Ορθογραφικά λάθη που κάνουν τον Κόγια να κλαίει


jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.994
Reaction score
1.462
...To λεντ είναι αναμένω σηναιχεια δεν με χαλάει αλλά τι ον, οφ, δεν το πετιχαινω κάτι δεν κάνω καλά...
Από σημερινό post...
 




Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.187
Reaction score
27.662
Απέναντί μου άρχισαν οι εργασίες ανέγερσης.
Κανένας δεν είχε προσέξει το λάθος στην τεράστια ταμπέλα.
Όταν είπα στον εργολάβο "ρε Βασίλη πλήρωσες για την ταμπέλα;" με κοίταζε περίεργα.
Μόνο όταν του έδειξα το Τ αντί για Κ το είδε.
Κανένας δεν το είχε δει ως τώρα.

cons.jpg
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Ανάμεσα στα αιτήματα των μαθητών που κάνουν κατάληψη στο σχολείο που υπηρετώ είναι και η "λιγόστεψη του αριθμού των μαθητών ανά αίθουσα"...




Και γιατί μας το αναφέρετε Κε Κατσίκη, για να τονίσετε την ανεπάρκεια του εκπαιδευτικού συστήματος το οποίο καθίσταται ως ανεπαρκές να μάθει τα βασικά στους μαθητές ή υπονοείτε πως οι νέες γενιές είναι ηλίθιες και έχουν το νου τους σε άλλα πράγματα πέρα από την μόρφωση και την καλή σταδιοδρομία;
Με όποιον δάσκαλο καθήσεις... λέει η σοφή λαϊκή παροιμία....
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.187
Reaction score
27.662
Ανάμεσα στα αιτήματα των μαθητών που κάνουν κατάληψη στο σχολείο που υπηρετώ είναι και η "λιγόστεψη του αριθμού των μαθητών ανά αίθουσα"...
Θα έπρεπε να γράψουν και "μεγαλυτέρεψη των αιθουσών διδασκαλίας"
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Και γιατί μας το αναφέρετε Κε Κατσίκη, για να τονίσετε την ανεπάρκεια του εκπαιδευτικού συστήματος το οποίο καθίσταται ως ανεπαρκές να μάθει τα βασικά στους μαθητές ή υπονοείτε πως οι νέες γενιές είναι ηλίθιες και έχουν το νου τους σε άλλα πράγματα πέρα από την μόρφωση και την καλή σταδιοδρομία;
Με όποιον δάσκαλο καθήσεις... λέει η σοφή λαϊκή παροιμία....
Λιγόστεψε τα σχόλια προς τον φίλο μου τον Έκτορα, μη σου μεγαλυτερέψω τα δικά μου.

Όλοι σεις οι άσφαλτοι, cark με μου..
 










ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.606
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top