Ταινίες τρόμου που άφησαν ιστορία



jag

Μηνύματα
9.160
Reaction score
27.395
Δεν εχω δει το Fermat's Room, θα το δοκιμασω.. δες και το escape room 2017 αν δεν το χεις δει..
 


Μηνύματα
501
Reaction score
705
Δεν εχω δει το Fermat's Room, θα το δοκιμασω.. δες και το escape room 2017 αν δεν το χεις δει..
Αυτού του τύπου ο τρόμος, Cube, Hypercube, Fermats room, Circle κτλπ είναι φοβερός και πολύ αγαπημένος, αν είναι πετυχημένος! Το κακό είναι ότι είναι ελάχιστα τέτοιου είδους....
Μπήκε στη λίστα το escape room 2017, δε το έχω δει.
 

jag

Μηνύματα
9.160
Reaction score
27.395
Αυτού του τύπου ο τρόμος, Cube, Hypercube, Fermats room, Circle κτλπ είναι φοβερός και πολύ αγαπημένος, αν είναι πετυχημένος! Το κακό είναι ότι είναι ελάχιστα τέτοιου είδους....
Μπήκε στη λίστα το escape room 2017, δε το έχω δει.
Μπερδευτηκα, εννοουσα το Escape Room (2019) :roflmao:
 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Το Escape Room ειναι παααρα πολυ καλο για το ειδος του
Μη σας ξεγελα το 6,3 του IMDB
Θα το καταευχαριστηθειτε :)

Και για να σας το κανω ακομη καλυτερο σε λιγους μηνες Sequel :party:

Δεν γραφω κατι αλλο γιατι θα ειναι Spoilerάκι
 



Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Παιδια θελω την βοηθεια σας.

Προσπαθω να βρω μια ταινια που την εχω δει 2 φορες-οχι απο την αρχη.Ειναι ενας περιεργος τυπος που παρακολουθει μια νεκροφορα σε ολη την ταινια.Πρεπει να ειναι εποχης 80's.Την ειχα πετυχει παλια στο ΕΡΤ3 αν θυμαμαι καλα.Το ψαξιμο στο νετ δεν απεφερε καρπους...
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
αυτη;
The_Hearse.jpg

😷 🐒
χαβ χερς ουιλ τραβελ που λεει και ενα τραγούδι...
αααασχιετο... τον μαιτρ ταινιων τρομου δε βαλατε... Νταριο Αρτζεντο.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
αυτη;
View attachment 174299
😷 🐒
χαβ χερς ουιλ τραβελ που λεει και ενα τραγούδι...
αααασχιετο... τον μαιτρ ταινιων τρομου δε βαλατε... Νταριο Αρτζεντο.
Δεν ειναι αυτη.Αυτη βρισκω και εγω με το ψαξιμο.Δεν ειχε καμμια τετοια γυναικα μεσα.Το μεγαλυτερο μερος της ταινιας ειναι στον δρομο αν θυμαμαι καλα.
 


Μηνύματα
1.825
Reaction score
3.406
Να τα ξεκαθαρίσουμε λίγο γιατι μπορεί και εγώ να τα έχω μπερδεμένα.
Φανταζομαι οτι όταν λέμε τρόμου εννοούμε να παρακολουθείς ταινία να τρώς τα νύχια σου ,τα ποπ κορν σου ,να φοβασαι απο που θα σου έρθει ,να σκάει το ξαφνικό και να σου φευγουν, πόδια ,χέρια, φαγητα και να σε ρουφάει ο καναπές.
Να σκεπάζονται οι ευπαθείς ομάδες με σεντόνια για να μην δουν αυτο που σκάει,να κοιτάνε αλλού, και το βράδυ να θέλουν τον αγκαλίστσα αγκαλιά.
Ετσι αντιλαμβάνομαι τα τρόμου,πράγμα το οποίο έχω να δώ πολλά χρόνια.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Να τα ξεκαθαρίσουμε λίγο γιατι μπορεί και εγώ να τα έχω μπερδεμένα.
Φανταζομαι οτι όταν λέμε τρόμου εννοούμε να παρακολουθείς ταινία να τρώς τα νύχια σου ,τα ποπ κορν σου ,να φοβασαι απο που θα σου έρθει ,να σκάει το ξαφνικό και να σου φευγουν, πόδια ,χέρια, φαγητα και να σε ρουφάει ο καναπές.
Να σκεπάζονται οι ευπαθείς ομάδες με σεντόνια για να μην δουν αυτο που σκάει,να κοιτάνε αλλού, και το βράδυ να θέλουν τον αγκαλίστσα αγκαλιά.
Ετσι αντιλαμβάνομαι τα τρόμου,πράγμα το οποίο έχω να δώ πολλά χρόνια.
Καπως ετσι χωρις τα ποπ κορν,τα οποια σου αποσπουν την προσοχη.
Καπως ετσι χωρις τα ποπ κορν,τα οποια σου αποσπουν την προσοχη.
Πηγαινω σινεμα με τον κολλητο μου να δουμε το SAW.Διπλα μας καθοταν ενας χλεχλες με την δικια του που συνεχεια γελουσε ο πανηλιθιος.Με το που ερχεται η σκηνη που κοβει κατι ο ηθοποιος με το πριονι-μην πω για αυτους που δεν την ειδαν ακομα-γυρναει το κεφαλι στην αγκαλια της γκομενας και βγαζει μια κραυγη αηδιας!Εκει σκασαμε εμεις στα γελια και πηραμε το αιμα μας πισω!
 
Last edited:


Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Ένα ανορθόδοξο αλλά κλασικό horror movie με ουσιαστική πρωταγωνίστρια μία πόλη:

dont-1-1.png



Η πιο πιστή απεικόνιση του καφκικού πνεύματος στον κινηματογράφο.
Πνιγηρή ατμόσφαιρα και όλη η οθόνη καλύπτεται από μια φαιοπράσινη γλίτσα!

CgP3_VxXEAAf7Dr.jpg
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Απορω πως κανεις δεν εγραψε για την παρακατω ταινια. Ισως η μονη που με εκανε να αισθανομαι τοσο αβολα κατα την θεαση της.
Ο ηχος της ηταν συγκλονιστικος.

p9086074_v_v8_ab.jpg
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Απορω πως κανεις δεν εγραψε για την παρακατω ταινια. Ισως η μονη που με εκανε να αισθανομαι τοσο αβολα κατα την θεαση της.
Ο ηχος της ηταν συγκλονιστικος.

View attachment 174345
Εχει αναφερθει πιο πανω μαζι με το 2.

Μια ταινια που πραγματικα τρομαζεις και νοιωθεις αβολα με την ατμοσφαιρα της.

The long weekend 1978

Long-Weekend-Blu-Ray.jpg
page_1.jpg
MV5BMGI3NmRkMzctMGFhOC00NTRhLWE0NTQtNjcyMjRjMmNlYjdhXkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1_.jpg


Σε αυτην την ταινια εχω ακουσει την πιο τρομακτικη κραυγη στη ζωη μου!Σας ορκιζομαι οτι τωρα που την θυμηθηκα ανατριχιασα!
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.103
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top