Sony KD-55XG9505 vs LG 55SM9800

Μηνύματα
19
Reaction score
4
Ύστερα από έρευνα έχω καταλήξει στις ακόλουθες δύο τηλεοράσεις
LG 55SM9800
Sony KD-55XG9505
υπάρχει κάποιος κάτοχος να μου πει τη γνώμη του εάν έχει μείνει ευχαριστημένος ;
 

Μηνύματα
892
Reaction score
81
καλύτερη η xg9505. Έχει καλύτερα χαρακτηριστικά και είναι ποιο φωτεινή, καλύτερα χρώματα, καλύτερη αντίθεση και μαύρο. Σε αυτό που υπερτερεί η lg είναι στο smart κομμάτι, ποιο γρήγορο λόγο webos.
 

Μηνύματα
19
Reaction score
4
Σ ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία , το σαλόνι είναι 25τμ . Ποια είναι η άποψη σου να Συνδυάσω το ακόλουθο soundbar Sony HT-ZF9
Ώστε να έχω πιο ποιοτικό ήχο και παράλληλα να χρησιμοποιώ μόνο ένα τηλεχειριστήριο
 

Μηνύματα
892
Reaction score
81
σε ίδιο περίπου χώρο χρησιμοποιώ την jbl 5,1 παρόμοια με την sony . Νομίζω θα έχεις καλό αποτέλεσμα μιας και της sony η ηχόμπαρα είναι και atmos.
 

Μηνύματα
19
Reaction score
4
Criss , σ ευχαριστώ παρά πολύ για της Πληροφορίες σου😎
Η απόσταση από τον καναπέ θα είναι περίπου 2,90μ 55’ νομίζω θα είναι οκ 🤔
Επίσης κοίταζα και την Sony KD-55AG8
Όμως άκουσα αρνητικά σχόλια και την απέρριψα
 

Μηνύματα
892
Reaction score
81
καλύτερα 65".Ποιο καλά. Και εγώ 55 έχω και πάω για 75 με αποσταση 3 με 3,5 μετρα. Ο Κοτσόβολος ΤΗΝ 65'' την έχει με 36 άτοκες και 1η δοση τον Σεπτέμβριο.
 


ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
...
Η απόσταση από τον καναπέ θα είναι περίπου 2,90μ 55’ νομίζω θα είναι οκ 🤔
....
 

Μηνύματα
19
Reaction score
4
Προς το παρόν δεν έχω κάποιο συνδρομητικό κανάλι ώστε να έχω καλύτερη ανάλυση της εικόνας , ίσως βάλω μελόντικα🤔 Βλέπω μόνο τα κλασικά κανάλια ειδήσεις ,ταινίες και YouTube
Η φοβία μου είναι μήπως η 65 ίντσες κουράζουν τα μάτια μου Ομολογώ πως έχω ένα δίλημμα Μήπως κάνω λάθος κίνηση και μετά έχω θέματα τα λεφτά δεν είναι λίγα
 

ste

Μηνύματα
92
Reaction score
31
Εγω με την 70αρα στα 2.30 αποσταση βαραω κατι 12ωρα σερι τωρα με την καραντινα και δεν με κουραζει.Ειχα τους δικους σου φοβους και στην αρχη πηρα την 55αρα lg8600.Στον 1 μηνα την εβαλα αγγελια και οταν πουληθηκε πηρα την 70αρα lg7100.Υποδεεστερη σε χαρακτηριστικα αλλα λογω VA panel και μεγεθους ειμαι πολυ ευχαριστιμενος και θεωρω καλυτερη την εικονα της απο την 8600 παροτι η τελευταια θεωρειται premium.
 


Μηνύματα
121
Reaction score
41
παιδιά θέλω να αγοράσω μια Sony με va panel για τον πατέρα μου. Θα αντικαταστήσει μια bravia 10ετίας. Θα ήθελα να ξέρω αν το va panel δημιουργεί πρόβλημα ως προς τις γωνίες θέασης.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Είναι τόσο καλύτερες οι VA που η μικρή διαφορά σε φωτεινότητα απο μεγάλες γωνίες είναι πταίσμα.
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Η απόσταση από τον καναπέ θα είναι περίπου 2,90μ 55’ νομίζω θα είναι οκ 🤔
Επίσης κοίταζα και την Sony KD-55AG8
Όμως άκουσα αρνητικά σχόλια και την απέρριψα
Στα 2,90μ που είσαι σε απόσταση 65αρα είναι μονόδρομος τώρα πια.
'Οσο για τη Sony KD-55AG8 δε ξέρω ποια είναι τα αρνητικά της αλλά εγώ έχω τη 55AG9 είναι OLED και έχω μείνει άφωνος και η προηγούμενη μου TV ήταν μια πλάσμα 50 Pioneer
 

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Στα 2.70 μ. 65άρα Sony και το μετάνοιωσα ήδη ,μετά από ένα χρόνο
Αν δεν είχα μπλέξει με ηχεία και τα συναφή που με ξεζουμίζουν θα την είχα στείλει για να πάω σε 80άρα+
Κοινώς Μην πάρεις 55αρα Θα ψάχνεσαι μετά ...
 

Μηνύματα
19
Reaction score
4
Στα 2,90μ που είσαι σε απόσταση 65αρα είναι μονόδρομος τώρα πια.
'Οσο για τη Sony KD-55AG8 δε ξέρω ποια είναι τα αρνητικά της αλλά εγώ έχω τη 55AG9 είναι OLED και έχω μείνει άφωνος και η προηγούμενη μου TV ήταν μια πλάσμα 50 Pioneer
Τελικά ύστερα σπο μεγάλη έρευνα εδώ και 3 μήνες κάτοχος της Sony KD-65XG9505 είμαι παρά πολύ ευχαριστημένος για την επιλογή μου και σε συνδιασμο με Sony HT-ZF9 ο ήχος είναι σκέτη μαγεία !
Λόγο budget και της οικονομικής αβεβαιότητας που επικρατεί δεν μπορούσα να κάνω την υπέρβαση σε oled , αν γύρναγα τον χρόνο πίσω θα χτύπαγα την 75’
παιδιά θέλω να αγοράσω μια Sony με va panel για τον πατέρα μου. Θα αντικαταστήσει μια bravia 10ετίας. Θα ήθελα να ξέρω αν το va panel δημιουργεί πρόβλημα ως προς τις γωνίες θέασης.
κατα την έρευνα μου είχα και εγώ αυτό τον προβληματισμό ,
Κάτοχος εδώ και 3 μήνες Sony KD-65XG9505 Στη συνιστώ με κλειστά μάτια !
 

Μηνύματα
19
Reaction score
4
Στα 2.70 μ. 65άρα Sony και το μετάνοιωσα ήδη ,μετά από ένα χρόνο
Αν δεν είχα μπλέξει με ηχεία και τα συναφή που με ξεζουμίζουν θα την είχα στείλει για να πάω σε 80άρα+
Κοινώς Μην πάρεις 55αρα Θα ψάχνεσαι μετά ...
Τελικά επέλεξα την Sony KD-65XG9505 , την έχω εδώ και 3 μήνες έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος με την εικόνα κλπ
Αν γύρναγα το χρόνο πίσω άνετα θα έπαιζα σε 75’
Αυτό που τα σπάει και δεν το μετάνιωσα καθόλου για τα λεφτά της είναι η Sony HT-ZF9 . Ο ήχος που βγάζει είναι μαγικός !
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.193
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top