηνύματα
45
Reaction score
32
πρεπει να τον αλλαξεις με καποιον για να εχεις ισοσταθμιση ....
.......αυτο κανε πρωτα ........

εκτος αν κανεις καποια μετρηση και δειχνει οτι παιζεις καλα οπως εισαι...


ωραιο..!!!!!

View attachment 172603
Ισοστάθμιση;; Δηλαδή;; Τοσο καιρο τον είχα σε λειτουργία Direct Stereo..Χρειαζόταν εξτρα ισοστάθμιση;;(Αυτό εννοείται)
 


Μηνύματα
45
Reaction score
32
Θα το ψάξω..Οσον αφορά τον Rotel RA 1070 που ανέφερα παραπάνω, θα ματσάρουν καλύτερα;;
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
θα παιξει καλυτερα απο τον yamaha .....
....αλλα δεν θα ακουσεις αυτο που μπορουν τα ηχεια σου
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.113
Reaction score
124.682
Το φαινόμενο της περίθλασης βλέπω δε το γνωρίζετε...
 


Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Ό,τι πρέπει να είναι μεγάλο είναι μικρό και το αντίστροφο, ό,τι πρέπει να είναι κοντό είναι μακρύ και το αντίστροφο, ό,τι πρέπει να είναι ελαφρό είναι βαρύ και το αντίστροφο.
Ταο Τε Κινγκ;
 

Μηνύματα
1.391
Reaction score
1.083
...σκεψου να ειχες αυτο !!!!:roflmao:
....οσο και καλα να παιζει...


μαρεσουν και αυτα για υπολογιστη...:biggrin:

View attachment 172551
Είσαι άδικος. Δε μπορώ να καταλάβω αν είναι Avalon ή Peak Consult αλλά και οι δύο εταιρείες παράγουν κορυφαία ηχεία και δε τα βρίσκω άσχημα εμφανισιακά. Για τα Genelec ούτε κουβέντα, τα Ones είναι έτη μπροστά από τα συνηθισμένα κουτιά με μεγάφωνα.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.113
Reaction score
124.682
Το ψιλογνωρίζω...έχω διαβάσει το βιβλίο του Alton Everest στο παρελθόν...πανε χρόνια όμως...
Τότε θα έπρεπε να σχολιάζετε κατά το δοκούν τις ακμές πλησίον μιντ και Τουίτερ, όποτε τις βλέπετε, διότι αναμφίβολα αποτελούν δευτερεύουσα πηγή ακτινοβολίας.

Η καμπυλοτητα των ακμών στις καμπίνες των ηχείων, αυτό εξυπηρετεί, και γι'αυτό μπαίνουν στον κόπο και στο έξοδο οι κατασκευαστές, ώστε να μην έχει καταστρεπτικά αποτελέσματα στην άμεση του μεγαφώνου. Ωστόσο, η τοποθέτηση μπορεί να καταστρέφει όλη τη σχεδίαση, όπως και τα αντικείμενα που βρίσκονται εντός του λοβού και πλησίον των μεγαφωνων αυτών.
 



Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Και που να είχες δλδ κανά 800 ή κανά 801. Τι θα έκανες?
Τι θα έλεγες Κωστάκη ? ότι είναι το καλύτερο ηχείο στον πλανήτη?
Αυτά όταν ξέρεις ότι τα καλύτερα ηχεία στον πλανήτη είναι τα CORAL. !
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.391
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top