LG OLED 65 GX 6LA



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
Κεντρικό ηχείο, δες το link.
Και επειδή έχουμε πει πως πρέπει να έχουμε 11 ίδια ηχεία για πολυκάναλο , αγοράζεις και άλλες 10 Sony 75αρες και είσαι αρχηγός.

Άντε, για τα ατμος να κάνουμε σκόντο να πάρεις 48άρες

(Edit στα μεγέθη)
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Και επειδή έχουμε πει πως πρέπει να έχουμε 11 ίδια ηχεία για πολυκάναλο , αγοράζεις και άλλες 10 Sony και είσαι αρχηγός.

Άντε, για τα ατμος να κάνουμε σκόντο να πάρεις 50άρες
Κι επειδή είμαι αρχηγός, θα πάρω μία και θα την κοτσάρω ανάμεσα στα B&W. Έτσι θα αποκτήσω κεντρικό ηχείο, θα πάω σε 3.2, θα είμαι πολυκάναλος, νόμιμος και θα έχω και εικόνα για τις συναυλίες! :fuckyou:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
Κι επειδή είμαι αρχηγός, θα πάρω μία και θα την κοτσάρω ανάμεσα στα B&W. Έτσι θα αποκτήσω κεντρικό ηχείο, θα πάω σε 3.2, θα είμαι πολυκάναλος, νόμιμος και θα έχω και εικόνα για τις συναυλίες! :fuckyou:
Οχι, πρέπει να βρεις B&W τηλεόραση, σειρά 8,2 , αλλιως είσαι παράνομος :tongue:
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Και επειδή έχουμε πει πως πρέπει να έχουμε 11 ίδια ηχεία για πολυκάναλο , αγοράζεις και άλλες 10 Sony 75αρες και είσαι αρχηγός.

Άντε, για τα ατμος να κάνουμε σκόντο να πάρεις 48άρες

(Edit στα μεγέθη)
Ο δικάναλος Trinnov είναι φθηνότερος.
Και ο Altitude.
:lolsign:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Κι επειδή είμαι αρχηγός, θα πάρω μία και θα την κοτσάρω ανάμεσα στα B&W. Έτσι θα αποκτήσω κεντρικό ηχείο, θα πάω σε 3.2, θα είμαι πολυκάναλος, νόμιμος και θα έχω και εικόνα για τις συναυλίες! :fuckyou:
Θα κατέβω στο νησί και δε θα έχεις που να κρυφτείς.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Θα κατέβω στο νησί και δε θα έχεις που να κρυφτείς.
Θα κρυφτώ πίσω από τα Magnepan του αδερφού σου! Αμ, πώς! Σιγά μην πειράξεις τα Magnepan για να με πετύχεις! :roflmao: :roflmao:
 

Μηνύματα
6.566
Reaction score
5.135
Πάντως εξαιρετική η LG. Την είδα εχθές στα media markt. Πόσο να πέσει άραγε στο BF?
Όσο έπεσε κι όλη την προηγούμενη εβδομάδα των προσφορών του Οκτωβρίου.
Δηλαδή στα 2200€ από 2800€ η 65 GX.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Γενικά, και όπως κατάλαβα και από τον άνθρωπο τις Sony, αν βγάλεις τον ΦΠΑ θα βρεις την Black Friday τιμή. Χοντρικά
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Να σημειωσω οτι ολως παραδοξως η τηλεοραση αναπαντεχα εχει παρα πολυ καλο ηχο.

Βεβαια απο χτες που επεσαν οι σωστες οδηγιες για την μετρικ και ξαναλειτουργησε το ηχοσυστημα, η τηλεοραση στο θεμα του ηχου μπηκε σε χειμερια ναρκη. Την ξεκουραζω για να τα δινει ολα στην εικονα! :lol:
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Καταλήξαμε με το στεφάνι :) ότι θέλουμε Sony Master Series, αλλά αν πάρουμε κάτι θα είναι LG CX ή GX 65

Εξαιρετική επιλογή @vastsar :drinks:
Αλεξη αν δεν εχεις προβλημα με τον τοιχο, δαγκωτη η GX.
 


Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Παντως εντυπωση μου κανει και το γεγονος οτι δεν παιζει το Blue Ray της Sony (X700). Εχω αλλαξει ενα σωρο καλωδια και εισοδους στην τιβι, ομως το προβλημα παραμενει. Εν τω μεταξυ, δουλευει κανονικα οταν το βαζω σε δυο μικροτερες τηλεορασεις που εχω στο σπιτι (50 ιντσων και 32' εκαστη). Οπως επισης δουλευει και με τον προβολεα.

Καμια μερα οταν θα εχω χρονο θα παω στο καταστημα του Κωτσοβολου που εχουν κρεμεσμενο το ιδιο μοντελο να δω αν θα παιξει εκει. Επισης και μια LG περσινο μοντελο 55 ιντσων android που την ειχα προσωρινα για ενα οκταμηνο, επαιζε κανονικα.

Oταν βαζω το σκληρο στη θυρα usb thw tv παιζει κανονικα. Οταν βαζω προεκταση καλωδιου usb δεν παιζει. Ελεγα να βαλω ενα καλωδιο usb μεγαλο μονιμα κραμασμενο και να κρυφτει απο ειδικη θηκη. Επειδη ομως τα καλωδια usb ειναι μικρα, πηρα μια προεκταση. Τζιφος.
Τελικα ο SONY ΠΑΙΖΕΙ ! Η τηλεοραση εχει μια ρυθμιση στις θυρες hdmi για το deep colour το οποιο αν δεν ειναι συμβατο με την πηγη εισοδου πρεπει να το απενεργοποιησεις, πραγμα που εκανα χτες βραδυ κι ολα επανηλθαν στο φυσιολογικο.

ΕΝ τω μεταξυ κοιταζοντας στο μενου, μιας και αναφερθηκε οτι στις Oled υπαρχει θεμα αν ξεχασεις την τηλεοραση ανοιχτη. Στο μενου εχουν δυο διαφορετικους τροπους να επιλεξεις για να μην εχεις προβληματα και μαλιστα με προεπιλεγμενη την μια επιλογη.

Αρα ακους μουσικη εχοντας ανοιχτη την οθονη και βλεπεις τους τιτλους που επιλεγεις για ν ακουσεις. Οταν δεν υπαρχει κινηση στην τηλεοραση μετα απο καποιο διαστημα την δημιουργει απο μονη της. Οποτε κοιμησου ελευθερα και χωρις αγχος!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Ο Κωτσόβολος έριξε πάλι τις τιμές. Τουλάχιστον οι τηλεοράσεις που παρακολουθώ ήρθαν στα προηγούμενα επίπεδα.
Σε κάθε καμπάνια που ανεβάζει στο FB για εκπτώσεις 9 στα 10 μηνύματα τον κράζουν για τις "προσφορές".
 

Μηνύματα
6.566
Reaction score
5.135
2800 την έχει την GX65, όχι 2200 που ήταν πριν.

Εν αναμονή της Black Friday για να πέσει στα 2200.
 


Μηνύματα
6.566
Reaction score
5.135
H CX είχε 2100 όταν η GX ήταν στα 2200, δηλαδή για την εβδομάδα χωρίς ΦΠΑ στα μέσα Οκτωβρίου, όταν αγοράσαμε με τον Βασίλη.

Φτηνότερη είναι πάντα η CX.

2100 να περιμένεις να είναι η CX στην Black Friday. Και 2200 η GX.
 

Μηνύματα
6.566
Reaction score
5.135
2300 η τιμή της GX για Black Friday.

Συνέφερε η εβδομάδα »με δώρο τον ΦΠΑ» στα μέσα του Οκτώβρη, όταν έβγαινε 2200.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top