"Ultra Audiophile HiFi Destroys Music" (?)


Μηνύματα
768
Reaction score
1.594
Δυστυχώς υπάρχει ακόμη κόσμος τον 21αιωνα που την παίζει με τέτοιου είδους φωτογραφίες.
Γιατί δυστυχώς; Από την τσέπη σου τα έβγαλε ο ιδιοκτήτης; Ποιος είναι αυτός που θα κρίνει το δυστυχώς και το ευτυχώς; Ή θα σου άρεσε να κρίνει κάποιος άσχετος με τι την παίζεις εσύ;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.967
Reaction score
20.486
ξερεις που ανήκει το παραπάνω σύστημα που λες ότι δεν είναι καλά στημένο?

View attachment 174484
......κάτι παραπάνω θα ξέρει αυτός......
Ρε φίλε, σοβαρά τώρα; Έχει σημασία ποιου είναι το σύστημα; Κι είναι αυτό κριτήριο για το εάν είναι στημένο σωστά ή όχι; Και ξέρει καλύτερα ο εικονιζόμενος από εμένα κι εσένα; Με ποια προσόντα, ακριβώς;

Υ.Γ.: Πλάκα κάνεις, έτσι; Πες μου ότι κάνεις πλάκα!!!
 

Μηνύματα
768
Reaction score
1.594
Ρε φίλε, σοβαρά τώρα; Έχει σημασία ποιου είναι το σύστημα; Κι είναι αυτό κριτήριο για το εάν είναι στημένο σωστά ή όχι; Και ξέρει καλύτερα ο εικονιζόμενος από εμένα κι εσένα; Με ποια προσόντα, ακριβώς;
Πίστεψέ με, ο εικονιζόμενος ξέρει να στήνει καλύτερα από τον καθένα εδώ μέσα, και χωρίς μικρόφωνα και λοιπές αηδίες. Για να μην πω ότι το μικρόφωνο μόνο κακό κάνει στα στησίματά του.
 

P

PMC

Guest
Ρε φίλε, σοβαρά τώρα; Έχει σημασία ποιου είναι το σύστημα; Κι είναι αυτό κριτήριο για το εάν είναι στημένο σωστά ή όχι; Και ξέρει καλύτερα ο εικονιζόμενος από εμένα κι εσένα; Με ποια προσόντα, ακριβώς;

Γιώργο , προσπαθεια για αστείο ηταν ....
μάλλον δεν τον ξέρεις....γιαυτο και το λες αυτό.
ειναι ποδοσφαιρικός παράγοντας εδώ στην Ελλάδα που είχε ενεργό ρόλο στην υπόθεση «στημένων»
παιχνιδιών......( σορρυ)
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.869
ε οτι ειναι ο Μπεος για το ποδοσφαιρο (και τη κενωνια) ειναι και ο χαλιεντας για τη μουσικη (και τη κοινωνια) .. 🐒
υποπσιαζομαι δε (μεσω χαριζματος κληρονομικου, η γιαγια μου δεν ειχε λεφτα, αναγκαστηκε να μαθει να λεει το καφε και τα χαρτια) οτι κατι τετχοιοι ειναι το στερεο-τυπο εικονας χαλιεντα.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μια φορά ειδα κατι σα τσαλακωμενο 5ευρω στο δρομο - δε φορουσα και τα γυαλια μου - δεν εγειρα να το πιασω.
Αμα ειχα 66χιλιαρικα δε θα το 'παιρνα.
Το ασπρο ειναι μαλακία και το χρυσο σαν τον μπιντε του πατουληπωςτονελενε.
(ασε που πατωντας το λινγκκ ειδα μια φωτο τσι πσυχρης κ εξετελεψα)
εγω θελω φωτακια να πηγαινουνε πανωκατω ή και περαδωθε , κατα κυριο λογο κοκινα-πορτοκαλι και μπλαβα.
η πχιοτητα τσι μουσικης δε με νοιαζει
ακομη θυμουμαι τη πρωτη φορα που ηκουσα το fiveyears του bowie ν' αναδυεται απο 'να μπαλκονι στη ναβαρινου και ειχα μεινει παγωτο ...
εχουνε παγωσει οι καρδιες μας και χρειαζουμαστε χρυσα μπλιμπλικια να ξανααιστανθουμε τσι μουσικες που μας επιασανε στα νειατα μας
(λεω).
💋
 


Μηνύματα
768
Reaction score
1.594
Όσο εμείς το συζητάμε, να ενημερώσω ότι ο κύριος που έγραψε το άρθρο δηλώνει πρώην reviewer, ο οποίος εγκατέλειψε το σπορ διότι οι κατασκευαστές αρνούνταν να του πληρώνουν αμοιβή όποτε ανέβαζε θετικό review (δεν είναι δικό μου συμπέρασμα, ο ίδιος το έχει δημοσιοποιήσει, διεκδικώντας το δίκιο του από τους αναγνώστες του, οι οποίοι τον έκραξαν). Εν ολίγοις, είναι ένας τύπος που επειδή δεν του έβγαιναν τα κουκιά από καμία μεριά, αποφάσισε να κηρύξει τον ανένδοτο στο hi-end. Φαιδρός.
 
  • Like
Reactions: PMC

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.967
Reaction score
20.486
Γιώργο , προσπαθεια για αστείο ηταν ....
μάλλον δεν τον ξέρεις....γιαυτο και το λες αυτό.
ειναι ποδοσφαιρικός παράγοντας εδώ στην Ελλάδα που είχε ενεργό ρόλο στην υπόθεση «στημένων»
παιχνιδιών......( σορρυ)
Ρε φίλε, τον ξέρω τον Μπέο, στην Κύπρο ζω, δεν ζω σε σπηλιά! :roflmao: Και ζούσα και στην Ελλάδα χρόνια - πρόλαβα και την "παράγκα" (ξέρεις "Ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδάνε...), απλά δεν "έπιασα" το αστείο! Όλα καλά!
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.400
Reaction score
125.578
Η καταστροφή της μουσικής ......η αλλιώς όσα δεν φτάνει η αλεπού .....

View attachment 174474
Η αλεπού μπορεί να μη τα φτάνει, αλλά ας το αφήσουμε αυτό στην άκρη για λίγο.

Τα έχεις ακούσει και σ'άρεσαν; Δηλαδή να βάλεις Μόμπι να γουσταρεις τέρμα τα γκάζια παίζει καλά αυτό το πράμα;

Άνευ πλάκας τώρα.

Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος εδώ μέσα που ποτέ δε με συγκίνησε ο ήχος αυτών των ηχείων, ιδίως αυτό το μπάσο τους.

Βεβαίως, σε επίπεδο ρετρό σχεδόν μονοκάναλου, έχει για μένα τόσο ενδιαφέρον αυτό που δείχνεις, όσο ένα σετ μακιγιάζ.
(μα κανένα)
 


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
ρε συ @oldy ,αυτές είναι για τα δικά μας τα γούστα!;)
του @Decembered όμως...είναι...λίιιγο διαφορετικά!:smile:

View attachment 174496
re συ leandros αν εθωριες ετσα καλα που (λενε τα πιντιεφ) οτι γροικας , δε θα ηβαζες ετοινα τη φωτο με τα Κατατρομοκρατημενα ... >:(
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
ξερεις που ανήκει το παραπάνω σύστημα που λες ότι δεν είναι καλά στημένο?

View attachment 174484


......κάτι παραπάνω θα ξέρει αυτός......
Αυτά είναι επιχειρήματα του...Μπέους :gotcha:

Δικάναλο; Βαλε άλλα 9, αλλιώς κρεμαστάρια
Πάλι καλά που δεν ήταν mono

:lolsign:

Άντε, να πάμε και στο θρεντ με τις τηλεοράσεις να βάζουμε ασπρόμαυρες
Μη το λες απαξιωτικά αυτό,αφού στις δικές μου ενιαίες οντότητες στόχος ήταν να παίζουν τα επιμέρους κανάλια σε θέσεις εκτός sweet spot ενιαία και ομοιόμορφα,σαν μονοφωνική ηχόσφαιρα.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
re συ leandros αν εθωριες ετσα καλα που (λενε τα πιντιεφ) οτι γροικας , δε θα ηβαζες ετοινα τη φωτο με τα Κατατρομοκρατημενα ... >:(
ρε συ oldy, δεν είναι τρομοκρατημένα τα μαϊμούδια..εκστασιασμένα είναι για το "κονέ" με τον @Decembered ...
αμέσως κι εσύ!..
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.869
ευχαριστω παιδι μου , λαβε και μια φωτο να σε συνοδευει στσι αναζητησεις σου
View attachment 174493
χαχα ...

:drinks:
.. επομενη μετενσαρκωση με βλεπω πιανω ...πιανο.. οτι οκταβες μου λειπουν θα τις αποκτησω σε επομενη ζωη.
κοιτα, αμα εχουν καμμια κορη ανιπσχια να το δουμε το πραμα.. αγγλικο χιουμορ αντεχω οπως και αγγλικη μπυρα 🐒

.. μεσα πεφτεις ... τσιρζ !!
επι του θεματως, των γυναικων, Η πτωση, Α.Καμυ.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
ετσα μρε ! μια ωραια ατιμοσφαιρα !


ο μονος που προκαλει ειν' ο χωσμενος γκουρους
μονοφωνική ηχόσφαιρα
...

επαε ομως δε μας ε λεει πραμα ... :whistling:
.. επομενη μετενσαρκωση με βλεπω πιανω ...πιανο.. οτι οκταβες μου λειπουν θα τις αποκτησω σε επομενη ζωη.
κοιτα, αμα εχουν καμμια κορη ανιπσχια να το δουμε το πραμα.. αγγλικο χιουμορ αντεχω οπως και αγγλικη μπυρα 🐒

.. μεσα πεφτεις ... τσιρζ !!
επι του θεματως, των γυναικων, Η πτωση, Α.Καμυ.
εμενα ετοισας ειναι το ταργετκερβμου και δε τονε λειπουνε οι δυο πρωτες οχταβες ;)
:biggrin:


οι fall ... ενω τσι βρισκω ιδιοφυεις - δε μ' αρεσουνε ... :oops:
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.869
οι fall ... ενω τσι βρισκω ιδιοφυεις - δε μ' αρεσουνε ... :oops:
Σωστος Oldy πολυ μεγαλος ο Mark Smith (RIP), ειναι απο τις πιο αγαπημενες μου μπαντες, εμενα, και ισως δεν ειναι και οτι πιο ευπεπτο υπερηχητικως ..αλλα ακουω και χειροτερα.. 8-)
 
Last edited:


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.914
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top