Καλώδια και θύματα

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Με αφορμη μια παρατηρηση ειδικου που διαβασα αλλου για αλλο θεμα,
δεν χρειαζονται λεπτομερειες ειναι δυσαρεστες.

Ειπε αυτος ο καλος κυριος ομως κατι ενδιαφερον, οτι τα μελη κλειστων διαδικτυακων τοπων
που αλληλοεπιδρουν για μεγαλο διαστημα εχουν, προφανως μεσω μιας αυτοτροφοδοτουμενης, ενισχυομενης διαδικασιας και μεσω επιβραβευσεων , ερχομαι στο ζουμακι,
μια εντελως στρεβλη αισθηση της πραγματικοτητας και του τι ειναι αποδεκτο,
ζουν δηλαδη σε ενα δικο τους οχι παραλληλο εδω αλλα κλειστο συμπαν
που στο τελος καταληγει να δικαιολογει και να θεωρει απολυτως φυσικα
πασης φυσεως παραλογα ,ακραια, τερατωδη πραγματα.

Ειναι καλο για ολους να εκθετουμε τις αποψεις μας και τον τροπο που τις επικοινωνουμε
στην ανεμποδιστη, ελευθερη κριση των αλλων.
Εύγε,δεν θα έβρισκα ο ίδιος κομψότερο τρόπο να περιγράψω όσους βιώνουν τον ΄΄μαγικό κόσμο των καλωδίων΄΄ και τις αλληλεπιδράσεις τους...:sneaky:

1597294791891.png

1597295007205.png
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
μικρό απόσπασμα απ΄το βιογραφικό μου και την επαγγελματική μου δραστηριότητα
Screenshot_20200813_090033_com.android.chrome.jpg
Δηλαδή από 2012 μέχρι 2018, στην μεγαλύτερη περίοδο της κρίσης ας πούμε, δούλευες στην Ελντοράντο Γκολντ; Φινα!

Για πες τώρα, το ξέρεις το κάτωθεν;

"H μητρική εταιρεία της Ελληνικός Χρυσός (Ηellas Gold SA), ιδιοκτήτριας κατά 95% των Μεταλλείων Κασσάνδρας, δεν είναι η καναδική Eldοrado Gold αλλά μια ολλανδική εταιρεία-ταχυδρομική θυρίδα με το όνομα Eldorado Gold (Greece) BV. Αυτή με τη σειρά της έχει ως μητρική μια άλλη ολλανδική εταιρεία-θυρίδα, την Eldorado Gold (Netherlands) BV. Οι εταιρείες αυτού του τύπου χρησιμοποιούνται για τη μεταφορά κεφαλαίων από τα κράτη όπου γίνεται η επένδυση σε κράτη με πολύ χαμηλή φορολογία. Σύμφωνα με τη SOMO, τα χρήματα από την Ελλάδα μέσω Ολλανδίας θα απολαμβάνουν τελικά το φορολογικό καθεστώς των Μπαρμπάντος."

Και μια άλλη ερώτηση: τον Μπόμπολα τον ξέρεις;
 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.407
Reaction score
50.361
This elevated aim is most apparent in the ACC 268, MIT’s $80,000 flagship model. The large console box in the center allows the listener to adjust the articulation of the signal sent to the loudspeakers to accommodate for room conditions, gear changes, or software choices

1597300438442.png
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ακου να σου πω πορτογιούρα ... :biggrin:
Εχω μανατζάρει έργα της ExxonMobil της Saudi Aramco της Γαλλικής Total και άλλων,
δεν μπορόύσα να φανταστώ ότι σε ένα υγιές φόρουμ συνομιλίας και ανταλαγής απόψεων για τα στέρεα
θα συναντούσα και διαδικτυακούς καφενόβιους να προσπαθούν να πείσουν (κάποιες φορές ακόμα και με φασιστική συμπεριφορά ) για το επιστημονικό τους έργο.
Ποιο επιστημονικό έργο?
Το απόλυτο "0"
Επειδή το κουκουέ γεννάει και θρέφει τεμπέληδες να ξέρεις ότι
οι μάχες δίνονται στα χαρακώματα και όχι στα καφενεία.
Την επόμενη φορά που θα πίασεις το nick μου στο στόμα σου αλλά και τον όρο «επιστήμη»
να κοιτάς το παρακάτω συνημμένο.. μικρό απόσπασμα απ΄το βιογραφικό μου και την επαγγελματική μου δραστηριότητα
.
Σκαλ εσύ ;
Αλήθεια, εκείνον τον μυστήριο διακόπτη για τα φώτα κατάφερες να τον συνδέσεις ή ακόμα;
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ακου να σου πω πορτογιούρα ... :biggrin:
Εχω μανατζάρει έργα της ExxonMobil της Saudi Aramco της Γαλλικής Total και άλλων,
δεν μπορόύσα να φανταστώ ότι σε ένα υγιές φόρουμ συνομιλίας και ανταλαγής απόψεων για τα στέρεα
θα συναντούσα και διαδικτυακούς καφενόβιους να προσπαθούν να πείσουν (κάποιες φορές ακόμα και με φασιστική συμπεριφορά ) για το επιστημονικό τους έργο.
Ποιο επιστημονικό έργο?
Το απόλυτο "0"
Επειδή το κουκουέ γεννάει και θρέφει τεμπέληδες να ξέρεις ότι
οι μάχες δίνονται στα χαρακώματα και όχι στα καφενεία.
Την επόμενη φορά που θα πίασεις το nick μου στο στόμα σου αλλά και τον όρο «επιστήμη»
να κοιτάς το παρακάτω συνημμένο.. μικρό απόσπασμα απ΄το βιογραφικό μου και την επαγγελματική μου δραστηριότητα
.
Ρε συ @Khas , μη γίνεσαι αφοριστικος κι εσύ, κι ο @haris1308 θα μπορούσε να έχει ένα subforum με θεματολογία σχετική με το πώς μπορεί κανείς να συντονίσει πορείες/απεργίες και τη στήριξη του ..δημοκράτη μαδουρο.
Μιλάμε για βαθύ γνώστη!!
Λίγο το χεις αυτό???
Για όλα φταίνε οι.. λυκοφιλίες των χαιενταδων με τους καλωδιολαγνους!
 
Last edited:


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Άκου να δεις Χάρη1308, στείλε μας το βιογραφικό σου!! (Πες μου δε νοστάλγησες το παρελθόν; :lol:)
Ρε συ @Khas , μη γίνεσαι αφοριστικος κι εσύ, κι ο @haris1308 θα μπορούσε να έχει ένα subforum με θεματολογία σχετική με το πώς μπορεί κανείς να συντονίσει πορείες/απεργίες και τη στήριξη του ..δημοκράτη μαδουρο..
Λίγο το χεις αυτό??
 
Last edited:

I

iason

Guest
Με αφορμή αυτά που λέει το μέλος @Dresios ,ότι πολύ έχουν εγκαταλείψει το φόρουμ θα ήθελα να πω (έστω και ας γίνω αντιπαθητικος)Ότι στο νήμα του συγχωρεμένου του Ιδρυτή κινήθηκαν κωδικοί και γράψανε μέλη που είχαν να φανούν 5 και 10 χρόνια.
Όπως εμφανίστηκαν έτσι και εξαφανίστηκαν..........
Τροφή για σκέψη λεβέντες. ;)
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Άντε πάλι..τι έγινε με τον διακόπτη?
( θα μου πεί κανείς τι σημαίνει πορτογιούρα?)
Είναι ν'ανησυχεί κανείς...Μετά τα κρυστάλλινα πρίμα και τον τρόπο έκφρασης του υποφαινομένου,ο chrispo προβληματίζεται και με τον δικό μας...Cash.:O_o:

Εικάζω ότι σημαίνει τον περιφερόμενο από πόρτα σε πόρτα (πόρτα + γύρος) και κατ'επέκτασιν κάποιον αργόσχολο που δεν θα είχε κάτι εποικοδομητικό να κάνει...
Με αφορμή αυτά που λέει το μέλος @Dresios ,ότι πολύ έχουν εγκαταλείψει το φόρουμ θα ήθελα να πω (έστω και ας γίνω αντιπαθητικος)Ότι στο νήμα του συγχωρεμένου του Ιδρυτή κινήθηκαν κωδικοί και γράψανε μέλη που είχαν να φανούν 5 και 10 χρόνια.
Όπως εμφανίστηκαν έτσι και εξαφανίστηκαν..........
Τροφή για σκέψη λεβέντες. ;)
Η ζωή συνεχίζεται και τα δεδομένα για καθέναν μας αλλάζουν.Οι όροι χειρισμού στην ηχητική αναπαραγωγή έχουν εξελιχθεί πέρα από δοξασίες και ΄΄χαριεντισμούς΄΄ του παρελθόντος.Η διαδικτυακή μας παρέα είναι αυτό που ζούμε τώρα και όχι θρήνος για περασμένες εποχές.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
Οι όροι χειρισμού στην ηχητική αναπαραγωγή έχουν εξελιχθεί πέρα από δοξασίες και ΄΄χαριεντισμούς΄΄ του παρελθόντος.
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει αυτό το αυτονόητο, και προσπαθεί επίμονα να παραμείνει προσκολλημένος σε βινταζ χαϊενδικές τακτικές του παρελθόντος που όλοι μας ζήσαμε επί σειράς ετών, είναι καταδικασμένος να κλαίγεται εις τον αιώναν τον άπαντα, αδίκως όμως, διότι τα δεδομένα δεν πτοούνται.8-)

Και μην πιάνεστε απ'τα μαλλιά σας μη πνιγείτε, δε βοηθάνε αναφορές για το δήθεν "αγαπημένο σας φόρουμ" και τον αριθμό των μελών του, ιδίως όταν έχετε αποδείξει μηδενική πραγματική συνεισφορά σε τούτο τον ιστότοπο, με θρεντς επιμόρφωσης και ανάλυσης αρχών λειτουργίας περί του αντικειμένου που πραγματεύεται, αλλά αντιθέτως, η συμμετοχή σας εδώ είναι επιπέδου τρολ και (ΙΜΗΟ κακώς επιτρεπόμενου) παραδοσιακού καφενέ. :lol:
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
Βγάζεις πικρία ρε ντοκτορ για τη χαμένη κόμη σου ή μου φαίνεται??:smile::smile:
Πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτηση για τρίχες.

Είναι η κλασσική συνεισφορά σας. :lol:

Όπως έχω ξαναγράψει πολλές δεκάδες φορές, ξέρω ότι είμαι κούκλος, αλλά δε χρειάζεται να ασχολείστε και σεις με μένα και την ομορφιά μου. :cool:

Η συνεισφορά σας σε τούτο τον ιστότοπο, μετρημένη με θρεντς που ανοίξατε για ανάλυση θεμάτων της ηχητικής αναπαραγωγής, με παρουσίαση όλων των διαθέσιμων στοιχείων που μπορείτε να βρείτε, είναι, δυστυχώς, μηδενική.

Θα έπρεπε λίγο να ντρέπεστε. Τουλάχιστον προς κάποιους, που έχουν προσφέρει πολλές δεκάδες τέτοια θρεντ, μοιράζοντας όση γνώση μπόρεσαν. ;)
 
Last edited:


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτηση για τρίχες.

Είναι η κλασσική συνεισφορά σας. :lol:

Όπως έχω ξαναγράψει πολλές δεκάδες φορές, ξέρω ότι είμαι κούκλος, αλλά δε χρειάζεται να ασχολείστε και σεις με μένα και την ομορφιά μου. :cool:

Η συνεισφορά σας σε τούτο τον ιστότοπο, μετρημένη με θρεντς που ανοίξατε για ανάλυση θεμάτων της ηχητικής αναπαραγωγής, με παρουσίαση όλων των διαθέσιμων στοιχείων που μπορείτε να βρείτε, είναι, δυστυχώς, μηδενική.

Θα έπρεπε λίγο να ντρέπεστε. Τουλάχιστον προς κάποιους, που έχουν προσφέρει πολλές δεκάδες τέτοια θρεντ, μοιράζοντας όση γνώση μπόρεσαν. ;)
Με όλο το σεβασμό ντοκτορ, αλλά για .. τρίχες συμμετοχή δε μπορεί να ομιλεί ένας καραφλος!
Δε γίνεται μαναμ...
Εσύ που έχεις χάσει όλες ή σχεδόν όλες τις τρίχες σου να μας λες για.. τρίχες συνεισφορά!!
Δεν είναι δεοντολογικό.. κούκλε μ..
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.062
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top