Αναβάθμιση σε νέα έκδοση

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.333
Reaction score
93.960
Σήμερα μου έχουν σπάσει τ' @@@ με αυτή την π@παριά. :mad:

Κάθε φορά που πάω να μπω στο site μου βγάζει αυτό:
Cloudflare.png


Έτρεξα και το antivirus και όλα καλά. Συμβαίνει και σε άλλους, ή έχω μόνο εγώ το προνόμιο; Μου βγάζει το ίδιο τόσο σε Firefox όσο και σε Chrome.

Πάντως τείνω να πιστέψω ότι όλο αυτό είναι δάκτυλος @bretsos γιατί η δεύτερη πίστα του captcha είναι αυτή

bike.png


:lolsign:
 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136
Σήμερα μου έχουν σπάσει τ' @@@ με αυτή την π@παριά. :mad:

Κάθε φορά που πάω να μπω στο site μου βγάζει αυτό:
View attachment 190584

Έτρεξα και το antivirus και όλα καλά. Συμβαίνει και σε άλλους, ή έχω μόνο εγώ το προνόμιο; Μου βγάζει το ίδιο τόσο σε Firefox όσο και σε Chrome.
Κανένα πρόβλημα εδώ...
Δεν κάνεις ένα γενικό ...restart ;;; (PC, router, clear site cookies...)
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.930
Reaction score
3.737
Σήμερα μου έχουν σπάσει τ' @@@ με αυτή την π@παριά. :mad:

Κάθε φορά που πάω να μπω στο site μου βγάζει αυτό:
View attachment 190584

Έτρεξα και το antivirus και όλα καλά. Συμβαίνει και σε άλλους, ή έχω μόνο εγώ το προνόμιο; Μου βγάζει το ίδιο τόσο σε Firefox όσο και σε Chrome.

Πάντως τείνω να πιστέψω ότι όλο αυτό είναι δάκτυλος @bretsos γιατί η δεύτερη πίστα του captcha είναι αυτή

View attachment 190585

:lolsign:
Φαντάζομαι δεν μπαίνεις σε private/incognito?
 


Μηνύματα
419
Reaction score
253
Φαντάζομαι δεν μπαίνεις σε private/incognito?
Εμένα πάντως με firefox σε Incognito δε μου το είχε βγάλει ποτέ (τουλάχιστον έως χθες που μπήκα τελευταία φορά incognito)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.895
Reaction score
77.505
Σήμερα μου έχουν σπάσει τ' @@@ με αυτή την π@παριά. :mad:

Κάθε φορά που πάω να μπω στο site μου βγάζει αυτό:
View attachment 190584

Έτρεξα και το antivirus και όλα καλά. Συμβαίνει και σε άλλους, ή έχω μόνο εγώ το προνόμιο; Μου βγάζει το ίδιο τόσο σε Firefox όσο και σε Chrome.

Πάντως τείνω να πιστέψω ότι όλο αυτό είναι δάκτυλος @bretsos γιατί η δεύτερη πίστα του captcha είναι αυτή

View attachment 190585

:lolsign:
από το εμβόλιο είναι...τα έλεγαν κάποιοι αλλά δεν τους άκουγες :laugh:
 



Μηνύματα
2.126
Reaction score
5.584
Αυτό δούλεψε. :hi:
Καλο ειναι να το κανεις αυτο συνεχεια γιατι γλιτωνεις και απο διαφορα πραγματακια που μενουν,ειδικα αν κατα λαθος μπαινεις σε υποπτα site..........
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.333
Reaction score
93.960
Καλο ειναι να το κανεις αυτο συνεχεια γιατι γλιτωνεις και απο διαφορα πραγματακια που μενουν,ειδικα αν κατα λαθος μπαινεις σε υποπτα site..........
Μου το έβγαλε μόλις και στο...ύποπτο taxheaven.gr. :roflmao: Καθάρισα μεν τα cookies και εκεί, αλλά πήρα τ' @@@ μου. :mad:
Τι σκ@τά γίνεται με το cloudflare;
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136
Μου το έβγαλε μόλις και στο...ύποπτο taxheaven.gr. :roflmao: Καθάρισα μεν τα cookies και εκεί, αλλά πήρα τ' @@@ μου. :mad:
Τι σκ@τά γίνεται με το cloudflair;
Συνεχίζεις και έχεις το ίδιο IP... αυτό ήταν το νόημα του να επανεκκινήσεις το router, να πάρει άλλη IP.
Όχι πως έτσι θα γίνει 100%, αλλά ο συνδυασμός και των 2 κινήσεων κάνει διαφορά.
Σε κάθε περίπτωση ψάξε και λίγο γιατί σε "υποπτεύεται" το cloudflare... κάποιο "μαμούνι"; κάποιο περίεργο πρόσθετο;
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.930
Reaction score
3.737
Μου το έβγαλε μόλις και στο...ύποπτο taxheaven.gr. :roflmao: Καθάρισα μεν τα cookies και εκεί, αλλά πήρα τ' @@@ μου. :mad:
Τι σκ@τά γίνεται με το cloudflair;
Μπορεί η IP σου να είχε χρησιμοποιηθεί από κανένα μποτάκι στο παρελθόν. Εάν έχεις DSL, κάνε ένα reboot το modem για να πάρεις άλλη.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.950
Reaction score
41.220
Κατά τη διάρκεια της ημέρας κόβουν το bandwidth στις γραμμές (δεν ξέρω για όλες αλλά στη δικία μου adsl σίγουρα) πέφτει περίπου στο μισό (+/-6) κα μετά τις 9 το βράδυ το απελευθερώνουν κάπως και ανεβαίνει η γραμμή πάλι στα 10. Πήρα και κανά δυο φορές τηλέφωνο τη vodafone και πλέον αν πεις ότι έχεις πρόβλημα ταχύτητα στο ιντερνετ από σταθερή γραμμή (στο bot που απαντά) παίζει αυτόματη απάντηση ότι το προβλημα ταχύτητας είναι περιστασιακό και συμβαίνει λόγο υπερφόρτωσης του δικτύου.
Όταν είμαι σε αυτή την κατάσταση πολλές φορές η πρόσβαση στο site δεν πετυχαίνει και βγάζει μηνυμα για cloud fare, όχι αυτά όμως που έχει βάλει ο rose παραπάνω. Και γενικά η πρόσβαση στο δίκτυο είναι ένας πόνος με τη σύζυγο και τα παιδιά να κάνουν videoconference παράλληλα.
Με το που φτιάχνει η ταχύτητα το βράδυ παίζουν όλα σωστά.
Μια ίνα θα μας σώσει, μετράω τις μέρες, μετράω τις ώρες, μετρώ τα βήματα.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.461
Reaction score
50.645
Σήμερα μου έχουν σπάσει τ' @@@ με αυτή την π@παριά. :mad:

Κάθε φορά που πάω να μπω στο site μου βγάζει αυτό:
View attachment 190584

Έτρεξα και το antivirus και όλα καλά. Συμβαίνει και σε άλλους, ή έχω μόνο εγώ το προνόμιο; Μου βγάζει το ίδιο τόσο σε Firefox όσο και σε Chrome.

Πάντως τείνω να πιστέψω ότι όλο αυτό είναι δάκτυλος @bretsos γιατί η δεύτερη πίστα του captcha είναι αυτή

View attachment 190585

:lolsign:
... νομίζω πως είναι δακτύλιος του Περισσού , μία ματιά από τό παράθυρο και θά πεισθείς ...

IMG_20201210_072518.jpg
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.767
Reaction score
83.645
Μια ίνα θα μας σώσει, μετράω τις μέρες, μετράω τις ώρες, μετρώ τα βήματα.
Αυτό είναι δευτερεύον στην παρούσα φάση. Η υπερφόρτωση είναι στο δίκτυο των παρόχων.

grapher-mrtg-bits-week-all.png
 

TGD

Μηνύματα
7.213
Reaction score
7.242
Πράγματι, με τις ανάγκες της τηλεκπαίδευσης έχουν μπουκώσει οι γραμμές. Αυτό που έκανε η Cisco μετά το φιάσκο της πρώτης εβδομάδας ήταν να μοιράσει το load του minedu.gr σε server σε διαφορετικές τοποθεσίες. Όσες φορές κόλλησε το Webex την περασμένη εβδομάδα, το traceroute έδειξε πρόβλημα στη σύνδεση από την Forthnet στο Άμστερνταμ όπου είναι κάποιοι servers της Cisco. Οπότε ανάγκασα την αναδρομολόγηση χρησιμοποιώντας VPN. Τώρα τα πράγματα φαίνονται καλύτερα σε αυτό το κομμάτι, αλλά η κίνηση στα κατά τόπους δίκτυα των παρόχων είναι βαρβάτη.
 


TGD

Μηνύματα
7.213
Reaction score
7.242
1. (σοβαρό) Η τσόντα φορτώνει το download, ενώ για να κάνεις σωστή τηλεδιάσκεψη θέλεις και καλό upload.

2. (ασόβαρο) Και όπως λέει ο νόμος του Νέυτωνα:
Ότι είναι ψηλά πέφτει κάτω και ότι είναι πεσμένο μπορεί να ξανασηκωθεί.
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.649
Μηνύματα
2.868.832
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top