Ποδήλατο




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.359
Όχι βέβαια! Μιλάν τα ψάρια? :whistling:
Έτσι μπράβο! Μην ξεχνάς να υποκινείς και τον κουμπάρο σου!

Ξέρεις, αυτόν που νομίζει ότι επειδή έκανε 100χλμ σε μια ποδηλασία, ολοκληρώθηκε ως ποδηλάτης. :roflmao:
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Σε αυτό το σημείο νομίζω πως είναι σχετικό να αναφέρω τη δική μου εμπειρία, όπου μετά από 15 χρόνια πλήρους αποχής μια μέρα πήρα το MTB, έφτιαξα φρένα/λάστιχα/σαμπρέλες και έκανα μαζί με κάτι φίλους 65χλμ (Καλογρέζα - Βούλα και πίσω) σχεδόν χωρίς στάση. Πολύ περήφανος ήμουν που έβγαλα τέτοιο θηρίο.

Βέβαια τα τελευταία 300 μέτρα τα έκανα περπατητός και για μια εβδομάδα ήμουν νεκρός. ☠

Ε από τότε έχουν περάσει άλλα πχωωωω 7-8 χρόνια τι είπες τώρα πού πήγαν όλα αυτά λοιπόν κλείνω τώρα πανακλάψω.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.037
Reaction score
41.305
Νομίζω πως ναι...εντωμεταξύ κράνος δεν έχω βάλει ποτέ στο κεφάλι μου, ποτέ (εκτός απο οταν καβαλάω τη βέσπα, άλλο κράνος όμως, καμία σχέση) και όταν το έβαλα για δοκιμή έπαθα πλάκα...ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ, δεν καταλάβαινα κάτι στην κεφάλα...
Το Κράνος αυτό μου έσωσε τη ζωή να ξέρς ;)

IMG_20201201_182003.jpg
IMG_20201201_182028.jpg
 
Last edited:

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Σε αυτό το σημείο νομίζω πως είναι σχετικό να αναφέρω τη δική μου εμπειρία, όπου μετά από 15 χρόνια πλήρους αποχής μια μέρα πήρα το MTB, έφτιαξα φρένα/λάστιχα/σαμπρέλες και έκανα μαζί με κάτι φίλους 65χλμ (Καλογρέζα - Βούλα και πίσω) σχεδόν χωρίς στάση. Πολύ περήφανος ήμουν που έβγαλα τέτοιο θηρίο.

Βέβαια τα τελευταία 300 μέτρα τα έκανα περπατητός και για μια εβδομάδα ήμουν νεκρός. ☠

Ε από τότε έχουν περάσει άλλα πχωωωω 7-8 χρόνια τι είπες τώρα πού πήγαν όλα αυτά λοιπόν κλείνω τώρα πανακλάψω.
Δεν πας να πάρεις και εσύ ένα κουρσάκι να αρχίσεις με τον κουμπάρο σιγά σιγά?
Το Κράνος αυτό μου έσωσε τη ζωή να ξέρς ;)
Το θύμαμαι φίλε. Δε σου κρύβω πως με είχε συγκλονίσει το ατύχημα σου.... Εκείνες τις μέρες έτυχε να κάνουμε τοπογραφικό στο ΚΑΤ και στους γύρω δρόμους και όλο έλεγα να ανέβω να σε βρω να σου δώσω κουράγια αλλά kwlwna γιατί δεν είχα μαζί μου ταπερ με μπάμιες.... :lolsign: :lolsign: :lolsign:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.037
Reaction score
41.305
Και να είχες δεν μπορούσα να τις φάω, χειρότερα θα τα έκανες τα πράματα :lolsign:
2 βδομάδες ήμανε με σωληνάκια και όταν μπόρεσα να φαω μου έφερναν κάτι ζουμερές αηδίες, στον δίπλα ασθενή μια μέρα του έφεραν μπάμιες... Ήταν ίσως η μοναδική φορά που σκέφτηκα να κλέψω φαγητό... αλλά δεν μπορούσα να κουνήσω ούτε το κεφάλι από τον πόνο... Μαρτύριο σκέτο :biggrin:
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Και να είχες δεν μπορούσα να τις φάω, χειρότερα θα τα έκανες τα πράματα :lolsign:
2 βδομάδες ήμανε με σωληνάκια και όταν μπόρεσα να φαω μου έφερναν κάτι ζουμερές αηδίες, στον δίπλα ασθενή μια μέρα του έφεραν μπάμιες... Ήταν ίσως η μοναδική φορά που σκέφτηκα να κλέψω φαγητό... αλλά δεν μπορούσα να κουνήσω ούτε το κεφάλι από τον πόνο... Μαρτύριο σκέτο :biggrin:
Αν του το πρότεινες, θα άλλαζε ευχαρίστως. :roflmao:
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Το Κράνος αυτό μου έσωσε τη ζωή να ξέρς ;)

View attachment 189371 View attachment 189372
Μπράβο ρε Χρήστο 250w average είναι το επίπεδο που θέλω να φτάσω και μου αρκείκ. Με αυτό το πάτημα πας παντού, κάνεις τα πάντα. Είναι αυτό το 3-3,5w/kg που ανεβαίνεις κλίσεις 5-6% τάπα με μεγάλο δίσκο μπροστά και καταπίνεις τα χιλιόμετρα.
 



Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Μπράβο ρε Χρήστο 250w average είναι το επίπεδο που θέλω να φτάσω και μου αρκείκ. Με αυτό το πάτημα πας παντού, κάνεις τα πάντα. Είναι αυτό το 3-3,5w/kg που ανεβαίνεις κλίσεις 5-6% τάπα με μεγάλο δίσκο μπροστά και καταπίνεις τα χιλιόμετρα.
105x3=315
105x3.5=367.50
Μμμμμ δύσκολα τα πράγματα...
 




Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Για να καταλάβω δηλαδή, στην ίδια ανηφόρα εγώ πρέπει να παράξω 315 βατ και ο κροκ 270 βατ για να ανέβουμε παρέα; Η παίζουν και άλλα ρόλο;
2.44 ανά κιλό ρε , κακεντρεχή τύπε
81 κιλά άνθρωπας είμαι
Και γιατί πριν πολλαπλασιασες με 90?
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.128
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top