Κόντρα πλακέ, Seas κι ένα μάτσο Hypex

Μηνύματα
950
Reaction score
495
Φίλε καταπληκτικός. Συγχαρητήρια!

Όποτε μπορέσεις ανέβασε κι ένα RT60 για οφθαλμόλουτρο.

:hi:
 





costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.486
Άσε τα σχεδιαγράμματα, δε θέλουμε. :smg:

Δώσε εντυπώσεις ακρόασης!8-)
Τι διαφορές ακούσατε;
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
Εξαιρετικά:thumbsup:
Τελικά πιανουν τα χέρια του @dapost:dance2:
Ο αχρηστος ο @dapost, ολο τον Αυγουστο διακοπαρες και μεχρι τον Οκτωβριο καθε ΣΚ παραλία. Ουτε μια βιδα ρε, ο τεμπελης. Ολομόναχος εφαγα το πακετο. :gotcha:
Άσε τα σχεδιαγράμματα, δε θέλουμε. :smg:

Δώσε εντυπώσεις ακρόασης!8-)
Τι διαφορές ακούσατε;
Το αριθερμ ρουφαει ολο το γρεζι. Μαλλον θα πρεπει να το αλλαζω καθε χρονο γιατι θα γεμιζει.
Το κοντρα πλακε εχει φοβερο πρατ.
:roflmao:
 
Last edited:



dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041
Ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες των γκουρού, δεν υπάρχει πουθενά εμφανής απορρόφηση, ούτε στο ταβάνι. Και όπως θα δείτε στις μετρήσεις, έτσι πρέπει, ακόμη και σε σχετικά μεγάλο χώρο, όπως του Άκη.

Ο στόχος του Άκη ήταν να πετάξει το ντιρακ που μόλις αγόρασε. Και νομίζω είναι πολύ κοντά στο να τον πετύχει!

Κρίμα που δεν μπορεί να δει ο Λινκβιτς τα παιδιά του στα καλύτερα τους.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.376
Reaction score
79.463
Ο στόχος του Άκη ήταν να πετάξει το ντιρακ που μόλις αγόρασε. Και νομίζω είναι πολύ κοντά στο να τον πετύχει!
Για να δούμε τι γίνεται στα 20-200Hz με/χωρίς Dirac
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
Μπα, δε νομιζω να γλιτωνουμε το dirac.
Αλλα σιγουρα τωρα πια ακους ανετα και χωρις αυτο.
Δε μετρησα ακομα με τον εμπρος τοιχο. Προχτες τον τελειωσα.
Μπορει σημερα.
Καλό τίναγμα σε κάθε αλλαγή εποχής, δουλεύει τέλεια. :p
Ασε τ’αστεια και αλλαξε μου την υπογραφη σε κοντρα πλακε.
Δουλευε (ο νταχαρης κοιμαται ακομα) :tongue:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.486
Τι παιδευεσαι ρε αδερφέ με όλα αυτά, δε σε καταλαβαίνω, αλήθεια όμως, γιατί δεν έβαλες αντ'αυτων όλων ένα καλώδιο της προκοπής (ρέβματος) να τελειώνει το παραμύθι;

Ρε τρέλα πουλάτε;


ΥΓ. Που θα πας ξεβράκωτος χωρίς ντιρακ, πως θα βγάλεις γούστα;






ΥΓ. 2.

Ουπς, τι είναι αυτό?
Τι είναι; Εκεί κρύβεις τα λεφτά;


ΥΓ. Χαλί δε βλέπω κάτω και ανησυχώ. Τσιρλί θα σε πάει, θα κρυώσουν τα ποζαλάκια σου.
 
Last edited:

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
Τι παιδευεσαι ρε αδερφέ με όλα αυτά, δε σε καταλαβαίνω, αλήθεια όμως, γιατί δεν έβαλες αντ'αυτων όλων ένα καλώδιο της προκοπής (ρέβματος) να τελειώνει το παραμύθι;

Ρε τρέλα πουλάτε;


ΥΓ. Που πας ξεβράκωτος χωρίς ντιρακ, πως θα βγάλεις γούστα;
Εχω ρε! Κιμπερ με χρυσα Φουρουτέκ κι ετσι. Να ειμαστε καλυμμενοι απ’ολες τις μπαντες. (μου περίσσεψαν απο τον προτερο εντιμο βιο :gotcha: )

Πλακα πλακα ομως, να πω οτι μιλαμε για τρομερο πακετο για να τα βαλω ολα αυτα μονος μου. Ενταξει, καταλαβαινω οσους δεν θελουν να το κανουν. Αλλαζεις το καλωδιακι σου, τρως τα μεζεδακια με τους φιλους σου, ακους τις διαφορες σου, ολα καλα. Που να τραβιεσαι σα λαστιχο τωρα? Ουτε εγω εχω κουραγιο να το ξανακανω. Αν γινει καμμια στραβη, το επομενο συστημα θα ειναι bluetooth ηχειάκια.
 


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
ΥΓ. Χαλί δε βλέπω κάτω και ανησυχώ. Τσιρλί θα σε πάει, θα κρυώσουν τα ποζαλάκια σου.
Κι απ’ αυτο εχω! Πουθενα δε με πιανεις.
Και τραπεζι εχω, το εζμπρωξα στην ακρη για τη φωτο, αλλα ειναι στα τελευταια του. Θα το σκοτωσω :smg:, πηρα εγκριση!
 

Μηνύματα
2.405
Reaction score
3.613
@Akis_G
Εξαιρετικό..

Έκτος τις διάχυσης που δεν έχω λόγια...και η απορρόφηση στο ταβάνι είναι πανέμορφη με τα δεσίματα αλουμινίου (?)
Συρταρωτά μπαίνουν?

Αν θες δώσε info για την απορρόφηση, υλικά, ύφασμα.
 


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
Οκ, βαζω πληροφοριες.
Πισω τοιχος:
Κοντρα πλακε πατος, ξυλινο πλαισιο, ξυλινα ποδια, αριθερμ (10cm δεξια - 25cm αριστερα, το δωματιο ειναι παραλληλογραμμο αλλα οχι ορθογωνιο, χανει 18cm), και μπροστα κοντρα πλακε 6mm κομμενο σε cnc στο γνωστο pattern της βικουστικ με κοκκινο υφασμα απλο που πηρα εκει πισω απο την Ερμου και μου βγηκε η πιστη να το κοψω και να το κολλησω.
20200809_135137.jpg



Στο ταβανι, τα rpg bad κρεμαστηκαν με εξι ούπα και στραντζαρισμενα ανοξειδωτα βαμμενα με ηλεκτροστατικη. Μπηκαν συρταρωτα, ηταν η μονη δουλεια που χρειαστηκα βοηθεια απο δευτερο ατομο.

Εμπρος τοιχος:
Οι διαχυτες ειναι φτιαγμενοι απο κοντρα πλακε συμφωνα με τα σχεδια απο το λινκ που εβαλα πριν. Τρια 58άρια, τρια 46άρια, τρια 58άρια, 1,70 υψος, 200 κιλα 😵. Απο πισω αριθερμ, 15cm δεξια - 30cm αριστερα. Γυρω-γυρω φασα απο κοντρα πλακε 6mm ντυμενο με υφασμα Cara σαν των rpg που μου βγηκε ο κουκος αηδονι απο τη gik.
Στο πλάι, περιπου στην πρωτη ανακλαση, τα abfusor της rpg.

20201031_121526.jpg


20201031_185130.jpg


Μεχρι και οι πινακες εχουν κοποπρεν απο πισω:

20201011_102636.jpg
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.330
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top