Διακοπούλες θα κάνουμε φέτος (2020) ή...

Μηνύματα
426
Reaction score
516
Όταν είχα πάει στη Σαντορίνη είχε μόνον ΕΝΑ ξενοδοχείο, στο Καμάρι, και η Θηρασία δεν είχε ρεύμα. Περπάταγα στα χωράφια με τις ντοματιές και στα αμπέλια. Και έκανα αμάν να βρω ταξιτζή να με ανεβάσει στην Αρχαία Θήρα από τον "δρόμο". Δεν έχω ξαναπάει από τότε, και δεν νομίζω να το κάνω...
Στη Οία (Σαντορίνη) πηγαίνω σταθερά από την δεκαετία '80 όταν ακόμη το νερό ήταν σπάνιο αγαθό ,το ηλεκτρικό με μόνιμες διακοπές και τα αμπέλια κυριαρχούσαν στο νησί
Η αγνότητα της μου λείπει ακόμη όχι όμως και οι τότε συνθήκες (αυτό άλλωστε έχει συμβεί στα περισσότερα νησιά μας)
Να ξαναπάς ....η μοναδικότητα της είναι αδιαπραγματευτη
 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
Ελα ρε Nick , εκεί κοντά πηγαίνουμε τα τελευταία 10 χρόνια.
Θα πάμε και φέτος αλλά μετά τις 20 Αυγούστου όπως πάντα.

Το όνομα «Καρδαμύλη» αναφέρεται για πρώτη φορά στην Ιλιάδα ως πρώτη από τις «επτά ευνομούμενες και καλώς κατοικούμενες πόλεις» που ο Αγαμέμνονας θα έδινε προίκα στον Αχιλλέα αν νυμφευόταν μια από τις κόρες του. Αργότερα ονομάστηκε «Σκαρδαμούλα», ενώ τα τελευταία χρόνια επικράτησε πάλι το αρχαίο όνομα...


Διαβάστε όλο το άρθρο: http://www.mixanitouxronou.gr/i-kar...on-kolokotroni-sto-choligoynt-toy-ithan-chok/
 



Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Σκόπελος άδεια, παραδεισένιες διακοπές. Σκας παραλία στις 11 και είναι άδεια εκει που πέρυσι δεν είχες που να ακουμπήσεις τη πετσέτα.
Σφήκες έχει φέτος? Πολλές, λίγες?
 

Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Όταν είχα πάει στη Σαντορίνη είχε μόνον ΕΝΑ ξενοδοχείο, στο Καμάρι, και η Θηρασία δεν είχε ρεύμα. Περπάταγα στα χωράφια με τις ντοματιές και στα αμπέλια. Και έκανα αμάν να βρω ταξιτζή να με ανεβάσει στην Αρχαία Θήρα από τον "δρόμο". Δεν έχω ξαναπάει από τότε, και δεν νομίζω να το κάνω...

Τα τελευταία τέσσερα χρόνια κάνω διακοπές εδώ:

Εκτός από του Καραμολέγκου στο Καμάρι, είχε και το "Ατλαντίς" στα Φηρά. Υπήρχε πριν γεννηθώ εγώ (στη Σαντορίνη).
 



Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Περιέργως έχει ελάχιστες. Προμηθεύτηκα ολόκληρο κιτ για μας και το παιδί (2 ετών), αχρείαστο.
Επειδή έβρεξε... μπορεί να πεταχτώ και εγώ τέλος του μήνα Χαρδαλιά θέλοντος, καλές διακοπές!
 








Μηνύματα
782
Reaction score
990
Σκοπελο εχει αρκετο κοσμο και τωρα σε σχεδον περσινα επιπεδα (παω καθε χρονο λογω καταγωγης). Ξαπλωστρες στις κλασσικες παραλιες του νησιου δε βρισκεις ευκολα παρα μονο αν πας πρωι. Εδω Γλυστερι
 

Attachments




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.106
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top