To subwoofer or not to subwoofer

Μηνύματα
298
Reaction score
831
Ω,τι κόσμος...Dada
(βάλε την παρακάτω εικόνα ως...avatar Decembered)
View attachment 180533
Απολαυστικοτατος οπως παντα.
Να σας αφησω να συνεχισετε στο φορουμ τεχνολογιας κι εγω θα διαβαζω ολα τα τεχνολογικα θεματα, αν και τον τελαυταιο καιρο, ολο "τι θα φαμε σημερα", "ο κακος μας ο καιρος", πολλες αγγελεις, και κατι τετοια βλεπω ως κυριαρχα θεματα.
Μαλλον εχει προχωρησει πολυ η τεχνολογια και δε χρειαζεται πλεον ουτε καν να συζηταμε γι αυτην, ειναι κοινο κτημα πλεον.
Αντε, φιλια, και καλη ανταμωση στα γουναραδικα!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Απολαυστικοτατος οπως παντα.
Να σας αφησω να συνεχισετε στο φορουμ τεχνολογιας κι εγω θα διαβαζω ολα τα τεχνολογικα θεματα, αν και τον τελαυταιο καιρο, ολο "τι θα φαμε σημερα", "ο κακος μας ο καιρος", πολλες αγγελεις, και κατι τετοια βλεπω ως κυριαρχα θεματα.
Μαλλον εχει προχωρησει πολυ η τεχνολογια και δε χρειαζεται πλεον ουτε καν να συζηταμε γι αυτην, ειναι κοινο κτημα πλεον.
Αντε, φιλια, και καλη ανταμωση στα γουναραδικα!
Άμα εμπεδώνεις όσα τεχνολογικά στοιχεία διαβάζεις,τότε μαθαίνεις και πώς να κάνεις την τεχνολογία...τέχνη.:wink:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Να σας αφησω να συνεχισετε στο φορουμ τεχνολογιας κι εγω θα διαβαζω ολα τα τεχνολογικα θεματα, αν και τον τελαυταιο καιρο, ολο "τι θα φαμε σημερα", "ο κακος μας ο καιρος", πολλες αγγελεις, και κατι τετοια βλεπω ως κυριαρχα θεματα.
είναι που σταμάτησες να εμπλουτίζεις με τις γνώσεις σου τον χώρο :laugh:
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
Δεν βαρεθηκες να κανεις τη μαιμου?
Γιατι δε βαζεις ενα αλλο συμπαθητικο ζωακι στο αβαταρ, ενα λαγο ας πουμε?
... ρωτα το καρμα, εντουτης απαντησες καπου ο ιδιος γιατι δεν επελεξα λαγο ή αλεπουδα :
καλη ανταμωση στα γουναραδικα
παραυτα θα διατρεχουμε την χρονια του λαγου σε λιγοτερο απο 3 χρονια:
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
θυμησε μου τη καμπυλη (κατω απο την οποια) δεν εχει σημαντικες επιπτωσεις η ηχητικη φροντιδα του χωρου ενα γερμανικο ονομα ηταν Shoenfelt..κατι τετχοιοοοοοοο....
απο τις μεγαλητερες μαιμουδες ο Tom Waits.. 🐒
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
θυμησε μου τη καμπυλη (κατω απο την οποια) δεν εχει σημαντικες επιπτωσεις η ηχητικη φροντιδα του χωρου ενα γερμανικο ονομα ηταν Shoenfelt..κατι τετχοιοοοοοοο....
απο τις μεγαλητερες μαιμουδες ο Tom Waits.. 🐒
Μην μπερδεύεις τον Dr.Manfred Schroeder με τον...Phil Shoenfelt.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.658
Άσε, θα μας πουν πάλι ότι χάνουμε το δάσος και με την ενασχόληση με τον σρόεντερ και τη ζώνη του...

Βασικά θα κατηγορούμαστε ότι χάνουμε το δάσος, όποτε τους βολεύει. :gotcha:

Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια, είπαμε, μεις δεν είμαστε μουσικόφιλοι, μόνο μηχανήματα ξέρουμε ν'αγοραζουμε με τα πιντιέφ, και να στήνουμε σωστά τα σαμπ. Αυτοί που αγοράζουν μηχανήματα με τ'αφτχιά είναι μουσικόφιλοι, αρνούνται τα πιντιέφ και δε χαμπαριάζουν γρι περί των βασικών αρχών, απαγορεύεται το διάβασμα, μόνο ακροάσεις επιτρέπονται. :tongue:

Σουαρέ. :lol:
 


Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Με τόσα...πανάκριβα μηχανήματα και...κοστοβόρες λύσεις που έχω παρουσιάσει,θα έπρεπε να αισθάνομαι...συντετριμμένος. :Α
Θεωρείς ότι μπορεί κάποιος να τα χειριστεί όπως εσύ ;;;
Ειδικά το pc ;
Με dirac η χωρίς ;;
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Θεωρείς ότι μπορεί κάποιος να τα χειριστεί όπως εσύ ;;;
Ειδικά το pc ;
Με dirac η χωρίς ;;
Εκτιμώ ότι καθένας μας ξέρει τα δικά του μηχανήματα και χώρο έχοντας δυνατότητες να τα χειριστεί με δικούς του τρόπους όπως και ο γράφων εκθέτει δυνατότητες για τους δικούς του χειρισμούς...Αλλιώτικα,αδίκως θα ξόδευε το παραμικρό ποσό για μηχανές υψηλής πιστότητας.
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Η ότι μπορούν πολλοι να δοκιμάσουν ,έστω να δοκιμάσουν , να ακουμπήσουν ένα Σάμπ πάνω στο κρεβάτι ;;;
Το να αγοράσουν 4 Σάμπ δεν θέλω το σχολιάσω καν ....
Εκτιμώ ότι καθένας μας ξέρει τα δικά του μηχανήματα και χώρο έχοντας δυνατότητες να τα χειριστεί με δικούς του τρόπους όπως και ο γράφων εκθέτει δυνατότητες για τους δικούς του χειρισμούς...Αλλιώτικα,αδίκως θα ξόδευε το παραμικρό ποσό για μηχανές υψηλής πιστότητας.
Μην βάζεις και στοίχημα ....
Εδώ δεν ξέρουμε να βρούμε τι φάσεις ρεύματος των ηχείων ....
Μακάρι να ήξερα τα μισά από εσένα αλλά
Άλλοι δεν ξέρουν ούτε τα μισά από εμένα ...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Η ότι μπορούν πολλοι να δοκιμάσουν ,έστω να δοκιμάσουν , να ακουμπήσουν ένα Σάμπ πάνω στο κρεβάτι ;;;
Το να αγοράσουν 4 Σάμπ δεν θέλω το σχολιάσω καν ....
Μπορούν ν'ακουμπήσουν...ό,τι θέλουν.
Αφιερώνω εκ των προτέρων σε αυτό το σχόλιο την επόμενη παρτίδα στο γνωστό setup με δύο μόνο - τα φθηνότερα - sub ακουμπισμένα αποκλειστικά στο δάπεδο...Και ρυθμισμένα με το αυτί...
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Το δικό σου αυτί όμως
Όχι το δικό μου
Εγώ πολλές φορές δεν ξέρω αν παίζει το ηχείο ....
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Η ότι μπορούν πολλοι να δοκιμάσουν ,έστω να δοκιμάσουν , να ακουμπήσουν ένα Σάμπ πάνω στο κρεβάτι ;;;
Το να αγοράσουν 4 Σάμπ δεν θέλω το σχολιάσω καν ....

Μην βάζεις και στοίχημα ....
Εδώ δεν ξέρουμε να βρούμε τι φάσεις ρεύματος των ηχείων ....
Μακάρι να ήξερα τα μισά από εσένα αλλά
Άλλοι δεν ξέρουν ούτε τα μισά από εμένα ...
Πιστεύω πως δεν ξέρω ούτε τα μισά από εσένα (ίσως ούτε το 1/3), δεν μπορώ και πολλές φορές δεν θέλω να μπω στον κόπο.. Έχω πει πολλές φορές επίσης ήδη πως ακούω και παίρνω ευχαρίστηση από την όποια πηγή. Οικονομικά λίγοι μπορούν έτσι κι αλλιώς να ακολουθήσουν αυτά που χρειάζονται... Εκατέρωθεν οι φίλοι και οι μη φίλοι των sub έχουν βοηθήσει κόσμο να πάει ένα μίκρό βήμα παρακάτω την απόλαυση. Ο γκουρού όσο δύσκολο και αν είναι αυτά που περιγράφει να πραγματοποιηθούν από πολλούς, είναι αδιαπραγμάτευτα χρήσιμα και μπράβο του που το κάνει. Θέλω να πω..
Δεν υπάρχει θέμα παιδιά, στην επικοινωνία είναι το πρόβλημα και όχι στην ουσία.
Αν μπορούμε να αλιεύσουμε αυτό που μας ταιριάζει χωρίς πολλούς εγωισμούς η΄φαμφάρες εκατέρωθεν υπάρχει γνώση εδώ μέσα να φαν και οι κότες που λένε...
Εκεί νομίζω κολλάει καλύτερα το ''χάνουμε το δάσος'' που ακούγεται συχνά..
 
Last edited:

Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
με δύο μόνο - τα φθηνότερα - sub ακουμπισμένα αποκλειστικά στο δάπεδο...Και ρυθμισμένα με το αυτί...
Έτσι! Αυτό λέγεται επίδειξη
Ανώτερης τεχνικής και είναι για λίγους...
 



Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Αφιερώνω εκ των προτέρων σε αυτό το σχόλιο την επόμενη παρτίδα στο γνωστό setup με δύο μόνο - τα φθηνότερα - sub ακουμπισμένα αποκλειστικά στο δάπεδο...Και ρυθμισμένα με το αυτί...
με αυτο το ποστ μπαινεις στους avsite :lolsign:
Και τελικά @jiovani75 τι έγινε; Τα άφησες τα σαμπ η τα έβγαλες; Και γιατί; Αλήθεια πες ε!

Υ.Γ. Είναι πραγματική ερώτηση.
για δικαναλο δεν τα χρειαζεται τα sub που εχει :lolsign:
 
Last edited:


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top