Studio subwoofer vs home theater subwoofer

Μηνύματα
44
Reaction score
8
Καλησπέρα , επειδή χάζευα αυτό το διάστημα subs ειδα μπροστά μου τα studio subs!!Τι διάφορες έχουν με τα HT subs?
 

Μηνύματα
208
Reaction score
166
Θεωρητικά ότι διαφορές έχουν και τα studio ηχεία από τα οικιακά.
Πιό επίπεδη απόκριση, πιό πιστή αναπαραγωγή και balanced συνδέσεις.

Ρίξε και εδώ μια ματιά
 

Μηνύματα
44
Reaction score
8
Σε ευχαριστώ πολύ
Ωραίο το άρθρο και αναλυτικό
Χάζευα το subwoofer presonus eris 8 που είναι οικονομικο και κατεβαίνει αρκετά χαμηλά!
Γιατί στα λεφτά αυτά δεν νομίζω να υπάρχει άλλο ισάξιο, μόνο σε Μετεχειρισμενο!
 

Μηνύματα
157
Reaction score
109
Σε ευχαριστώ πολύ
Ωραίο το άρθρο και αναλυτικό
Χάζευα το subwoofer presonus eris 8 που είναι οικονομικο και κατεβαίνει αρκετά χαμηλά!
Γιατί στα λεφτά αυτά δεν νομίζω να υπάρχει άλλο ισάξιο, μόνο σε Μετεχειρισμενο!
Δεν ξερω αν ειναι ισαξιο(αμφιβαλλω), αλλα τσεκαρε κ της mackie το 8" που εχει τιμη σκοτωμα (200€)

Ακυρο νμζ οτι της presonus παιζει στα 300 plus
 

Μηνύματα
833
Reaction score
776
Δεν ξερω αν ειναι ισαξιο(αμφιβαλλω), αλλα τσεκαρε κ της mackie το 8" που εχει τιμη σκοτωμα (200€)

Ακυρο νμζ οτι της presonus παιζει στα 300 plus
Σε αυτή την κατηγορία (200€), με μία πρόχειρη ψακτική:

* To Swissonic Sub10 στο Thomann.de έχει 202 αξιολογήσεις με μέσο όρο βαθμολογίας 4.4/5. Επίσης, έχεις εισόδους XLR. Είναι 10" σε σχέση με τα άλλα δύο που είναι 8".
 

Μηνύματα
44
Reaction score
8
,Αυτό που ειδα το presonus είναι 113 dbτο swissonic είναι 100 dB εάν κατάλαβα σωστά η είναι άλλο αυτό ;

το trs δεν είναι ίδιο με το xlr? Και τα 2 είναι balanced! Ας με διορθώσουν οι ειδικοί εδώ μέσα !
 
Last edited:

Μηνύματα
157
Reaction score
109
,Αυτό που ειδα το presonus είναι 113 dbτο swissonic είναι 100 dB εάν κατάλαβα σωστά η είναι άλλο αυτό ;
Λεει noise ratio > 100db οχι max spl.
Ενα κακο ειναι οτι δεν εχει unbalanced εισοδους για οσους τις χρειάζονται, ειδικα οταν μιλαμε για χρηση multimedia.
Επισης το mackie εχει extra επιτραπεζιο volume/sub output knob, απαραιτητο αμα δεν εχεις controller
 




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.299
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top