Εδώ γελάμε





Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Πρέπει να κατεβαίνει και πολύ χαμηλά αυτό.
Αν κατεβαίνει λέει...:p

*εντωμεταξύ θέλω να σε πληροφορήσω ότι είναι bass reflex

**θα προτιμούσα μια σχεδίαση κλειστού τύπου, αν και σχετικά ογκωδέστερη μιας και επιτυγχάνει ευκολότερα σφιχτό, ελεγχόμενο μπάσο, αλλά εν κατακλείδι ποιος είμαι εγώ που
θα εκφέρω άποψη αντίθετη από του Πλάστη μας ο οποίος «τα πάντα εν σοφία εποίησεν»...
 

ika

News
Μηνύματα
13.978
Reaction score
12.965
...
*εντωμεταξύ θέλω να σε πληροφορήσω ότι είναι bass reflex
...
Τελικά υπάρχουν περισσότερα του ενός bass-reflex στοιχεία, στη επίμαχη φωτογραφία.

Απορρίπτεις και τον τύπο transmission line;
 

Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Απορρίπτεις και τον τύπο transmission line;
[/QUOTE]
Σίγουρα όχι, ο μόνος ενδοιασμός μου είναι μήπως μετά την κατανάλωση των συμπεριλαμβανομένων στην φωτογραφία, υπάρξει "πτώση" τάσης οπότε θα ήταν σοφό πιστεύω να διαλέξουμε μια Long ανάμεσα στις Medium και τις Short...
Τα 133kvl@s σίγουρα δεν θα μας αφήσουν να εκτεθούμε...
 




Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Γμστα!
Ράδιο ερασιτέχνης με πολλά χρόνια παρουσίας και στα μεσαία και αργότερα στα FM στην Αγία Παρασκευή Χαλάνδρι και Βόρεια προάστεια γενικά, κάνουμε βραδινό πρόγραμμα από την ταράτσα (πλυσταριό) και κάποια στιγμή ένας Dubl-ex ενισχυτής που έχουμε στην διαμόρφωση τα παίζει.
Αποφασίζω να κατεβώ στο σπίτι που κοιμούνται όλοι και να φέρω επάνω ώστε να συνεχίσουμε έναν άλλον ενισχυτή, το καμάρι του πατέρα μου έναν Grundig Λαμπάτο…

Τον φέρνω είναι γαϊδούρι και όπως περπατάω στην ταράτσα στο σκοτάδι μπλέκει το κεφάλι μου σε ένα σχοινί απλώματος και πάμε με τα μούτρα εγώ και ο ενισχυτής…
Τότε ήμουν 17 χρονών και αφού δεν μου ξεκόλλησε ολόκληρη η οδοντοστοιχία από τα χαστούκια του πατέρα μου, ήμουν πάρα πάρα πολύ τυχερός…

*χαρτζιλίκια, ποδήλατα, το δικό μου στερεοφωνικό, δάνεια από παππούδες και συγγενείς, θυσιάστηκαν, ώστε να αντικατασταθεί και να μπορέσουμε να ξανά ανέβουμε ταράτσα…
 
Last edited:











Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.324
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top