Subwoofer με BASH ή Class D;

Μηνύματα
182
Reaction score
399
Αναρωτιέμαι για το πόσο και τελικά αν οι BASH είναι τελικά καλύτεροι από τους class D στα subwoofers, όπως αναφέρουν κάποιες εταιρείες.
Επίσης διάβασα πως οι πρώτοι είχαν κάποια προβλήματα, γιαυτό και τους δίναν μικρή εγγύηση, σε αντίθεση με τους D.

Δεν μπόρεσα να βρω λεπτομέρειες για τους Sledge. Νομίζω είναι της SVS η οποία διόρθωσε προβλήματα των BASH και έδωσε δική της ονομασία;

Θα ήθελα να μάθω περισσότερα, καθώς έχω sub με BASH ενισχυτή.
Καλώ τους γκουρού του forum για λίγα ψίχουλα γνώσεων.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
παλιά ιστορία....τι μου θύμησες
απ όσο ξέρω η svs βάζει class d
τι sub έχεις? klipsch?
 

Μηνύματα
182
Reaction score
399
Το 1000f της Focal. H αναζήτηση ξεκίνησε διότι ένα από δαύτα κοστίζει σχεδόν όσο δυο της XTZ ή της arendal. Και επειδή σίγουρα θέλω δυο subs, δεν ξέρω αν αξίζει το 1000f.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Το 1000f της Focal. H αναζήτηση ξεκίνησε διότι ένα από δαύτα κοστίζει σχεδόν όσο δυο της XTZ ή της arendal. Και επειδή σίγουρα θέλω δυο subs, δεν ξέρω αν αξίζει το 1000f.
προσωπικά όσο και αν αγαπάω φοκάλ για τα ηχεία της.....και αυτή όπως και άλλες μεγάλες εταιρίες ηχείων
στα sub τους είναι μικρές...

το ότι έχεις sub της focal δεν σε δεσμεύει απαραίτητα για το 2ο
αρκεί να ρυθμιστούν σωστά ώστε να μην τερματίζει το μικρότερο εις βάρος της συνολικής εικόνας
 

Μηνύματα
182
Reaction score
399
το ότι έχεις sub της focal δεν σε δεσμεύει απαραίτητα για το 2ο
αρκεί να ρυθμιστούν σωστά ώστε να μην τερματίζει το μικρότερο εις βάρος της συνολικής εικόνας
Δεν υπάρχει περίπτωση, εγώ τα θέλω σα δυο σταγόνες νερό (ή σαν τέσσερις).

Έναν γιατρό που έχετε εδω μέσα και μπριζώνει κόσμο για τετραπλά subwoofers, - να τον διώξετε.
Και αυτόν και κάτι άλλους που λένε πως πρέπει να είναι ενήλικα και τα 4.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Δεν υπάρχει περίπτωση, εγώ τα θέλω σα δυο σταγόνες νερό (ή σαν τέσσερις).

Έναν γιατρό που έχετε εδω μέσα και μπριζώνει κόσμο για τετραπλά subwoofers, - να τον διώξετε.
Και αυτόν και κάτι άλλους που λένε πως πρέπει να είναι ενήλικα και τα 4.
τότε πούλα το focal :p
 


Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Νικόλα περιμένω τις φωτογραφίες!. Αν το πρόβλημα ειναι η τιμή που βλέπεις στον τιμοκατάλογο, αυτή ειναι "για τους άλλους" πάρε τηλεφωνο στο Athens Pro Audio βρες τον χρήστο και πάλεψε το!
 

Μηνύματα
182
Reaction score
399
Νικόλα περιμένω τις φωτογραφίες!. Αν το πρόβλημα ειναι η τιμή που βλέπεις στον τιμοκατάλογο, αυτή ειναι "για τους άλλους" πάρε τηλεφωνο στο Athens Pro Audio βρες τον χρήστο και πάλεψε το!
Τα έμπλεξα λίγο και το άργησα το όλο θέμα. Θέλω να το φτιάξω όσο καλά μπορώ το δωμάτιο γιαυτό και με πήγε πίσω. Φυσικά και θα ανεβάσω φωτό όταν θαρθει η ώρα.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.093
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top