SVS PB13U έκαψε plate amp;

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.326
Robertson
Ούτε η μάνα του δε τον ξέρει. :gotcha:

Κ@λόβιδες, και με 3-4 κατσαβίδια δε τη βγάζεις καθαρή, έχει διάφορα μεγέθη, στρογγυλεμένες και τετράγωνες, ο,τι να'ναι, θέλει σετ ολόκληρο να βρεις για να είσαι οκ.

Τυπικά ναι, με ένα ίσιο που σφηνώνει διαγώνια την δουλεύεις.

Ένα κατσαβίδι ίσιο έφτασα να το λιμάρω στα πλάγια για να σφηνώσει στην κ@λόβιδα... :lol:

Η συλλογή που έχω από κατσαβίδια και σετ μύτες, είναι χιούτζ, πραγματικά όμως. Επώνυμα σετ και βιδολόγους και ο,τι βλακεία θες την έχω πάρει, κι όμως βρίσκω ένα σωρό περίεργες βίδες που δεν. Με πιάνει κρύος ιδρώτας σε τέτοιες φάσεις... :biggrin:
 
Last edited:


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.312
Reaction score
7.823
Με μαρκαδόρο.


Όταν φεύγουν τσιπς μπροστά στα αυτοκίνητα και εμφανίζεται το αστάρι ή όταν η μανιακή καθαρίστρια γδέρνει ηχεία και σαμπζ, έτσι μου λέει το Ντολμαδάκι: -Κάτσε να φέρω τον ανεξίτηλο. :biggrin:
Περιμενα ενα μηνα με τα μηχανηματα χυμα, μεχρι να ερθουν οι καταλληλες μαυρες ανοξειδωτες βιδες απο Κινα.
Δεν καταλαβαινω για τι πραγμα μιλας.

:laugh:
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.326
View attachment 190839
Ψιτ @costas EAR υπάρχουν ότι μύτες θέλεις.
Για όποια βίδα θέλεις. Μέχρι και για JIS .
Δεν βλέπω τρίγωνες, πόσο μάλλον τρίγωνες με τρύπα στη μέση, άσε μας μάστορα με τις μυτούλες σου, πάρε χαρτομάντιλα ρε! :gotcha:

1607685733391.png
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.657
Θυμήθηκα argi που είχε βγάλει ενισχυτή εκτός svs προληπτικά για τους κραδασμούς, ρε λές να την άκουσε απ αυτό; :tongue:

Καλέ αυτό θα είναι μετά απο 9 χρόνια και 12-13000+ ώρες σκληρής εργασίας. 🤣🤣
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Θα μπορούσε να έχει φάει το varistor αυτό το γαλάζιο στρογγυλό κάτω αριστερά , και να μην δουλεύει.
A metal oxide varistor, also called MOV, protects electronic equipment from power line surges. It responds within trillionths of a second, absorbing the energy from lightning strikes and other electrical transients. Since it normally has a very high resistance, you use this two-lead device as a parallel shunt to a power supply's AC input. You put a fuse in series with the power supply and MOV. If the varistor absorbs a large surge, its resistance drops permanently. This blows the fuse and cuts off current, but saves your expensive equipment from destruction.
Αυτο.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.657
Τα υδραυλικά στον Άγιο Στέφανο θα έχουν βάριστορ; :D Κολλητήρι έχω και είμαι πολύ μερακλής.
 

Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
A metal oxide varistor, also called MOV, protects electronic equipment from power line surges. It responds within trillionths of a second, absorbing the energy from lightning strikes and other electrical transients. Since it normally has a very high resistance, you use this two-lead device as a parallel shunt to a power supply's AC input. You put a fuse in series with the power supply and MOV. If the varistor absorbs a large surge, its resistance drops permanently. This blows the fuse and cuts off current, but saves your expensive equipment from destruction.
Αυτο.
Ναι συνήθως μπαίνει παράλληλα στο κύκλωμα , αλλά υπάρχουν και εξαιρέσεις.
Οπως πχ τα παλμοτροφοδοτικά .
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Αν σου έχει κάψει κάτι , σίγουρα είναι τροφοδοτικό.
Επισκευάζεται πάντως.
torx είναι οι βίδες.
στείλε στον Μάρκου να στο φτιάξει.....τορξάκια βίδες έχει αφού....ευκολάκι:p:rofl:
 

Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
στείλε στον Μάρκου να στο φτιάξει.....τορξάκια βίδες έχει αφού....ευκολάκι:p:rofl:
Τι θες μαρή εσύ?
Εγραφα χωρίς τα γυαλιά μου , μου φάνηκαν για torx, στραβωμάρα γαρ.
Αει αποδωπέρα μαρή τρελή.
 




Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
Δεν τα χρειάζομαι στις πτήσεις , μόνο για το συμπλήρωμα των εγγράφων.
Το βράδυ μόνο με πολύ χαμηλό φωτισμό ναι.
 
  • Like
Reactions: PMC



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.605
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top