To subwoofer or not to subwoofer

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Το like επαξια σε εσας απο εμενα. Ταπεινα ομως να προτεινω οτι τελικα πρεπει να βοηθατε για να προσπτατευεστε με καποια υποτυπωδη διακριση και οταν καποιος ειναι ετοιμος πραγματικα να δεχτει τη βοηθεια. Να μου πειυε που να το ξερω ? Σωστα, αλλα επειδη καποιος λεει ολο καλα λογια και ειναι compliant συνεχως δε σημαινει οτι αξιζει τη βοηθεια σας.
Εχεις δίκιο δυστυχώς.
Δεν πρόκειται να ξαναγίνει παρά μόνο με φίλους (πχ @Kotsidis John ).
 

Μηνύματα
763
Reaction score
1.594
1ον δεν είμαι admin :laugh:
Προτού με quotάρεις, θα μπορούσες να δεις ότι το διόρθωσα.
2ον θεωρείς σέντρα τις υπερεντυπώσεις και τις ευχαριστίες ενός ατόμου προ 12 μηνών για την βοήθεια και το αποτέλεσμα που του προσέφεραν στον χώρο του κάποια μέλη αφιλοκερδώς?
Ναι. Αφου οι «υπερεντυπωσεις» αυτές δεν τον αντιπροσωπεύουν σήμερα, βρίσκω οτι η ανασκαφή αυτή δεν προσφέρει τίποτα και μάλλον υποδαυλίζει μια κόντρα, ειδικά από τη στιγμή που, όπως εσυ ο ίδιος γράφεις (και σε πιστεύω), όλα αυτά συνέβησαν προ 12μηνου, και όχι π.χ. την περασμένη βδομάδα.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Εχεις δίκιο δυστυχώς.
Δεν πρόκειται να ξαναγίνει παρά μόνο με φίλους (πχ @Kotsidis John ).
Οχι να συνεχισεις να βοηθας ιδιως εαν ειναι στην φυση σου και σε κανει να αισθανεσαι καλυτερος ανθρωπος αλλα και γιατι υπαρχουν οντως ωριμα ατομα που θα το εκτιμουσαν. Και με ωριμα εννοω αυτους που δε θα ακολουθουσαν τις προστεγες σου επειδη απλως σε θεωρουν αυθεντια σε οτιδηποτε αλλα επειδη αυτα που τους λες επιλεγουν να γινουν κτημα τους πριν τα ακολουθησουν. Αυτο ειναι ενα καλο κριτηριο για να τους ξεχωριζεις νομιζω. . Απλως λιγο μεγαλυτερη διακριση.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.059
Προτού με quotάρεις, θα μπορούσες να δεις ότι το διόρθωσα.
μήπως να θα σου δίνω και ωφέλιμο χρόνο 15 λεπτών για να μου δίνεις το οκ πριν απαντήσω?

Ναι. Αφου οι «υπερεντυπωσεις» αυτές δεν τον αντιπροσωπεύουν σήμερα, βρίσκω οτι η ανασκαφή αυτή δεν προσφέρει τίποτα και μάλλον υποδαυλίζει μια κόντρα, ειδικά από τη στιγμή που, όπως εσυ ο ίδιος γράφεις (και σε πιστεύω), όλα αυτά συνέβησαν προ 12μηνου, και όχι π.χ. την περασμένη βδομάδα.
τι θα πει δεν αντιπροσωπεύει σήμερα?
άλλαξε κάτι στο τριτμεντ από πέρυσι?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.059
Εχεις δίκιο δυστυχώς.
Δεν πρόκειται να ξαναγίνει παρά μόνο με φίλους (πχ @Kotsidis John ).
Οχι να συνεχισεις να βοηθας ιδιως εαν ειναι στην φυση σου και σε κανει να αισθανεσαι καλυτερος ανθρωπος αλλα και γιατι υπαρχουν οντως ωριμα ατομα που θα το εκτιμουσαν. Και με ωριμα εννοω αυτους που δε θα ακολουθουσαν τις προστεγες σου επειδη απλως σε θεωρουν αυθεντια σε οτιδηποτε αλλα επειδη αυτα που τους λες επιλεγουν να γινουν κτημα τους πριν τα ακολουθησουν. Αυτο ειναι ενα καλο κριτηριο για να τους ξεχωριζεις νομιζω. . Απλως λιγο μεγαλυτερη διακριση.
να σε βάλω δίπλα από τον Κοτσίδη? :biggrin:
 

Μηνύματα
6.566
Reaction score
5.135
Το πρόβλημα ποιο είναι δεν κατάλαβα.

Όποιος έχει πολλαπλά σαμπ δεν είναι παράλογο να αυτοαναιρείται για τη χρησιμότητα καθενός από αυτά ή και όλων μαζί, και ανά μουσικό κομμάτι ακόμη.

Στη διακριτική του ευχέρεια είναι αν, ποια απ’ όλα, πόσο και πώς θα τα χρησιμοποιήσει.
Το να είναι στημένα στον χώρο δεν είναι πρόβλημα. Το να μην υπάρχουν εξαρχής είναι.

Και ο ενθουσιασμός του με αλλαγές δικαιολογημένος, όπως και η αμφιβολία του αν τελικά ήταν σωστές γι’ αυτόν οι επιλογές του.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
τι θα πει δεν αντιπροσωπεύει σήμερα?
άλλαξε κάτι στο τριτμεντ από πέρυσι?
Κατά κάποιον τρόπο :lolsign: .

Παλι καλά που τώρα λέει πως
ο ηχος που έχω αυτή τη στιγμή Είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει ποτέ στη ζωή μου....
Έστω κάτι μικρό έχω συνεισφέρει, κι ας τα κοροϊδεύει όλα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.059
Και ο ενθουσιασμός του με αλλαγές δικαιολογημένος, όπως και η αμφιβολία του αν τελικά ήταν σωστές γι’ αυτόν οι επιλογές του.
σεβαστό....
μόνο που η υγιής αμφιβολία έρχεται μετά από προσωπικό ψάξιμο...αλλαγές και δοκιμές με κάτι άλλο
όχι από εγωισμό να κατηγορήσουμε κάποιον για τις επιλογές μας
 

Μηνύματα
763
Reaction score
1.594
μήπως να θα σου δίνω και ωφέλιμο χρόνο 15 λεπτών για να μου δίνεις το οκ πριν απαντήσω?
τι θα πει δεν αντιπροσωπεύει?
άλλαξε κάτι στο τριτμεντ από πέρυσι?
Φίλε μου, ο άνθρωπος τοποθετήθηκε σήμερα επι όλων αυτών, δεν σου κάνει η σημερινή του θέση; Ποιο είναι το πρόβλημα, τέλος πάντων;

Οσο για το πρώτο σκέλος της απάντησης σου, ας το κρίνουν άλλοι.
Το πρόβλημα ποιο είναι δεν κατάλαβα.

Όποιος έχει πολλαπλά σαμπ δεν είναι παράλογο να αυτοαναιρείται για τη χρησιμότητα καθενός από αυτά ή και όλων μαζί, και ανά μουσικό κομμάτι ακόμη.

Στη διακριτική του ευχέρεια είναι αν, ποια απ’ όλα, πόσο και πώς θα τα χρησιμοποιήσει.
Το να είναι στημένα στον χώρο δεν είναι πρόβλημα. Το να μην υπάρχουν εξαρχής είναι.

Και ο ενθουσιασμός του με αλλαγές δικαιολογημένος, όπως και η αμφιβολία του αν τελικά ήταν σωστές γι’ αυτόν οι επιλογές του.
Εδώ λέμε ότι ο άνθρωπος πήγε και αγόρασε ηχεία και subs χωρίς να ενημερώσει, αυτά που περιγράφεις είναι πταίσματα 8-)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.059
Φίλε μου, ο άνθρωπος τοποθετήθηκε σήμερα επι όλων αυτών,
όπως είχε κάνει και πέρυσι από την ανάποδη όμως
δεν σου κάνει η σημερινή του θέση;
με τον τρόπο που την εκφράζει επί προσωπικού και εφόσον τα διαγράμματα λένε άλλα όχι
Ποιο είναι το πρόβλημα, τέλος πάντων;
συμπεριφοράς
Οσο για το πρώτο σκέλος της απάντησης σου, ας το κρίνουν άλλοι.
τι να κρίνουν? πόσο χρόνο να περιμένω για να σου απαντήσω?
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Οχι να συνεχισεις να βοηθας ιδιως εαν ειναι στην φυση σου και σε κανει να αισθανεσαι καλυτερος ανθρωπος αλλα και γιατι υπαρχουν οντως ωριμα ατομα που θα το εκτιμουσαν.
Μόνο με κείμενα στο φόρουμ.
Τέρμα τα πμ, τέρμα τα mail με αρχεία REW, τέρμα τα TeamViewer, τέρμα οι επισκέψεις σε σπίτια (αυτές τις έκοψε ο covid έτσι κι αλλιώς).
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Κατά κάποιον τρόπο :lolsign: .

Παλι καλά που τώρα λέει πως

Έστω κάτι μικρό έχω συνεισφέρει, κι ας τα κοροϊδεύει όλα.
Φυσικα εχεις προσφερει (το παρακολουθησα το νημα προσφατα) και στο κατω κατω ας μην ακολουθουσε ο καθενας μας τις προτασεις σου εαν δεν ηθελε. (ασε που οπως εγραψες παρα πανω δεν εκανε ακριβως αυτα που υποδειχθησαν απο εσενα και καλα εκανε αλλα πρεπει να το εκτιμησει και να μας εξηγησει που "απετυχε" το ολο εγχειρημα ). Εκει που "χανεις" (και θα σε παυησουν καλα τωρα τροπως του λεγειν) οπως καταλαβαινεις ειναι στην πιεστικοτητα ττου χαρακτηρα σου.
 
Last edited:


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.059
Εσένα καληνύχτισα. Το μας που κολλάει ;
ε αφού δεν κοιμάσαι....ψάξε για την χαμένη αντικειμενικότητα μου
θα σε περιμένω
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Κάποια μηδενικά ρίξανε και μπηχτές για μπίζνες.

Λοιπόν ο Τζιο πήρε:
  1. Τον Τρινοβ μτχ απο άλλο μέλος ο οποίος ηθελε να πάρει τον μεγαλύτερο και θα τον πουλούσε έτσι κι αλλιως. Σκεφτόταν ο Τζιο να πάρει τον Storm-Bryston καινούργιο , δεν νομίζω να έκανε κακή επιλογή.
  2. Τα ηχεία απο τον αντιπρόσωπο της PMC, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο. Χωρίς να συζητήσει με κανέναν το μοντέλο (θα του προτεινόταν άλλο PMC)
  3. Τα σαμπ απο τον αντιπρόσωπο, χωρίς να ενημερώσει και χωρίς να ρωτήσει μοντέλο. (Θα του προτεινόταν άλλο SVS, πιθανότατα και άλλη εταιρία).
  4. Τα treatments απευθείας απο το εργοστάσιο της GIK, χωρίς καμία μεσολάβηση κανενός.
Α ναι, και το Roon Nucleus από κάποιον Αθηναίο, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
ε αφού δεν κοιμάσαι....ψάξε για την χαμένη αντικειμενικότητα μου
θα σε περιμένω
Δεν υπάρχει λόγος να ψάξω κάτι. Γενικά κοιμάμαι πολύ αργά λόγω της δουλειάς.
Όταν το απόγευμα λέω καληνύχτα είναι delete :)
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
όπως είχε κάνει και πέρυσι από την ανάποδη όμως

με τον τρόπο που την εκφράζει επί προσωπικού και εφόσον τα διαγράμματα λένε άλλα όχι

συμπεριφοράς

τι να κρίνουν? πόσο χρόνο να περιμένω για να σου απαντήσω?
Πολυ σωστη τοποθετηση. Ηθελα να τα πω και εγω ετσι αλλα θα το εκανα φιλοσοφικα και ακρη δε θα βγαζαμε. The story of my life until 40 years old but some things never change. They rise to the surface from nowhere.
 

Μηνύματα
6.566
Reaction score
5.135
Η τωρινή θέση του κατόχου ποια είναι;

Ότι η προσθήκη των SVS ήταν περιττή;
Ότι έκαναν περισσότερο κακό παρά καλό;
Ότι η θέση τους ήταν λάθος;
Οι βάσεις-σαμπ μπροστά εξακολουθούν να θεωρούνται σωστή επιλογή;
Το ταίριασμα των βάσεων-σαμπ με τα πίσω SVS θεωρείται πρόβλημα;
Περιλαμβάνεται και ο Trinnov στις λάθος επιλογές;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.059
Δεν υπάρχει λόγος να ψάξω κάτι. Γενικά κοιμάμαι πολύ αργά λόγω της δουλειάς.
Όταν το απόγευμα λέω καληνύχτα είναι delete :)
όταν όμως κατηγορείς κάποιον για κάτι...καλό είναι να το στηρίζεις και κάπου...
γεμίσαμε πυροτεχνήματα ;)
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.254
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top